Southampton | 1:1 | Chelsea |
|
||||||||
Burnley | 0:0 | West Brom |
|
||||||||
Liverpool | 0:2 | Everton |
|
||||||||
Fulham | 1:0 | Sheff Utd | |||||||||
Saint-Étienne | 1:1 | Stade Reims | |||||||||
FC Nantes | 1:1 | Marseille |
|
||||||||
Elche CF | 1:0 | SD Eibar | |||||||||
Atlético Madrid | 0:2 | Levante | |||||||||
Valencia | 2:0 | Celta de Vigo |
|
||||||||
Real Valladolid | 0:1 | Real Madrid |
|
||||||||
Lazio | 1:0 | Sampdoria | |||||||||
Genoa | 2:2 | Hellas Verona | |||||||||
Sassuolo | 1:1 | Bologna | |||||||||
Bor. M'gladbach | 1:2 | 1.FSV Mainz 05 |
|
||||||||
SC Freiburg | 0:1 | Union Berlin |
|
||||||||
E. Frankfurt | 2:1 | Bayern Munich |
|
||||||||
1.FC Köln | 0:1 | VfB Stuttgart |
|
||||||||
FC Schalke 04 | 0:4 | Bor. Dortmund |
|
||||||||
São Paulo | 1:1 | Palmeiras |
|
||||||||
Coritiba FC | 0:2 | Ceará SC |
|
||||||||
AS Kigali | 1:1 | CS Sfaxien | |||||||||
SC Paderborn | 2:1 | SV Sandhausen |
|
||||||||
VfL Osnabrück | 1:2 | Heidenheim |
|
||||||||
FC St. Pauli | 3:2 | Darmstadt 98 |
|
||||||||
VfB Lübeck | 0:2 | Türkgücü Münch. | |||||||||
FC Ingolstadt | 1:0 | 1.FC K'lautern |
|
||||||||
MSV Duisburg | 2:1 | Unterhaching |
|
||||||||
Hansa Rostock | 1:0 | W. Mannheim |
|
||||||||
Saarbrücken | 2:1 | 1860 Munich |
|
||||||||
FSV Zwickau | 0:2 | Dynamo Dresden |
|
||||||||
Krasnodar U16 | 3:2 | SShOR Zenit U16 | |||||||||
FK Rostov U16 | 1:5 | Ak. Dinamo U16 | |||||||||
Akad. Krasnodar | 2:1 | SShOR Zenit | |||||||||
Akademia Rostov | 0:2 | Akademia Dynamo | |||||||||
TSV Hartberg | 1:1 | SV Ried |
|
||||||||
Austria Vienna | 5:1 | SCR Altach |
|
||||||||
WSG Tirol | 0:1 | SKN St. Pölten | |||||||||
Sepsi OSK | 0:0 | Ac. Clinceni | |||||||||
FCSB | 1:0 | Chindia | |||||||||
Kasimpasa | 3:2 | Karagümrük | |||||||||
Y. Malatyaspor | 2:3 | Konyaspor | |||||||||
Denizlispor | 1:0 | Genclerbirligi |
|
||||||||
Alanyaspor | 0:1 | Galatasaray |
|
||||||||
FC Vaduz | 2:1 | FC St. Gallen |
|
||||||||
FC Basel | 0:0 | Lausanne-Sport |
|
||||||||
FC Emmen | 3:2 | PEC Zwolle | |||||||||
VVV-Venlo | 1:4 | AZ Alkmaar | |||||||||
Fortuna Sittard | 2:0 | ADO Den Haag | |||||||||
Aberdeen FC | 1:0 | Kilmarnock FC | |||||||||
Hibernian FC | 2:0 | Hamilton Acad. | |||||||||
Motherwell FC | 0:3 | St. Johnstone | |||||||||
St. Mirren | 1:1 | Livingston FC | |||||||||
FK Mariupol | 0:1 | Zorya Lugansk | |||||||||
FK Oleksandriya | 3:0 | FK Minaj | |||||||||
PFK Lviv | 0:2 | Kolos Kovalivka | |||||||||
Ergotelis | 1:0 | Panachaiki | |||||||||
