To use this site, please enable Javascript.

Matches Apr 24, 2021

matchday 31
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 0:2 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
SC Freiburg SC Freiburg 1:1 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 3:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 2:1 Bayern Munich FC Bayern
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 3:1 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg 3:1 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 2:1 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 1:3 Holstein Kiel Holstein Kiel
matchday 34
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 3:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 0:2 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
SV Meppen SV Meppen 2:3 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 3:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 0:3 Hallescher FC Hallescher FC
 
Türkgücü Münch. Türkgücü München 0:2 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
matchday 33
Liverpool Liverpool FC 1:1 Newcastle United Newcastle
  West Ham West Ham United 0:1 Chelsea FC Chelsea
  Sheff Utd Sheffield United 1:0 Brighton & Hove Albion Brighton
matchday 32 Elche CF Elche CF 1:0 Levante UD Levante
  Real Valladolid Real Valladolid CF 1:1 Cádiz CF Cádiz CF
 
Valencia Valencia CF 1:1 Deportivo Alavés Alavés
 
Real Madrid Real Madrid 0:0 Real Betis Balompié Real Betis
Semi-Finals Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 2:4 on pens Esporte Clube Bahia EC Bahia
matchday 33 Genoa Genoa CFC 2:0 Spezia Calcio Spezia Calcio
  Parma Parma Calcio 1913 3:4 FC Crotone Crotone
  Sassuolo US Sassuolo 1:0 UC Sampdoria Sampdoria
matchday 34 Saint-Étienne AS Saint-Étienne 1:2 Stade Brest 29 Stade Brest 29
  FC Metz FC Metz 1:3 Paris Saint-Germain Paris SG
matchday 30 SteDoCo VV SteDoCo 2:30 PM Harkemase Boys Harkemase Boys
  HSV Hoek HSV Hoek 2:30 PM VV Goes VV Goes
  VVOG VVOG Harderwijk 2:30 PM FC Lisse FC Lisse
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 2:30 PM Sportlust '46 Sportlust '46
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 2:30 PM VV DOVO Veenendaal DOVO
  Staphorst VV Staphorst 2:30 PM DVS '33 Ermelo DVS '33
  ACV Assen ACV Assen 2:30 PM VVSB Noordwijkerhout VVSB
  Ter Leede VV Ter Leede 3:00 PM ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 3:00 PM BVV Barendrecht Barendrecht
matchday 27
SV Ried SV Ried 2:1 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
 
SCR Altach SCR Altach 2:2 TSV Hartberg TSV Hartberg
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 0:2 Austria Vienna Austria Vienna
  Ural Ural Yekaterinburg 1:1 Akhmat Grozny Akhmat Grozny
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 6:0 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  Tambov PFK Tambov 2:5 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Dynamo Moscow Dynamo Moscow 0:1 FK Khimki Khimki
matchday 5 ASU Poli ASU Politehnica Timisoara 0:1 AFK Csikszereda Miercurea Ciuc Csikszereda
  Rapid 1923 FC Rapid 1923 1:1 CS Mioveni CS Mioveni
matchday 31
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 1:0 FC Vaduz FC Vaduz
 
Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport 3:3 FC Basel 1893 FC Basel
matchday 27 Spijkenisse VV Spijkenisse 2:30 PM VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  Gravenzande FC 's-Gravenzande 2:30 PM ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  SV Poortugaal SV Poortugaal 2:30 PM DHSC Utrecht DHSC Utrecht
  VV Capelle VV Capelle 2:30 PM VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  Jodan Boys CVV de Jodan Boys 2:30 PM VV Smitshoek Smitshoek
  VV Rijsoord VV Rijsoord 2:30 PM Achilles Veen Achilles Veen
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam 3:00 PM Achilles '29 Achilles '29
  VV Duno VV Duno Doorwerth 3:00 PM FC Rijnvogels Rijnvogels
matchday 30 Heerenveen SC Heerenveen 0:2 PEC Zwolle PEC Zwolle
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 1:0 FC Groningen FC Groningen
  Sparta R. Sparta Rotterdam 2:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
matchday 3 CFR Cluj CFR Cluj 1:2 Universitatea Craiova Univ. Craiova
matchday 37 Konyaspor Konyaspor 0:0 Hatayspor Hatayspor
 
Trabzonspor Trabzonspor 2:0 Fatih Karagümrük Karagümrük
 
Antalyaspor Antalyaspor 0:1 Galatasaray SK Galatasaray
  Denizlispor Denizlispor 1:1 Sivasspor Sivasspor
 
Besiktas Besiktas JK 3:1 Kayserispor Kayserispor
matchday 27 Swift AVV Swift postponed SDC Putten SDC Putten
