Burnley | 1:1 | Arsenal |
|
||||||||
Sheff Utd | 0:2 | Southampton |
|
||||||||
Aston Villa | 0:0 | Wolves |
|
||||||||
Brighton | 1:2 | Leicester |
|
||||||||
Real Valladolid | 2:1 | Getafe | |||||||||
Elche CF | 2:1 | Sevilla FC |
|
||||||||
Cádiz CF | 1:0 | SD Eibar | |||||||||
CA Osasuna | 0:2 | Barcelona |
|
||||||||
Spezia Calcio | 1:1 | Benevento | |||||||||
Udinese Calcio | 2:0 | Sassuolo | |||||||||
Juventus | 3:1 | Lazio |
|
||||||||
Bor. M'gladbach | 0:1 | B. Leverkusen |
|
||||||||
TSG Hoffenheim | 2:1 | VfL Wolfsburg |
|
||||||||
SC Freiburg | 0:3 | RB Leipzig |
|
||||||||
E. Frankfurt | 1:1 | VfB Stuttgart |
|
||||||||
Hertha BSC | 2:1 | FC Augsburg |
|
||||||||
Bayern Munich | 4:2 | Bor. Dortmund |
|
||||||||
Al-Merrikh SC | 0:0 | Simba SC | |||||||||
TP Mazembe | 1:2 | Sundowns | |||||||||
Kaizer Chiefs | 2:0 | Petro Luanda | |||||||||
Teungueth FC | 0:1 | MC Algiers | |||||||||
Esperance | 3:1 | Zamalek | |||||||||
El Ahly | 2:2 | AS Vita Club | |||||||||
Wydad AC | 2:0 | Horoya AC | |||||||||
Erzgebirge Aue | 1:1 | Hannover 96 |
|
||||||||
Greuther Fürth | 1:2 | VfL Bochum |
|
||||||||
Karlsruher SC | 0:0 | FC St. Pauli |
|
||||||||
1.FC Magdeburg | 1:1 | W. Mannheim |
|
||||||||
Hansa Rostock | 2:1 | 1.FC K'lautern |
|
||||||||
SV Meppen | 0:4 | Dynamo Dresden |
|
||||||||
Saarbrücken | 2:2 | KFC Uerdingen | |||||||||
VfB Lübeck | 1:2 | Viktoria Köln |
|
||||||||
MSV Duisburg | 1:0 | 1860 Munich |
|
||||||||
Ceará SC | 3:1 | EC Vitória | |||||||||
CRB | 2:0 | Sport Recife | |||||||||
EC Bahia | 1:1 | Botafogo-PB | |||||||||
Treze | 1:0 | Altos | |||||||||
Ak. Dinamo U16 | 4:1 | FShM U16 | |||||||||
Ak.Cherta U16 | 1:0 | Krasnodar U16 | |||||||||
FK Rostov U16 | 3:1 | Ak.Loko U16 | |||||||||
SShOR Zenit U16 | 1:3 | UOR-5 U16 | |||||||||
Ak.ZSKA U16 | 3:2 | Ak.Spartak U16 | |||||||||
Strogino U16 | 0:3 | Ak. Rubin U16 | |||||||||
Master-Saturn | 1:1 | Akron Konoplev | |||||||||
Rubin Kazan II | 0:2 | Ufa II | |||||||||
Akademia CSKA | 2:2 | Akademia FCSM | |||||||||
Akademia Dynamo | 4:3 | FShM U17 | |||||||||
Akad Chertanovo | 1:2 | Akad. Krasnodar | |||||||||
SShOR Zenit | 3:0 | UOR-5 U17 | |||||||||
Akademia Rostov | 1:1 | Akademia Loko | |||||||||
DYuSSh Strogino | 2:0 | Akademia Rubin | |||||||||
CSKA Moscow | 2:0 | Akhmat Grozny | |||||||||
Rotor Volgograd | 0:0 | Khimki | |||||||||
Rostov | 0:0 | Sochi | |||||||||
TSV Hartberg | 2:1 | Admira Wacker | |||||||||
SCR Altach | 0:1 | LASK |
|
||||||||
WSG Tirol | 1:1 | Sturm Graz |