Doxa Dramas | 0:0 | AE Karaiskakis | |||||||||
Atromitos | 1:1 | AE Larisa | |||||||||
AEK Athens | 2:2 | Asteras Tripoli | |||||||||
KAS Eupen | 1:1 | KV Oostende | |||||||||
Mouscron | 1:2 | Cercle Brugge | |||||||||
SK Beveren | 1:1 | R Charleroi SC | |||||||||
RWDM | 2:1 | KVC Westerlo | |||||||||
Pribram | 1:4 | Slovacko | |||||||||
Sigma Olomouc | 1:0 | Zbrojovka Brno | |||||||||
Pardubice | 3:2 | Banik Ostrava | |||||||||
Zlin | 0:3 | Sparta Prague | |||||||||
FK Cukaricki | 2:0 | Zlatibor | |||||||||
NK Istra | 0:1 | NK Varazdin | |||||||||
NK Lokomotiva | 0:3 | HNK Gorica | |||||||||
KuPS | 1:0 | AC Oulu | |||||||||
TPS | 2:2 | PK-35 | |||||||||
Helsinki IFK | 1:0 | FC Lahti | |||||||||
SJK Seinäjoki | 3:0 | Ilves | |||||||||
RoPS | 2:1 | Kokkolan PV | |||||||||
VPS | 3:1 | FF Jaro | |||||||||
SJK II | 5:4 on pens | Ilves II | |||||||||
PEPO | 5:3 on pens | Pargas IF | |||||||||
Legia Warszawa | 5:2 | Wisla Plock | |||||||||
Podbeskidzie | 1:1 | Jagiellonia | |||||||||
Lechia Gdansk | 2:0 | Górnik Zabrze | |||||||||
Arda Kardzhali | 3:2 | Botev Vratsa | |||||||||
Loko Plovdiv | 3:2 | Ludogorets | |||||||||
CSKA-Sofia | 1:0 | Cherno More | |||||||||
Neftochimic | 0:6 | Septemvri Sofia | |||||||||
Sportist Svoge | 5:1 | Minyor Pernik | |||||||||
Sozopol | 1:0 | Litex Lovech | |||||||||
S. Simitli | 3:0 | Kariana Erden | |||||||||
NK Bravo | 3:0 | FC Koper | |||||||||
NK Maribor | 0:1 | NK Celje | |||||||||
NS Mura | 3:1 | ND Gorica | |||||||||
FC UNA Strassen | 2:1 | RFCU Luxembourg | |||||||||
FC Wiltz 71 | 2:0 | Vict. Rosport | |||||||||
Hesperange | 2:1 | US Mondorf | |||||||||
F91 Dudelange | 0:0 | Jeunesse Esch | |||||||||
CS Fola Esch | 3:0 | E. Ettelbrück | |||||||||
Zalaegerszeg | 3:0 | Újpest FC | |||||||||
Ferencváros | 1:0 | Honvéd | |||||||||
FC ViOn | 3:1 | Ruzomberok | |||||||||
FK Senica | 2:3 | AS Trencin | |||||||||
Slo. Bratislava | 1:0 | Pohronie | |||||||||
Michalovce | 0:2 | SKF Sered | |||||||||
FC Nitra | 0:1 | Spartak Trnava | |||||||||
Def. Belgrano | 4:2 | Almirante Brown | |||||||||
Tigre | 6:4 on pens | CA Alvarado | |||||||||
Arsenal Sarandí | 0:2 | Banfield | |||||||||
Godoy Cruz | 0:2 | Estudiantes LP |
|
||||||||
Lanús | 2:1 | Defensa | |||||||||
Racing Club | 2:2 | Aldosivi | |||||||||
Necaxa | 1:1 | Monterrey |
|
||||||||
FC Juárez | 1:0 | Mazatlán FC | |||||||||
Jocoro | 0:0 | Limeño | |||||||||
Real Cartagena | 2:3 | Quindío | |||||||||
CBJ Cali | 0:0 | Orsomarso SC | |||||||||
Inter Palmira | 0:0 | Tigres FC | |||||||||
