To use this site, please enable Javascript.

Matches Apr 17, 2021

matchday 29
Union Berlin 1.FC Union Berlin 2:1 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 4:0 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
FC Augsburg FC Augsburg 0:0 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 2:3 Bayern Munich FC Bayern
 
SC Freiburg SC Freiburg 4:0 FC Schalke 04 FC Schalke 04
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 3:0 1. FC Köln 1. FC Köln
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 4:0 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
matchday 32
SC Verl SC Verl 3:0 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
Türkgücü Münch. Türkgücü München 0:2 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 0:0 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 2:1 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
 
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 2:0 Hallescher FC Hallescher FC
  Newcastle Newcastle United 3:2 West Ham United West Ham
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 1:0 Sheffield United Sheff Utd
Quarter-Finals Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 2:1 Centro Sportivo Alagoano (AL) CSA
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 4:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 2:1 Associacao Atlética de Altos (PI) AA Altos
matchday 31 Crotone FC Crotone 1:2 Udinese Calcio Udinese Calcio
  Sampdoria UC Sampdoria 3:1 Hellas Verona Hellas Verona
  Sassuolo US Sassuolo 3:1 ACF Fiorentina Fiorentina
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 4:3 Parma Calcio 1913 Parma
matchday 33 SCO Angers SCO Angers 0:3 Stade Rennais FC Stade Rennais
  Marseille Olympique Marseille 3:2 FC Lorient FC Lorient
matchday 29 DOVO VV DOVO Veenendaal 2:30 PM VVOG Harderwijk VVOG
  Barendrecht BVV Barendrecht 2:30 PM VV Staphorst Staphorst
  VV Goes VV Goes 2:30 PM Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  FC Lisse FC Lisse 2:30 PM HSV Hoek HSV Hoek
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk 2:30 PM Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  Sportlust '46 Sportlust '46 2:30 PM VV Ter Leede Ter Leede
  Harkemase Boys Harkemase Boys 2:30 PM ACV Assen ACV Assen
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 3:00 PM VV SteDoCo SteDoCo
  VVSB VVSB Noordwijkerhout 6:00 PM Ajax Amateurs Ajax Amateurs
matchday 25
SKN St. Pölten SKN St. Pölten 1:2 Austria Vienna Austria Vienna
 
SV Ried SV Ried 0:0 SCR Altach SCR Altach
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 0:1 TSV Hartberg TSV Hartberg
matchday 26 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 3:1 FK Khimki Khimki
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:3 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 4:1 FK Rostov Rostov
  Krasnodar FK Krasnodar 2:2 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
matchday 20 Ak. Dinamo U16 Akademia Dinamo Moskau U16 0:5 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Ak.ZSKA U16 Akademia ZSKA Moskau U16 3:3 Y. Konoplev Football Akademia U16 Konoplev U16
  Ak.Cherta U16 Akademia Chertanovo Moskau U16 1:5 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  FShM U16 FShM Moskau U16 0:2 Akademia Lokomotiv Moskau U16 Ak.Loko U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 2:1 Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 3:1 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 2:0 DYuSSh Strogino Moskau U16 Strogino U16
  FShM Moskau FShM Moskau 1:1 Akademia Lokomotiv Moskau Akademia Loko
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg 1:2 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 5:2 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
  Akademia Dynamo Akademia Dynamo Moscow 6:1 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
  Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 4:2 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  Akademia Rostov FK Rostov Academy 1:1 Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  Akademia CSKA Akademia CSKA Moscow 5:2 Y. Konoplev Football Academy U17 Ak.Konoplev U17
matchday 29
FC Sion FC Sion 2:2 FC Zürich FC Zürich
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 0:0 FC Luzern FC Luzern
matchday 26 Scherpenzeel VV Scherpenzeel 2:30 PM VV Duno Doorwerth VV Duno
  VV Capelle VV Capelle 2:30 PM SV Poortugaal SV Poortugaal
  Zwaluwen VV Zwaluwen Vlaardingen 2:30 PM VV Spijkenisse Spijkenisse
  Smitshoek VV Smitshoek 2:30 PM FC Rijnvogels Rijnvogels
  Achilles Veen Achilles Veen 2:30 PM FC 's-Gravenzande Gravenzande
  DHSC Utrecht DHSC Utrecht 2:30 PM CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn 2:30 PM SC Feyenoord Rotterdam SC Feyenoord
  Achilles '29 Achilles '29 2:30 PM VV Rijsoord VV Rijsoord
matchday 1 Univ. Craiova Universitatea Craiova 0:0 Sepsi OSK Sf. Gheorghe Sepsi OSK
matchday 6 Sivasspor U19 Sivasspor U19 0:4 Genclerbirligi Ankara U19 G.Birligi U19
matchday 35 Denizlispor Denizlispor 2:3 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
 
Trabzonspor Trabzonspor 1:1 Hatayspor Hatayspor
  Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 1:0 Alanyaspor Alanyaspor
  Göztepe Göztepe 1:3 Galatasaray SK Galatasaray
matchday 26 Noordscheschut VV Noordscheschut postponed VV Buitenpost Buitenpost