|
||||||||
CS U Craiova | 1:0 | FC Botosani | |||||||||
UTA Arad | 0:1 | CFR Cluj | |||||||||
Denizlispor | 3:2 | Y. Malatyaspor | |||||||||
Besiktas | 2:1 | Gaziantep FK | |||||||||
Feyenoord | 6:0 | VVV-Venlo | |||||||||
Twente FC | 1:1 | Willem II | |||||||||
Heerenveen | 3:0 | ADO Den Haag | |||||||||
RKC Waalwijk | 1:2 | FC Utrecht | |||||||||
BSC Young Boys | 1:1 | FC Vaduz | |||||||||
Servette FC | 2:1 | FC Basel |
|
||||||||
Aberdeen FC | 0:0 | Hamilton Acad. | |||||||||
Motherwell FC | 3:1 | Livingston FC | |||||||||
Rangers | 3:0 | St. Mirren | |||||||||
Ross County | 3:2 | Kilmarnock FC | |||||||||
St. Johnstone | 1:0 | Hibernian FC | |||||||||
FK Mariupol | 0:1 | Vorskla Poltava | |||||||||
Olimpik Donetsk | 0:1 | Shakhtar D. | |||||||||
Ionikos Nikeas | 1:1 | AO Xanthi | |||||||||
OFI Crete FC | 2:3 | AE Larisa | |||||||||
Atromitos | 1:1 | Asteras Tripoli | |||||||||
PAS Giannina | 1:0 | Panathinaikos | |||||||||
KAS Eupen | 3:3 | OH Leuven | |||||||||
SK Beveren | 1:2 | Beerschot V.A. | |||||||||
Royal Antwerp | 4:2 | KV Kortrijk | |||||||||
RWDM | 1:1 | KMSK Deinze | |||||||||
Pribram | 0:2 | Slovan Liberec | |||||||||
Teplice | 3:1 | SFC Opava | |||||||||
Zlin | 0:0 | Bohemians 1905 | |||||||||
Viktoria Plzen | 1:0 | Sigma Olomouc | |||||||||
Napredak U19 | 3:0 | Trayal U19 | |||||||||
Čukarički U19 | 2:2 | Red Star U19 | |||||||||
Novi Sad U19 | 0:2 | Rad Belgrad U19 | |||||||||
FK TSC U19 | 4:1 | Internacional | |||||||||
Partizan U19 | 2:1 | IMT Belgrad U19 | |||||||||
Napredak U17 | 2:1 | Real Nis U17 | |||||||||
Čukarički U17 | 1:5 | Red Star U17 | |||||||||
Kiker U17 | 2:2 | Rad U17 | |||||||||
FK TSC U17 | 3:0 | Internacional | |||||||||
Slaven Belupo | 0:0 | NK Lokomotiva | |||||||||
Hajduk Split | 2:0 | NK Varazdin | |||||||||
SJK II | 0:3 | SJK Seinäjoki | |||||||||
Podbeskidzie | 2:2 | Lechia Gdansk | |||||||||
Zaglebie Lubin | 3:0 | Jagiellonia | |||||||||
Raków | 0:0 | Cracovia | |||||||||
Loko Sofia | 1:0 | Septemvri Sofia | |||||||||
Neftochimic | 0:1 | Minyor Pernik | |||||||||
Ludogorets II | 3:0 | Kariana Erden | |||||||||
Yantra | 0:1 | Strumska Slava | |||||||||
Arda Kardzhali | 1:0 | Cherno More | |||||||||
CSKA-Sofia | 0:0 | Loko Plovdiv | |||||||||
NS Mura | 2:0 | NK Aluminij | |||||||||
ND Gorica | 1:1 | NK Maribor | |||||||||
FC Koper | 0:2 | NK Domzale | |||||||||
F91 Dudelange | 3:3 | FC Wiltz 71 | |||||||||
Jeunesse Esch | 2:2 | Pr. Niederkorn | |||||||||
FC Rodange 91 | 1:2 | Hesperange | |||||||||