Deportes Tolima | 3:1 | Patriotas | |||||||||
Envigado | 1:0 | A. Bucaramanga | |||||||||
Pereira | 0:0 | Rionegro Águila | |||||||||
Kawasaki Front. | 3:2 | Gamba Osaka | |||||||||
Min. Zacatecas | 1:0 | Atlante | |||||||||
Western United | 4:1 | Macarthur | |||||||||
Sydney FC | 0:0 | Brisbane Roar | |||||||||
KF Tirana | 0:1 | KF Teuta | |||||||||
KF Laçi | 1:0 | KS Kastrioti | |||||||||
FK Apolonia | 0:1 | FK Bylis | |||||||||
Besëlidhja | 0:0 | FK Partizani B | |||||||||
KS Lushnja | 0:3 | KF Egnatia | |||||||||
Paradou AC | 2:1 | O Médéa | |||||||||
WA Tlemcen | 3:1 | CABB Arreridj | |||||||||
ASO Chlef | 0:6 | JS Saoura | |||||||||
Moghreb Tétouan | 1:3 | OC Safi | |||||||||
FUS Rabat | 1:2 | Berrechid | |||||||||
Mouloudia | 1:2 | FAR Rabat | |||||||||
El Makasa | 3:1 | Wadi Degla | |||||||||
FAC | 0:1 | FC Dornbirn | |||||||||
SV Kapfenberg | 3:1 | Grazer AK 1902 | |||||||||
CSA | 0:0 | Murici | |||||||||
Coruripe | 0:3 | CRB | |||||||||
Bacabal-MA | 0:4 | Sampaio-MA | |||||||||
Pinheiro-MA | 1:0 | SJ Ribamar | |||||||||
Real Brasília | 1:2 | Ceilândia | |||||||||
SE Gama | 0:1 | Capital-DF | |||||||||
FC Fleury 91 | 5:6 on pens | FC Annecy | |||||||||
Montagnarde | 4:3 on pens | Stade Briochin | |||||||||
FC Loon-Plage | 0:3 | US Boulogne | |||||||||
Red Star FC | 2:1 | QRM | |||||||||
Zenit S-Pb | 1:2 | Arsenal Tula | |||||||||
Dynamo Moscow | 2:0 | Spartak Moscow | |||||||||
Parnahyba | 1:0 | Picos | |||||||||
River Plate | postponed | Cerro Largo | |||||||||
Defensor SC | 0:3 | Liverpool FC | |||||||||
12 de Octubre | 0:5 | Sol de América | |||||||||
KR Reykjavík | 8:2 | Fram Reykjavík | |||||||||
Hafnarfjördur | 1:6 | Víkingur | |||||||||
HK Kópavogs | 2:0 | Afturelding | |||||||||
Keflavík | 5:0 | Vestri | |||||||||
Leiknir | 4:1 | ÍBV | |||||||||
Selfoss | 0:2 | Grótta | |||||||||
Víkingur Ó. | 0:5 | KA Akureyri | |||||||||
Thór | 1:3 | Kórdrengir | |||||||||
Maruinense | 1:1 | Sergipe | |||||||||
Boca Júnior | 3:0 | Freipaulistano | |||||||||
Lagarto | 3:0 | América | |||||||||
Confiança | 2:1 | Atl. Gloriense | |||||||||
Dorense | 0:0 | Itabaiana | |||||||||
Canterbury Utd. | 0:2 | Team Wellington | |||||||||
Phoenix Res. | 1:1 | Auckland City | |||||||||
Muang Loei Utd. | 1:2 | Udon United | |||||||||
Lamphun Warrior | 3:0 | Phitsanulok | |||||||||
Chachoengsao FC | 2:1 | Pluak Daeng | |||||||||
Phrae Utd. | 0:1 | Nongbua FC | |||||||||
Uthai Thani | 2:2 | Navy FC | |||||||||
Sisaket FC | 2:3 | Chiangmai Utd. | |||||||||
