NOFV-Oberliga Süd (- 07/08)
Germany
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete NOFV-Oberliga Süd (- 07/08) schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/4/0012:00 AM | ||||||
(16.) Hallescher FC | 0:1 | VfB Leipzig (7.) | ||||
Sat 8/5/0012:00 AM | ||||||
(3.) Bischofswerda | 2:1 | 1.FC Magdeburg (12.) | ||||
(9.) FV Dresden Nord | 2:2 | Anhalt Dessau (10.) | ||||
(4.) FSV Hoyerswerda | 2:1 | E. Cottbus II (13.) | ||||
(6.) Sondershausen | 1:0 | Dynamo Dresden (15.) | ||||
(17.) SC Riesa | 0:1 | VfL Halle 96 (5.) | ||||
Sun 8/6/0012:00 AM | ||||||
(14.) VfB Zittau | 1:2 | W. Nordhausen (2.) | ||||
(1.) FSV Zwickau | 3:0 | SV 1919 Grimma (18.) | ||||
(11.) VfB Chemnitz | 2:2 | VFC Plauen (8.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/11/007:00 PM | ||||||
(8.) 1.FC Magdeburg | 3:1 | FSV Hoyerswerda (10.) | ||||
(2.) VfB Leipzig | 4:3 | FV Dresden Nord (13.) | ||||
Sat 8/12/002:00 PM | ||||||
(3.) VFC Plauen | 5:0 | Sondershausen (11.) | ||||
(6.) Dynamo Dresden | 4:0 | Hallescher FC (18.) | ||||
(9.) VfL Halle 96 | 0:1 | FSV Zwickau (1.) | ||||
(14.) E. Cottbus II | 1:1 | VfB Chemnitz (12.) | ||||
(17.) SV 1919 Grimma | 0:0 | VfB Zittau (15.) | ||||
(4.) W. Nordhausen | 1:1 | Bischofswerda (5.) | ||||
(16.) Anhalt Dessau | 1:4 | SC Riesa (7.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/007:00 PM | ||||||
(12.) Hallescher FC | 2:1 | FV Dresden Nord (15.) | ||||
Sat 8/19/002:00 PM | ||||||
(1.) FSV Zwickau | 2:0 | Anhalt Dessau (16.) | ||||
(14.) VfB Chemnitz | 0:4 | 1.FC Magdeburg (4.) | ||||
(13.) Sondershausen | 0:1 | E. Cottbus II (10.) | ||||
(9.) SC Riesa | 0:0 | VfB Leipzig (3.) | ||||
Sun 8/20/002:00 PM | ||||||
(17.) VfB Zittau | 1:5 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(2.) Bischofswerda | 3:1 | SV 1919 Grimma (18.) | ||||
(7.) FSV Hoyerswerda | 3:0 | W. Nordhausen (11.) | ||||
Tue 8/22/007:00 PM | ||||||
(5.) Dynamo Dresden | 2:0 | VFC Plauen (8.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/1/007:00 PM | ||||||
(6.) VFC Plauen | 1:0 | Hallescher FC (13.) | ||||
(9.) VfB Leipzig | 0:2 | FSV Zwickau (1.) | ||||
Sat 9/2/002:00 PM | ||||||
(15.) FV Dresden Nord | 1:1 | SC Riesa (10.) | ||||
(3.) VfL Halle 96 | 4:1 | Bischofswerda (8.) | ||||
(11.) E. Cottbus II | 1:1 | Dynamo Dresden (5.) | ||||
Sun 9/3/002:00 PM | ||||||
(18.) SV 1919 Grimma | 2:5 | FSV Hoyerswerda (4.) | ||||
(7.) W. Nordhausen | 4:0 | VfB Chemnitz (16.) | ||||
(2.) 1.FC Magdeburg | 8:0 | Sondershausen (14.) | ||||
(17.) Anhalt Dessau | 0:1 | VfB Zittau (12.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/8/007:00 PM | ||||||
