Newcastle | 2:2 | Man City |
|
||||||||
Tottenham | 3:2 | Bournemouth | |||||||||
Liverpool | 2:1 | Brighton |
|
||||||||
Burnley | 0:2 | Crystal Palace |
|
||||||||
Chelsea | 0:1 | West Ham |
|
||||||||
Southampton | 2:1 | Watford |
|
||||||||
Alavés | 1:2 | Real Madrid |
|
||||||||
Real Sociedad | 4:1 | SD Eibar | |||||||||
RCD Mallorca | 1:2 | Real Betis |
|
||||||||
Valencia | 2:1 | Villarreal |
|
||||||||
Brescia | 0:3 | Atalanta BC | |||||||||
Genoa | 0:1 | Torino | |||||||||
Fiorentina | 0:1 | Lecce | |||||||||
TSG Hoffenheim | 1:1 | F. Düsseldorf |
|
||||||||
Hertha BSC | 1:2 | Bor. Dortmund |
|
||||||||
1.FC Köln | 1:1 | FC Augsburg |
|
||||||||
SC Paderborn | 2:3 | RB Leipzig |
|
||||||||
Bayern Munich | 1:2 | B. Leverkusen |
|
||||||||
Turkey U16 | 4:3 | Portugal U16 | |||||||||
Denmark U16 | 3:2 | Belgium U16 | |||||||||
Botafogo | 0:1 | Internacional |
|
||||||||
Ceará SC | 1:1 | Athletico-PR |
|
||||||||
Kuwait | 1:2 | Oman | |||||||||
Bahrain | 0:2 | Saudi Arabia | |||||||||
1.FC Nuremberg | 0:2 | Wehen Wiesbaden |
|
||||||||
FC St. Pauli | 0:1 | Hannover 96 |
|
||||||||
VfL Bochum | 2:0 | Erzgebirge Aue |
|
||||||||
Dynamo Dresden | 1:2 | Holstein Kiel |
|
||||||||
Chemnitzer FC | 1:1 | KFC Uerdingen | |||||||||
Pr. Münster | 1:3 | W. Mannheim |
|
||||||||
Sonnenhof-Gr. | 1:2 | 1.FC Magdeburg |
|
||||||||
Hallescher FC | 1:0 | MSV Duisburg |
|
||||||||
Viktoria Köln | 2:4 | 1.FC K'lautern |
|
||||||||
Hansa Rostock | 1:0 | Würzb. Kickers |
|
||||||||
FK Sochi II | 3:1 | Orenburg II | |||||||||
Zenit II | 2:0 | Spartak II | |||||||||
Loko Moscow II | 0:1 | Dynamo M II | |||||||||
KS Samara | 0:1 | Ufa | |||||||||
Rostov | 0:0 | Ural | |||||||||
Akhmat Grozny | 1:1 | Rubin Kazan | |||||||||
DVS '33 | 0:0 | HSV Hoek | |||||||||
Ajax Amateurs | 2:1 | Ter Leede | |||||||||
FC Lisse | 3:1 | DOVO | |||||||||
SteDoCo | 1:2 | Harkemase Boys | |||||||||
Almere City U23 | 2:3 | Sparta Nijkerk | |||||||||
ONS Sneek | 3:2 | Barendrecht | |||||||||
VV Goes | 3:0 | VVOG | |||||||||
VVSB | 1:5 | ODIN '59 | |||||||||
WSG Tirol | 1:5 | Sturm Graz |
|
||||||||
SKN St. Pölten | 0:0 | SV Mattersburg | |||||||||
Austria Vienna | 5:0 | TSV Hartberg |
|
||||||||
Sepsi OSK | 1:0 | CS U Craiova | |||||||||
Sivasspor | 2:0 | Kasimpasa |
|
||||||||
C. Rizespor | 3:1 | Konyaspor | |||||||||
Alanyaspor | 5:0 | Ankaragücü |
|
||||||||
Göztepe | 2:2 | Fenerbahce |
|
||||||||
SV ARC | 0:0 | Gravenzande | |||||||||
Spijkenisse | 1:1 | VV Duno | |||||||||