Khon Kaen Utd. | 3:0 | Samut Sakhon C. | |||||||||
BG Pathum Utd. | 1:1 | Bangkok Utd. | |||||||||
Ratchaburi FC | 1:3 | Muangthong Utd. | |||||||||
Port FC | 0:0 | Trat FC | |||||||||
Suphanburi FC | 2:3 | Buriram Utd. | |||||||||
Carrick Rangers | 3:4 | Glenavon | |||||||||
Cliftonville | 1:0 | Larne FC | |||||||||
Crusaders | 2:1 | Ballymena Utd | |||||||||
Linfield | 0:0 | Coleraine | |||||||||
Brescia | 1:2 | Cremonese | |||||||||
Cittadella | 0:3 | Reggiana | |||||||||
Ascoli | 0:2 | Salernitana | |||||||||
LR Vicenza | 2:2 | SPAL | |||||||||
Venezia | 3:2 | Virtus Entella | |||||||||
Chievo Verona | 0:1 | Monza | |||||||||
Pisa | 1:1 | FC Empoli | |||||||||
Espanyol | 1:0 | CE Sabadell | |||||||||
Albacete | 0:1 | Sporting Gijón | |||||||||
UD Las Palmas | 2:0 | FC Cartagena | |||||||||
SO Cholet | 2:1 | US Créteil-L | |||||||||
Csikszereda | 2:0 | CSM Resita | |||||||||
Comuna Recea | 0:0 | Concordia | |||||||||
Aerostar | 0:2 | Unirea Slobozia | |||||||||
D. Calarasi | 1:1 | U. Constanta | |||||||||
TOP Oss | 2:4 | Almere City | |||||||||
MVV Maastricht | 1:0 | Excelsior | |||||||||
Braga U23 | 4:1 | B. SAD U23 | |||||||||
Cova Piedade 23 | 2:2 | Guimarães U23 | |||||||||
Portimonense 23 | 3:2 | Académica U23 | |||||||||
Benfica U23 | 2:1 | Boavista U23 | |||||||||
Sporting CP U23 | 2:2 | Rio Ave U23 | |||||||||
Cova Piedade | 1:1 | Chaves | |||||||||
Vizela | 3:1 | Casa Pia | |||||||||
B SAD | 2:1 | Nacional | |||||||||
Gil Vicente | 1:0 | Santa Clara | |||||||||
Sporting CP | 2:0 | Portimonense | |||||||||
Arbroath | 1:0 | Raith Rovers | |||||||||
Ayr United | 0:2 | Inverness CT | |||||||||
Dundee FC | 2:3 | Queen o. t. S. | |||||||||
Dunfermline A. | 2:1 | Alloa Athletic | |||||||||
Heart of Midl. | 1:1 | Morton | |||||||||
Menemen FK | 6:2 | Akhisarspor | |||||||||
Altinordu | 1:1 | Adanaspor | |||||||||
Giresunspor | 1:0 | Ankaraspor | |||||||||
Istanbulspor | 0:1 | Samsunspor | |||||||||
Neuchâtel Xamax | 3:1 | FC Winterthur |
|
||||||||
SC Kriens | 2:0 | FC Chiasso | |||||||||
Hobro IK | 0:1 | FC Helsingör | |||||||||
Hvidovre | 1:2 | Fremad Amager | |||||||||
Sloga Kraljevo | 1:1 | Radnicki Pirot | |||||||||
Dubocica | 1:0 | Kabel Novi Sad | |||||||||
Zelez. Pancevo | 0:1 | Radnicki 1923 | |||||||||
Jagodina | 0:0 | Zarkovo | |||||||||
Dobanovci | 2:1 | Borac Cacak | |||||||||
Bijelo Brdo | 1:2 | Croat. Zmijavci | |||||||||
NK Opatija | 1:0 | NK Sesvete | |||||||||
NK Kustosija | 3:2 | NK Solin | |||||||||
Inker | 1:2 | NK Rudes | |||||||||