(9.) Dynamo Dresden | 0:3 | 1.FC Magdeburg (2.) | ||||
Sat 9/9/002:00 PM | ||||||
(1.) FSV Zwickau | 6:1 | FV Dresden Nord (17.) | ||||
(10.) Bischofswerda | 0:3 | Anhalt Dessau (12.) | ||||
(13.) Hallescher FC | 0:0 | SC Riesa (11.) | ||||
Sun 9/10/002:00 PM | ||||||
(14.) VfB Zittau | 0:2 | VfB Leipzig (4.) | ||||
(8.) VFC Plauen | 1:2 | E. Cottbus II (7.) | ||||
(18.) VfB Chemnitz | 1:2 | SV 1919 Grimma (15.) | ||||
(16.) Sondershausen | 1:1 | W. Nordhausen (6.) | ||||
(3.) FSV Hoyerswerda | 5:1 | VfL Halle 96 (5.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/007:00 PM | ||||||
(1.) 1.FC Magdeburg | 5:0 | VFC Plauen (11.) | ||||
Sat 9/16/002:00 PM | ||||||
(9.) E. Cottbus II | 0:2 | Hallescher FC (12.) | ||||
(4.) VfB Leipzig | 2:0 | Bischofswerda (13.) | ||||
(17.) FV Dresden Nord | 1:1 | VfB Zittau (15.) | ||||
(5.) VfL Halle 96 | 1:0 | VfB Chemnitz (18.) | ||||
(7.) SC Riesa | 2:1 | FSV Zwickau (2.) | ||||
Sun 9/17/002:00 PM | ||||||
(10.) SV 1919 Grimma | 5:0 | Sondershausen (16.) | ||||
(8.) W. Nordhausen | 1:2 | Dynamo Dresden (6.) | ||||
(14.) Anhalt Dessau | 1:1 | FSV Hoyerswerda (3.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/22/007:00 PM | ||||||
(14.) Bischofswerda | 1:3 | FV Dresden Nord (16.) | ||||
(13.) Hallescher FC | 0:2 | FSV Zwickau (1.) | ||||
Sat 9/23/002:00 PM | ||||||
(8.) VFC Plauen | 2:0 | W. Nordhausen (11.) | ||||
(18.) VfB Chemnitz | 2:4 | Anhalt Dessau (10.) | ||||
(15.) Sondershausen | 1:0 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
Sun 9/24/002:00 PM | ||||||
(17.) VfB Zittau | 2:2 | SC Riesa (7.) | ||||
(5.) Dynamo Dresden | 4:1 | SV 1919 Grimma (12.) | ||||
(4.) FSV Hoyerswerda | 0:1 | VfB Leipzig (3.) | ||||
Sat 10/7/002:00 PM | ||||||
(9.) E. Cottbus II | 1:1 | 1.FC Magdeburg (2.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/007:00 PM | ||||||
(1.) 1.FC Magdeburg | 7:0 | Hallescher FC (16.) | ||||
Sat 9/30/002:00 PM | ||||||
(3.) FSV Zwickau | 0:1 | VfB Zittau (11.) | ||||
(2.) VfB Leipzig | 3:0 | VfB Chemnitz (18.) | ||||
(14.) FV Dresden Nord | 1:1 | FSV Hoyerswerda (5.) | ||||
(4.) VfL Halle 96 | 3:2 | Dynamo Dresden (6.) | ||||
(9.) SC Riesa | 0:0 | Bischofswerda (13.) | ||||
Sun 10/1/002:00 PM | ||||||
(15.) SV 1919 Grimma | 0:2 | VFC Plauen (7.) | ||||
(12.) W. Nordhausen | 2:4 | E. Cottbus II (8.) | ||||
(10.) Anhalt Dessau | 3:0 | Sondershausen (17.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/14/002:00 PM | ||||||
(14.) Bischofswerda | 0:2 | FSV Zwickau (3.) | ||||
(5.) VFC Plauen | 3:2 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(18.) VfB Chemnitz | 2:1 | FV Dresden Nord (16.) | ||||
(4.) Dynamo Dresden | 5:1 | Anhalt Dessau (10.) | ||||