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk postponed AVV Swift Swift
  AZSV Aalten AZSV Aalten postponed RKAV Volendam RKAV Volendam
  Genemuiden SC Genemuiden postponed VV Eemdijk VV Eemdijk
  SDC Putten SDC Putten postponed VV Berkum Berkum
  DETO VV DETO Twenterand postponed ONS Sneek ONS Sneek
  De Dijk ASV De Dijk postponed HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
  SV Urk SV Urk postponed Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
matchday 1 Chindia AFC Chindia Targoviste 2:0 FC Hermannstadt FC Hermannstadt
  Gaz Metan Gaz Metan Mediaș 1:1 FC Voluntari FC Voluntari
matchday 22 FK Minaj FK Minaj 3:1 Desna Chernigiv Desna
  Vorskla Poltava Vorskla Poltava 4:2 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 0:1 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
matchday 6 PS Kalamata PS Kalamata 0:0 Niki Volou Niki Volou
matchday 21 APO Levadiakos APO Levadiakos 1:2 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
  OF Ierapetras OF Ierapetras 1:2 AO Xanthi AO Xanthi
  Diagoras Diagoras Rodou 2:0 AO Trikala AO Trikala
matchday 4 OFI Crete OFI Crete 1:1 Atromitos Athen Atromitos Athen
  Panetolikos Panetolikos GFS 1:0 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
  Volos NPS Volos NPS 1:1 PAS Giannina PAS Giannina
matchday 34 RSC Charleroi RSC Charleroi 2:3 KAS Eupen KAS Eupen
  Royal Antwerp Royal Antwerp FC 3:2 KRC Genk KRC Genk
matchday 27 RFC Seraing RFC Seraing 0:0 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  RWDM RWD Molenbeek 2:5 Lommel SK Lommel SK
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 2:0 Slezsky FC Opava SFC Opava
  Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 1:1 FK Teplice FK Teplice
  MFK Karvina MFK Karvina 3:0 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 1:1 FK Jablonec FK Jablonec
matchday 30 Lucani U17 FK Mladost Lucani U17 5:0 FK Internacional Beograd U17 Internacional
  Spartak U17 FK Spartak Subotica U17 4:0 FK Apolon 4 Kragujevac U17 Apolon 4 U17
  Macva U17 FK Macva Sabac U17 1:7 FK Vojvodina Novi Sad U17 Vojvodina U17
  Radnicki N U17 FK Radnicki Nis U17 2:0 FK Kiker Kraljevo U17 Kiker U17
  Graficar U17 Graficar Belgrad U17 2:2 FK TSC Backa Topola U17 FK TSC U17
  Radn. Nis U19 FK Radnicki Nis U19 1:2 OFK Beograd U19 OFK Beograd U19
  Spartak U19 FK Spartak Subotica U19 3:0 RFK Novi Sad 1921 U19 Novi Sad U19
  Graficar U19 Graficar Belgrad U19 3:0 FK TSC Backa Topola U19 FK TSC U19
  Mladost U19 FK Mladost Lucani U19 0:0 FK Internacional Beograd U19 Internacional
matchday 32 Red Star Red Star Belgrade 2:1 FK Radnik Surdulica Radnik
matchday 29 HNK Rijeka HNK Rijeka 3:0 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
matchday 9 Ilves U19 Ilves Tampere U19 postponed Tampereen Pallo-Veikot U19 TPV U19
  Komeetat U19 Jyväskylän Komeetat U19 postponed Hämeenlinnan Jalkapalloseura U19 HJS U19
  GrIFK U19 Grankulla IFK U19 postponed Kaarinan Pojat U19 Kaarinan U19
  FC Kontu U19 FC Kontu U19 postponed FC Inter Turku U19 FC Inter U19
  TPS U19 Turun Palloseura U19 4:15 PM HJK Helsinki U19 HJK U19
  FC Honka U19 FC Honka U19 postponed IF Gnistan U19 IF Gnistan U19
  Käpylän U19 Käpylän Pallo U19 6:00 PM FC Reipas Lahti U19 Reipas U19
matchday 25 Lechia Gdansk Lechia Gdansk 2:2 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Rakow Rakow Czestochowa 3:1 Lech Poznan Lech Poznan
  Wisla Kraków Wisla Kraków 0:1 Warta Poznan Warta Poznan
matchday 24 Botev Plovdiv Botev Plovdiv 0:1 Slavia Sofia Slavia Sofia
  Arda Kardzhali PFC Arda Kardzhali 1:0 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
matchday 28 Kariana Erden Kariana Erden 0:3 PFC Litex Lovech Litex Lovech
  NK Bravo NK Bravo 2:2 NK Domzale NK Domzale
  ND Gorica ND Gorica 0:1 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  FC Koper FC Koper 1:0 NK Tabor Sezana Tabor Sezana
matchday 21 Hamm Benfica FC RM Hamm Benfica 5:0 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 0:2 US Hostert US Hostert
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 2:1 FC Rodange 91 FC Rodange 91
matchday 29 Újpest FC Újpest FC 3:0 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Kisvárda Kisvárda FC 0:0 Ferencvárosi TC Ferencváros
  Paksi FC Paksi FC 1:1 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
matchday 5 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 1:2 Spartak Trnava Spartak Trnava
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 2:0 AS Trencin AS Trencin
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 1:0 FK Pohronie Pohronie
  SKF Sered SKF Sered 2:0 Zemplin Michalovce Michalovce
  FC Nitra FC Nitra 0:3 FK Senica FK Senica
matchday 30 ASV Dachau ASV Dachau 1:00 PM Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 1:00 PM TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  1.FC Passau 1.FC Passau 1:30 PM FC Unterföhring FC Unterföhring
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 2:00 PM SC Eintracht Freising SE Freising
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 3:00 PM SV Erlbach SV Erlbach
  TSV Kastl TSV Kastl 4:00 PM FC Töging FC Töging
  TSV Grünwald TSV Grünwald 4:00 PM FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
matchday 18 Henstedt-Ulz. SV Henstedt-Ulzburg 2:00 PM Büchen-Siebeneichener SV Büchen-Sieben.
