1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.1
Matchday 8 1994
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(14.) Avtodo | 2:1 | Luch (4.) | ||
Fri
May 6, 1994
|
||||
4.900 · Igor Novokshchenov | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
1:1 | 34' | |||
45' | 2:1 | |||
56' | ||||
(19.) Smena- | 1:1 | NKN (10.) | ||
Fri
May 6, 1994
|
||||
3.000 · Sergey Anokhin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 71' | |||
77' | 1:1 | |||
(12.) Lokomo | 0:1 | Druzhb (21.) | ||
Fri
May 6, 1994
|
||||
7.600 · Vladimir Kolpakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
58' | ||||
(8.) Erzu | 3:0 | Ocean (5.) | ||
Fri
May 6, 1994
|
(20.) Asmara | 2:0 | Zvezda (13.) | ||
Fri
May 6, 1994
|
||||
100 · Aleksey Markelov | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
62' | ||||
70' | 2:0 | |||
90' | ||||
(15.) Zvezda | 0:0 | Cherno (1.) | ||
Fri
May 6, 1994
|
||||
6.500 · Anatoliy Beznyak |
(22.) T.Vlad | 1:1 | Uralan (6.) | ||
Fri
May 6, 1994
|
||||
2.500 · Lom-Ali Ibragimov | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
1:1 | 35' | |||
(9.) SHNK | 1:1 | Balt. (2.) | ||
Fri
May 6, 1994
|
||||
3.100 · Sergey Lapochkin Sr. | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
1:1 | 49' | |||
(11.) Sokol | 1:0 | RSM (3.) | ||
Fri
May 6, 1994
|
||||
5.000 · Viktor Denisov | ||||
Course of play | ||||
75' | 1:0 | |||
(18.) Interr | 2:2 | Zenit (7.) | ||
Sat
May 7, 1994
|
||||
1.000 · Viktor Yapryntsev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
65' | 1:1 | |||
84' | 2:1 | |||
2:2 | 88' | |||
Table 1.Division 1994
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chernomorets N. | 8 | 20 | 14:2 | |
2 | Baltika | 8 | 14 | 13:3 | |
3 | Rostselmash | 8 | 6 | 12:4 | |
4 | Erzu Groznyi | 7 | 7 | 10:4 | |
5 | Uralan | 8 | 6 | 10:6 | |
6 | Zenit S-Pb | 8 | 4 | 10:6 | |
7 | Luch Vladivostok | 8 | 3 | 10:6 | |
8 | Ocean Nakhodka | 8 | 3 | 9:7 | |
9 | Sokol | 8 | -1 | 9:7 | |
10 | Shinnik Yaroslav | 7 | 4 | 8:6 | |
11 | Neftekhimik | 7 | 2 | 8:6 | |
12 | Avtodor Vl. | 7 | -5 | 7:7 | |
13 | L. Chita | 8 | -5 | 6:10 | |
14 | Zvezda Irkutsk | 8 | -6 | 6:10 | |
15 | FK Interros | 7 | -1 | 5:9 | |
16 | Smena-Saturn | 8 | -3 | 5:11 | |
17 | Zvezda Perm | 7 | -4 | 5:9 | |
18 | Asmaral Moskau | 8 | -6 | 5:11 | |
19 | Zarya L-K. | 7 | -8 | 5:9 | |
20 | Irtysh Omsk | 7 | -9 | 5:9 | |
21 | Druzhba Maikop | 8 | -7 | 4:12 | |
22 | Torpedo Vlad. | 8 | -14 | 2:14 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...