(17.) Sondershausen | 0:2 | VfB Leipzig (2.) | ||||
(12.) Hallescher FC | 3:0 | VfB Zittau (13.) | ||||
Sun 10/15/002:00 PM | ||||||
(1.) 1.FC Magdeburg | 8:0 | W. Nordhausen (15.) | ||||
(9.) E. Cottbus II | 0:2 | SV 1919 Grimma (11.) | ||||
(7.) FSV Hoyerswerda | 1:2 | SC Riesa (8.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/007:00 PM | ||||||
(1.) VfB Leipzig | 1:1 | Dynamo Dresden (5.) | ||||
Sat 10/21/002:00 PM | ||||||
(3.) FSV Zwickau | 1:1 | FSV Hoyerswerda (8.) | ||||
(14.) FV Dresden Nord | 4:0 | Sondershausen (17.) | ||||
(4.) VfL Halle 96 | 3:1 | E. Cottbus II (12.) | ||||
(6.) SC Riesa | 4:2 | VfB Chemnitz (18.) | ||||
Sun 10/22/002:00 PM | ||||||
(10.) SV 1919 Grimma | 1:0 | 1.FC Magdeburg (2.) | ||||
(16.) W. Nordhausen | 3:7 | Hallescher FC (11.) | ||||
(13.) VfB Zittau | 3:2 | Bischofswerda (15.) | ||||
(9.) Anhalt Dessau | 1:0 | VFC Plauen (7.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/27/007:00 PM | ||||||
(4.) Dynamo Dresden | 2:2 | FV Dresden Nord (14.) | ||||
Sat 10/28/002:00 PM | ||||||
(18.) W. Nordhausen | 0:3 | SV 1919 Grimma (8.) | ||||
(7.) VFC Plauen | 0:0 | VfB Leipzig (2.) | ||||
(17.) VfB Chemnitz | 4:2 | FSV Zwickau (3.) | ||||
(15.) Sondershausen | 2:1 | SC Riesa (6.) | ||||
(13.) Hallescher FC | 0:0 | Bischofswerda (16.) | ||||
(10.) E. Cottbus II | 4:3 | Anhalt Dessau (12.) | ||||
Sun 10/29/002:00 PM | ||||||
(1.) 1.FC Magdeburg | 5:2 | VfL Halle 96 (5.) | ||||
(9.) FSV Hoyerswerda | 2:3 | VfB Zittau (11.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/007:00 PM | ||||||
(15.) Bischofswerda | 1:1 | FSV Hoyerswerda (11.) | ||||
(3.) VfB Leipzig | 0:0 | E. Cottbus II (13.) | ||||
Sat 11/4/002:00 PM | ||||||
(2.) FSV Zwickau | 1:0 | Sondershausen (16.) | ||||
(14.) FV Dresden Nord | 1:3 | VFC Plauen (6.) | ||||
(4.) VfL Halle 96 | 4:0 | W. Nordhausen (18.) | ||||
(5.) SC Riesa | 3:1 | Dynamo Dresden (7.) | ||||
Sun 11/5/002:00 PM | ||||||
(12.) SV 1919 Grimma | 1:2 | Hallescher FC (10.) | ||||
(8.) VfB Zittau | 2:1 | VfB Chemnitz (17.) | ||||
(9.) Anhalt Dessau | 2:1 | 1.FC Magdeburg (1.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/10/007:00 PM | ||||||
(2.) 1.FC Magdeburg | 0:1 | VfB Leipzig (1.) | ||||
Sat 11/11/002:00 PM | ||||||
(4.) VFC Plauen | 3:1 | SC Riesa (7.) | ||||
(17.) VfB Chemnitz | 1:4 | Bischofswerda (15.) | ||||
(6.) Dynamo Dresden | 4:0 | FSV Zwickau (3.) | ||||
(16.) Sondershausen | 2:1 | VfB Zittau (10.) | ||||
(9.) Hallescher FC | 2:1 | FSV Hoyerswerda (12.) | ||||
Sun 11/12/002:00 PM | ||||||
(11.) SV 1919 Grimma | 0:0 | VfL Halle 96 (5.) | ||||
(18.) W. Nordhausen | 0:4 | Anhalt Dessau (8.) | ||||
