Fortuna Narodni liga
Czech Republic
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 400
- Foreigners: 87 Players 21.8%
- ø-Market value: €157k
- ø-Age: 24.7
Complete Fortuna Narodni liga schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/21/206:00 PM | ||||||
(8.) Usti nad Labem | 0:0 | Varnsdorf (9.) | ||||
Sat 8/22/2010:15 AM | ||||||
(14.) Vysehrad | 0:3 | Dukla Prague (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) 1.SK Prostejov | 1:1 | Blansko (7.) | ||||
(10.) Fotbal Trinec | 2:3 | Lisen (3.) | ||||
Sun 8/23/205:00 PM | ||||||
(12.) FC MAS Taborsko | 1:3 | Viktoria Zizkov (2.) | ||||
Wed 8/26/205:00 PM | ||||||
(5.) Hradec Kralove | 1:0 | Vlasim (13.) | ||||
Tue 9/22/204:30 PM | ||||||
(11.) Chrudim | 1:2 | Jihlava (4.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/29/2011:00 AM | ||||||
(6.) Chrudim | 1:0 | FC MAS Taborsko (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(4.) Dukla Prague | 0:0 | 1.SK Prostejov (9.) | ||||
(1.) Lisen | 4:1 | Blansko (11.) | ||||
Sun 8/30/2010:00 AM | ||||||
(2.) Viktoria Zizkov | 3:0 | Vysehrad (14.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(5.) Varnsdorf | 1:0 | Fotbal Trinec (12.) | ||||
(8.) Jihlava | 3:4 | Hradec Kralove (3.) | ||||
(7.) Vlasim | 5:2 | Usti nad Labem (10.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 9/10/206:00 PM | ||||||
(6.) Usti nad Labem | 2:0 | Jihlava (9.) | ||||
Fri 9/11/205:00 PM | ||||||
(8.) Blansko | 1:0 | Dukla Prague (7.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Hradec Kralove | 1:0 | Chrudim (10.) | ||||
Sat 9/12/205:00 PM | ||||||
(12.) 1.SK Prostejov | 0:2 | Viktoria Zizkov (1.) | ||||
(3.) Lisen | 1:1 | Varnsdorf (4.) | ||||
Wed 11/11/202:00 PM | ||||||
(14.) Vysehrad | 0:2 | FC MAS Taborsko (11.) | ||||
Thu 11/12/202:00 PM | ||||||
(13.) Fotbal Trinec | 3:3 | Vlasim (5.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/18/206:00 PM | ||||||
(11.) Jihlava | 1:1 | Lisen (3.) | ||||
Sat 9/19/204:30 PM | ||||||
(4.) Dukla Prague | 3:1 | Fotbal Trinec (13.) | ||||
(2.) Viktoria Zizkov | 0:2 | Hradec Kralove (1.) | ||||
Sun 9/20/204:30 PM | ||||||
(12.) FC MAS Taborsko | 0:2 | Usti nad Labem (5.) | ||||
(7.) Varnsdorf | 1:1 | Blansko (9.) | ||||
Sat 11/14/202:00 PM | ||||||
(6.) Chrudim | 3:0 | Vysehrad (14.) | ||||
Tue 11/17/201:30 PM | ||||||
(10.) Vlasim | 1:3 | 1.SK Prostejov (8.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/25/206:00 PM | ||||||
(1.) Hradec Kralove | 0:0 | Vysehrad (14.) | ||||
Sat 9/26/204:30 PM | ||||||
(9.) 1.SK Prostejov | 1:1 | FC MAS Taborsko (12.) | ||||
(13.) Fotbal Trinec | 0:5 | Jihlava (6.) | ||||
(3.) Lisen | 1:0 | Vlasim (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Usti nad Labem | 1:1 | Chrudim (7.) | ||||
Sun 9/27/2010:15 AM | ||||||
(10.) Blansko | 1:2 | Viktoria Zizkov (2.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(8.) Varnsdorf | 2:2 | Dukla Prague (4.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/2/206:00 PM | ||||||
(8.) Jihlava | 1:2 | 1.SK Prostejov (7.) | ||||
Sat 10/3/204:00 PM | ||||||
(14.) Vysehrad | 1:3 | Usti nad Labem (4.) | ||||
(5.) Chrudim | 2:0 | Varnsdorf (9.) | ||||
(6.) Dukla Prague | 2:2 | Lisen (2.) | ||||
Sun 10/4/204:00 PM | ||||||
(12.) FC MAS Taborsko | 1:1 | Hradec Kralove (1.) | ||||
(11.) Vlasim | 2:2 | Blansko (10.) | ||||
Sun 11/15/202:00 PM | ||||||