Medjimurje | 1:2 | Cibalia | |||||||||
NK Dugopolje | 3:1 | NK Dubrava ZG | |||||||||
Junak Sinj | 1:1 | NK Orijent 1919 | |||||||||
LKS Lodz | 0:3 | GKS Tychy | |||||||||
Widzew Lodz | 2:0 | Korona Kielce | |||||||||
Norrköping | 2:0 | GIF Sundsvall | |||||||||
Sandvikens IF | 3:4 | IFK Göteborg | |||||||||
Hammarby | 4:1 | AFC Eskilstuna | |||||||||
Örebro SK | 0:1 | Trelleborg | |||||||||
IF Lödde | 0:1 | Sirius | |||||||||
Oskarshamns AIK | 1:2 | AIK | |||||||||
Bnei Yehuda | 7:8 on pens | Hapoel Haifa | |||||||||
Maccabi Haifa | 2:1 | H. Umm al-Fahm | |||||||||
Cameroon U20 | 4:1 | Mozambique U20 | |||||||||
Mauretanien U20 | 1:2 | Uganda U20 | |||||||||
Burgos CF | 2:1 | CyD Leonesa | |||||||||
Oviedo Vetusta | 2:1 | CD Lealtad | |||||||||
Racing Ferrol | 1:0 | Dep. La Coruña | |||||||||
UD Mutilvera | 0:1 | CD Tudelano | |||||||||
SD Amorebieta | 3:2 | Alavés B | |||||||||
Real Unión | 3:1 | Real Sociedad B | |||||||||
Atzeneta UE | 3:0 | Atl. Levante | |||||||||
Lorca Deportiva | 1:2 | UCAM Murcia | |||||||||
Betis Deportivo | 0:2 | Recre Granada | |||||||||
CD Don Benito | 0:0 | Mérida AD | |||||||||
San Francisco | 4:4 | Atl. Chiriquí | |||||||||
Árabe Unido | 1:0 | Potros del Este | |||||||||
Limón FC | 3:2 | Santos FC | |||||||||
Marathón | 0:1 | FC Motagua | |||||||||
Lipt. Mikulas | 1:1 | Bardejov | |||||||||
Puchov | 0:1 | Kosice | |||||||||
FK Poprad | 1:3 | STK Samorin | |||||||||
Skalica | 0:1 | Slovan U21 | |||||||||
Banska Bystrica | 1:0 | Dubnica | |||||||||
Podbrezova | 2:1 | FC Petrzalka | |||||||||
Anorthosis | 1:0 | Doxa Katokopias | |||||||||
Omonia Nikosia | 1:0 | APOEL Nicosia | |||||||||
BSC YB U17 | 3:2 | FC Vaduz U18 | |||||||||
SO-Schweiz U18 | 3:0 | Grasshopper U17 | |||||||||
Luzern U17 | 1:0 | FC Basel U17 | |||||||||
Lausanne U17 | 2:6 | St. Gallen U17 | |||||||||
Schaffh. U17 | 0:5 | AFF/FFV U17 | |||||||||
LDU Quito | 4:2 | AD 9 de Octubre | |||||||||
Mushuc Runa SC | 1:3 | SD Aucas | |||||||||
Guayaquil City | 3:1 | CD Macará | |||||||||
Southern | 0:2 | Happy Valley | |||||||||
Kitchee | 3:1 | Orion | |||||||||
FC Drita | 1:2 | KF Trepca 89 | |||||||||
KF Drenica | 0:0 | FC Besa | |||||||||
Shamakhi | 2:2 | Zira FC | |||||||||
Neftchi Baku | 1:0 | FK Qabala | |||||||||
Shirak Gyumri | 0:1 | Lori Vanadzor | |||||||||
West Armenia | 5:1 | Artsakh | |||||||||
GD Interclube | 3:1 | Bravos do Maqui | |||||||||
Petro Luanda | 3:0 | Ferrovia Huambo | |||||||||
Progresso | 0:0 | Cuando Cubango | |||||||||