(13.) E. Cottbus II | 0:1 | FV Dresden Nord (14.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/17/007:00 PM | ||||||
(3.) FSV Zwickau | 1:1 | VFC Plauen (6.) | ||||
Sat 11/18/001:30 PM | ||||||
(8.) SC Riesa | 0:0 | E. Cottbus II (12.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(15.) Bischofswerda | 2:2 | Sondershausen (16.) | ||||
(1.) VfB Leipzig | 4:0 | W. Nordhausen (18.) | ||||
(7.) Anhalt Dessau | 2:0 | SV 1919 Grimma (13.) | ||||
(4.) VfL Halle 96 | 3:1 | Hallescher FC (9.) | ||||
(11.) FSV Hoyerswerda | 2:2 | VfB Chemnitz (17.) | ||||
Sun 11/19/002:00 PM | ||||||
(10.) VfB Zittau | 0:1 | Dynamo Dresden (5.) | ||||
(14.) FV Dresden Nord | 1:1 | 1.FC Magdeburg (2.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/24/007:00 PM | ||||||
(4.) Dynamo Dresden | 1:0 | Bischofswerda (16.) | ||||
Sat 11/25/002:00 PM | ||||||
(18.) W. Nordhausen | 0:3 | FV Dresden Nord (11.) | ||||
(2.) 1.FC Magdeburg | 6:2 | SC Riesa (9.) | ||||
(6.) VFC Plauen | 2:0 | VfB Zittau (13.) | ||||
(17.) VfB Chemnitz | 0:1 | Hallescher FC (8.) | ||||
(15.) Sondershausen | 2:2 | FSV Hoyerswerda (10.) | ||||
(7.) Anhalt Dessau | 2:3 | VfL Halle 96 (3.) | ||||
Sun 11/26/002:00 PM | ||||||
(14.) SV 1919 Grimma | 0:1 | VfB Leipzig (1.) | ||||
(12.) E. Cottbus II | 1:1 | FSV Zwickau (5.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/2/001:30 PM | ||||||
(6.) FSV Zwickau | 1:4 | 1.FC Magdeburg (2.) | ||||
(16.) Bischofswerda | 1:1 | VFC Plauen (5.) | ||||
(17.) VfB Chemnitz | 0:1 | Sondershausen (15.) | ||||
(1.) VfB Leipzig | 1:0 | VfL Halle 96 (4.) | ||||
(7.) Hallescher FC | 3:1 | Anhalt Dessau (9.) | ||||
(8.) SC Riesa | 6:0 | W. Nordhausen (18.) | ||||
Sun 12/3/001:30 PM | ||||||
(14.) VfB Zittau | 1:4 | E. Cottbus II (10.) | ||||
(11.) FV Dresden Nord | 1:1 | SV 1919 Grimma (13.) | ||||
(12.) FSV Hoyerswerda | 1:4 | Dynamo Dresden (3.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 12/6/007:00 PM | ||||||
(3.) Dynamo Dresden | 4:0 | VfB Chemnitz (17.) | ||||
Fri 12/8/007:00 PM | ||||||
(8.) Anhalt Dessau | 2:1 | VfB Leipzig (1.) | ||||
Sat 12/9/001:00 PM | ||||||
(2.) 1.FC Magdeburg | 4:0 | VfB Zittau (16.) | ||||
(5.) VFC Plauen | 2:1 | FSV Hoyerswerda (14.) | ||||
(13.) Sondershausen | 1:1 | Hallescher FC (7.) | ||||
(4.) VfL Halle 96 | 5:0 | FV Dresden Nord (12.) | ||||
(10.) E. Cottbus II | 1:4 | Bischofswerda (15.) | ||||
Sun 12/10/001:00 PM | ||||||
(11.) SV 1919 Grimma | 2:1 | SC Riesa (9.) | ||||
(18.) W. Nordhausen | 0:7 | FSV Zwickau (6.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 1/28/012:00 PM | ||||||
(1.) VfB Leipzig | 4:2 | Hallescher FC (9.) | ||||