Paksi FC | 2:2 | Mezőkövesd | |||||||||
Puskás AFC | 2:1 | Újpest FC | |||||||||
AS Trencin | 2:0 | Spartak Trnava | |||||||||
Slo. Bratislava | 3:1 | Dunajska Streda | |||||||||
FC ViOn | 1:0 | SKF Sered | |||||||||
FK Senica | 1:1 | Pohronie | |||||||||
MSK Zilina | 3:2 | Ruzomberok | |||||||||
Michalovce | 1:0 | FC Nitra | |||||||||
Central Córdoba | 1:1 | Banfield | |||||||||
Godoy Cruz | 3:1 | Platense | |||||||||
Sarmiento Junin | 1:1 | CA Talleres |
|
||||||||
CA Colon | 2:1 | Aldosivi | |||||||||
Lanús | 2:1 | Atl. Tucumán | |||||||||
San Luis | 0:0 | Toluca | |||||||||
Puebla FC | 1:1 | Tigres UANL |
|
||||||||
L.A. Firpo | 0:0 | Jocoro | |||||||||
Limeño | 1:2 | CD Águila | |||||||||
Indep. Medellín | 1:1 | CD La Equidad | |||||||||
Junior FC | 1:1 | A. Bucaramanga | |||||||||
Once Caldas | 0:0 | Deportivo Cali | |||||||||
Llaneros FC | 0:2 | Atlético Huila | |||||||||
Tigres FC | 0:0 | Real Cartagena | |||||||||
Albirex Niigata | 1:0 | V-V. Nagasaki | |||||||||
Omiya Ardija | 0:2 | Ventforet Kofu | |||||||||
Júbilo Iwata | 1:3 | Machida Zelvia | |||||||||
Gir. Kitakyushu | 1:2 | Mito HollyHock | |||||||||
FC Ryukyu | 2:1 | Reno. Yamaguchi | |||||||||
Al-Ahli | 1:3 | Damac FC | |||||||||
Celaya | 0:0 | Tlaxcala | |||||||||
Brisbane Roar | 1:1 | Sydney FC | |||||||||
Melbourne | 0:6 | Melbourne City | |||||||||
Banja Luka U19 | 1:0 | Prijedor U19 | |||||||||
S. Brijeg U19 | 1:3 | Zeljeznicar U19 | |||||||||
FK Olimpik U19 | 2:6 | Zr. Mostar U19 | |||||||||
FK MDK U19 | 2:2 | Sloboda T U19 | |||||||||
R. Hadzici U19 | 1:5 | FK Krupa U19 | |||||||||
KF Vora | 1:0 | Dinamo City | |||||||||
FK Veleçiku | 1:0 | KF Oriku | |||||||||
KF Egnatia | 4:1 | KF Turbina | |||||||||
KF Elbasani | 1:2 | KF Pogradeci | |||||||||
FK Tomori Berat | 4:0 | Flamurtari FC | |||||||||
FK Tuzla City | 2:0 | Zeljeznicar | |||||||||
FK Krupa | 1:1 | Siroki Brijeg | |||||||||
FK Sarajevo | 0:1 | Zrinjski Mostar | |||||||||
Zeljeznicar U17 | 7:1 | Tuzla City U17 | |||||||||
Zr. Mostar U17 | 2:0 | Sarajevo U17 | |||||||||
Ittihad Kalba | 0:2 | FC Baniyas | |||||||||
Al-Ain FC | 1:1 | Al-Wasl | |||||||||
Hatta Club | 1:0 | Fujairah SC | |||||||||
Al-Jazira | 1:1 | Shabab Al-Ahli | |||||||||
Sutherland | 1:1 | Marc. Stallions | |||||||||
Mt Druitt Town | 3:1 | APIA Leichhardt | |||||||||
Dziugas | 2:1 | Hegelmann | |||||||||
DFK Dainava | 0:2 | Nevezis | |||||||||
HNK Orasje | 2:1 | Zvijezda G. | |||||||||
FK Gorazde | 2:0 | Br. Gracanica | |||||||||