Akwa United | 1:0 | Plateau United | |||||||||
Inter Allies | 1:0 | WAFA SC | |||||||||
Torino U19 | 0:1 | Fiorentina U19 | |||||||||
Inter U19 | 0:0 | Juventus U19 | |||||||||
Bologna U19 | 0:1 | Sassuolo U19 | |||||||||
Verona U19 | 4:3 | Chievo U19 | |||||||||
Udinese U19 | 1:2 | Vicenza U19 | |||||||||
Cittadella U19 | 0:1 | Brescia U19 | |||||||||
Monza U19 | 2:0 | Reggiana U19 | |||||||||
Venezia U19 | 1:4 | Parma U19 | |||||||||
Benevento U19 | 3:3 | Entella U19 | |||||||||
Lecce U19 | 1:1 | Crotone U19 | |||||||||
Cosenza U19 | 2:4 | Frosinone U19 | |||||||||
Pisa U19 | 0:0 | Pescara U19 | |||||||||
Noordwijk | postponed | ASWH | |||||||||
AFC Amsterdam | postponed | Rijnsburgse B. | |||||||||
Excelsior M | postponed | GVVV | |||||||||
Kozakken Boys | postponed | TEC | |||||||||
IJsselm.vogels | postponed | Sparta U21 | |||||||||
Volendam U21 | postponed | Scheveningen | |||||||||
Quick Boys | postponed | Katwijk | |||||||||
HHC Hardenberg | postponed | Spakenburg | |||||||||
Sestri Levante | 2:0 | Derthona | |||||||||
Imperia | 3:1 | Borgosesia | |||||||||
Vado | 0:2 | Gozzano | |||||||||
NibionnOggiono | 0:0 | Crema | |||||||||
Scanzorosciate | 2:0 | Seregno | |||||||||
Sona | 0:2 | USD Breno | |||||||||
Franciacorta | 2:3 | Brusaporto | |||||||||
Vis Nova | 1:2 | Tritium | |||||||||
Casatese | 3:0 | Desenzano | |||||||||
Caldiero | 0:0 | Manzanese | |||||||||
Cartigliano | 2:0 | Mestre | |||||||||
Este | 2:1 | Arzignano | |||||||||
Aglianese | 1:0 | Cattolica | |||||||||
Fiorenzuola | 4:1 | Prato | |||||||||
Ghiviborgo | 0:1 | Lentigione | |||||||||
Rimini | 1:2 | Real Forte | |||||||||
Vastese | 0:0 | Rieti | |||||||||
Molfetta | 1:0 | Lavello | |||||||||
Sliema Wander. | 2:2 | Birkirkara FC | |||||||||
Tarxien | 4:2 | Senglea Ath. | |||||||||
Zejtun C. | 0:4 | Gzira Utd. | |||||||||
Floriana | 1:0 | Gudja United FC | |||||||||
San Gwann FC | 5:2 | Qormi FC | |||||||||
Pembroke | 0:1 | Fgura Utd | |||||||||
Milsami | 3:0 | CSF Speranta | |||||||||
FC Sheriff | 4:1 | Sfintul Gheor. | |||||||||
Cruz Azul U20 | 0:3 | Toluca U20 | |||||||||
Atlas U20 | 2:1 | CF América U20 | |||||||||
Kaizer Chiefs | 1:1 | SuperSport Utd. | |||||||||
Chippa United | 1:1 | TS Galaxy FC | |||||||||
Baroka FC | 2:1 | Black Leopards | |||||||||
Uttar Baridhara | 4:4 | Arambagh KS | |||||||||
Saif SC | 1:2 | Bashund. Kings | |||||||||
Sheikh Russel | 1:1 | Abahani Ltd. | |||||||||
Jamshedpur FC | 2:0 | Mumbai City | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club
Match