VV Capelle | 1:2 | VV Rijsoord | |||||||||
Rijnvogels | 1:2 | Jodan Boys | |||||||||
Smitshoek | 2:2 | AZSV Aalten | |||||||||
DHSC Utrecht | 2:1 | Sportlust '46 | |||||||||
Achilles Veen | 4:0 | Zwaluwen | |||||||||
Willem II | 4:0 | Sparta R. | |||||||||
Fortuna Sittard | 1:0 | FC Groningen | |||||||||
Heracles Almelo | 4:0 | ADO Den Haag | |||||||||
Neuchâtel Xamax | 0:1 | FC Zürich |
|
||||||||
FC Sion | 2:1 | FC Thun | |||||||||
Buitenpost | 0:1 | Berkum | |||||||||
NSC Nijkerk | 0:3 | HZVV Hoogeveen | |||||||||
AVV Swift | 4:4 | ACV Assen | |||||||||
RKAV Volendam | 0:0 | VV Eemdijk | |||||||||
DETO | 3:2 | SDC Putten | |||||||||
De Dijk | 1:5 | Flevo Boys | |||||||||
SV Urk | 4:0 | Purmersteijn | |||||||||
Aberdeen FC | 2:1 | St. Mirren | |||||||||
Hibernian FC | 2:2 | Kilmarnock FC | |||||||||
Livingston FC | 0:0 | Hamilton Acad. | |||||||||
Motherwell FC | 4:0 | St. Johnstone | |||||||||
Zorya Lugansk | 2:0 | Karpaty | |||||||||
Vorskla Poltava | 1:0 | Kolos Kovalivka | |||||||||
PFK Lviv | 0:2 | SK Dnipro-1 | |||||||||
AE Larisa U19 | 1:3 | Volos NPS U19 | |||||||||
OFI Crete U19 | 1:3 | AEK Athens U19 | |||||||||
Panionios U19 | 4:1 | Panetolikos U19 | |||||||||
PAE Chania | 1:2 | Ap. Larisas | |||||||||
AO Trikala | 3:0 | OF Ierapetras | |||||||||
Veria NPS | 2:0 | PS Kalamata | |||||||||
Niki Volou | 2:0 | AO Kavala | |||||||||
Aspropyrgos | 1:0 | GAS Ialysos | |||||||||
AE Larisa | 2:1 | Volos NPS | |||||||||
Panionios | 3:0 | Panetolikos | |||||||||
OFI Crete FC | 1:0 | AEK Athens | |||||||||
RE Virton | 1:1 | KVC Westerlo | |||||||||
KSV Roeselare | 3:1 | Lommel SK | |||||||||
Club Brugge | 1:0 | Mouscron | |||||||||
Zulte Waregem | 1:0 | KAS Eupen | |||||||||
R Charleroi SC | 2:0 | SK Beveren | |||||||||
KRC Genk | 1:2 | Sint-Truiden | |||||||||
Dessel Sport | 1:1 | RFC Seraing | |||||||||
KSK Heist | 1:0 | KVC Winkel Sp. | |||||||||
KMSK Deinze | 3:0 | Patro Eisden | |||||||||
FCV Dender EH | 2:1 | Olym. Charleroi | |||||||||
KSK Lierse Kem. | 1:1 | RFC Lüttich | |||||||||
RWDM | 0:1 | UR La Louvière | |||||||||
Bocholt VV | 1:0 | ASV Geel | |||||||||
Sparta Petegem | 3:3 | KRC Gent | |||||||||
Zwevezele | 5:2 | Dikkelvenne | |||||||||
KSV Oudenaarde | 2:3 | KSK Ronse | |||||||||
Sint-Niklaas | 1:4 | Lokeren-Temse | |||||||||
CS Onhaye | 0:3 | Stockay | |||||||||
La Louvière | 3:1 | Couvin-Mariemb. | |||||||||
RUS Rebecq | 2:0 | Solières | |||||||||
Sigma Olomouc | 1:0 | Slovan Liberec | |||||||||
Zlin | 2:1 | Slovacko | |||||||||