(12.) SV 1919 Grimma | 0:2 | FSV Zwickau (5.) | ||||
Wed 3/7/017:00 PM | ||||||
(3.) VFC Plauen | 1:0 | VfB Chemnitz (17.) | ||||
Tue 3/20/017:00 PM | ||||||
(2.) 1.FC Magdeburg | 2:0 | Bischofswerda (16.) | ||||
Wed 4/4/015:30 PM | ||||||
(10.) E. Cottbus II | 1:0 | FSV Hoyerswerda (15.) | ||||
Sat 4/28/017:00 PM | ||||||
(7.) Anhalt Dessau | 3:0 | FV Dresden Nord (14.) | ||||
Tue 5/1/012:00 PM | ||||||
(4.) Dynamo Dresden | 0:2 | Sondershausen (11.) | ||||
(6.) VfL Halle 96 | 1:2 | SC Riesa (8.) | ||||
(18.) W. Nordhausen | 2:4 | VfB Zittau (13.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/2/017:00 PM | ||||||
(9.) Hallescher FC | 0:0 | Dynamo Dresden (5.) | ||||
Sat 2/3/012:00 PM | ||||||
(14.) Sondershausen | 0:1 | VFC Plauen (3.) | ||||
(17.) VfB Chemnitz | 1:1 | E. Cottbus II (10.) | ||||
(7.) SC Riesa | 1:0 | Anhalt Dessau (8.) | ||||
Sun 2/4/012:00 PM | ||||||
(13.) VfB Zittau | 0:0 | SV 1919 Grimma (12.) | ||||
Wed 3/21/017:00 PM | ||||||
(11.) FV Dresden Nord | 2:0 | VfB Leipzig (1.) | ||||
Wed 3/28/017:00 PM | ||||||
(15.) Bischofswerda | 3:0 | W. Nordhausen (18.) | ||||
Wed 4/18/017:00 PM | ||||||
(4.) FSV Zwickau | 1:0 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
Thu 4/19/017:00 PM | ||||||
(16.) FSV Hoyerswerda | 2:2 | 1.FC Magdeburg (2.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/10/012:00 PM | ||||||
(11.) FV Dresden Nord | 3:1 | Hallescher FC (10.) | ||||
(9.) E. Cottbus II | 3:0 | Sondershausen (16.) | ||||
(6.) VfL Halle 96 | 3:0 | VfB Zittau (15.) | ||||
Sun 2/11/012:00 PM | ||||||
(8.) Anhalt Dessau | 1:2 | FSV Zwickau (3.) | ||||
(2.) 1.FC Magdeburg | 5:1 | VfB Chemnitz (17.) | ||||
(1.) VfB Leipzig | 1:0 | SC Riesa (7.) | ||||
(12.) SV 1919 Grimma | 2:2 | Bischofswerda (14.) | ||||
(18.) W. Nordhausen | 1:2 | FSV Hoyerswerda (13.) | ||||
(5.) VFC Plauen | 2:4 | Dynamo Dresden (4.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/16/017:00 PM | ||||||
(3.) FSV Zwickau | 1:0 | VfB Leipzig (2.) | ||||
(4.) Dynamo Dresden | 1:0 | E. Cottbus II (9.) | ||||
Sat 2/17/012:00 PM | ||||||
(10.) Hallescher FC | 0:1 | VFC Plauen (5.) | ||||
(7.) SC Riesa | 2:2 | FV Dresden Nord (12.) | ||||
(15.) Bischofswerda | 0:2 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(17.) VfB Chemnitz | 6:0 | W. Nordhausen (18.) | ||||
Sun 2/18/012:00 PM | ||||||
(14.) FSV Hoyerswerda | 0:3 | SV 1919 Grimma (11.) | ||||
(16.) Sondershausen | 0:4 | 1.FC Magdeburg (1.) | ||||
(13.) VfB Zittau | 2:1 | Anhalt Dessau (8.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/23/017:00 PM | ||||||
(1.) 1.FC Magdeburg | 2:1 | Dynamo Dresden (5.) | ||||