matchday 26 FC Denzlingen FC Denzlingen 3:30 PM SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 3:30 PM FC Waldkirch FC Waldkirch
  FC Teningen FC Teningen 3:30 PM SC Lahr SC Lahr
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 3:30 PM SV Weil 1910 SV Weil
  SC Durbachtal SC Durbachtal 3:30 PM FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II
  SV Bühlertal SV Bühlertal 4:30 PM SV Endingen SV Endingen
matchday 6 Brown Adrogue Brown de Adrogue 0:3 Defensores de Belgrano Defensores
  Barracas C. Club Atlético Barracas Central 1:0 CD Morón CD Morón
  Instituto AC Instituto AC Córdoba 2:2 Club Ferro Carril Oeste Ferro
  Villa Dálmine Club Villa Dálmine 0:0 CA All Boys Buenos Aires All Boys
  Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 2:0 Club Social y Deportivo Tristan Suarez Tristan Suarez
matchday 10 Vélez Sarsfield Club Atlético Vélez Sarsfield 2:0 Club Atlético Huracán Huracán
  Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 0:5 Club Atlético River Plate River Plate
  CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 1:0 Club Atlético Lanús Lanús
  San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 1:1 Asociación Atlética Argentinos Juniors Argentinos Jrs.
  Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 3:1 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
matchday 15 Necaxa Club Necaxa 0:0 Querétaro FC Querétaro FC
  Mazatlán FC Mazatlán FC 0:0 Atlas Guadalajara Atlas
matchday 1 Houston Houston Dynamo FC 2:1 San Jose Earthquakes Quakes
  Sounders FC Seattle Sounders FC 4:0 Minnesota United FC Minnesota Utd.
  CF Montréal Club de Foot Montréal 4:2 Toronto FC Toronto FC
  Orlando City SC Orlando City SC 0:0 Atlanta United FC Atlanta United
matchday 19 Alianza Petrol. Alianza Petrolera 1:1 Envigado FC Envigado
matchday 10 Oita Trinita Oita Trinita 0:1 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Yokohama FC Yokohama FC 2:2 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 0:1 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 1:0 FC Tokyo FC Tokyo
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 0:0 Vissel Kobe Vissel Kobe
matchday 8 Blaublitz Akita Blaublitz Akita 0:0 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Albirex Niigata Albirex Niigata 1:0 Zweigen Kanazawa Zweig. Kanazawa
  Omiya Ardija Omiya Ardija 0:1 Ehime FC Ehime FC
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 6:1 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 0:0 Tochigi SC Tochigi SC
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 1:0 Thespakusatsu Gunma Thespaku. Gunma
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 3:3 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 0:3 Machida Zelvia Machida Zelvia
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 1:2 Mito HollyHock Mito HollyHock
  FC Ryukyu FC Ryukyu 2:0 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
matchday 26 Al-Fateh Al-Fateh 1:1 Damac FC Damac FC
  Al-Wahda Al-Wahda Mekka 0:1 Al-Ettifaq Al-Ettifaq
matchday 8 Sutherland Sharks Sutherland Sharks 0:4 Rockdale City Suns Rockdale City Suns
  Marc. Stallions Marconi Stallions 0:0 Sydney Olympic Sydney Olympic
  Mt Druitt Town Mt Druitt Town Rangers 0:0 Sydney United Sydney United
  Northbridge FC Northbridge FC Bulls 3:4 Manly United Manly United
  Eastern Lions Eastern Lions SC 0:1 Heidelberg United Heidelberg
  South Melbourne South Melbourne FC 2:0 St Albans Saints SC St Albans Saints SC
  Dand. Thunder Dandenong Thunder SC 4:3 Hume City FC Hume City FC
matchday 28 FK Kukësi FK Kukësi 2:2 KF Tirana KF Tirana
  FK Partizani FK Partizani 3:1 KS Kastrioti Krujë KS Kastrioti
matchday 17 Western United Western United FC 1:0 Central Coast Mariners Central Coast
  Melbourne City Melbourne City FC 7:0 Melbourne Victory Melbourne
matchday 27 Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 1:3  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  FK MDK U17 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 0:0 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 6:2 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
matchday 20 S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 2:1 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 2:0 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  Sloboda T U19 FK Sloboda Tuzla U19 0:0 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
  Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 0:1 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