(3.) Viktoria Zizkov | 0:2 | Fotbal Trinec (13.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/7/202:00 PM | ||||||
(3.) Usti nad Labem | 2:1 | Viktoria Zizkov (4.) | ||||
(13.) Fotbal Trinec | 1:2 | Hradec Kralove (1.) | ||||
(5.) 1.SK Prostejov | 3:0 | Vysehrad (14.) | ||||
(2.) Lisen | 1:0 | Chrudim (7.) | ||||
Sun 11/8/2010:15 AM | ||||||
(6.) Dukla Prague | 3:3 | Jihlava (8.) | ||||
11:00 AM | ||||||
(12.) Blansko | 0:2 | FC MAS Taborsko (10.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(11.) Varnsdorf | 0:2 | Vlasim (9.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/20/201:30 PM | ||||||
(11.) Jihlava | 1:4 | Blansko (10.) | ||||
Sat 11/21/201:30 PM | ||||||
(14.) Vysehrad | 0:2 | Fotbal Trinec (13.) | ||||
(9.) Chrudim | 1:2 | 1.SK Prostejov (3.) | ||||
(1.) Hradec Kralove | 5:1 | Usti nad Labem (5.) | ||||
(12.) FC MAS Taborsko | 1:2 | Varnsdorf (7.) | ||||
Sun 11/22/2010:15 AM | ||||||
(2.) Viktoria Zizkov | 3:1 | Lisen (4.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(6.) Vlasim | 1:0 | Dukla Prague (8.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 11/25/201:00 PM | ||||||
(12.) Blansko | 1:2 | Hradec Kralove (1.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(3.) Lisen | 4:2 | Vysehrad (14.) | ||||
(8.) Vlasim | 0:1 | Jihlava (7.) | ||||
(5.) 1.SK Prostejov | 0:1 | Usti nad Labem (4.) | ||||
(9.) Dukla Prague | 0:2 | Chrudim (6.) | ||||
(10.) Varnsdorf | 1:3 | Viktoria Zizkov (2.) | ||||
(11.) Fotbal Trinec | 2:0 | FC MAS Taborsko (13.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/28/201:30 PM | ||||||
(1.) Hradec Kralove | 0:1 | 1.SK Prostejov (4.) | ||||
(5.) Usti nad Labem | 0:1 | Fotbal Trinec (10.) | ||||
(13.) FC MAS Taborsko | 0:1 | Lisen (2.) | ||||
(6.) Chrudim | 1:0 | Blansko (12.) | ||||
(14.) Vysehrad | 1:2 | Vlasim (7.) | ||||
(11.) Jihlava | 0:1 | Varnsdorf (9.) | ||||
(3.) Viktoria Zizkov | 0:2 | Dukla Prague (8.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 12/2/201:00 PM | ||||||
(10.) Dukla Prague | 1:1 | Hradec Kralove (1.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(8.) Varnsdorf | 1:0 | Vysehrad (14.) | ||||
(11.) Fotbal Trinec | 2:2 | Chrudim (7.) | ||||
(6.) Vlasim | 3:0 | Viktoria Zizkov (5.) | ||||
(2.) Lisen | 2:2 | 1.SK Prostejov (4.) | ||||
(9.) Jihlava | 2:1 | FC MAS Taborsko (13.) | ||||
(12.) Blansko | 0:1 | Usti nad Labem (3.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/5/2011:00 AM | ||||||
(3.) Usti nad Labem | 0:0 | Lisen (2.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(1.) Hradec Kralove | 0:0 | Varnsdorf (8.) | ||||
(4.) 1.SK Prostejov | 2:2 | Fotbal Trinec (11.) | ||||
(5.) Chrudim | 1:0 | Vlasim (7.) | ||||
(14.) Vysehrad | 2:1 | Blansko (12.) | ||||
(6.) Viktoria Zizkov | 1:1 | Jihlava (10.) | ||||
Sun 12/6/201:30 PM | ||||||
(13.) FC MAS Taborsko | 0:1 | Dukla Prague (9.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/5/212:00 PM | ||||||
(10.) Jihlava | 1:1 | Vysehrad (14.) | ||||
Sat 3/6/212:30 PM | ||||||
(1.) Lisen | 2:1 | Hradec Kralove (2.) | ||||
(12.) Blansko | 2:0 | Fotbal Trinec (11.) | ||||
Sun 3/7/2110:15 AM | ||||||
(7.) Viktoria Zizkov | 1:3 | Chrudim (4.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(8.) Vlasim | 0:1 | FC MAS Taborsko (13.) | ||||
(9.) Varnsdorf | 2:4 | 1.SK Prostejov (3.) | ||||
Mon 3/8/212:30 PM | ||||||