  NSC Nijkerk NSC Nijkerk postponed VV DETO Twenterand DETO
  Berkum VV Berkum postponed AZSV Aalten AZSV Aalten
  Buitenpost VV Buitenpost postponed SV Urk SV Urk
  VV Eemdijk VV Eemdijk postponed VV Noordscheschut Noordscheschut
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord postponed SC Genemuiden Genemuiden
  ONS Sneek ONS Sneek postponed ASV De Dijk De Dijk
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen postponed RKAV Volendam RKAV Volendam
matchday 3 Astra Giurgiu Astra Giurgiu 0:1 ACSC FC Arges FC Arges
matchday 23 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 3:0 FK Minaj FK Minaj
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 3:0 Vorskla Poltava Vorskla Poltava
  PFK Lviv PFK Lviv 1:0 Desna Chernigiv Desna
matchday 7 AO Kavala AO Kavala 0:0 Veria NPS Veria NPS
  AEP Kozanis AEP Kozanis 0:1 Pierikos Katerini Pierikos
  GS Kallithea GS Kallithea 2:1 PS Kalamata PS Kalamata
  Thesprotos Thesprotos Igoumenitsas 1:0 Olympiakos Volou Olymp. Volou
  AO Egaleo AO Egaleo 1:0 Asteras Vlachioti Ast. Vlachioti
  AO Episkopi AO Episkopi Rethymnou 1:0 AS Santorinis 2020 AS Santorinis
  PO Triglias PO Triglias 0:0 Apollon Pontou Apollon Pontou
  GAS Ialysos GAS Ialysos 1948 0:2 AS Rodos AS Rodos
  Panserraikos Panserraikos 3:0 Almopos Arideas Almopos
  Aspropyrgos Enosi Aspropyrgou postponed Niki Volou Niki Volou
matchday 5 PAS Giannina PAS Giannina 0:1 Panetolikos GFS Panetolikos
  AE Larisa AE Larisa 0:1 OFI Crete OFI Crete
  Atromitos Athen Atromitos Athen 0:0 PAS Lamia 1964 PAS Lamia
matchday 28 KVC Westerlo KVC Westerlo 1:1 Club NXT Club NXT
  Lommel SK Lommel SK 1:3 RFC Seraing RFC Seraing
matchday 29 Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc 0:2 FC Banik Ostrava Banik Ostrava
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 0:2 FK Jablonec FK Jablonec
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 0:1 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  Viktoria Plzen FC Viktoria Plzen 2:1 1.FC Slovácko Slovácko
matchday 31 Vrsac U17 OFK Vrsac U17 1:2 FK Teleoptik Zemun U17 Teleoptik U17
  Apolon 4 U17 FK Apolon 4 Kragujevac U17 1:1 Graficar Belgrad U17 Graficar U17
  FK TSC U17 FK TSC Backa Topola U17 2:6 Red Star Belgrade U17 Red Star U17
  Kiker U17 FK Kiker Kraljevo U17 3:2 FK Zemun U17 Zemun U17
  Brodarac U17 FK Brodarac Belgrad U17 3:0 FK Radnicki Nis U17 Radnicki N U17
  Rad U19 FK Rad U19 2:1 FK Radnicki Belgrad U19 Rad Belgrad U19
  Novi Sad U19 RFK Novi Sad 1921 U19 0:2 Graficar Belgrad U19 Graficar U19
  Trayal U19 FK Trayal Kruševac U19 0:3 FK Mladost Lucani U19 Mladost U19
  Brodarac U19 FK Brodarac Belgrad U19 3:0 FK Radnicki Nis U19 Radn. Nis U19
  FK TSC U19 FK TSC Backa Topola U19 1:1 Red Star Belgrade U19 Red Star U19
matchday 33 Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 2:0 FK Macva Sabac Macva
  Napredak FK Napredak Krusevac 5:0 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Mladost FK Mladost Lucani 2:1 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Rad FK Rad 3:0 OFK Backa Backa
  Vozdovac FK Vozdovac 2:1 FK Cukaricki Cukaricki
matchday 31 HNK Sibenik HNK Sibenik 2:0 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  HNK Gorica HNK Gorica 4:2 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
matchday 1 Tervarit Oulu Tervarit Oulu 1:00 PM Rollon Pojat Rollon Pojat
  Oulunsalo PS Oulunsalo Palloseura 4:00 PM Rovaniemi United Roi Utd
  Kajaanin Haka Kajaanin Haka 5:00 PM Oulun Palloseura OPS
matchday 10 HJK Helsinki HJK Helsinki 4:2 FC Honka FC Honka
  FC Inter FC Inter Turku 1:0 Kuopion Palloseura KuPS
  HJK U19 HJK Helsinki U19 12:00 PM IF Gnistan U19 IF Gnistan U19
  Reipas U19 FC Reipas Lahti U19 1:00 PM Kuopion Palloseura U19 KuPS U19
matchday 27 Górnik Zabrze Górnik Zabrze 0:2 Wisla Plock Wisla Plock
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 2:2 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Wisla Kraków Wisla Kraków 0:0 Cracovia Cracovia
matchday 26 FK Etar Etar Veliko Tarnovo 1:1 Slavia Sofia Slavia Sofia
  PFC Montana PFC Montana 1:1 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
matchday 29 Kariana Erden Kariana Erden 0:3 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
  FC Sportist FC Sportist Svoge 3:1 FC Septemvri Simitli FC S. Simitli
  Lokomotiv GO FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa 0:1 Yantra Gabrovo Yantra
  Ludogorets II PFC Ludogorets Razgrad II 1:1 FC Sozopol FC Sozopol
  Neftochimik Neftochimik Burgas 2:1 Hebar Pazardzhik Hebar P.