Igman Konjic | 3:0 | Slaven Zivinice | |||||||||
HNK Capljina | 1:0 | FK Rudar Kakanj | |||||||||
FK Minsk | 1:1 | Isloch | |||||||||
Torpedo Zhodino | 3:0 | Dzerzhinsk | |||||||||
US Ben Guerdane | 3:2 | US Monastir | |||||||||
Paradou AC | 2:1 | USM Alger | |||||||||
ASO Chlef | 2:3 | AS Aïn M'lila | |||||||||
JSM Skikda | 0:1 | MC Oran | |||||||||
RS Berkane | 1:2 | FAR Rabat | |||||||||
Aswan SC | 0:2 | Pyramids FC | |||||||||
Jeju United | 1:1 | Jeonbuk Hyundai | |||||||||
Gwangju FC | 0:1 | Ulsan HD | |||||||||
Incheon Utd. | 2:1 | Daegu FC | |||||||||
Gangwon FC | 1:3 | Pohang Steelers | |||||||||
Samgurali | 0:0 | Iberia 1999 | |||||||||
FC Locomotive | 3:2 | FC Telavi | |||||||||
Chungnam Asan | 0:1 | Bucheon FC | |||||||||
Seoul E-Land | 4:0 | Gimcheon Sangmu | |||||||||
FC Anyang | 1:2 | Ansan Greeners | |||||||||
Connah's Quay | 2:1 | Newtown | |||||||||
Cefn Druids | 0:1 | Barry Town | |||||||||
Caernarfon | 2:2 | Aberystwyth | |||||||||
Haverfordwest | 1:0 | Cardiff Met | |||||||||
Flint Town | 0:1 | Penybont | |||||||||
The New Saints | 0:0 | Bala | |||||||||
Inter Limeira | 1:0 | Novorizontino | |||||||||
São Paulo | 4:0 | Santos |
|
||||||||
A. Klagenfurt | 3:2 | FC Dornbirn | |||||||||
Macaé | 0:2 | Flamengo |
|
||||||||
Caldense | 0:0 | Patrocinense | |||||||||
Pouso Alegre | 1:2 | América-MG |
|
||||||||
Tuna Luso | 2:2 | Independente-PA | |||||||||
Gavião Kyikat. | 1:3 | Carajás | |||||||||
CS Esportiva | 4:3 | Coruripe | |||||||||
Sobradinho | 0:1 | Luziânia-DF | |||||||||
Unaí | 0:1 | Ceilândia | |||||||||
Sinop FC | 0:2 | Cuiabá-MT |
|
||||||||
Wanderers | 2:8 | Mvd City Torque | |||||||||
Boston River | 2:0 | CA Cerro | |||||||||
12 de Octubre | 2:1 | Libertad | |||||||||
Nacional | 2:0 | Cerro Porteño | |||||||||
Fluminense-PI | 1:2 | River-PI | |||||||||
Flamengo-PI | 0:0 | Picos | |||||||||
Valur | 2:2 | HK Kópavogs | |||||||||
KR Reykjavík | 3:1 | Kórdrengir | |||||||||
Fylkir | 0:1 | Leiknir | |||||||||
Afturelding | 1:7 | KA Akureyri | |||||||||
Hafnarfjördur | 4:0 | Thór | |||||||||
Desportiva-ES | 0:0 | Real Noroeste | |||||||||
Serra-ES | 0:2 | Vitória-ES | |||||||||
Pinheiros | 0:1 | Rio Branco-ES | |||||||||
Novo-MS | 0:3 | Dourados | |||||||||
Águia Negra | 1:1 | Aquidauanense | |||||||||
Pafos FC | 1:1 | APOEL Nicosia | |||||||||
Omonia Nikosia | 0:0 | Anorthosis | |||||||||
Paide U21 | 1:2 | FCI Levadia U21 | |||||||||
JK Welco | 0:0 | FC Flora U21 | |||||||||
FC Tallinn | 3:0 | Ida-Virumaa | |||||||||