matchday 26 FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 1:0 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 2:0 FK Tuzla City FK Tuzla City
  FK Sarajevo FK Sarajevo 0:2 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
matchday 2 San Felipe Unión San Felipe 2:3 CD Puerto Montt CD Puerto Montt
  AC Barnechea AC Barnechea 0:1 Coquimbo Unido Coquimbo Unido
matchday 1 Estudiantes Estudiantes de Mérida 4:0 Trujillanos FC Trujillanos
  Caracas FC Caracas FC 2:0 Universidad Central de Venezuela UCV FC
matchday 22 J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 1:0 NK Travnik Travnik
  HSK Posusje HSK Posusje 2:2 FK Igman Konjic Igman Konjic
  HNK Orasje HNK Orasje 3:1 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 1:0 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  FK Gorazde FK Gorazde 3:0 HNK Capljina HNK Capljina
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 5:1 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  Simm-Bau NK Vis Simm-Bau Kosova 2:3 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
matchday 8 FK Panevezys FK Panevezys 4:2 FK Nevezis FK Nevezis
  FC Hegelmann FC Hegelmann Litauen 0:1 FK Banga Gargzdai Banga Gargzdai
matchday 5 Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 0:2 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Neman Grodno Neman Grodno 0:2 FK Minsk FK Minsk
  BATE Borisov BATE Borisov 2:1 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 4:1 Slavia Mozyr Slavia
matchday 23 Kozarska Dubica FK Borac Kozarska Dubica 1:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 1:1 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Leotar Trebinje FK Leotar Trebinje 0:0 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 0:0 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Ljubic Prnjavor FK Ljubic Prnjavor 1:2 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 0:0 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 2:1 FK Sloga Doboj Sloga Doboj
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 2:0 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
matchday 17 Mahalla Ghazl Mahalla postponed Pyramids FC Pyramids FC
matchday 12 Hassania Hassania d'Agadir 1:2 Renaissance de Berkane RS Berkane
  Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan 2:3 Raja Club Athletic Casablanca Raja Casablanca
matchday 9 Shukura Shukura Kobuleti 2:0 FC Telavi FC Telavi
  Samgurali FC Samgurali Tskaltubo 2:1 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi
  FC Dila FC Dila Gori 2:1 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
matchday 5 Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 1:1 Daejeon KoRail Daejeon KoRail
  FC Mokpo FC Mokpo 2:1 Cheonan City Cheonan City
  Ulsan Citizen Ulsan Citizen 2:0 Yangju Citizen Yangju Citizen
  Gimpo Citizen Gimpo Citizen 1:2 Busan Transportation Corp. Busan Trans. C.
  Jinju Citizen Jinju Citizen 4:0 Pyeongchang United Pyeongchang Utd
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 1:1 Yeoju FC Yeoju FC
  Jeonju Citizen Jeonju Citizen 0:4 Pocheon Citizen Pocheon Citizen
  Siheung City Siheung City 2:1 Chungju Citizen Chungju Citizen
  FC Namdong FC Namdong 0:2 Gangwon FC Reserves Gangwon Res.
Group 3 New Amsterdam New Amsterdam FC 0:3 Chattanooga FC Chattanooga FC
matchday 10 Suwon FC Suwon FC 2:1 Gangwon FC Gangwon FC
  Incheon Utd. Incheon United 0:3 Jeju United Jeju United
  FC Seoul FC Seoul 0:1 Daegu FC Daegu FC
  Gwangju FC Gwangju FC 0:1 Pohang Steelers Pohang Steelers
matchday 7 Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 2:1 Seoul E-Land Seoul E-Land
  Bucheon FC Bucheon FC 1995 0:1 Ansan Greeners Ansan Greeners
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 1:2 Busan IPark Busan IPark
matchday 2 Tormenta FC South Georgia Tormenta FC 0:1 Fort Lauderdale CF Fort Lauderdale
  Revolution II New England Revolution II 0:3 Richmond Kickers Richmond Kicker
matchday 17 Cove Rangers Cove Rangers FC 2:0 Falkirk FC Falkirk
  East Fife East Fife FC 2:1 Peterhead FC Peterhead
matchday 5 Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 3:0 Santos FC Santos FC
  Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 0:1 São Paulo Futebol Clube São Paulo
matchday 7 Corinthians Sport Club Corinthians Paulista 1:1 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
matchday 24 Blau Weiss Linz FC Blau-Weiss Linz 5:0 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
