1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 470
- Foreigners: 53 Players 11.3%
- ø-Market value: €312k
- ø-Age: 26.1
Matchday 23 19/20
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(12.) Sprtk2 | 1:3 | FK Arm (16.) | ||
Wed
Nov 13, 2019
- 12:30 PM
|
||||
300 · Igor Panin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 17' | |||
39' | ||||
0:2 | 40' | |||
0:3 | 50' | |||
61' | 1:3 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(14.) Krasn2 | 4:0 | Enisey (15.) | ||
Wed
Nov 13, 2019
- 1:00 PM
|
||||
478 · Anton Frolov | ||||
Course of play | ||||
39' | ||||
42' | 1:0 | |||
75' | 2:0 | |||
84' | 3:0 | |||
87' | 4:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(5.) NKN | 1:1 | AVGD (13.) | ||
Wed
Nov 13, 2019
- 2:00 PM
|
||||
236 · Aleksey Amelin | ||||
Course of play | ||||
78' | 1:0 | |||
1:1 | 88' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(11.) Chaika | 3:1 | Mordov (20.) | ||
Wed
Nov 13, 2019
- 6:30 PM
|
||||
1.173 · Ivan Sidenkov | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
72' | 2:0 | |||
2:1 | 81' | |||
90+1' | 3:1 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(8.) SHNK | 3:1 | Luch (17.) | ||
Wed
Nov 13, 2019
- 6:30 PM
|
||||
800 · Lasha Verulidze | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
44' | 1:1 | |||
67' | 2:1 | |||
90+1' | 3:1 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(18.) Teksti | 0:2 | Tomsk (9.) | ||
Wed
Nov 13, 2019
- 6:30 PM
|
||||
1.456 · Evgeni Kukulyak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 56' | |||
0:2 | 61' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(2.) Khimki | 0:2 | Rotor (3.) | ||
Wed
Nov 13, 2019
- 6:30 PM
|
||||
3.600 · Anatoliy Zhabchenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 53' | |||
0:2 | 61' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(19.) Fakel | 0:2 | SKA Kh (7.) | ||
Wed
Nov 13, 2019
- 6:30 PM
|
||||
1.104 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 13' | |||
76' | ||||
0:2 | 90+3' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(4.) Cherta | 3:1 | Balt. (6.) | ||
Wed
Nov 13, 2019
- 7:00 PM
|
||||
650 · Yunus Koshko | ||||
Course of play | ||||
23' | 1:0 | |||
31' | 2:0 | |||
2:1 | 36' | |||
68' | ||||
89' | ||||
90+1' | 3:1 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(1.) Torped | 0:2 | NN (10.) | ||
Wed
Nov 13, 2019
- 7:30 PM
|
||||
1.212 · Artem Lyubimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 19' | |||
0:2 | 86' | |||
Who does the community think will win? | ||||
Table 1.Division 19/20
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Torpedo Moskau | 23 | 17 | 51 | |
2 | Rotor Volgograd | 23 | 17 | 48 | |
3 | Khimki | 23 | 26 | 46 | |
4 | Chertanovo | 23 | 15 | 45 | |
5 | Neftekhimik | 23 | 11 | 40 | |
6 | SKA Khabarovsk | 23 | 11 | 37 | |
7 | Baltika | 23 | 10 | 36 | |
8 | Shinnik Yaroslav | 23 | 4 | 36 | |
9 | Tom Tomsk | 23 | 13 | 36 | |
10 | Nizhny Novgorod | 23 | 0 | 32 | |
11 | Chaika Pes. | 23 | 0 | 30 | |
12 | Krasnodar 2 | 23 | 0 | 26 | |
13 | Avangard Kursk | 23 | -10 | 25 | |
14 | Armavir | 23 | -5 | 24 | |
15 | Spartak 2 | 23 | -4 | 24 | |
16 | Enisey | 23 | -18 | 22 | |
17 | Luch | 23 | -15 | 20 | |
18 | Tekstilshchik | 23 | -23 | 17 | |
19 | Fakel Voronezh | 23 | -28 | 15 | |
20 | Mordovia | 23 | -21 | 15 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...