Superettan
Sweden
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 384
- Foreigners: 89 Players 23.2%
- ø-Market value: €139k
- ø-Age: 24.6
Complete Superettan schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 6/16/207:00 PM | ||||||
(9.) Akropolis IF | 0:0 | Dalkurd (8.) | ||||
(12.) AFC Eskilstuna | 0:1 | Västerås SK (5.) | ||||
(2.) GIF Sundsvall | 3:1 | Umeå FC (15.) | ||||
(14.) Halmstads BK | 0:1 | Trelleborg (6.) | ||||
(7.) GAIS | 1:0 | J-Södra IF (13.) | ||||
Wed 6/17/207:00 PM | ||||||
(10.) Ljungskile SK | 2:3 | Örgryte (3.) | ||||
(1.) Degerfors | 4:1 | Brage (16.) | ||||
(4.) Östers IF | 2:1 | Norrby (11.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 6/21/202:30 PM | ||||||
(6.) Norrby | 3:0 | GAIS (11.) | ||||
(13.) Umeå FC | 1:1 | Akropolis IF (12.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(5.) Västerås SK | 2:2 | Degerfors (4.) | ||||
Mon 6/22/207:00 PM | ||||||
(15.) Brage | 1:2 | GIF Sundsvall (1.) | ||||
Tue 6/23/207:00 PM | ||||||
(9.) Trelleborg | 0:1 | Östers IF (2.) | ||||
(8.) J-Södra IF | 2:1 | Ljungskile SK (14.) | ||||
(3.) Dalkurd | 5:0 | AFC Eskilstuna (16.) | ||||
(10.) Örgryte | 0:3 | Halmstads BK (7.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 6/27/201:00 PM | ||||||
(16.) AFC Eskilstuna | 1:3 | Umeå FC (9.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(6.) Akropolis IF | 2:0 | Örgryte (15.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(1.) GIF Sundsvall | 1:1 | Dalkurd (5.) | ||||
(3.) Halmstads BK | 3:0 | J-Södra IF (13.) | ||||
(2.) Östers IF | 0:0 | Västerås SK (7.) | ||||
Sun 6/28/202:30 PM | ||||||
(14.) GAIS | 0:1 | Brage (12.) | ||||
(8.) Degerfors | 0:1 | Norrby (4.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(10.) Ljungskile SK | 2:0 | Trelleborg (11.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/3/207:00 PM | ||||||
(13.) Trelleborg | 1:1 | GIF Sundsvall (1.) | ||||
(7.) J-Södra IF | 3:1 | Akropolis IF (11.) | ||||
Sat 7/4/203:00 PM | ||||||
(9.) Dalkurd | 1:2 | Degerfors (4.) | ||||
(10.) Umeå FC | 0:0 | Östers IF (2.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(5.) Norrby | 2:2 | Ljungskile SK (12.) | ||||
(8.) Örgryte | 2:1 | AFC Eskilstuna (16.) | ||||
(14.) Brage | 0:0 | Halmstads BK (3.) | ||||
Sun 7/5/202:30 PM | ||||||
(6.) Västerås SK | 2:2 | GAIS (15.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 7/7/207:00 PM | ||||||
(8.) Akropolis IF | 2:2 | Trelleborg (14.) | ||||
(16.) AFC Eskilstuna | 3:2 | J-Södra IF (10.) | ||||
(4.) Degerfors | 1:0 | Umeå FC (13.) | ||||
Wed 7/8/207:00 PM | ||||||
(15.) Ljungskile SK | 1:3 | Brage (6.) | ||||
(1.) GIF Sundsvall | 3:1 | Västerås SK (9.) | ||||
(3.) Halmstads BK | 3:0 | Norrby (5.) | ||||
(7.) GAIS | 2:1 | Dalkurd (12.) | ||||
(2.) Östers IF | 2:0 | Örgryte (11.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/11/205:30 PM | ||||||
(12.) J-Södra IF | 0:1 | Degerfors (3.) | ||||
(13.) Örgryte | 0:2 | GIF Sundsvall (1.) | ||||
Sun 7/12/202:30 PM | ||||||
(14.) Umeå FC | 0:1 | Halmstads BK (2.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(16.) AFC Eskilstuna | 1:2 | Brage (5.) | ||||
(6.) Västerås SK | 2:1 | Ljungskile SK (15.) | ||||
Mon 7/13/207:00 PM | ||||||
(8.) Trelleborg | 2:0 | GAIS (10.) | ||||
(11.) Dalkurd | 1:1 | Östers IF (4.) | ||||