  Young Violets Young Violets Austria Wien 0:2 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
  SKU Amstetten SKU Amstetten 0:3 FC Liefering FC Liefering
  Juniors OÖ FC Juniors OÖ 2:3 Floridsdorfer AC FAC
matchday 10 Madureira-RJ Madureira Esporte Clube (RJ) 4:2 Macaé Esporte Futebol Clube (RJ) Macaé
  Fluminense Fluminense Football Club 1:0 Botafogo de Futebol e Regatas Botafogo
Final Athletic Athletic Bilbao 0:4 FC Barcelona FC Barcelona
matchday 42 Middlesbrough Middlesbrough FC 1:2 Queens Park Rangers QPR
 
Swansea Swansea City 2:2 Wycombe Wanderers Wycombe
  Nottm Forest Nottingham Forest 0:2 Huddersfield Town Huddersfield
  Brentford Brentford FC 0:0 Millwall FC Millwall
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:1 Bristol City Bristol City
  Luton Luton Town 1:0 Watford FC Watford
  Stoke City Stoke City 0:0 Preston North End Preston
 
Norwich Norwich City 1:3 AFC Bournemouth Bournemouth
matchday 9 América-MG América Futebol Clube (MG) 2:0 Coimbra Esporte Clube Ltda (MG) Coimbra-MG
matchday 17 Cowdenbeath Cowdenbeath FC 1:5 Stirling Albion FC Stirling Albion
  Edinburgh City Edinburgh City FC 2:3 Queen's Park FC Queen's Park
  Elgin City Elgin City FC 2:5 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Annan Athletic Annan Athletic FC 3:0 Brechin City FC Brechin City
matchday 15 Inverurie Locos Inverurie Loco Works FC 4:00 PM Lossiemouth FC Lossiemouth
Group B Al-Quwa Al-Quwa Al-Jawiya 0:0 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
  Tractor Tractor FC 0:0 Sharjah Cultural Sports Club Sharjah FC
Group D Foolad Foolad FC 1:0 Al-Wehdat Al-Wehdat
  Al-Nassr Al-Nassr FC 3:1 Al-Sadd SC Al-Sadd SC
Group E Al-Wahda FC Al-Wahda FC Abu Dhabi 0:0 FC Goa FC Goa
  Al-Rayyan SC Al-Rayyan SC 1:3 Persepolis FC Persepolis
Group 1 Caxias-RS SER Caxias do Sul (RS) 0:0 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
Round of 16 Kilmarnock FC Kilmarnock FC 3:1 Montrose FC Montrose
  St. Johnstone St. Johnstone FC 2:0 Clyde FC Clyde FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 7:5 on pens Livingston FC Livingston FC
matchday 8 UNIRB UNIRB FC 3:2 E.C.P.P. Vitória da Conquista (BA) Conquista-BA
Group A Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 3:1 Clube Recreativo e Atlético Catalano (GO) CRAC (GO)
Group 1 Rio Branco Rio Branco Sport Club (PR) 0:0 Cianorte Futebol Clube (PR) Cianorte
  Athletico-PR Club Athletico Paranaense 0:4 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
matchday 6 Tapajós-PA Tapajós Futebol Clube (PA) 0:1 Paysandu Sport Club (PA) Paysandu SC
matchday 1 Nacional-PB Nacional Atlético Clube (PB) 1:1 AD Perilima de Campina Grande (PB) AD Perilima
matchday 7 Coruripe Associação Atlética Coruripe (AL) 0:1 Murici Futebol Clube (AL) Murici
matchday 8 Picos Sociedade Esportiva Picos (PI) 2:1 Parnahyba Sport Club (PI) Parnahyba-PI
matchday 12 Guaireña FC Guaireña FC 1:2 Olimpia Asunción Olimpia
  12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 1:1 Club Guaraní Guaraní
  Nacional Club Nacional Asunción 1:0 Sportivo Luqueño Luqueño
matchday 6 Vitória-ES Vitória Futebol Clube (ES) 2:0 Real Noroeste Capixaba Futebol Clube (ES) Real Noroeste
  Serra-ES S. E. Serra Futebol Clube (ES) 2:1 Pinheiros FC Pinheiros
  Rio Branco FC Rio Branco Futebol Clube (ES) 2:1 Rio Branco Atlético Clube (ES) Rio Branco AC
  Desportiva-ES Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) 1:0 Estrela do Norte Futebol Clube (ES) Estrela-ES
matchday 7 Ermis Aradippou Ermis Aradippou 2:0 APOEL Nicosia APOEL Nicosia
  Anorthosis Anorthosis Famagusta 0:2 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
matchday 6 Atl. Gloriense AD Atlética Gloriense 1:1 Associação Desportiva Confiança (SE) Confiança-SE
matchday 7 FC Flora FC Flora Tallinn 5:0 JK Trans Narva JK Trans Narva
matchday 4 Miramar Rangers Miramar Rangers AFC 6:0 Wainuiomata AFC Wainuiomata
  Waterside Karori AFC Waterside Karori AFC 2:2 Wairarapa United Wairarapa United
matchday 5 Hamilton W. Hamilton Wanderers 1:3 Auckland United FC Auckland United
  West Coast West Coast Rangers 0:4 Auckland City FC Auckland City
  Manukau United Manukau United FC 0:3 Eastern Suburbs AFC Eastern Sub.
  Northern Rovers Northern Rovers 0:0 Bay Olympic SC Bay Olympic SC
  Western Springs Western Springs AFC 3:5 Melville United Melville United
  North Shore United North Shore United 2:3 Birkenhead United Birkenhead Utd.