Pribram | 0:1 | Sparta Prague | |||||||||
FK TSC U19 | 0:3 | OFK Beograd U19 | |||||||||
Napredak U19 | 2:2 | FK Brodarac U19 | |||||||||
Čukarički U17 | 2:0 | Apolon 4 U17 | |||||||||
Macva U17 | 0:4 | Rad U17 | |||||||||
Radn. Nis U17 | 3:2 | Zemun U17 | |||||||||
Kiker U17 | 3:0 | Brodarac U17 | |||||||||
Teleoptik U17 | 3:0 | Real Nis U17 | |||||||||
Javor-Matis | 0:7 | Radnicki Nis | |||||||||
Radnik | 3:3 | FK Cukaricki | |||||||||
Rad | 1:2 | Vojvodina | |||||||||
Napredak | 1:3 | FK Indjija | |||||||||
Red Star | 2:0 | Vozdovac | |||||||||
NK Varazdin | 1:1 | NK Osijek | |||||||||
NK Istra | 1:2 | Dinamo Zagreb | |||||||||
Arka Gdynia | 1:1 | Pogon Szczecin | |||||||||
Piast Gliwice | 0:3 | Slask Wroclaw | |||||||||
Legia Warszawa | 4:0 | Korona Kielce | |||||||||
Cherno More | 4:1 | Botev Vratsa | |||||||||
Tsarsko Selo | 0:3 | Botev Plovdiv | |||||||||
Beroe | 1:1 | Levski Sofia | |||||||||
B. Galabovo | 4:5 | CSKA 1948 | |||||||||
Loko Sofia | 3:3 | Hebar P. | |||||||||
Spartak Pleven | 1:2 | Neftochimic | |||||||||
Spartak Varna | 1:2 | Kariana Erden | |||||||||
Pomorie | 2:3 | Litex Lovech | |||||||||
Montana | 6:1 | C. Balchik | |||||||||
Tabor Sezana | 1:1 | NK Aluminij | |||||||||
NK Celje | 1:0 | NS Mura | |||||||||
NK Maribor | 0:2 | NK Triglav | |||||||||
Jeunesse Esch | 1:2 | US Hostert | |||||||||
Puskás AFC | 1:1 | Mezőkövesd | |||||||||
Paksi FC | 2:4 | Újpest FC | |||||||||
Kisvárda | 2:0 | Honvéd | |||||||||
Zalaegerszeg | 0:2 | Debrecen | |||||||||
Diósgyőr | 1:3 | Fehérvár | |||||||||
FC ViOn | 0:0 | FK Senica | |||||||||
SKF Sered | 0:2 | Michalovce | |||||||||
Dunajska Streda | 1:0 | FC Nitra | |||||||||
AS Trencin | 0:1 | Pohronie | |||||||||
Schott Jena | 5:0 | Frankenhausen | |||||||||
Bad Langensalza | 3:3 | SV 09 Arnstadt | |||||||||
SpVgg Geratal | 1:2 | E. Eisenberg | |||||||||
BSG Wismut Gera | 3:3 | SC 1903 Weimar | |||||||||
Heiligenstadt | 0:3 | SV Ehrenhain | |||||||||
G. Westvororte | 1:4 | Thüringen Weida | |||||||||
SSC Weißenfels | 0:0 | Eintr. Elster | |||||||||
SV Kelbra | 1:1 | RW Thalheim | |||||||||
Bitterfeld-W. | 1:2 | SV BW Zorbau | |||||||||
1.FC Frankfurt | 2:0 | FSV Bernau | |||||||||
Einheit Bernau | 4:0 | E'hüttenstadt | |||||||||
Petershagen-E. | 0:0 | Oranienburg | |||||||||
MSV Neuruppin | 2:2 | RSV Eintracht | |||||||||
Werderaner FC | 2:4 | GW Lübben | |||||||||
Sachsenhausen | 5:2 | Miersdorf/Zeut. | |||||||||
E. Karlsfeld | 3:0 | Kirchheimer SC | |||||||||
St. Hauzenberg | 1:3 | SpVgg Landshut | |||||||||