(7.) Norrby | 1:1 | Akropolis IF (9.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/18/201:00 PM | ||||||
(15.) Ljungskile SK | 2:2 | Dalkurd (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(3.) GIF Sundsvall | 0:0 | Norrby (7.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(11.) GAIS | 1:1 | Umeå FC (13.) | ||||
(2.) Degerfors | 1:0 | Trelleborg (10.) | ||||
(5.) Östers IF | 1:3 | J-Södra IF (8.) | ||||
Sun 7/19/202:30 PM | ||||||
(4.) Brage | 3:2 | Örgryte (14.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(1.) Halmstads BK | 2:1 | AFC Eskilstuna (16.) | ||||
Mon 7/20/207:00 PM | ||||||
(6.) Akropolis IF | 2:0 | Västerås SK (9.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/24/207:00 PM | ||||||
(15.) AFC Eskilstuna | 2:0 | GAIS (12.) | ||||
(14.) Örgryte | 1:1 | Degerfors (1.) | ||||
Sat 7/25/201:00 PM | ||||||
(10.) Umeå FC | 3:1 | Ljungskile SK (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(11.) Västerås SK | 1:2 | Norrby (8.) | ||||
(5.) Östers IF | 1:1 | GIF Sundsvall (3.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(9.) Trelleborg | 4:1 | Dalkurd (13.) | ||||
(7.) J-Södra IF | 2:0 | Brage (6.) | ||||
(2.) Halmstads BK | 2:3 | Akropolis IF (4.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 7/29/207:00 PM | ||||||
(11.) Västerås SK | 2:3 | Halmstads BK (2.) | ||||
(6.) J-Södra IF | 3:3 | GIF Sundsvall (3.) | ||||
(13.) Dalkurd | 0:0 | Örgryte (14.) | ||||
(12.) GAIS | 1:1 | Ljungskile SK (16.) | ||||
(7.) Norrby | 0:0 | AFC Eskilstuna (15.) | ||||
(1.) Degerfors | 3:1 | Östers IF (8.) | ||||
Thu 7/30/207:00 PM | ||||||
(9.) Trelleborg | 1:1 | Umeå FC (10.) | ||||
(5.) Brage | 1:1 | Akropolis IF (4.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/1/205:30 PM | ||||||
(16.) Ljungskile SK | 0:0 | Halmstads BK (2.) | ||||
(15.) AFC Eskilstuna | 1:1 | Östers IF (7.) | ||||
(3.) GIF Sundsvall | 1:4 | Degerfors (1.) | ||||
Sun 8/2/202:30 PM | ||||||
(8.) Norrby | 1:2 | J-Södra IF (5.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(6.) Akropolis IF | 2:2 | GAIS (13.) | ||||
Mon 8/3/206:00 PM | ||||||
(12.) Umeå FC | 1:2 | Dalkurd (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Örgryte | 2:1 | Västerås SK (14.) | ||||
(4.) Brage | 3:0 | Trelleborg (9.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/7/207:00 PM | ||||||
(3.) GIF Sundsvall | 5:2 | Ljungskile SK (16.) | ||||
(12.) Västerås SK | 2:1 | Brage (6.) | ||||
(8.) Östers IF | 0:1 | Akropolis IF (5.) | ||||
Sat 8/8/201:00 PM | ||||||
(1.) Degerfors | 5:0 | AFC Eskilstuna (15.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(4.) J-Södra IF | 1:0 | Umeå FC (14.) | ||||
(10.) Dalkurd | 2:2 | Norrby (7.) | ||||
(2.) Halmstads BK | 0:0 | GAIS (13.) | ||||
Sun 8/9/202:30 PM | ||||||
(9.) Örgryte | 2:1 | Trelleborg (11.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/11/207:00 PM | ||||||
(5.) Akropolis IF | 1:1 | GIF Sundsvall (4.) | ||||
(2.) Halmstads BK | 2:0 | Östers IF (10.) | ||||
Wed 8/12/207:00 PM | ||||||
(13.) GAIS | 0:0 | Degerfors (1.) | ||||
(6.) Brage | 1:1 | Norrby (7.) | ||||
(3.) J-Södra IF | 2:1 | Dalkurd (11.) | ||||
(15.) Ljungskile SK | 2:1 | AFC Eskilstuna (16.) | ||||
(8.) Trelleborg | 1:0 | Västerås SK (12.) | ||||
(14.) Umeå FC | 2:2 | Örgryte (9.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/15/205:30 PM | ||||||
