Hertha BSC | 3:1 | Union Berlin |
|
||||||||
Nîmes Olympique | 0:2 | Marseille |
|
||||||||
Athletic | 0:2 | Celta de Vigo |
|
||||||||
Barnsley FC | 0:4 | Bournemouth | |||||||||
Qatar | 5:0 | Bangladesh | |||||||||
Operário-PR | 1:1 | Avaí FC |
|
||||||||
Oeste | 0:1 | Guarani | |||||||||
EC Vitória | 2:3 | Confiança | |||||||||
Al-Merrikh SC | 2:0 | AS Otôho | |||||||||
El Mokawloon | 9:1 | AS Arta/Solar7 | |||||||||
F. Düsseldorf | 3:2 | Darmstadt 98 |
|
||||||||
Holstein Kiel | 3:1 | VfL Bochum |
|
||||||||
1.FC Magdeburg | 0:0 | SV Meppen | |||||||||
FC Voluntari | 3:3 | Ac. Clinceni | |||||||||
FC Arges | 0:1 | FC Dinamo | |||||||||
Grêmio | 2:0 | Guaraní | |||||||||
Besiktas | 3:0 | Kasimpasa |
|
||||||||
Sparta R. | 2:1 | FC Emmen | |||||||||
Club NXT | 0:4 | RFC Seraing | |||||||||
Zulte Waregem | 2:2 | RSC Anderlecht |
|
||||||||
Zlin | 0:2 | Jablonec | |||||||||
Odense BK | 2:1 | Aalborg BK | |||||||||
Napredak | 3:1 | Vozdovac | |||||||||
Cracovia | 1:1 | Wisla Kraków | |||||||||
Strumska Slava | 1:2 | Pirin | |||||||||
S. Simitli | 3:0 | Minyor Pernik | |||||||||
Sportist Svoge | 3:0 | Lokomotiv GO | |||||||||
Budafoki MTE | 1:1 | Újpest FC | |||||||||
Chacarita Jrs. | 0:0 | Brown (Adrogué) | |||||||||
Instituto AC | 0:1 | Almagro | |||||||||
Central Córdoba | 0:2 | CA Colon | |||||||||
Club Blooming | 2:1 | Real Potosí | |||||||||
Aurora | 1:1 | Always Ready | |||||||||
Bolívar | 2:0 | Club San José | |||||||||
Jaguares FC | 0:0 | A. Bucaramanga | |||||||||
Portuguesa FC | 3:2 | Monagas SC | |||||||||
Táchira | 1:1 | Aragua FC | |||||||||
KF Tirana | 0:0 | FK Partizani | |||||||||
San Felipe | 2:0 | AC Barnechea | |||||||||
Racing Club | 1:0 | Rampla Jrs | |||||||||
CABB Arreridj | 1:1 | USM Bel Abbès | |||||||||
AS Aïn M'lila | 2:1 | NC Magra | |||||||||
Paradou AC | 2:2 | CS Constantine | |||||||||
MC Oran | 0:0 | JS Kabylie | |||||||||
Moghreb Tétouan | 0:2 | SCC Mohammedia | |||||||||
MAS Fes | 2:1 | FAR Rabat | |||||||||
Zugdidi | 3:0 | FC Shevardeni | |||||||||
Samgurali | 3:5 on pens | FC Gagra | |||||||||
Aberystwyth | 1:3 | Connah's Quay | |||||||||
SKU Amstetten | 3:2 | A. Lustenau |
|
||||||||
Amateure OÖ | 2:1 | A. Klagenfurt |
|
||||||||
Rapid Wien II | 0:3 | SV Kapfenberg | |||||||||
Grazer AK 1902 | 3:0 | FC Wacker |
|
||||||||
U. Católica | 0:1 | River Plate | |||||||||
Vasco da Gama | 0:1 | Defensa | |||||||||
Sydney FC | 1:1 | Yokohama F. M. | |||||||||
SH Port | 0:2 | Jeonbuk Hyundai | |||||||||
Vissel Kobe | 0:2 | Suwon Bluewings | |||||||||
Dungannon | 2:0 | Coleraine | |||||||||
Ascoli | 0:2 | Pescara | |||||||||
Union Española | 1:1 | U. Concepción | |||||||||
Cobresal | 1:1 | O'Higgins | |||||||||
La Serena | 1:0 | CD Iquique | |||||||||
MVV Maastricht | 2:3 | De Graafschap | |||||||||
Telstar | 1:2 | SC Cambuur | |||||||||
Almere City | 4:1 | Utrecht U21 | |||||||||
Helmond Sport | 0:2 | Go Ahead Eagles | |||||||||
Penafiel | 1:0 | Leixões | |||||||||
Queen o. t. S. | 0:3 | Inverness CT | |||||||||
Tuzlaspor | 2:0 | Istanbulspor | |||||||||
Bursaspor | 1:3 | Ümraniyespor | |||||||||
Grasshoppers | 2:0 | SC Kriens | |||||||||
Neuchâtel Xamax | 2:4 | FC Aarau | |||||||||
Skive IK | 2:2 | Hobro IK | |||||||||
HB Köge | 2:1 | FC Helsingör | |||||||||
NK Dugopolje | 3:0 | NK Solin | |||||||||
Inker | 3:1 | Hajduk Split II | |||||||||
Miedz Legnica | 2:2 | Stomil Olsztyn | |||||||||
Pol. Warsaw | 1:0 | Aleksandrow L. | |||||||||
Man City U21 | postponed | Brighton U21 | |||||||||
Fulham U21 | postponed | Palace U21 | |||||||||
Man Utd U21 | postponed | Southampton U21 | |||||||||
Chelsea U21 | postponed | Leicester U21 | |||||||||
Stoke U18 | 2:1 | Blackburn U18 | |||||||||
Beitar Tel Aviv | 2:1 | SC Kfar Qasem | |||||||||
Hapoel Raanana | 0:1 | H. Petah Tikva | |||||||||
Hapoel Afula | 4:0 | Hapoel Ikhsal | |||||||||
H. Jerusalem | 1:0 | M. Ahi Nazareth | |||||||||
H. Nof HaGalil | 0:0 | Hapoel Acre | |||||||||
Fortuna Köln | 1:0 | RW Oberhausen | |||||||||
Wegberg-Beeck | 2:0 | SF Lotte | |||||||||
Tauro FC | 1:0 | San Francisco | |||||||||
Doxa Katokopias | 2:1 | Anorthosis | |||||||||
Karmiotissa | 0:1 | Nea Salamis | |||||||||
CD Olmedo | 0:0 | Técnico U. | |||||||||
FC Prishtina | 0:0 | Feronikeli 74 | |||||||||
Europa FC | 3:1 | Lynx FC | |||||||||
King Faisal | 1:0 | Inter Allies | |||||||||
Hearts of Oak | 0:0 | Karela United | |||||||||
Lija Athletic | 2:2 | Hamrun Spart. | |||||||||
Gudja United FC | 3:2 | Balzan FC | |||||||||
Pumas Tabasco | 1:1 | Atlante | |||||||||
Kansas City | 0:3 | Minnesota | |||||||||
CD Cruz Azul | 4:0 | UNAM Pumas |
|
||||||||
Chennaiyin FC | 0:1 | Bengaluru FC | |||||||||
Boro U18 | 4:0 | Millwall U18 | |||||||||
Derby U18 | 2:3 AET | Cardiff U18 | |||||||||