matchday 30 NK Bravo NK Bravo 0:1 NK Maribor NK Maribor
  NK Domzale NK Domzale 3:1 NK Celje NK Celje
  FC Koper FC Koper 0:0 ND Gorica ND Gorica
matchday 23 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 1:0 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
matchday 31 Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:4 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Kisvárda Kisvárda FC 0:1 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Újpest FC Újpest FC 1:3 MTK Budapest MTK Budapest
matchday 6 Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 0:1 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Spartak Trnava Spartak Trnava 2:0 AS Trencin AS Trencin
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 2:1 SKF Sered SKF Sered
  Pohronie FK Pohronie 0:0 FC Nitra FC Nitra
  FK Senica FK Senica 1:1 Zemplin Michalovce Michalovce
matchday 31 ASV Dachau ASV Dachau 1:00 PM 1.FC Passau 1.FC Passau
  St. Hauzenberg FC Sturm Hauzenberg 2:00 PM Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  FC Unterföhring FC Unterföhring 2:00 PM VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
  FC Töging FC Töging 2:30 PM TSV Grünwald TSV Grünwald
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 3:00 PM TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 3:00 PM TSV Kastl TSV Kastl
  SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 7:00 PM Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
matchday 19 Sereetzer SV Sereetzer SV 4:00 PM TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  TSV Kropp TSV Kropp 2:00 PM BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 2:00 PM TuS Rotenhof TuS Rotenhof
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 2:00 PM TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 4:00 PM TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
matchday 27 Offenburger FV Offenburger FV 2:30 PM SC Durbachtal SC Durbachtal
  FC Radolfzell FC Radolfzell 2:30 PM FC Denzlingen FC Denzlingen
  SC Lahr SC Lahr 3:30 PM SV Bühlertal SV Bühlertal
  SV Endingen SV Endingen 3:30 PM FC Auggen FC Auggen
matchday 7 All Boys CA All Boys Buenos Aires 1:0 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
  Almagro Club Almagro 2:2 Club Social y Atlético Guillermo Brown Guillermo Brown
  Dep. Santamarin Deportivo Santamarina 0:0 Brown de Adrogue Brown Adrogue
  Tristan Suarez Club Social y Deportivo Tristan Suarez 2:2 Instituto AC Córdoba Instituto AC
  CA Temperley Club Atlético Temperley 3:2 CA Estudiantes (Buenos Aires) CA Estudiantes
  Ferro Club Ferro Carril Oeste 2:1 Club Atlético Barracas Central Barracas C.
  Defensores Defensores de Belgrano 1:1 Club Atlético San Martín (SJ) San Martín
matchday 11 Godoy Cruz Club Deportivo Godoy Cruz Antonio Tomba 1:0 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
  CA Patronato Club Atlético Patronato 1:0 Club Atlético Sarmiento (Junin) CA Sarmiento
  Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 1:1 Club Atlético Banfield CA Banfield
  Huracán Club Atlético Huracán 0:2 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
matchday 16 Puebla FC Puebla FC 0:0 UNAM Pumas UNAM Pumas
  Club Tijuana Club Tijuana 1:0 Club Necaxa Necaxa
  Mazatlán FC Mazatlán FC 4:3 Club León FC León
matchday 2 Kansas Sporting Kansas City 1:1 Orlando City SC Orlando City SC
  NYCFC New York City FC 5:0 FC Cincinnati Cincinnati
  Nashville SC Nashville SC 2:2 Club de Foot Montréal CF Montréal
  Toronto FC Toronto FC 2:2 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
  Quakes San Jose Earthquakes 3:1 FC Dallas FC Dallas
matchday 8 CD Águila CD Águila 1:1 CD Municipal Limeño Limeño
matchday 5 Nacional Potosí CA Nacional Potosí 2:1 Royal Pari Fútbol Club Royal Pari
  Oriente P. Club Deportivo Oriente Petrolero 0:0 Club Always Ready Always Ready
  Club San José Club Deportivo San José 0:1 Club Deportivo Guabirá Guabira
matchday 11 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 2:1 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 1:2 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  FC Tokyo FC Tokyo 1:2 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 5:0 Yokohama FC Yokohama FC
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 5:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Kashima Antlers Kashima Antlers 1:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
matchday 10 Ehime FC Ehime FC 0:2 Albirex Niigata Albirex Niigata
matchday 6 Suzuka PG Suzuka Point Getters 2:1 Kochi United Kochi Utd.
  FC Osaka FC Osaka 1:1 Iwaki FC Iwaki FC
  Musashino Utd. Tokyo Musashino United 0:0 MIO Biwako Shiga MIO B. Shiga
matchday 3 tonan Maebashi tonan Maebashi 4:3 Zuvor: Thespakusatsu Gunma Challengers (Reserves)	Thespa Challen.
  Tokyo 23 Tokyo 23 3:1 Esperanza SC (Yokohama) Esperanza SC
  Briobe. Urayasu Briobecca Urayasu 2:0 Ryutsu Keizai Dragons Ryugasaki RKD Ryugasaki
  Tochigi City Tochigi City 2:1 Tsukuba FC Tsukuba FC
matchday 2 Easy Akashi Easy Akashi 1:2 Moriyama Samurai 2000 Moriyama Sam.