Sat 2/24/012:00 PM | ||||||
(6.) VfL Halle 96 | 0:3 | FSV Hoyerswerda (13.) | ||||
Sun 2/25/012:00 PM | ||||||
(18.) W. Nordhausen | 0:2 | Sondershausen (15.) | ||||
Wed 3/28/017:00 PM | ||||||
(12.) E. Cottbus II | 0:2 | VFC Plauen (3.) | ||||
Wed 4/4/017:00 PM | ||||||
(8.) Anhalt Dessau | 2:2 | Bischofswerda (16.) | ||||
(7.) SC Riesa | 2:2 | Hallescher FC (11.) | ||||
(9.) SV 1919 Grimma | 3:0 | VfB Chemnitz (17.) | ||||
Thu 4/19/017:00 PM | ||||||
(2.) VfB Leipzig | 3:0 | VfB Zittau (14.) | ||||
Wed 5/9/017:00 PM | ||||||
(10.) FV Dresden Nord | 3:1 | FSV Zwickau (4.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/3/012:00 PM | ||||||
(16.) Bischofswerda | 0:1 | VfB Leipzig (2.) | ||||
(17.) VfB Chemnitz | 3:2 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(3.) FSV Zwickau | 2:0 | SC Riesa (7.) | ||||
(12.) Hallescher FC | 0:3 | E. Cottbus II (8.) | ||||
(13.) FSV Hoyerswerda | 4:2 | Anhalt Dessau (9.) | ||||
Sun 3/4/012:00 PM | ||||||
(5.) VFC Plauen | 1:2 | 1.FC Magdeburg (1.) | ||||
(15.) VfB Zittau | 1:1 | FV Dresden Nord (10.) | ||||
Wed 4/18/017:00 PM | ||||||
(14.) Sondershausen | 2:1 | SV 1919 Grimma (11.) | ||||
Wed 5/9/017:00 PM | ||||||
(4.) Dynamo Dresden | 5:0 | W. Nordhausen (18.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/10/012:00 PM | ||||||
(6.) VfL Halle 96 | 3:1 | Sondershausen (14.) | ||||
(7.) SC Riesa | 4:0 | VfB Zittau (15.) | ||||
Sun 3/11/012:00 PM | ||||||
(18.) W. Nordhausen | 0:0 | VFC Plauen (4.) | ||||
(11.) Anhalt Dessau | 0:2 | VfB Chemnitz (17.) | ||||
(8.) SV 1919 Grimma | 2:0 | Dynamo Dresden (5.) | ||||
(2.) VfB Leipzig | 3:1 | FSV Hoyerswerda (13.) | ||||
(1.) 1.FC Magdeburg | 5:1 | E. Cottbus II (10.) | ||||
Sat 3/24/012:00 PM | ||||||
(9.) FV Dresden Nord | 0:0 | Bischofswerda (16.) | ||||
Wed 3/28/017:00 PM | ||||||
(3.) FSV Zwickau | 1:1 | Hallescher FC (12.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/16/017:00 PM | ||||||
(13.) Hallescher FC | 1:5 | 1.FC Magdeburg (1.) | ||||
(5.) Dynamo Dresden | 1:1 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(16.) Bischofswerda | 2:3 | SC Riesa (7.) | ||||
Sat 3/17/012:00 PM | ||||||
(17.) VfB Chemnitz | 1:3 | VfB Leipzig (2.) | ||||
(14.) FSV Hoyerswerda | 2:2 | FV Dresden Nord (10.) | ||||
(11.) Sondershausen | 4:1 | Anhalt Dessau (12.) | ||||
Sun 3/18/012:00 PM | ||||||
(8.) E. Cottbus II | 3:1 | W. Nordhausen (18.) | ||||
Wed 4/4/017:00 PM | ||||||
(15.) VfB Zittau | 2:1 | FSV Zwickau (4.) | ||||
Wed 4/25/017:00 PM | ||||||
(3.) VFC Plauen | 3:2 | SV 1919 Grimma (9.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/31/012:00 PM | ||||||
(4.) FSV Zwickau | 0:0 | Bischofswerda (16.) | ||||