(6.) Dukla Prague | 5:0 | Usti nad Labem (5.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/12/216:00 PM | ||||||
(5.) Usti nad Labem | 0:0 | Vlasim (8.) | ||||
Sat 3/13/2110:15 AM | ||||||
(14.) Vysehrad | 1:2 | Viktoria Zizkov (6.) | ||||
(12.) Blansko | 0:0 | Lisen (2.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(11.) Fotbal Trinec | 0:0 | Varnsdorf (9.) | ||||
Sun 3/28/214:00 PM | ||||||
(13.) FC MAS Taborsko | 1:1 | Chrudim (4.) | ||||
Mon 3/29/212:30 PM | ||||||
(1.) Hradec Kralove | 4:0 | Jihlava (10.) | ||||
Wed 4/7/214:30 PM | ||||||
(3.) 1.SK Prostejov | 1:0 | Dukla Prague (7.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 3/18/212:00 PM | ||||||
(7.) Viktoria Zizkov | 1:2 | 1.SK Prostejov (2.) | ||||
Sun 3/21/213:00 PM | ||||||
(8.) Vlasim | 1:0 | Fotbal Trinec (11.) | ||||
Wed 3/24/213:00 PM | ||||||
(10.) Jihlava | 1:2 | Usti nad Labem (4.) | ||||
Sun 3/28/213:00 PM | ||||||
(9.) Varnsdorf | 1:1 | Lisen (3.) | ||||
Wed 4/7/214:30 PM | ||||||
(12.) FC MAS Taborsko | 4:0 | Vysehrad (14.) | ||||
Wed 4/21/215:00 PM | ||||||
(6.) Dukla Prague | 2:1 | Blansko (13.) | ||||
(5.) Chrudim | 2:3 | Hradec Kralove (1.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/2/214:00 PM | ||||||
(5.) Usti nad Labem | 0:0 | FC MAS Taborsko (11.) | ||||
Sat 4/3/214:30 PM | ||||||
(3.) 1.SK Prostejov | 3:5 | Vlasim (6.) | ||||
(14.) Vysehrad | 0:4 | Chrudim (4.) | ||||
(10.) Fotbal Trinec | 2:2 | Dukla Prague (7.) | ||||
(12.) Blansko | 2:0 | Varnsdorf (9.) | ||||
Sun 4/4/214:30 PM | ||||||
(1.) Hradec Kralove | 4:2 | Viktoria Zizkov (8.) | ||||
Mon 4/5/212:30 PM | ||||||
(2.) Lisen | 2:0 | Jihlava (13.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/9/214:00 PM | ||||||
(10.) Jihlava | 1:0 | Fotbal Trinec (12.) | ||||
Sat 4/10/211:00 PM | ||||||
(5.) Chrudim | 0:1 | Usti nad Labem (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(7.) Dukla Prague | 1:2 | Varnsdorf (9.) | ||||
(14.) Vysehrad | 1:4 | Hradec Kralove (1.) | ||||
Sun 4/11/2110:15 AM | ||||||
(8.) Viktoria Zizkov | 1:1 | Blansko (11.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(13.) FC MAS Taborsko | 1:2 | 1.SK Prostejov (2.) | ||||
(6.) Vlasim | 2:1 | Lisen (3.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 4/14/214:00 PM | ||||||
(3.) Usti nad Labem | 1:0 | Vysehrad (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(2.) Lisen | 3:0 | Dukla Prague (7.) | ||||
(9.) Varnsdorf | 1:2 | Chrudim (5.) | ||||
(1.) Hradec Kralove | 3:0 | FC MAS Taborsko (13.) | ||||
(11.) Blansko | 2:0 | Vlasim (6.) | ||||
Thu 4/15/212:30 PM | ||||||
(4.) 1.SK Prostejov | 2:4 | Jihlava (10.) | ||||
Tue 4/27/214:30 PM | ||||||
(12.) Fotbal Trinec | 2:0 | Viktoria Zizkov (8.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/17/212:30 PM | ||||||
(5.) Chrudim | 0:3 | Lisen (2.) | ||||
Sun 4/18/2110:15 AM | ||||||
(8.) Viktoria Zizkov | 1:0 | Usti nad Labem (4.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) Vysehrad | 0:1 | 1.SK Prostejov (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Hradec Kralove | 1:0 | Fotbal Trinec (12.) | ||||
(13.) FC MAS Taborsko | 1:0 | Blansko (11.) | ||||
(10.) Jihlava | 0:1 | Dukla Prague (7.) | ||||
(6.) Vlasim | 0:0 | Varnsdorf (9.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/23/212:30 PM | ||||||
(2.) Lisen | 1:1 | Viktoria Zizkov (8.) | ||||