Dorense | 0:3 | Sergipe | |||||||||
Lagarto | 4:1 | Freipaulistano | |||||||||
Électricité | 3:2 | M. of Interior | |||||||||
Prey Veng FC | 1:1 | Angkor Tiger | |||||||||
Soltilo | 1:7 | Phnom Penh | |||||||||
Pluak Daeng | 4:1 | Phitsanulok | |||||||||
Lamphun Warrior | 0:3 | Udon United | |||||||||
Chachoengsao FC | 7:0 | Muang Loei Utd. | |||||||||
Chainat FC | 1:1 | Nongbua FC | |||||||||
Samut Sakhon C. | 1:5 | Chiangmai Utd. | |||||||||
Ayutthaya Utd. | 2:1 | Udon Thani FC | |||||||||
Uthai Thani | 0:0 | Customs Utd. | |||||||||
Muangthong Utd. | 2:2 | Buriram Utd. | |||||||||
PT Prachuap FC | 1:0 | Swat Cat | |||||||||
Police Tero FC | 3:1 | Suphanburi FC | |||||||||
Trat FC | 0:0 | Rayong FC | |||||||||
Penang | 1:0 | Kuala Lumpur | |||||||||
UiTM FC | 1:2 | Terengganu FC | |||||||||
Selangor FC | 3:1 | Pahang | |||||||||
Melaka | 1:1 | Sabah | |||||||||
Crusaders | 0:2 | Warrenpoint | |||||||||
Dungannon | 2:3 | Coleraine | |||||||||
Linfield | 2:0 | Cliftonville | |||||||||
Portadown | 4:1 | Glenavon | |||||||||
Ballymena Utd | 1:1 | Larne FC | |||||||||
Virtus Entella | 0:0 | Ascoli | |||||||||
Cosenza | 1:2 | Frosinone | |||||||||
Pisa | 0:0 | Reggio Calabria | |||||||||
Cremonese | 0:1 | Salernitana | |||||||||
Pescara | 0:1 | SPAL | |||||||||
Venezia | 0:1 | Brescia | |||||||||
Monza | 2:0 | Pordenone | |||||||||
Real Zaragoza | 1:0 | CD Tenerife | |||||||||
UD Las Palmas | 1:1 | Rayo Vallecano |
|
||||||||
CD Leganés | 0:0 | Castellón | |||||||||
Albacete | 1:1 | UD Logroñés | |||||||||
Slatina | 1:1 | U. Constanta | |||||||||
Aerostar | 1:1 | Pandurii | |||||||||
FC Buzau | 2:0 | Unirea Slobozia | |||||||||
FC Rapid | 1:3 | Csikszereda | |||||||||
Biolog | 1:1 | Legion | |||||||||
Chernomorets N. | 1:0 | SKA Rostov | |||||||||
Almere City | 4:1 | Excelsior | |||||||||
FC Volendam | 3:4 | Roda JC | |||||||||
Vizela | 2:0 | Mafra | |||||||||
Cova Piedade 23 | 3:2 | Boavista U23 | |||||||||
Portimonense 23 | 0:0 | Benfica U23 | |||||||||
Sporting CP U23 | 2:1 | Académica U23 | |||||||||
Guimarães U23 | 2:0 | Rio Ave U23 | |||||||||
Portimonense | 3:0 | Tondela | |||||||||
Gil Vicente | 0:2 | FC Porto |
|
||||||||
Boavista | 3:0 | Famalicão | |||||||||
Alloa Athletic | 1:1 | Inverness CT | |||||||||
Arbroath | 2:4 | Queen o. t. S. | |||||||||
Heart of Midl. | 2:1 | Dundee FC | |||||||||
Morton | 0:2 | Ayr United | |||||||||
Bandirmaspor | 2:2 | Altinordu | |||||||||
Ankaraspor | 1:1 | Menemen FK | |||||||||
Samsunspor | 0:2 | Adana Demirspor | |||||||||