  FC Awaji-shima FC Awaji-shima 0:2 Hannan University Club Hannan Uni Club
  Kobe FC Kobe FC 1970 postponed St.Andrews FC St.Andrews FC
  KanDai Club '10 Kansai Univ. Club 2010 0:6 Kansai University FC 2008 Kansai Uni '08
  Porv. Asuka Porvenir Asuka 1:2 Cento Cuore Harima Cen.Cuo. Harima
  Lagend Shiga Lagend Shiga 2:2 Laranja Kyoto Laran. Kyoto
matchday 9 Marc. Stallions Marconi Stallions 0:2 Mt Druitt Town Rangers Mt Druitt Town
matchday 29 KF Vllaznia KF Vllaznia 2:1 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  Bylis Ballsh KF Bylis Ballsh 1:0 FK Apolonia FK Apolonia
  KS Kastrioti KS Kastrioti Krujë 0:0 KF Laçi KF Laçi
  KF Teuta KF Teuta 0:2 KF Tirana KF Tirana
  FK Partizani FK Partizani 4:0 FK Kukësi FK Kukësi
matchday 18 Central Coast Central Coast Mariners 2:2 Sydney FC Sydney FC
  Macarthur Macarthur FC 1:1 Melbourne City FC Melbourne City
matchday 28 S. Brijeg U17 NK Siroki Brijeg U17 2:1  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 1:0 FK Olimpik Sarajevo U17 Olimpik U17
  Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 1:3 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 0:1 HSK Zrinjski Mostar U17 Zr. Mostar U17
matchday 21 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 5:1 FK Velez Mostar U19 V. Mostar U19
  Hadzici U19 FK Radnik Hadzici U19 0:2 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 Zeljeznicar U19
matchday 27 Velez Mostar FK Velez Mostar 2:1 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 1:0 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  Zrinjski Mostar HSK Zrinjski Mostar 1:1 FK Sarajevo FK Sarajevo
matchday 2 Puerto Cabello Academia Puerto Cabello 0:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
  Zulia FC Zulia FC 5:0 Deportivo Táchira Táchira
matchday 23 Travnik NK Travnik 1:0 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  HSK Posusje HSK Posusje 1:0 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 0:7 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  Igman Konjic FK Igman Konjic 3:0 NK Vis Simm-Bau Kosova Simm-Bau
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 3:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
matchday 10 FC Hegelmann FC Hegelmann Litauen 1:1 FC Džiugas Telsiai FC Džiugas
  FK Nevezis FK Nevezis 0:1 Dainava Alytus Dainava
matchday 6 Dynamo Brest Dynamo Brest 0:0 FK Vitebsk Vitebsk
  Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 1:1 Neman Grodno Neman Grodno
  FK Minsk FK Minsk 1:3 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
matchday 24 S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 1:0 FK Borac Kozarska Dubica Kozarska Dubica
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 1:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Sloga Doboj FK Sloga Doboj 2:0 FK Ljubic Prnjavor Ljubic Prnjavor
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 3:0 FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 1:1 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 1:2 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 6:1 FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
matchday 13 Enppi SC Enppi SC 1:3 El Ahly Cairo El Ahly
matchday 18 El Ittihad Ittihad Alexandria postponed Pyramids FC Pyramids FC
matchday 13 FAR Rabat FAR Rabat 0:2 Hassania d'Agadir Hassania
  Nahdat Zemamra Renaissance Zemamra 1:1 MAS Fes MAS Fes
matchday 10 Shukura Shukura Kobuleti 1:1 FC Dila Gori FC Dila
  FC Samtredia FC Samtredia 2:1 FC Telavi FC Telavi
  FC Locomotive FC Locomotive Tbilisi 0:1 FC Saburtalo Saburtalo
matchday 6 Gangneung Cit. Gangneung Citizen 0:1 Busan Transportation Corp. Busan Trans. C.
  Cheonan City Cheonan City 0:2 Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power Gyeongju KHNP
  Cheongju FC Cheongju FC 3:0 Changwon Citizen Changwon Cit.
