Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 418
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €23k
- ø-Age: 22.2
Matchday 16 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(11.) Znamya | 1:2 | Olimp (7.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 12:00 PM
|
||||
300 · Gennadi Anoshin | ||||
Course of play | ||||
29' | 1:0 | |||
68' | ||||
1:1 | 85' | |||
1:2 | 86' | |||
(14.) Zv.SPb | 0:1 | Pskov (9.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 1:00 PM
|
||||
100 · Mikhail Bukhovets | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 80' | |||
(10.) Kazank | 4:5 | Lening (5.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 1:00 PM
|
||||
130 · Mikhail Taran | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 8' | |||
0:2 | 27' | |||
34' | 1:2 | |||
37' | 2:2 | |||
2:3 | 41' | |||
63' | 3:3 | |||
64' | 4:3 | |||
4:4 | 67' | |||
4:5 | 74' | |||
(1.) Veles | 1:0 | Zenit2 (3.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 1:00 PM
|
||||
250 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
82' | 1:0 | |||
(2.) Dolgop | 1:1 | Kolomn (13.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 3:00 PM
|
||||
500 · Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 12' | |||
65' | 1:1 | |||
(4.) T.Vlad | 2:0 | Luki-E (12.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 3:00 PM
|
||||
730 · Igor Kaplenkov | ||||
Course of play | ||||
35' | 1:0 | |||
48' | 2:0 | |||
(6.) Murom | 3:4 | Rodina (8.) | ||
Sat
Nov 2, 2019
- 4:00 PM
|
||||
1.500 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
35' | 1:1 | |||
1:2 | 51' | |||
73' | 2:2 | |||
2:3 | 76' | |||
2:4 | 80' | |||
90' | 3:4 | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Veles Moscow | 16 | 21 | 36 | |
2 | FK Dolgoprudnyi | 16 | 12 | 32 | |
3 | Torpedo Vlad. | 16 | 7 | 30 | |
4 | Zenit 2 S-Pb | 16 | 14 | 29 | |
5 | Leningradets | 16 | 7 | 27 | |
6 | Olimp Khimki | 16 | 3 | 26 | |
7 | Murom | 16 | 8 | 24 | |
8 | Rodina Moscow | 16 | -3 | 22 | |
9 | Pskov-747 | 16 | -11 | 21 | |
10 | Loko-Kazanka M. | 16 | -1 | 17 | |
11 | Znamya Truda | 16 | -9 | 14 | |
12 | Energia V. Luki | 16 | -14 | 13 | |
13 | Kolomna | 16 | -10 | 12 | |
14 | Zvezda S-Pb | 16 | -24 | 6 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...