(9.) FV Dresden Nord | 1:0 | VfB Chemnitz (17.) | ||||
(7.) SC Riesa | 0:0 | FSV Hoyerswerda (10.) | ||||
Sun 4/1/012:00 PM | ||||||
(13.) Anhalt Dessau | 0:0 | Dynamo Dresden (5.) | ||||
(2.) VfB Leipzig | 2:1 | Sondershausen (14.) | ||||
(12.) VfB Zittau | 3:2 | Hallescher FC (15.) | ||||
(18.) W. Nordhausen | 0:2 | 1.FC Magdeburg (1.) | ||||
(11.) SV 1919 Grimma | 1:4 | E. Cottbus II (8.) | ||||
Wed 5/9/017:00 PM | ||||||
(6.) VfL Halle 96 | 0:2 | VFC Plauen (3.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/6/017:00 PM | ||||||
(5.) Dynamo Dresden | 0:1 | VfB Leipzig (2.) | ||||
Sat 4/7/012:00 PM | ||||||
(15.) Sondershausen | 0:2 | FV Dresden Nord (9.) | ||||
(17.) VfB Chemnitz | 1:0 | SC Riesa (8.) | ||||
(11.) Hallescher FC | 3:0 | W. Nordhausen (18.) | ||||
(16.) Bischofswerda | 4:1 | VfB Zittau (13.) | ||||
(3.) VFC Plauen | 3:1 | Anhalt Dessau (14.) | ||||
Sun 4/8/012:00 PM | ||||||
(10.) FSV Hoyerswerda | 2:1 | FSV Zwickau (4.) | ||||
(7.) E. Cottbus II | 2:0 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(1.) 1.FC Magdeburg | 2:1 | SV 1919 Grimma (12.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 4/12/017:00 PM | ||||||
(2.) VfB Leipzig | 1:1 | VFC Plauen (3.) | ||||
(4.) FSV Zwickau | 2:0 | VfB Chemnitz (17.) | ||||
(16.) Bischofswerda | 0:1 | Hallescher FC (11.) | ||||
(13.) Anhalt Dessau | 2:2 | E. Cottbus II (7.) | ||||
Sat 4/14/012:00 PM | ||||||
(12.) SV 1919 Grimma | 5:0 | W. Nordhausen (18.) | ||||
(8.) SC Riesa | 2:2 | Sondershausen (15.) | ||||
(6.) VfL Halle 96 | 1:2 | 1.FC Magdeburg (1.) | ||||
Mon 4/16/012:00 PM | ||||||
(14.) VfB Zittau | 1:3 | FSV Hoyerswerda (10.) | ||||
Tue 5/15/017:00 PM | ||||||
(9.) FV Dresden Nord | 1:1 | Dynamo Dresden (5.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/21/012:00 PM | ||||||
(15.) Sondershausen | 1:2 | FSV Zwickau (4.) | ||||
(3.) VFC Plauen | 3:0 | FV Dresden Nord (10.) | ||||
(5.) Dynamo Dresden | 2:0 | SC Riesa (9.) | ||||
Sun 4/22/012:00 PM | ||||||
(7.) FSV Hoyerswerda | 2:1 | Bischofswerda (16.) | ||||
(8.) E. Cottbus II | 0:3 | VfB Leipzig (2.) | ||||
(18.) W. Nordhausen | 0:3 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(11.) Hallescher FC | 3:1 | SV 1919 Grimma (12.) | ||||
(17.) VfB Chemnitz | 3:1 | VfB Zittau (14.) | ||||
(1.) 1.FC Magdeburg | 9:1 | Anhalt Dessau (13.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/28/012:00 PM | ||||||
(2.) VfB Leipzig | 2:5 | 1.FC Magdeburg (1.) | ||||
(10.) SC Riesa | 0:0 | VFC Plauen (3.) | ||||
(16.) Bischofswerda | 0:2 | VfB Chemnitz (17.) | ||||
(4.) FSV Zwickau | 2:0 | Dynamo Dresden (5.) | ||||