  Daejeon KoRail Daejeon KoRail 2:0 Gimpo Citizen Gimpo Citizen
  Nowon Utd. Seoul Nowon United 1:0 Chuncheon Citizen Chuncheon FC
  Chungju Citizen Chungju Citizen 1:0 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 2:2 Siheung City Siheung City
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 3:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Yeoju FC Yeoju FC 1:2 Pyeongchang United Pyeongchang Utd
matchday 12 Pohang Steelers Pohang Steelers 0:0 Jeju United Jeju United
  Gwangju FC Gwangju FC 0:1 Daegu FC Daegu FC
  Gangwon FC Gangwon FC 1:1 Jeonbuk Hyundai Motors Jeonbuk Hyundai
matchday 16 NK Radomlje NK Radomlje 3:0 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
  NK Fuzinar NK Fuzinar 1:2 ND Primorje ND Primorje
  NK Dob NK Roltek Dob 3:3 NK Triglav Kranj NK Triglav
  Beltinci ND Beltinci 1:1 NK Brda NK Brda
  NK Krka NK Krka 2:2 Vitanest Bilje NK Bilje
  NK Krsko NK Krsko 0:1 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 3:1 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
matchday 8 Gyeongnam FC Gyeongnam FC 3:0 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Ansan Greeners Ansan Greeners 1:0 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Busan IPark Busan IPark 0:1 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
matchday 3 Richmond Kicker Richmond Kickers 0:1 Greenville Triumph SC Greenville
  Union Omaha Union Omaha 2:0 South Georgia Tormenta FC Tormenta FC
matchday 1 Peterhead Peterhead FC 3:0 Clyde FC Clyde FC
  East Fife East Fife FC 2:1 Dumbarton FC Dumbarton
  Partick Thistle Partick Thistle FC 1:0 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Falkirk Falkirk FC 2:2 Cove Rangers FC Cove Rangers
matchday 6 São Paulo São Paulo Futebol Clube 2:0 Esporte Clube Santo André (SP) Santo André
matchday 7 Guarani Guarani Futebol Clube (SP) 1:2 Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
  Novorizontino Grêmio Novorizontino (SP) 1:0 Santos FC Santos FC
matchday 25 FC Dornbirn FC Dornbirn 0:3 FC Juniors OÖ Juniors OÖ
matchday 11 Resende Resende Futebol Clube (RJ) 1:3 Club de Regatas Vasco da Gama Vasco da Gama
matchday 44 Bournemouth AFC Bournemouth 0:1 Brentford FC Brentford
  Coventry Coventry City 0:1 Preston North End Preston
 
QPR Queens Park Rangers 1:3 Norwich City Norwich
  Barnsley FC Barnsley FC 1:0 Rotherham United Rotherham
  Derby Derby County 1:2 Birmingham City Birmingham
  Watford Watford FC 1:0 Millwall FC Millwall
  Blackburn Blackburn Rovers 5:2 Huddersfield Town Huddersfield
  Middlesbrough Middlesbrough FC 3:1 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Cardiff Cardiff City 2:1 Wycombe Wanderers Wycombe
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:1 Stoke City Stoke City
matchday 1 Albion Rovers Albion Rovers FC 1:0 Annan Athletic FC Annan Athletic
  Albion Rovers Albion Rovers FC 4:00 PM Albion Rovers FC Albion Rovers
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:2 Cowdenbeath FC Cowdenbeath
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:2 Cowdenbeath FC Cowdenbeath
  Albion Rovers Albion Rovers FC 4:00 PM Albion Rovers FC Albion Rovers
  Edinburgh City Edinburgh City FC 0:1 Stirling Albion FC Stirling Albion
Group A Shabab Dubai FC Shabab Al-Ahli Dubai 3:1 FK AGMK Olmaliq AGMK Olmaliq
  Istiqlol Istiqlol Dushanbe 4:1 Al-Hilal Riyadh Hilal
Group C Ahli Al-Ahli Jeddah 2:1 Al-Shorta SC Al-Shorta SC
  Esteghlal FC Esteghlal FC 2:2 Al-Duhail SC Al-Duhail SC
Quarter-Finals Hibernian FC Hibernian FC 6:4 on pens Motherwell FC Motherwell FC
Group 1 Retrô FC Retrô Futebol Clube Brasil 0:1 Sport Club do Recife Sport Recife
matchday 6 Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 5:0 Paraná Clube Paraná
matchday 5 Paysandu SC Paysandu Sport Club (PA) 2:0 Tuna Luso Brasileira (PA) Tuna Luso
matchday 2 Cajazeirense-PB Atlético Cajazeirense de Desportos (PB) 1:1 São Paulo Crystal FC SP Crystal
matchday 8 ASA Agremiação Sportiva Arapiraquense (AL) 5:1 Associação Atlética Coruripe (AL) Coruripe
Quarter-Finals 1st leg Grêmio Sorriso Associação Grêmio Sorriso 2:2 Operário Futebol Clube Ltda. (MT) Operário-MT
matchday 10 Fluminense-PI Fluminense EC (PI) 4:0 Parnahyba Sport Club (PI) Parnahyba-PI
matchday 13 Sol de América Club Sol de América 0:3 Club 12 de Octubre de Itauguá 12 de Octubre
First Round Víkingur Ó. UMF Víkingur Ólafsvík 18:0 Gullfálkinn Gullfálkinn
  Hvöt Kormákur/Hvöt 2:3 Hamrarnir Hamrarnir
  Berserkir Berserkir 5:6 AET KF Framherjar-Smástund Framherjar
  Höttur/Huginn Höttur/Huginn 7:1 UMF Einherji Vopnafjördur Einherji
  Dalvík/Reynir Dalvík/Reynir 7:1 UMF Samherjar Samherjar
  SR SR Reykjavík 1:0 RB Keflavík RB
  Álafoss KF Álafoss 2:1 GG Grindavik GG Grindavik
  KF Kría KF Kría 13:1 Afríka Reykjavík Afríka
  Selfoss UMF Selfoss 0:1 Kórdrengir Kórdrengir
  Fram Reykjavík Fram Reykjavík 8:0 Hördur Ísafjördur Hördur Í.