(12.) Dalkurd | 1:1 | Halmstads BK (2.) | ||||
(9.) Östers IF | 4:2 | Brage (7.) | ||||
(3.) GIF Sundsvall | 3:0 | GAIS (13.) | ||||
Sun 8/16/202:30 PM | ||||||
(1.) Degerfors | 4:1 | Ljungskile SK (15.) | ||||
(11.) Västerås SK | 2:0 | Umeå FC (14.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(10.) Norrby | 1:3 | Trelleborg (6.) | ||||
Mon 8/17/207:00 PM | ||||||
(16.) AFC Eskilstuna | 1:2 | Akropolis IF (4.) | ||||
Tue 8/18/207:00 PM | ||||||
(8.) Örgryte | 2:0 | J-Södra IF (5.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/22/201:00 PM | ||||||
(14.) Umeå FC | 1:1 | Norrby (10.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(2.) Halmstads BK | 1:0 | GIF Sundsvall (3.) | ||||
(13.) GAIS | 0:0 | Örgryte (9.) | ||||
Sun 8/23/202:30 PM | ||||||
(5.) J-Södra IF | 1:1 | Västerås SK (11.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(8.) Trelleborg | 1:1 | AFC Eskilstuna (16.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) Ljungskile SK | 0:2 | Östers IF (7.) | ||||
Mon 8/24/207:00 PM | ||||||
(4.) Akropolis IF | 1:1 | Degerfors (1.) | ||||
(6.) Brage | 2:1 | Dalkurd (12.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/29/201:00 PM | ||||||
(11.) Dalkurd | 3:2 | Västerås SK (12.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Degerfors | 0:2 | Halmstads BK (2.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(15.) AFC Eskilstuna | 3:2 | GIF Sundsvall (5.) | ||||
(9.) Trelleborg | 0:2 | J-Södra IF (4.) | ||||
(6.) Östers IF | 4:1 | GAIS (14.) | ||||
Sun 8/30/202:30 PM | ||||||
(7.) Brage | 0:1 | Umeå FC (13.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(3.) Akropolis IF | 1:0 | Ljungskile SK (16.) | ||||
Mon 8/31/207:00 PM | ||||||
(8.) Norrby | 2:0 | Örgryte (10.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/4/207:00 PM | ||||||
(14.) GAIS | 2:1 | Trelleborg (10.) | ||||
Sat 9/5/203:00 PM | ||||||
(15.) Ljungskile SK | 2:1 | Akropolis IF (5.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(6.) GIF Sundsvall | 1:2 | Östers IF (4.) | ||||
(3.) J-Södra IF | 3:0 | AFC Eskilstuna (16.) | ||||
(8.) Örgryte | 2:0 | Norrby (9.) | ||||
Sun 9/6/202:30 PM | ||||||
(13.) Umeå FC | 1:1 | Brage (7.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(11.) Västerås SK | 1:0 | Dalkurd (12.) | ||||
Mon 9/7/207:00 PM | ||||||
(2.) Halmstads BK | 1:4 | Degerfors (1.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/11/207:00 PM | ||||||
(5.) Akropolis IF | 2:2 | Östers IF (4.) | ||||
(10.) Trelleborg | 0:1 | Brage (6.) | ||||
(13.) Dalkurd | 0:0 | Umeå FC (14.) | ||||
(7.) Örgryte | 4:0 | Ljungskile SK (15.) | ||||
Sat 9/12/203:00 PM | ||||||
(12.) GAIS | 3:1 | GIF Sundsvall (8.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(16.) AFC Eskilstuna | 0:3 | Halmstads BK (2.) | ||||
(1.) Degerfors | 4:2 | J-Södra IF (3.) | ||||
Sun 9/13/202:30 PM | ||||||
(9.) Norrby | 3:1 | Västerås SK (11.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/15/207:00 PM | ||||||
(5.) Östers IF | 1:0 | Trelleborg (10.) | ||||
Wed 9/16/207:00 PM | ||||||
(8.) GIF Sundsvall | 1:2 | Akropolis IF (4.) | ||||
(3.) J-Södra IF | 2:0 | Örgryte (7.) | ||||
(2.) Halmstads BK | 4:0 | Umeå FC (14.) | ||||
(1.) Degerfors | 2:1 | Dalkurd (13.) | ||||
(6.) Brage | 2:1 | GAIS (12.) | ||||
Thu 9/17/207:00 PM | ||||||
(16.) Ljungskile SK | 1:1 | Norrby (9.) | ||||
