3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 35 Players 7.4%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 12 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) Karkon | 2:0 | Odra B (14.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Dominik Panek | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
39' | 2:0 | |||
(10.) Sleza | 0:4 | Unia T (16.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Maciej Dudek | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 18' | |||
0:2 | 53' | |||
0:3 | 80' | |||
0:4 | 90+1' | |||
(15.) Stilon | 0:2 | Warta (12.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
1.300 · Piotr Idzik | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 54' | |||
0:2 | 90' | |||
(5.) Pniowe | 2:5 | Gornik (9.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Maciej Gorski | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
1:1 | 14' | |||
1:2 | 26' | |||
27' | 2:2 | |||
2:3 | 49' | |||
2:4 | 82' | |||
2:5 | 84' | |||
(13.) Carina | 1:0 | LZS (17.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Krzysztof Robert | ||||
Course of play | ||||
64' | 1:0 | |||
(6.) MKS Kl | 3:1 | Sl. II (2.) | ||
Sat
Oct 14, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Maciej Kuropatwa | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 3' | |||
6' | 1:1 | |||
14' | 2:1 | |||
47' | 3:1 | |||
(1.) Rekord | 0:2 | LKS Go (4.) | ||
Sun
Oct 15, 2023
- 11:30 AM
|
||||
Bartosz Owsiany | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 80' | |||
0:2 | 90' | |||
(18.) Raków | 1:1 | Gwarek (11.) | ||
Sun
Oct 15, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Mateusz Czerwien | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
76' | ||||
1:1 | 76' | |||
(3.) Lechia | 2:1 | Gornik (7.) | ||
Wed
Oct 25, 2023
- 3:00 PM
|
||||
Przemyslaw Mielczarek | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
60' | 2:0 | |||
2:1 | 72' | |||
Table 3 Liga - Group III 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rekord B-B | 12 | 18 | 29 | |
2 | Sl. Wroclaw II | 12 | 12 | 24 | |
3 | Zielona Gora | 12 | 5 | 22 | |
4 | Goczalkowice | 12 | 8 | 21 | |
5 | MKS Kluczbork | 12 | 5 | 21 | |
6 | Gornik Polk. | 12 | 2 | 19 | |
7 | Jelenia Gora | 12 | 1 | 19 | |
8 | Pniowek P. | 12 | 2 | 18 | |
9 | Gornik II | 12 | 3 | 17 | |
10 | Gwarek T.G. | 12 | -1 | 16 | |
11 | Warta Gorzow | 12 | -5 | 16 | |
12 | Sleza Wroclaw | 12 | -1 | 15 | |
13 | Carina Gubin | 12 | -1 | 15 | |
14 | Unia Turza | 12 | -6 | 11 | |
15 | Odra Bytom | 12 | -6 | 11 | |
16 | Stilon | 12 | -6 | 10 | |
17 | Raków II | 12 | -9 | 6 | |
18 | LZS Starowice | 12 | -21 | 6 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...