Sat 4/24/214:00 PM | ||||||
(4.) Usti nad Labem | 0:3 | Hradec Kralove (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) 1.SK Prostejov | 1:1 | Chrudim (5.) | ||||
(7.) Dukla Prague | 1:1 | Vlasim (6.) | ||||
(11.) Fotbal Trinec | 3:0 | Vysehrad (14.) | ||||
(13.) Blansko | 1:3 | Jihlava (9.) | ||||
Sun 4/25/215:00 PM | ||||||
(10.) Varnsdorf | 0:0 | FC MAS Taborsko (12.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/30/212:30 PM | ||||||
(4.) Usti nad Labem | 1:2 | 1.SK Prostejov (3.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(12.) FC MAS Taborsko | 2:0 | Fotbal Trinec (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Hradec Kralove | 1:0 | Blansko (13.) | ||||
(9.) Jihlava | 3:3 | Vlasim (7.) | ||||
Sat 5/1/215:00 PM | ||||||
(5.) Chrudim | 0:1 | Dukla Prague (6.) | ||||
(14.) Vysehrad | 1:2 | Lisen (2.) | ||||
Sun 5/2/2110:15 AM | ||||||
(8.) Viktoria Zizkov | 1:0 | Varnsdorf (10.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 5/4/215:00 PM | ||||||
(3.) 1.SK Prostejov | 1:2 | Hradec Kralove (1.) | ||||
Wed 5/5/213:00 PM | ||||||
(8.) Dukla Prague | 1:2 | Viktoria Zizkov (5.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(2.) Lisen | 1:1 | FC MAS Taborsko (12.) | ||||
(11.) Varnsdorf | 1:1 | Jihlava (9.) | ||||
(10.) Fotbal Trinec | 1:0 | Usti nad Labem (6.) | ||||
(13.) Blansko | 4:1 | Chrudim (7.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(4.) Vlasim | 3:1 | Vysehrad (14.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/8/213:45 PM | ||||||
(1.) Hradec Kralove | 2:1 | Dukla Prague (8.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(5.) Usti nad Labem | 2:1 | Blansko (13.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(3.) 1.SK Prostejov | 1:3 | Lisen (2.) | ||||
(7.) Chrudim | 0:2 | Fotbal Trinec (9.) | ||||
(14.) Vysehrad | 1:2 | Varnsdorf (10.) | ||||
Sun 5/9/2110:15 AM | ||||||
(4.) Viktoria Zizkov | 3:1 | Vlasim (6.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(12.) FC MAS Taborsko | 2:2 | Jihlava (11.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/14/215:00 PM | ||||||
(7.) Jihlava | 3:2 | Viktoria Zizkov (5.) | ||||
Sat 5/15/215:00 PM | ||||||
(11.) Fotbal Trinec | 1:2 | 1.SK Prostejov (3.) | ||||
(13.) Blansko | 1:1 | Vysehrad (14.) | ||||
Sun 5/16/212:00 PM | ||||||
(4.) Vlasim | 1:0 | Chrudim (8.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Varnsdorf | 1:1 | Hradec Kralove (1.) | ||||
Mon 5/17/215:00 PM | ||||||
(2.) Lisen | 1:0 | Usti nad Labem (6.) | ||||
(9.) Dukla Prague | 1:2 | FC MAS Taborsko (12.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/22/213:00 PM | ||||||
(1.) Hradec Kralove | 1:1 | Lisen (2.) | ||||
(8.) Fotbal Trinec | 2:0 | Blansko (13.) | ||||
(5.) Usti nad Labem | 1:0 | Dukla Prague (10.) | ||||
(11.) FC MAS Taborsko | 1:0 | Vlasim (6.) | ||||
(9.) Chrudim | 3:5 | Viktoria Zizkov (4.) | ||||
(3.) 1.SK Prostejov | 0:0 | Varnsdorf (12.) | ||||
(14.) Vysehrad | 2:2 | Jihlava (7.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/30/213:00 PM | ||||||
(6.) Vlasim | 2:2 | Hradec Kralove (1.) | ||||
(7.) Jihlava | 3:1 | Chrudim (10.) | ||||
(2.) Lisen | 1:1 | Fotbal Trinec (9.) | ||||
(8.) Dukla Prague | 3:0 | Vysehrad (14.) | ||||
(12.) Varnsdorf | 0:1 | Usti nad Labem (5.) | ||||
(4.) Viktoria Zizkov | 2:0 | FC MAS Taborsko (11.) | ||||
(13.) Blansko | 2:1 | 1.SK Prostejov (3.) |