(11.) Västerås SK | 0:1 | AFC Eskilstuna (15.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/19/205:30 PM | ||||||
(11.) Trelleborg | 1:1 | Örgryte (8.) | ||||
(3.) J-Södra IF | 4:1 | Östers IF (5.) | ||||
Sun 9/20/202:30 PM | ||||||
(4.) Akropolis IF | 1:1 | Halmstads BK (2.) | ||||
(13.) Dalkurd | 1:1 | Brage (6.) | ||||
Mon 9/21/207:00 PM | ||||||
(15.) AFC Eskilstuna | 0:0 | Ljungskile SK (16.) | ||||
(10.) GAIS | 1:0 | Västerås SK (12.) | ||||
(14.) Umeå FC | 0:6 | Degerfors (1.) | ||||
Tue 9/22/207:00 PM | ||||||
(9.) Norrby | 0:1 | GIF Sundsvall (7.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/26/201:00 PM | ||||||
(10.) Norrby | 0:2 | Degerfors (1.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(13.) Dalkurd | 1:1 | Akropolis IF (5.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(12.) Västerås SK | 2:2 | J-Södra IF (3.) | ||||
(2.) Halmstads BK | 2:0 | Ljungskile SK (16.) | ||||
(7.) Brage | 1:2 | Östers IF (4.) | ||||
Sun 9/27/202:30 PM | ||||||
(6.) GIF Sundsvall | 2:1 | Trelleborg (11.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(15.) Umeå FC | 0:3 | AFC Eskilstuna (14.) | ||||
Mon 9/28/207:00 PM | ||||||
(8.) Örgryte | 0:2 | GAIS (9.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/3/205:30 PM | ||||||
(7.) GIF Sundsvall | 2:3 | AFC Eskilstuna (11.) | ||||
(3.) J-Södra IF | 1:0 | Halmstads BK (2.) | ||||
(9.) Örgryte | 1:3 | Brage (6.) | ||||
Sun 10/4/201:30 PM | ||||||
(4.) Östers IF | 2:1 | Dalkurd (14.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(16.) Ljungskile SK | 1:2 | GAIS (8.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(5.) Akropolis IF | 3:3 | Umeå FC (15.) | ||||
Mon 10/5/207:00 PM | ||||||
(12.) Trelleborg | 2:2 | Norrby (10.) | ||||
(1.) Degerfors | 4:1 | Västerås SK (13.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/10/201:00 PM | ||||||
(14.) Trelleborg | 1:1 | Akropolis IF (5.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(15.) Umeå FC | 1:2 | J-Södra IF (3.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(13.) Dalkurd | 2:0 | Ljungskile SK (16.) | ||||
(8.) GAIS | 1:3 | Halmstads BK (2.) | ||||
(6.) Brage | 0:0 | Degerfors (1.) | ||||
Sun 10/11/202:30 PM | ||||||
(12.) Västerås SK | 3:2 | GIF Sundsvall (7.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(11.) Norrby | 0:2 | Östers IF (4.) | ||||
Mon 10/12/207:00 PM | ||||||
(10.) AFC Eskilstuna | 1:0 | Örgryte (9.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/16/207:00 PM | ||||||
(5.) Akropolis IF | 3:2 | AFC Eskilstuna (14.) | ||||
(8.) GAIS | 3:3 | Norrby (13.) | ||||
(15.) Umeå FC | 0:1 | Trelleborg (12.) | ||||
Sat 10/17/203:00 PM | ||||||
(2.) Halmstads BK | 2:0 | Brage (7.) | ||||
(4.) Östers IF | 2:0 | Degerfors (1.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(16.) Ljungskile SK | 0:2 | Västerås SK (9.) | ||||
(6.) GIF Sundsvall | 3:2 | J-Södra IF (3.) | ||||
(10.) Örgryte | 1:2 | Dalkurd (11.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 10/21/207:00 PM | ||||||
(10.) AFC Eskilstuna | 3:2 | Trelleborg (13.) | ||||
(8.) Västerås SK | 2:1 | Akropolis IF (5.) | ||||
(12.) Dalkurd | 1:3 | GIF Sundsvall (6.) | ||||
(14.) Norrby | 0:2 | Halmstads BK (2.) | ||||
(1.) Degerfors | 2:0 | Örgryte (11.) | ||||
(4.) Östers IF | 2:0 | Umeå FC (15.) | ||||
Thu 10/22/207:00 PM | ||||||
