Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 420
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.2
Matchday 18 17/18
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(8.) Murom | 0:2 | Dolgop (7.) | ||
Fri
Apr 6, 2018
- 5:00 PM
|
||||
2.000 · Evgeni Kudryashov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
76' | ||||
90' | ||||
90' | ||||
0:2 | 90' | |||
(11.) CRFSO | 0:2 | SpKost (6.) | ||
Fri
Apr 6, 2018
- 5:30 PM
|
||||
700 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
0:2 | 55' | |||
(9.) Pskov | 2:1 | Kazank (3.) | ||
Sat
Apr 7, 2018
- 1:00 PM
|
||||
900 · Ivan Saraev | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
1:1 | 27' | |||
45' | 2:1 | |||
(13.) Kolomn | 3:2 | Znamya (14.) | ||
Sat
Apr 7, 2018
- 1:00 PM
|
||||
700 · Oleg Evstigneev | ||||
Course of play | ||||
25' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
2:1 | 58' | |||
2:2 | 65' | |||
78' | 3:2 | |||
85' | ||||
(5.) T.Vlad | 0:2 | Luki-E (10.) | ||
Sat
Apr 7, 2018
- 2:00 PM
|
||||
550 · Artem Smolin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 14' | |||
0:2 | 16' | |||
(2.) Teksti | 2:2 | D2SPb (12.) | ||
Sat
Apr 7, 2018
- 2:00 PM
|
||||
1.300 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
38' | 1:1 | |||
46' | 2:1 | |||
2:2 | 68' | |||
(1.) Cherta | 0:1 | Veles (4.) | ||
Sun
Apr 8, 2018
- 1:00 PM
|
||||
500 · Evgeni Kukulyak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 48' | |||
90' | ||||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 17/18
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Chertanovo | 18 | 21 | 42 | |
2 | Tekstilshchik | 18 | 13 | 37 | |
3 | Loko-Kazanka M. | 18 | 20 | 35 | |
4 | Veles Moscow | 18 | 13 | 33 | |
5 | Sp. Kostroma | 18 | 7 | 31 | |
6 | FK Dolgoprudnyi | 18 | 16 | 31 | |
7 | Torpedo Vlad. | 18 | 10 | 28 | |
8 | Pskov-747 | 18 | -4 | 28 | |
9 | Murom | 18 | 6 | 27 | |
10 | Energia V. Luki | 18 | -3 | 19 | |
11 | CRFSO Smolensk | 18 | -13 | 15 | |
12 | Dinamo 2 S-Pb | 18 | -14 | 15 | |
13 | Kolomna | 18 | -29 | 10 | |
14 | Znamya Truda | 18 | -43 | 3 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...