  Ýmir Ýmir Kópavogur 1:2 KF Rangaeinga KFR
matchday 7 Estrela-ES Estrela do Norte Futebol Clube (ES) 2:2 Rio Branco Futebol Clube (ES) Rio Branco FC
  São Mateus-ES A.A. São Mateus (ES) 1:1 Associação Desportiva Ferroviária Vale do Rio (ES) Desportiva-ES
  Real Noroeste Real Noroeste Capixaba Futebol Clube (ES) 2:0 S. E. Serra Futebol Clube (ES) Serra-ES
  Rio Branco AC Rio Branco Atlético Clube (ES) 2:2 Vitória Futebol Clube (ES) Vitória-ES
  Pinheiros Pinheiros FC 2:3 Vilavelhense Futebol Clube (ES) Vilavelhense
matchday 8 Karmiotissa Karmiotissa Pano Polemidion 0:6 Pafos FC Pafos FC
  EN Paralimniou Enosis Neon Paralimniou 3:3 Nea Salamina Famagusta Nea Salamis
  Itabaiana-SE Associação Olímpica de Itabaiana (SE) 1:4 Associação Desportiva Confiança (SE) Confiança-SE
matchday 9 Dorense FC Dorense Futebol Clube (SE) 2:0 América FC de Pedrinhas América
  TJK Legion Tallinn JK Legion 2:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
matchday 5 Wainuiomata Wainuiomata AFC 1:5 Lower Hutt City AFC Lower Hutt City
  Wellington Ol. Wellington Olympic AFC 2:1 Napier City Rovers Napier City R.
  N. Wellington North Wellington FC 1:1 Miramar Rangers AFC Miramar Rangers
  Petone FC Petone FC 3:1 Waterside Karori AFC Waterside Karori AFC
  Wairarapa United Wairarapa United 2:2 Western Suburbs FC Western Suburbs
matchday 6 Auckland United Auckland United FC 4:1 West Coast Rangers West Coast
  Manukau United Manukau United FC 2:0 Northern Rovers Northern Rovers
  Auckland City Auckland City FC 4:3 Western Springs AFC Western Springs
  Eastern Sub. Eastern Suburbs AFC 4:2 Birkenhead United Birkenhead Utd.
  Bay Olympic SC Bay Olympic SC 2:7 Hamilton Wanderers Hamilton W.
  Melville United Melville United 1:0 North Shore United North Shore United
matchday 5 Ayacucho FC Ayacucho FC 1:1 Club Cienciano Cienciano
  Alianza UDH Alianza Universidad 1:0 Sport Boys Association Sport Boys
  FBC Melgar FBC Melgar 0:2 Universidad San Martín de Porres U. San Martín
  Alianza Lima Club Alianza Lima 2:2 Universidad César Vallejo César Vallejo
matchday 7 Sligo Rovers Sligo Rovers 0:1 Derry City Derry City
  Dundalk FC Dundalk FC 2:1 Drogheda United FC Drogheda United
  Waterford FC Waterford FC 1:0 Longford Town FC Longford Town
matchday 5 Cobh Ramblers Cobh Ramblers FC 1:1 Bray Wanderers Bray Wanderers
matchday 4 Chanthabouly FC Chanthabouly postponed Ezra FC Ezra FC
matchday 10 UiTM FC UiTM FC 0:1 Petaling Jaya City FC PJ City FC
  Johor DT Johor Darul Ta'zim 0:1 Terengganu FC Terengganu FC
  Penang Penang FC 3:0 Sri Pahang FC Pahang
final 2nd leg Nakhonpathom Nakhonpathom United 5:5 on pens Khon Kaen United Khon Kaen Utd.
matchday 10 Hougang Utd. Hougang United FC 0:1 Lion City Sailors LC Sailors
  Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 2:2 Tampines Rovers Tampines Rovers
matchday 44 Portsmouth Portsmouth FC 1:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 1:1 Rochdale AFC Rochdale
  Lincoln City Lincoln City 1:2 Hull City Hull City
  Wigan Wigan Athletic 1:1 Burton Albion Burton Albion
  Doncaster Doncaster Rovers 0:1 Fleetwood Town Fleetwood
  MK Dons Milton Keynes Dons 5:0 Swindon Town Swindon Town
  Blackpool Blackpool FC 0:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Gillingham FC Gillingham FC 2:2 Northampton Town Northampton
  Oxford United Oxford United 3:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Charlton Charlton Athletic 0:1 Peterborough United Peterborough
  Ipswich Ipswich Town 0:0 AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Sunderland Sunderland AFC 3:3 Accrington Stanley Accrington
  Crawley Town Crawley Town 0:0 Forest Green Rovers Forest Green
  Port Vale Port Vale FC 2:1 Bradford City Bradford
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 1:0 Barrow AFC Barrow
  Cambridge Utd. Cambridge United 0:1 Stevenage FC Stevenage
  Exeter City Exeter City 0:0 Newport County Newport County
  Salford Salford City 2:0 Mansfield Town Mansfield Town
  Carlisle United Carlisle United 1:1 Harrogate Town Harrogate Town
  Morecambe FC Morecambe FC 0:1 Bolton Wanderers Bolton
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 0:2 Walsall FC Walsall
  Cheltenham Cheltenham Town 1:0 Colchester United Colchester Utd.