  Dundalk FC Dundalk FC 1:1 St. Patricks Athletic St. Patricks
  Shamrock Rovers Shamrock Rovers 2:1 Longford Town FC Longford Town
  Sligo Rovers Sligo Rovers 1:0 Finn Harps Finn Harps
matchday 9 Sabah Sabah FC 4:0 UiTM FC UiTM FC
  Perak Perak FC 1:1 Kedah Darul Aman FC KDA FC
final 1st leg Khon Kaen Utd. Khon Kaen United 2:1 Nakhonpathom United Nakhonpathom
matchday 7 Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 0:6 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
  Hougang Utd. Hougang United FC 1:1 Garena Young Lions Young Lions
matchday 42 Charlton Charlton Athletic 0:0 Ipswich Town Ipswich
  Shrewsbury Shrewsbury Town 0:2 Doncaster Rovers Doncaster
  Blackpool Blackpool FC 1:0 Sunderland AFC Sunderland
  Hull City Hull City 2:1 Fleetwood Town Fleetwood
  Wigan Wigan Athletic 2:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Bristol Rovers Bristol Rovers 0:1 Lincoln City Lincoln City
  MK Dons Milton Keynes Dons 1:0 Portsmouth FC Portsmouth
  Burton Albion Burton Albion 1:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Rochdale Rochdale AFC 3:1 Accrington Stanley Accrington
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 4:1 Swindon Town Swindon Town
  Oxford United Oxford United 3:2 Gillingham FC Gillingham FC
  Forest Green Forest Green Rovers 3:2 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Morecambe FC Morecambe FC 4:3 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Grimsby Town Grimsby Town 2:1 Bolton Wanderers Bolton
  Newport County Newport County 0:1 Cambridge United Cambridge Utd.
  Carlisle United Carlisle United 0:0 Port Vale FC Port Vale
  Harrogate Town Harrogate Town 2:1 Bradford City Bradford
  Stevenage Stevenage FC 0:1 Mansfield Town Mansfield Town
  Exeter City Exeter City 0:0 Southend United Southend United
  Leyton Orient Leyton Orient 2:0 Barrow AFC Barrow
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 0:0 Salford City Salford
  Colchester Utd. Colchester United 2:1 Walsall FC Walsall
matchday 19 Sutton Utd Sutton United 2:2 Altrincham FC Altrincham
matchday 39 Halifax Town FC Halifax Town 4:2 King's Lynn Town King's Lynn
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 3:2 Solihull Moors Solihull Moors
  Woking FC Woking FC 0:4 Wrexham AFC Wrexham
  Notts County Notts County 0:1 Eastleigh FC Eastleigh FC
  Yeovil Town Yeovil Town 1:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Barnet Barnet FC 3:1 Aldershot Town Aldershot Town
  Stockport Stockport County 2:2 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Chesterfield FC Chesterfield FC 1:2 Bromley FC Bromley
  Wealdstone FC Wealdstone FC 2:7 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Altrincham Altrincham FC 0:4 Sutton United Sutton Utd
matchday 32 Linfield Linfield FC 2:1 Ballymena United Ballymena
  Portadown Portadown FC 1:2 Cliftonville FC Cliftonville
matchday 34 Monza AC Monza 2:1 US Cremonese Cremonese
  LR Vicenza LR Vicenza 1:2 US Lecce Lecce
  FC Empoli FC Empoli 4:2 Brescia Calcio Brescia
  Reggina Reggina 1914 2:1 AC Reggiana 1919 Reggiana
  AC Pisa AC Pisa 1909 3:0 Cosenza Calcio Cosenza
  Salernitana US Salernitana 1919 2:1 Venezia FC Venezia
  Cittadella AS Cittadella 1:0 Chievo Verona Chievo Verona
  Pordenone Pordenone Calcio 2:0 Frosinone Calcio Frosinone
matchday 36 Ravenna Ravenna FC 0:3 AC Perugia Calcio Perugia
  Vibonese US Vibonese 2:0 US Avellino 1912 Avellino
matchday 4 Huachipato FC Huachipato FC 5:3 CD Ñublense Ñublense
  CDUC CD Universidad Católica 2:1 CDP Curicó Unido Curicó Unido
Semi-Finals
Chelsea Chelsea FC 1:0 Manchester City Man City
matchday 35 CD Lugo CD Lugo 1:3 AD Alcorcón Alcorcón
  CD Castellón CD Castellón 1:0 RCD Mallorca RCD Mallorca
  UD Las Palmas UD Las Palmas 1:1 Málaga CF Málaga CF
  Sporting Gijón Sporting Gijón 0:1 Real Oviedo Real Oviedo
matchday 14 Saint-Pryvé FC Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC postponed Football Club Fleury 91 FC Fleury 91
  Vannes Vannes OC postponed Blois Football 41 Blois Foot 41
  Châteaubriant Voltigeurs de Châteaubriant postponed FC Rouen 1899 FC Rouen 1899
  Ste. Geneviève Sainte-Geneviève Sports postponed FC Lorient B Lorient B
  US Granville US Granville postponed FC Versailles FC Versailles
  SM Caen B SM Caen B postponed US Saint-Malo US Saint-Malo
  AS Poissy AS Poissy postponed C'Chartres Football C'Chartres