(14.) VfB Zittau | 1:0 | Sondershausen (15.) | ||||
(6.) VfL Halle 96 | 1:1 | SV 1919 Grimma (12.) | ||||
(13.) Anhalt Dessau | 2:1 | W. Nordhausen (18.) | ||||
Sun 4/29/012:00 PM | ||||||
(7.) FSV Hoyerswerda | 3:0 | Hallescher FC (11.) | ||||
Thu 5/3/017:00 PM | ||||||
(8.) FV Dresden Nord | 2:1 | E. Cottbus II (9.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/4/017:00 PM | ||||||
(3.) VFC Plauen | 0:0 | FSV Zwickau (4.) | ||||
(11.) Hallescher FC | 1:1 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(5.) Dynamo Dresden | 2:1 | VfB Zittau (14.) | ||||
Sat 5/5/012:00 PM | ||||||
(15.) Sondershausen | 1:0 | Bischofswerda (17.) | ||||
(16.) VfB Chemnitz | 2:2 | FSV Hoyerswerda (7.) | ||||
Sun 5/6/012:00 PM | ||||||
(18.) W. Nordhausen | 0:4 | VfB Leipzig (2.) | ||||
(12.) SV 1919 Grimma | 1:0 | Anhalt Dessau (13.) | ||||
(8.) E. Cottbus II | 1:0 | SC Riesa (10.) | ||||
(1.) 1.FC Magdeburg | 3:0 | FV Dresden Nord (9.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/11/017:00 PM | ||||||
(17.) Bischofswerda | 1:2 | Dynamo Dresden (5.) | ||||
(2.) VfB Leipzig | 1:1 | SV 1919 Grimma (11.) | ||||
Sat 5/12/012:00 PM | ||||||
(9.) FV Dresden Nord | 0:1 | W. Nordhausen (18.) | ||||
(10.) SC Riesa | 1:1 | 1.FC Magdeburg (1.) | ||||
(12.) Hallescher FC | 0:2 | VfB Chemnitz (16.) | ||||
(4.) FSV Zwickau | 0:0 | E. Cottbus II (8.) | ||||
Sun 5/13/012:00 PM | ||||||
(13.) VfB Zittau | 1:0 | VFC Plauen (3.) | ||||
(7.) FSV Hoyerswerda | 1:1 | Sondershausen (15.) | ||||
(6.) VfL Halle 96 | 2:2 | Anhalt Dessau (14.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/19/012:00 PM | ||||||
(3.) VFC Plauen | 2:1 | Bischofswerda (17.) | ||||
(15.) Sondershausen | 1:2 | VfB Chemnitz (16.) | ||||
(6.) VfL Halle 96 | 3:4 | VfB Leipzig (2.) | ||||
(14.) Anhalt Dessau | 1:3 | Hallescher FC (11.) | ||||
(18.) W. Nordhausen | 0:4 | SC Riesa (9.) | ||||
(8.) E. Cottbus II | 2:5 | VfB Zittau (13.) | ||||
(12.) SV 1919 Grimma | 1:1 | FV Dresden Nord (10.) | ||||
(5.) Dynamo Dresden | 1:1 | FSV Hoyerswerda (7.) | ||||
(1.) 1.FC Magdeburg | 5:2 | FSV Zwickau (4.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/27/012:00 PM | ||||||
(14.) VfB Chemnitz | 1:0 | Dynamo Dresden (5.) | ||||
(2.) VfB Leipzig | 8:1 | Anhalt Dessau (16.) | ||||
(13.) VfB Zittau | 1:3 | 1.FC Magdeburg (1.) | ||||
(7.) FSV Hoyerswerda | 2:2 | VFC Plauen (3.) | ||||
(10.) Hallescher FC | 1:1 | Sondershausen (15.) | ||||
(11.) FV Dresden Nord | 2:3 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(17.) Bischofswerda | 1:0 | E. Cottbus II (9.) | ||||
(8.) SC Riesa | 1:0 | SV 1919 Grimma (12.) | ||||
(4.) FSV Zwickau | 2:2 | W. Nordhausen (18.) |