  Oldham Athletic Oldham Athletic 1:2 Grimsby Town Grimsby Town
  Southend United Southend United 2:1 Leyton Orient Leyton Orient
matchday 40 Aldershot Town Aldershot Town 2:0 Wealdstone FC Wealdstone FC
  King's Lynn King's Lynn Town 0:3 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Wrexham Wrexham AFC 0:0 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Altrincham Altrincham FC 2:3 Barnet FC Barnet
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 2:1 Woking FC Woking FC
  Boreham Wood Boreham Wood FC 0:3 Stockport County Stockport
  Solihull Moors Solihull Moors 5:1 Yeovil Town Yeovil Town
  Halifax Town FC Halifax Town 1:2 Bromley FC Bromley
  Torquay United Torquay United FC 2:2 Notts County Notts County
  Eastleigh FC Eastleigh FC 1:0 Sutton United Sutton Utd
matchday 33 Ballymena Ballymena United 1:2 Coleraine FC Coleraine
  Cliftonville Cliftonville FC 5:0 Carrick Rangers Carrick Rangers
  Dungannon Dungannon Swifts 0:2 Crusaders FC Crusaders
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 1:3 Portadown FC Portadown
  Glenavon Glenavon FC 3:2 Linfield FC Linfield
matchday 30 Pordenone Pordenone Calcio 2:2 AC Pisa 1909 AC Pisa
matchday 5 Curicó Unido CDP Curicó Unido 1:1 CD Everton CD Everton
  Antofagasta Club de Deportes Antofagasta 2:1 CD Cobresal Cobresal
  La Serena Deportes La Serena 0:0 Unión Española Española
matchday 36 UD Logroñés UD Logroñés 0:1 FC Cartagena FC Cartagena
  Málaga CF Málaga CF 0:1 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  Espanyol RCD Espanyol Barcelona 4:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
  Ponferradina SD Ponferradina 2:0 CD Lugo CD Lugo
matchday 15 US Saint-Malo US Saint-Malo postponed Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC Saint-Pryvé FC
  Blois Foot 41 Blois Football 41 postponed Stade Plabennecois Plabennec
  Ste. Geneviève Sainte-Geneviève Sports postponed Football Club Fleury 91 FC Fleury 91
  C'Chartres C'Chartres Football postponed SM Caen B SM Caen B
  FC Versailles FC Versailles postponed Voltigeurs de Châteaubriant Châteaubriant
  FC Rouen 1899 FC Rouen 1899 postponed Vannes OC Vannes
  EA Guingamp B EA Guingamp B postponed AS Poissy AS Poissy
  Lorient B FC Lorient B postponed US Granville US Granville
  Aubagne Aubagne FC postponed Racing Club de Grasse RC Grasse
  Marignane G. FC Marignane Gignac FC postponed FC Martigues FC Martigues
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC postponed Hyères FC Hyères FC
  SC Toulon Sporting Club de Toulon postponed Olympique Lyon B Olymp. Lyon B
  GFA Rumilly Val GFA Rumilly Vallières postponed AS Monaco B Monaco B
  AS Saint-Priest AS Saint-Priest postponed Grand Ouest Association Lyonnaise FC GOAL FC
  Louh.-Cuiseaux Louhans-Cuiseaux FC postponed Andrézieux-Bouthéon FC Andrézieux
  Marseille B Olympique de Marseille B postponed Jura Sud Foot Jura Sud
  Le Puy Foot Le Puy Foot 43 Auvergne postponed FC Chamalières Chamalières
  Les Herbiers VF Les Herbiers VF postponed AS Béziers AS Béziers
  Bourges Foot Bourges Foot postponed Bergerac Périgord FC Bergerac
  Trélissac FC Trélissac FC postponed Bourges 18 Bourges 18
  US Colomiers US Colomiers postponed SCO Angers B SCO Angers B
  Moulins-Yzeure Moulins-Yzeure Foot 03 postponed SO Romorantin SO Romorantin
  Canet Rous. Canet Roussillon FC postponed FC Nantes B FC Nantes B
  Mont-de-Marsan Stade Montois postponed Angoulême Charente FC Angoulême CFC
matchday 35 Troyes ES Troyes AC 3:1 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Guingamp EA Guingamp 0:0 Paris FC Paris FC
  AC Ajaccio AC Ajaccio 2:2 Amiens SC Amiens SC
  Rodez AF Rodez AF 1:1 AC Le Havre AC Le Havre
  AJ Auxerre AJ Auxerre 2:1 USL Dunkerque USL Dunkerque
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 1:0 SM Caen SM Caen
  FC Chambly FC Chambly 1:1 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  Valenciennes FC Valenciennes FC 1:1 Chamois Niortais FC Chamois Niort
matchday 31 US Créteil-L US Créteil-Lusitanos 1:2 FC Sète 34 FC Sète 34
  SC Lyon Sporting Club de Lyon 2:2 US Boulogne US Boulogne
  Stade Lavallois Stade Lavallois 1:0 US Concarneau Concarneau
matchday 38 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:1 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 4:2 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Orenburg FK Orenburg 2:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Veles Moscow Veles Moscow 2:1 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 2:2 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Akron Togliatti Akron Togliatti 1:2 Alania Vladikavkaz Alania Vl.