(3.) J-Södra IF | 1:0 | GAIS (9.) | ||||
(7.) Brage | 0:1 | Ljungskile SK (16.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/24/205:30 PM | ||||||
(2.) Halmstads BK | 2:1 | Västerås SK (8.) | ||||
(9.) Örgryte | 4:1 | Östers IF (4.) | ||||
Sun 10/25/202:30 PM | ||||||
(6.) Akropolis IF | 1:3 | Norrby (12.) | ||||
(13.) AFC Eskilstuna | 0:1 | Dalkurd (11.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(14.) Trelleborg | 1:1 | Degerfors (1.) | ||||
Mon 10/26/207:00 PM | ||||||
(16.) Ljungskile SK | 0:0 | GIF Sundsvall (5.) | ||||
(15.) Umeå FC | 3:0 | GAIS (10.) | ||||
(7.) Brage | 1:4 | J-Södra IF (3.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/31/201:00 PM | ||||||
(1.) Degerfors | 3:2 | Akropolis IF (6.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(10.) Dalkurd | 1:1 | J-Södra IF (3.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(5.) GIF Sundsvall | 4:1 | Örgryte (11.) | ||||
(4.) Östers IF | 0:3 | Halmstads BK (2.) | ||||
Sun 11/1/202:30 PM | ||||||
(16.) Ljungskile SK | 0:0 | Umeå FC (15.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(8.) Västerås SK | 3:1 | Trelleborg (14.) | ||||
Mon 11/2/207:00 PM | ||||||
(9.) GAIS | 2:0 | AFC Eskilstuna (13.) | ||||
(12.) Norrby | 1:4 | Brage (7.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/7/201:00 PM | ||||||
(7.) Brage | 0:3 | Västerås SK (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(2.) Halmstads BK | 4:0 | Dalkurd (10.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(3.) J-Södra IF | 1:0 | Norrby (13.) | ||||
(1.) Degerfors | 2:1 | GAIS (9.) | ||||
(12.) Örgryte | 0:1 | Akropolis IF (6.) | ||||
Sun 11/8/202:30 PM | ||||||
(4.) Östers IF | 2:1 | AFC Eskilstuna (14.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(11.) Trelleborg | 1:0 | Ljungskile SK (16.) | ||||
Mon 11/9/207:00 PM | ||||||
(15.) Umeå FC | 1:0 | GIF Sundsvall (5.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/21/203:00 PM | ||||||
(16.) Ljungskile SK | 0:1 | J-Södra IF (3.) | ||||
(13.) AFC Eskilstuna | 2:0 | Degerfors (2.) | ||||
(6.) GIF Sundsvall | 0:6 | Halmstads BK (1.) | ||||
(14.) Dalkurd | 0:1 | Trelleborg (9.) | ||||
(11.) GAIS | 0:1 | Östers IF (4.) | ||||
(12.) Norrby | 6:0 | Umeå FC (15.) | ||||
Sun 11/22/202:30 PM | ||||||
(8.) Västerås SK | 0:3 | Örgryte (10.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(5.) Akropolis IF | 2:1 | Brage (7.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/28/203:00 PM | ||||||
(3.) J-Södra IF | 2:1 | Trelleborg (12.) | ||||
(1.) Halmstads BK | 1:0 | Örgryte (13.) | ||||
(11.) GAIS | 1:1 | Akropolis IF (5.) | ||||
(2.) Degerfors | 2:5 | GIF Sundsvall (6.) | ||||
(4.) Östers IF | 0:1 | Ljungskile SK (16.) | ||||
(15.) Umeå FC | 0:0 | Västerås SK (7.) | ||||
Sun 11/29/202:30 PM | ||||||
(9.) Norrby | 2:0 | Dalkurd (14.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(8.) Brage | 1:3 | AFC Eskilstuna (10.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/5/203:00 PM | ||||||
(16.) Ljungskile SK | 0:3 | Degerfors (2.) | ||||
(5.) Akropolis IF | 1:1 | J-Södra IF (3.) | ||||
(9.) AFC Eskilstuna | 1:0 | Norrby (11.) | ||||
(6.) GIF Sundsvall | 0:1 | Brage (8.) | ||||
(13.) Trelleborg | 2:4 | Halmstads BK (1.) | ||||
(7.) Västerås SK | 2:1 | Östers IF (4.) | ||||
(14.) Dalkurd | 0:1 | GAIS (10.) | ||||
(12.) Örgryte | 1:1 | Umeå FC (15.) |