SE Freising | 0:0 | FC Unterföhring | |||||||||
TSV Grünwald | 4:1 | TSV Kastl | |||||||||
Penzliner SV | 4:3 | FCM Schwerin | |||||||||
FC Förderkader | 3:3 | Grimmener SV | |||||||||
SGA Boizenburg | 0:2 | Rostocker FC | |||||||||
Kühlungsborn | 2:2 | Anker Wismar | |||||||||
SV 90 Görmin | 0:3 | Neubrandenburg | |||||||||
Malchower SV | 7:3 | E. Ueckermünde | |||||||||
Melchiorshausen | 1:1 | VfL 07 Bremen | |||||||||
TSV Hasenbüren | 1:4 | SG Findorff | |||||||||
SC Vahr-Blockd. | 2:2 | Woltmershausen | |||||||||
Fort. Biesdorf | 0:1 | Türkspor 04 | |||||||||
Berlin United | 0:4 | SV Sparta | |||||||||
Osterrönfeld | 1:5 | Nordmark Satrup | |||||||||
TSV Altenholz | 8:0 | TuS Jevenstedt | |||||||||
TSV Lägerdorf | 2:1 | BSC Brunsbüttel | |||||||||
SpVg Eidertal | 0:3 | Friedrichsberg | |||||||||
IF Stjernen | 3:6 | TSV Kronshagen | |||||||||
SSV Vorsfelde | 2:2 | Göttingen 05 | |||||||||
Rotenburger SV | 3:1 | Ottersberg | |||||||||
MTV TB Lbg. | 2:1 | E. Lüneburg | |||||||||
Güldenst. Stade | 2:0 | VSV Hedendorf | |||||||||
Jahn Forchheim | 0:2 | SV Mitterteich | |||||||||
TSV Kornburg | 2:1 | ASV Vach | |||||||||
Schwebenried | 5:0 | TG Höchberg | |||||||||
VfL Frohnlach | 4:2 | FC Coburg | |||||||||
FT Schweinfurt | 1:1 | 1.FC Fuchsstadt | |||||||||
Barockstadt II | 2:6 | OSC Vellmar | |||||||||
Türkgücü Kassel | 1:0 | SG Bad Soden | |||||||||
SC Willingen | 4:0 | Melsunger FV | |||||||||
TSV Travemünde | 2:2 | TuS Hartenholm | |||||||||
FC Dornbreite | 3:3 | Büchen-Sieben. | |||||||||
TSV Pansdorf | 2:1 | TSV Klausdorf | |||||||||
Hofherrnweiler | 3:0 | FC Wangen 05 | |||||||||
FSV Hollenbach | 4:2 | 1.FC Heiningen | |||||||||
Norm. Gmünd | 3:0 | SV Fellbach | |||||||||
Ehingen-Süd | 2:1 | TSV Essingen | |||||||||
Sindelfingen | 2:0 | VfB Neckarrems | |||||||||
SV Grafenwöhr | 0:5 | TSV Seebach | |||||||||
VfB Straubing | 3:1 | BSC Woffenbach | |||||||||
Ettmannsdorf | 5:0 | TSV Bad Abbach | |||||||||
FC Kirrlach | 0:5 | FCA Walldorf II | |||||||||
FC Zuzenhausen | 2:3 | SpVgg Neckarelz | |||||||||
SV Saar 05 | 1:2 | Auersmacher | |||||||||
FSG Steinbach | 2:1 | 1.FC Reimsbach | |||||||||
TuS Herrensohr | 1:5 | FSV Jägersburg | |||||||||
VfB Dillingen | 0:2 | B. Neunkirchen | |||||||||
SG Mettlach | 3:0 | Halberg Brebach | |||||||||
Quierschied | 2:2 | SF Köllerbach | |||||||||
Ahrweiler BC | 2:1 | TuS Kirchberg | |||||||||
FSV Salmrohr | 4:2 | VfB Wissen | |||||||||
SG Malberg/R. | 3:1 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