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 1:1 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:1 Volgar Astrakhan Volgar
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 2:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 1:1 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Baltika Baltika Kaliningrad 2:0 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
matchday 21 Kolomna FK Kolomna 0:4 Luki-Energia Velikie Luki Energia V. Luki
  Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 0:1 FK Smolensk Smolensk
  Zvezda S-Pb Zvezda St. Petersburg 0:0 FC Tver FC Tver
matchday 30 Coimbra Académica Coimbra 2:1 GD Chaves Chaves
  Leixões Leixões SC 1:4 CD Feirense Feirense
  Varzim Varzim SC 0:3 FC Vizela Vizela
  Mafra CD Mafra 2:2 SC Covilhã SC Covilhã
Group A Pandurii Pandurii Targu Jiu 0:3 Ripensia Timisoara Ripensia
  U Cluj FC Universitatea Cluj 2:0 FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
  CSM Slatina CSM Slatina 1:3 FC Farul Constanta 1920 Farul 1920
matchday 26 Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 4:3 Arbroath FC Arbroath
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 3:0 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness CT
  Ayr United Ayr United FC 0:0 Queen of the South FC Queen o. t. S.
  Morton Greenock Morton FC 1:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Dundee FC Dundee FC 2:1 Raith Rovers FC Raith Rovers
matchday 23 Veres Rivne NK Veres Rivne 3:1 MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
  Avangard K. Avangard Kramatorsk 0:1 Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
  Nyva Ternopil Nyva Ternopil 2:1 PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya
  Girnyk-Sport Girnyk-Sport Gorishni Plavni 3:0 Krystal Kherson Krystal Kherson
  Kremin Kremin Kremenchuk 0:2 FK Polissya Zhytomyr FK Polissya
matchday 31 SC Kriens SC Kriens 2:2 FC Wil 1900 FC Wil 1900
matchday 13 Karvina U19 MFK Karvina U19 10:30 AM FC Banik Ostrava U19 Ostrava U19
  Budejovice U19 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 11:00 AM FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
  Slovacko U19 1.FC Slovacko U19 11:00 AM 1.FK Pribram U19 Pribram U19
  M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 11:00 AM FK Meteor Praha U19 FK Meteor U19
  SFC Opava U19 Slezsky FC Opava U19 1:15 PM AC Sparta Prag U19 Sparta Prag U19
matchday 20 Ustí nad Labem FK Ustí nad Labem 0:3 FC Hradec Králové Hradec Králové
  Blansko FK Blansko 1:3 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 1:1 MFK Chrudim Chrudim
  Dukla Prague FK Dukla Prag 1:1 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
  Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 3:0 FK Slavoj Vysehrad Vysehrad
matchday 4 HB Köge HB Köge 1:2 FC Fredericia FC Fredericia
  Hobro IK Hobro IK 1:1 Hvidovre IF Hvidovre IF
matchday 1 WH Three Towns Wuhan Three Towns 3:1 Beijing IT BJ IT
  ZB Cuju Zibo Cuju 0:4 Zhejiang FC ZJ FC
matchday 29 Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:1 Graficar Belgrad Graficar
  Dubocica FK Dubocica Leskovac 1:2 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  FK Loznica FK Loznica 0:0 FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad
  Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 1:0 FK Sloga Kraljevo Sloga Kraljevo
  FK Zemun FK Zemun 1:1 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki K.
  Jagodina GFK Jagodina 1:3 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
  Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 2:0 OFK Zarkovo Zarkovo
matchday 28 NK Dubrava ZG NK Dubrava Tim kabel 1:2 NK Solin NK Solin
  Junak Sinj NK Junak Sinj 0:0 GNK Dinamo Zagreb II Din. Zagreb II
  NK Osijek II NK Osijek II 3:0 NK BSK Bijelo Brdo Bijelo Brdo
  Hrv Dragovoljac NK Hrvatski Dragovoljac 2:1 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
  NK Dugopolje NK Dugopolje 0:0 NK Opatija NK Opatija
matchday 26 Korona Kielce Korona Kielce 1:2 LKS Lodz LKS Lodz
  Resovia Resovia Rzeszów 1:2 Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 0:0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow 1:0 GKS Tychy GKS Tychy
  Radomiak Radomiak Radom 1:0 Odra Opole Odra Opole
matchday 0 Legia II Legia Warsaw II 0:3 Jagiellonia Bialystok II Jagiellonia II
matchday 26 Legia II Legia Warsaw II 0:3 Jagiellonia Bialystok II Jagiellonia II
  Legionovia Legionovia Legionowo 3:2 Znicz Biala Piska Znicz Biala P.
  RKS Radomsko RKS Radomsko 0:3 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
  C. Elblag Concordia Elblag 0:2 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  KS Wasilków KS Wasilków 0:2 KS Kutno KS Kutno
  Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 4:2 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 0:0 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 3:0 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit N.D.M.
matchday 25 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia 2:1 KP Starogard Gdanski KP Starogard
  B. Koszalin Baltyk Koszalin 0:1 Kotwica Kolobrzeg Kotwica
  Unia Swarzedz Unia Swarzedz 2:3 Flota Swinoujscie F. Swinoujscie
  Nielba Nielba Wagrowiec 2:0 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
  Radunia Stezyca Radunia Stezyca 3:3 Elana Torun Elana Torun
  Jarota Jarocin Jarota Jarocin 1:1 Chemik Police Chemik Police
  Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 0:0 Pomorzanin Torun Pomorzanin
  Swit Szczecin