FC Thun | 1:0 | SC Kriens | |||||||||
Lisen | 2:1 | Hradec Kralove | |||||||||
Blansko | 2:0 | Trinec | |||||||||
Esbjerg fB | 2:0 | Fremad Amager | |||||||||
Hvidovre | 2:0 | Kolding IF | |||||||||
Dubocica | 1:2 | Zarkovo | |||||||||
Zelez. Pancevo | 1:0 | Borac Cacak | |||||||||
Jagodina | 1:1 | FK Zemun | |||||||||
Dobanovci | 2:0 | FK Loznica | |||||||||
Trayal | 1:0 | Kolubara | |||||||||
NK Opatija | 0:0 | NK Rudes | |||||||||
NK Kustosija | 2:2 | Cibalia | |||||||||
Junak Sinj | 1:1 | NK Osijek II | |||||||||
LKS Lodz | 2:2 | Widzew Lodz | |||||||||
Resovia Rzeszow | 0:2 | Gornik Leczna | |||||||||
GKS Jastrzebie | 2:0 | Korona Kielce | |||||||||
Radomiak | 1:2 | Chrobry Glogow | |||||||||
Legionovia | 2:1 | Jagiellonia II | |||||||||
Lechia Tomaszow | 0:3 | Blonianka | |||||||||
Stalowa Wola | 1:0 | Avia Swidnik | |||||||||
Stal Krasnik | 4:0 | Hetman Zamosc | |||||||||
Wisla Sand. | 0:4 | Wisloka Debica | |||||||||
Siarka T. | 1:0 | Lewart Lubartów | |||||||||
Wisla Pulawy | 3:0 | Jutrzenka | |||||||||
Gornik Lagow | 1:0 | Korona Kielce II | |||||||||
Västerås SK | 3:0 | GAIS | |||||||||
Malmö FF | 4:1 | Halmstads BK | |||||||||
Trelleborg | 3:1 | IF Lödde | |||||||||
Örebro SK | 2:2 | Sirius | |||||||||
Degerfors | 2:0 | Utsiktens BK | |||||||||
Elfsborg | 3:2 | Falkenbergs FF | |||||||||
Djurgården | 4:1 | Kalmar FF | |||||||||
Brage | 1:0 | Umeå FC | |||||||||
Tobol Kostanay | 6:5 on pens | FC Astana | |||||||||
Sutjeska Niksic | 4:3 | Zeta Golubovac | |||||||||
FK Decic Tuzi | 0:1 | Rudar Pljevlja | |||||||||
FK Podgorica | 2:1 | FK Jezero | |||||||||
OFK Titograd | 0:0 | FK Iskra | |||||||||
OFK Petrovac | 1:4 | B. Podgorica | |||||||||
Pakhtakor | 1:0 | Nasaf Qarshi | |||||||||
Maccabi Netanya | 1:0 | Bnei Yehuda | |||||||||
Maccabi Haifa | 0:2 | M. Petah Tikva | |||||||||
Debrecen | 2:0 | Kaposvár | |||||||||
Ghana U20 | 2:0 | Uganda U20 | |||||||||
CD Ebro | 0:1 | SD Tarazona | |||||||||
Bilbao Athletic | 2:1 | Laredo | |||||||||
Portugalete | 2:0 | Barakaldo CF | |||||||||
Cádiz B | 2:0 | Algeciras CF | |||||||||
UCAM Murcia | 1:0 | Yeclano | |||||||||
CD Marino | 2:1 | Recr. Huelva | |||||||||
CD Lealtad | 1:1 | Valladolid Prom | |||||||||
SD Compostela | 1:2 | Celta Fortuna | |||||||||
CyD Leonesa | 3:1 | UP Langreo | |||||||||
Villarreal CF B | 2:1 | Hércules CF | |||||||||
FC Sydvest | 0:1 | Thisted FC | |||||||||
Jammerbugt FC | 5:2 | BK Frem | |||||||||
B.93 | 6:2 | Holbaek B&I | |||||||||