  Plabennec Stade Plabennecois postponed EA Guingamp B EA Guingamp B
  Hyères FC Hyères FC postponed Olympique Lyon B Olymp. Lyon B
  AS Béziers AS Béziers postponed Le Puy Foot 43 Auvergne Le Puy Foot
  SCO Angers B SCO Angers B postponed FC Nantes B FC Nantes B
  Bergerac Bergerac Périgord FC postponed Stade Montois Mont-de-Marsan
  Chamalières FC Chamalières postponed Trélissac FC Trélissac FC
  Canet Rous. Canet Roussillon FC postponed Les Herbiers VF Les Herbiers VF
  Bourges 18 Bourges 18 postponed Moulins-Yzeure Foot 03 Moulins-Yzeure
  Angoulême CFC Angoulême Charente FC postponed US Colomiers US Colomiers
  SO Romorantin SO Romorantin postponed Bourges Foot Bourges Foot
matchday 33 Clermont Foot Clermont Foot 63 1:1 AC Le Havre AC Le Havre
  Troyes ES Troyes AC 1:0 SM Caen SM Caen
  AC Ajaccio AC Ajaccio 3:0 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  Rodez AF Rodez AF 2:2 Paris FC Paris FC
  AJ Auxerre AJ Auxerre 3:2 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 1:1 Pau FC Pau FC
  FC Chambly FC Chambly 2:0 Amiens SC Amiens SC
  Toulouse FC Toulouse 1:0 LB Châteauroux LB Châteauroux
  USL Dunkerque USL Dunkerque 1:1 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Valenciennes FC Valenciennes FC 0:1 EA Guingamp Guingamp
matchday 30 FC Sète 34 FC Sète 34 1:0 Stade Lavallois Stade Lavallois
  Concarneau US Concarneau 3:1 FC Bastia-Borgo Bastia-Borgo
  US Boulogne US Boulogne 2:1 Stade Briochin Stade Briochin
  Red Star FC Red Star FC 3:0 SO Cholet SO Cholet
matchday 37 Tom Tomsk Tom Tomsk 0:0 Veles Moscow Veles Moscow
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:2 FK Orenburg Orenburg
  KS Samara Krylya Sovetov Samara 5:1 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 2:0 Volgar Astrakhan Volgar
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 0:1 Baltika Kaliningrad Baltika
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 0:0 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Chertanovo Chertanovo Moscow 0:4 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 2:1 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 3:2 Akron Togliatti Akron Togliatti
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 2:0 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 1:1 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
matchday 19 Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul 1:0 Volna Kovernino Volna Kovernino
  Novosibirsk FK Novosibirsk 3:1 Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk
matchday 20 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk 0:3 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Chita FK Chita 0:2 Zvezda St. Petersburg Zvezda S-Pb
  Kolomna FK Kolomna 1:1 FK Leningradets Leningradets
  Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 1:1 Dynamo 2 Moscow Dynamo 2
  Murom FK Murom 0:2 FK Olimp-Dolgoprudnyi Dolgoprudnyi
  Energia V. Luki Luki-Energia Velikie Luki 2:1 Torpedo Vladimir Torpedo Vlad.
  Smolensk FK Smolensk 0:2 Rodina Moscow Rodina Moscow
matchday 34 Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 3:0 Almere City FC Almere City
matchday 27 Vit. Guimarães Vitória Guimarães SC 1:0 CD Santa Clara Santa Clara
  Moreirense Moreirense FC 2:3 CD Tondela Tondela
  Belenenses SAD Belenenses SAD 2:0 CS Marítimo Marítimo
  Benfica SL Benfica 1:2 Gil Vicente FC Gil Vicente
  Rio Ave FC Rio Ave FC 0:0 SC Braga Braga
matchday 29 Feirense CD Feirense 1:0 Varzim SC Varzim
Group A Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 1:0 CSM Slatina CSM Slatina
  Farul 1920 FC Farul Constanta 1920 3:1 ACS Fotbal Comuna Recea Comuna Recea
Group B CSM Resita CSM Resita 2:0 Concordia Chiajna Concordia
  Aerostar Aerostar Bacau 1:5 ACS Viitorul P. Târgu Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Petrolul Petrolul Ploiesti 1:1 SCM Gloria Buzau Gloria Buzau
matchday 25 Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 3:1 Queen of the South FC Queen o. t. S.
  Alloa Athletic Alloa Athletic FC 1:2 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Arbroath Arbroath FC 4:0 Ayr United FC Ayr United
matchday 31 A. Keciörengücü Ankara Keciörengücü 0:1 Tuzlaspor Tuzlaspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 3:0 Giresunspor Giresunspor
matchday 22 Krystal Kherson Krystal Kherson 1:2 Avangard Kramatorsk Avangard K.
  Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 1:1 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
matchday 29
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 1:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  SC Kriens SC Kriens 0:1 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
matchday 19 Chrudim MFK Chrudim 0:3 SK Lisen SK Lisen
matchday 3 HB Köge HB Köge 0:3 Silkeborg IF Silkeborg IF
  Vendsyssel FF Vendsyssel FF 1:0 Hvidovre IF Hvidovre IF
  Fremad Amager BK Fremad Amager 0:0 Hobro IK Hobro IK
matchday 28 Radnicki Pirot FK Radnicki Pirot 2:1 FK Loznica FK Loznica
  Sloga Kraljevo FK Sloga Kraljevo 0:0 GFK Jagodina Jagodina
  Radnicki K. FK Radnicki 1923 Kragujevac 0:0 FK Borac 1926 Cacak Borac Cacak
  Kabel Novi Sad FK Kabel Novi Sad 1:0 FK Zemun FK Zemun
matchday 26 Junak Sinj NK Junak Sinj 1:0 NK Kustosija Zagreb Kustos. Zagreb
  NK Rudes NK Rudes 2:2 NK Solin NK Solin
  NK Osijek II NK Osijek II 1:0 NK Opatija NK Opatija
  Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 4:2 NK Medjimurje Cakovec Medjimurje
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 0:0 NK BSK Bijelo Brdo Bijelo Brdo
  NK Dugopolje NK Dugopolje 1:1 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  Cibalia HNK Cibalia Vinkovci 2:0 NK Sesvete NK Sesvete
matchday 25 Gornik Leczna Gornik Leczna 0:0 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Resovia Resovia Rzeszów 1:0 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 3:1 Widzew Lodz Widzew Lodz
matchday 24 Blonianka Blonianka Blonie 3:0 Sokol Aleksandrow Lodzki Aleksandrow L.
  Jagiellonia II Jagiellonia Bialystok II 1:2 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
  KS Kutno KS Kutno 1:2 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 1:2 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk
  Unia Skierniewice Unia Skierniewice 2:3 Legia Warsaw II Legia II
  RKS Radomsko RKS Radomsko 4:0 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch W.M.
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 4:2 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
  KS Wasilków KS Wasilków 2:0 Huragan Morag Huragan Morag
  Bron Radom Bron Radom 3:0 Concordia Elblag C. Elblag
  Swit Szczecin Swit Szczecin 4:2 Pogon Szczecin II Pogon II
  Unia Swarzedz Unia Swarzedz 3:0 Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno
  Chemik Police Chemik Police 0:1 Unia Janikowo Unia Janikowo
  Elana Torun Elana Torun 2:0 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
  F. Swinoujscie Flota Swinoujscie 1:0 Pomorzanin Torun Pomorzanin
  KP Starogard KP Starogard Gdanski 2:1 GKS Przodkowo GKS Przodkowo
  Górnik Konin Górnik Konin 1:4 Baltyk Koszalin B. Koszalin
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 2:2 Radunia Stezyca Radunia Stezyca
  Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo 1:0 Jarota Jarocin Jarota Jarocin
  Nielba Nielba Wagrowiec 1:0 Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin
  Kotwica Kotwica Kolobrzeg 1:2 Sokol Kleczew Sokol Kleczew
matchday 26 Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 1:0 Warta Gorzow Wielkopolski Warta Gorzow
  Lubin II Zaglebie Lubin II 0:1 Ruch Chorzow Ruch Chorzow
  Rekord B-B Rekord Bielsko-Biala 3:2 LKS Goczalkowice-Zdroj Goczalkowice
  Polonia Bytom Polonia Bytom 5:3 Polonia-Stal Swidnica Polonia-Stal
  Stal Brzeg Stal Brzeg 2:1 Gwarek Tarnowskie Góry Gwarek T.G.
  Polonia Nysa Polonia Nysa 0:2 Pniowek Pawlowice Slaskie Pniowek P.S.
  Zielona Gora Lechia Zielona Góra 0:0 Gornik Zabrze II Gornik II
  Piast Zmigrod Piast Zmigrod 2:2 MKS Kluczbork MKS Kluczbork
matchday 30 Jutrzenka Jutrzenka Giebultow 2:4 Podlasie Biala Podlaska Podlasie B.P.
  Siarka T. Siarka Tarnobrzeg 2:1 Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa
  NKP Podhale Podhale Nowy Targ 1:1 Stal Krasnik Stal Krasnik
matchday 2 Hammarby Hammarby IF 2:0 Mjällby AIF Mjällby AIF
  AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 3:0 Akropolis IF Akropolis
  GAIS GAIS Göteborg 1:0 Västerås SK Västerås SK
  Brage IK Brage 0:1 Falkenbergs FF Falkenberg
  Vasalund Vasalunds IF 2:2 Trelleborgs FF Trelleborg
  Kyzylzhar II Kyzylzhar SK Petropavlovsk II 1:1 Kairat-Zhas Kairat-Zhas
  FK Ekibastuz FK Ekibastuz 1:3 Kyran Turkestan Kyran
  Taraz-Karatau FK Taraz-Karatau 2:2 Okzhetpes Kokshetau Okzhetpes
  Baikonur Baikonur Kyzylorda 3:0 Igilik Qaratau Igilik
  Shakhter-Bulat Shakhter-Bulat 0:1 FK Maktaaral Maktaaral
  Akad. Ontustik Akademia Ontustik Shymkent 0:1 FK Aksu FK Aksu
matchday 30 FK Jezero FK Jezero 1:0 FK Decic Tuzi FK Decic Tuzi
  Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 0:1 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
  OFK Petrovac OFK Petrovac