Comunicaciones | 3:1 | Santa Lucía C. | |||||||||
Sacachispas | 0:1 | Guastatoya | |||||||||
Cobán Imperial | 2:0 | Sanarate FC | |||||||||
Iztapa | 5:2 | Antigua GFC | |||||||||
San Francisco | 0:1 | Independiente | |||||||||
Atl. Chiriquí | 1:1 | Universitario | |||||||||
Limón FC | 1:7 | Guadalupe FC | |||||||||
Real de Minas | 0:0 | Real Sociedad | |||||||||
Lipt. Mikulas | 1:1 | Komarno | |||||||||
Kosice | 3:0 | Slavoj Trebisov | |||||||||
Puchov | 1:1 | STK Samorin | |||||||||
FK Poprad | 0:3 | FC Petrzalka | |||||||||
Podbrezova | 3:0 | Dubnica | |||||||||
Skalica | 2:1 | Banska Bystrica | |||||||||
Vorarlberg U18 | 1:2 | AKA LASK U18 | |||||||||
Burgenland U18 | 0:4 | AKA Austria U18 | |||||||||
AKA SV Ried U18 | 2:5 | AKA Admira U18 | |||||||||
AKA Salzb. U18 | 1:1 | AKA Tirol U18 | |||||||||
St. Pölten U18 | 3:2 | Stmk.-Sturm U18 | |||||||||
AKA Rapid U18 | 5:3 | AKA WAC U18 | |||||||||
Vorarlberg U16 | 3:1 | AKA LASK U16 | |||||||||
Burgenland U16 | 5:0 | AKA Austria U16 | |||||||||
AKA SV Ried U16 | 1:4 | AKA Admira U16 | |||||||||
St. Pölten U16 | 4:1 | Stmk.-Sturm U16 | |||||||||
AKA Salzb. U16 | 0:2 | AKA Tirol U16 | |||||||||
AKA Rapid U16 | 2:0 | AKA WAC U16 | |||||||||
Luzern U17 | 2:1 | Concordia U17 | |||||||||
SO-Schweiz U18 | 6:2 | St. Gallen U17 | |||||||||
Lausanne U17 | 4:3 | AFF/FFV U17 | |||||||||
Servette M-17 | 3:1 | FC Zürich U17 | |||||||||
FC Vaduz U18 | 3:3 | Grasshopper U17 | |||||||||
BSC YB U17 | 2:1 | FC Basel U17 | |||||||||
Legia U19 | 1:3 | Pogon U19 | |||||||||
Wisla U19 | 2:1 | Lechia U19 | |||||||||
Hutnik U19 | 0:3 | UKS SMS U19 | |||||||||
Fiorentino | 5:2 | Cosmos | |||||||||
Juvenes-Dogana | 2:1 | San Giovanni | |||||||||
La Fiorita | 3:0 | Domagnano | |||||||||
Libertas | 0:3 | Tre Penne | |||||||||
Independiente | 2:0 | Mushuc Runa SC | |||||||||
Orense SC | 2:2 | SD Aucas | |||||||||
LDU Quito | 2:1 | Uni. Católica | |||||||||
RCFC | 1:2 | Rangers | |||||||||
FC Prishtina | 2:0 | KF Llapi | |||||||||
SC Gjilani | 1:1 | KF Arbëria | |||||||||
Bruno's Magpies | 4:0 | Europa Point FC | |||||||||
FC Van | 3:1 | FC Urartu | |||||||||
Ararat II | 2:3 | FC Sevan | |||||||||
Academy U16 | 1:2 | Gandzasar U17 | |||||||||
Urartu U17 | 7:3 | Alashkert U18 | |||||||||
FC Suduroy | 1:1 | B36 II | |||||||||
B71 Sandoy | 4:1 | KÍ II | |||||||||
AB Argir | 0:1 | Skála | |||||||||
EB/Streymur | 1:1 | ÍF Fuglafjördur | |||||||||
Aca. Lobito | 0:2 | Cuando Cubango | |||||||||
GD Interclube | 1:0 | Baixa Kassanje | |||||||||
SC Cabinda | 4:0 | Ferrovia Huambo | |||||||||
Progresso | 0:1 | Sagrada | |||||||||
King Faisal | 1:0 | Liberty Prof. | |||||||||
Karela United | 2:1 | Aduana Stars | |||||||||
Ascoli U19 | 2:2 | Bologna U19 | |||||||||
Cagliari U19 | 1:1 | Sampdoria U19 | |||||||||
SPAL U19 | 1:0 | Juventus U19 | |||||||||
Genoa U19 | 2:0 | Atalanta U19 | |||||||||
Roma U19 | 1:1 | Sassuolo U19 | |||||||||
Fiorentina U19 | 3:1 | Milan U19 | |||||||||
Venezia U19 | 0:5 | Chievo U19 | |||||||||
Monza U19 | 1:4 | Parma U19 | |||||||||
Verona U19 | 4:2 | Pordenone U19 | |||||||||
Entella U19 | 4:3 | Pisa U19 | |||||||||
Crotone U19 | 4:1 | Reggina U19 | |||||||||
Benevento U19 | 0:0 | Pescara U19 | |||||||||
Noordwijk | postponed | Koninklijke HFC | |||||||||
IJsselm.vogels | postponed | Kozakken Boys | |||||||||
Volendam U21 | postponed | Excelsior M | |||||||||
ASWH | postponed | Scheveningen | |||||||||
Quick Boys | postponed | Sparta U21 | |||||||||
Rijnsburgse B. | postponed | Spakenburg | |||||||||
HHC Hardenberg | postponed | Katwijk | |||||||||
De Treffers | postponed | GVVV | |||||||||
Luparense | 1:0 | Campodarsego | |||||||||
Makedonija | 1:0 | Sileks | |||||||||
Prato | 1:3 | Sammaurese | |||||||||
Picerno | 2:0 | Fidelis Andria | |||||||||
R. Aversa | 4:0 | Portici | |||||||||
Sorrento | 0:3 | Taranto | |||||||||
Tarxien | 0:3 | Birkirkara FC | |||||||||
Floriana | 0:0 | Balzan FC | |||||||||
Hamrun Spart. | 1:0 | Hibernians FC | |||||||||
Mosta FC | 5:1 | Senglea Ath. | |||||||||
Lija Athletic | 3:1 | Santa Lucia FC | |||||||||
Sliema Wander. | 2:0 | Gzira Utd. | |||||||||
Al-Kharaitiyat | 0:2 | Al-Duhail SC | |||||||||
Dacia Buiucani | 5:1 | Codru | |||||||||
FC Sheriff | 7:0 | Dinamo-Auto | |||||||||
Labasa FC | 0:0 | Ba FC | |||||||||
Atlas U20 | 0:2 | FC Juárez U20 | |||||||||
Monterrey U20 | 5:1 | Querétaro U20 | |||||||||
Mazatlán U20 | 2:1 | Guadalajara U20 | |||||||||
CF América U20 | 0:1 | Club León U20 | |||||||||
Cape Town City | 1:2 | Stellenbosch FC | |||||||||
Chippa United | 0:3 | Orlando Pirates | |||||||||
Royal AM | 1:1 | Maritzburg Utd. | |||||||||
Chennai City | 1:2 | Sudeva Delhi | |||||||||
Indian Arrows | 3:0 | NEROCA FC | |||||||||
Muktijoddha | 0:1 | CTG Abahani | |||||||||
NorthEast Utd. | 1:1 | Mohun Bagan SG | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Flávio Silva Persik | 5:2 | |
L. Lalbiaknia Aizawl FC | 1:0 | |
Yandi Sofyan Persikabo 1973 | 4:2 | |
Yandi Sofyan Persikabo 1973 | 4:1 | |
Flávio Silva Persik | 4:0 |