FC Hochwald | 4:0 | SG Alfbachtal | |||||||||
SG Schneifel | 2:0 | TuS Mayen | |||||||||
FSV Tarforst | 1:1 | Emmelshausen | |||||||||
SV Morlautern | 2:1 | Waldalgesheim | |||||||||
SV Rülzheim | 7:1 | ASV Fußgönheim | |||||||||
TuS Rüssingen | 4:2 | Gau-Odernheim | |||||||||
Jahn Hiesfeld | 3:0 | SV Genc Osman | |||||||||
1.FC M'gladbach | 1:2 | Meerbusch II | |||||||||
Banfield | 1:1 | Gimnasia | |||||||||
Racing Club | 1:1 | Defensa | |||||||||
Estudiantes LP | 1:1 | Atl. Tucumán | |||||||||
Gimnasia (J) | 1:3 | Sarmiento Junin | |||||||||
All Boys | 2:0 | Dep. Riestra | |||||||||
Estudiantes | 0:0 | Belgrano | |||||||||
Real Potosí | 1:0 | Guabirá | |||||||||
Kataller Toyama | 2:0 | FC Tokyo Res. | |||||||||
Urawa Reds U18 | 1:0 | Reysol U18 | |||||||||
Grampus U18 | 3:1 | Cerezo U18 | |||||||||
Sanfrecce U18 | 3:2 | Kumamoto Ozu HS | |||||||||
Brisbane Roar | 2:0 | Central Coast | |||||||||
Newcastle | 2:0 | Western Sydney | |||||||||
Sloboda Tuzla | 1:1 | FK Tuzla City | |||||||||
FK Sarajevo | 1:3 | Zeljeznicar | |||||||||
Zrinjski Mostar | 1:1 | Mladost Kakanj | |||||||||
Ittihad Kalba | 2:1 | Al-Jazira | |||||||||
Al-Dhafra FC | 0:2 | Al-Nasr SC | |||||||||
Al-Wasl | 3:2 | Ajman Club | |||||||||
Energetik-BGU | 5:3 | Dnyapro Mogilev | |||||||||
Torpedo Zhodino | 1:2 | BATE Borisov | |||||||||
Dinamo Minsk | 1:3 | Dynamo Brest | |||||||||
Vitebsk | 0:2 | Slavia | |||||||||
Isloch | 1:1 | FK Minsk | |||||||||
Soligorsk | 1:0 | Gorodeya | |||||||||
FK Slutsk | 2:1 | Neman Grodno | |||||||||
Club Africain | 2:0 | AS Soliman | |||||||||
ES Metlaoui | 1:0 | US Tataouine | |||||||||
CABB Arreridj | 1:0 | NA Hussein Dey | |||||||||
MC Oran | 0:0 | US Biskra | |||||||||
MC Algiers | 2:2 | CR Belouizdad | |||||||||
JS Saoura | 0:0 | ASO Chlef | |||||||||
AS Aïn M'lila | 3:0 | USM Bel Abbès | |||||||||
CS Constantine | 3:1 | ES Sétif | |||||||||
Ittihad Alex | 3:0 | Ismaily | |||||||||
Virginia Cavs | 3:0 | Red Storm | |||||||||
SMU Mustangs | 2:1 AET | UCF Knights | |||||||||
FC Samtredia | 2:1 | Shukura | |||||||||
FC Telavi | 2:0 | Zugdidi | |||||||||
Busan IPark | 1:0 | FC Anyang | |||||||||
Rustavi | 2:2 | FC Dila | |||||||||
Iberia 1999 | 5:1 | Sioni Bolnisi | |||||||||
NK Brezice 1919 | 1:2 | NK Dob | |||||||||
Gimcheon Sangmu | 4:1 | Suwon Bluewings | |||||||||
Seongnam FC | 3:1 | Jeju United | |||||||||
Gyeongnam FC | 0:0 | Incheon Utd. | |||||||||
Airdrieonians | 4:0 | East Fife | |||||||||
Clyde FC | 1:2 | Dumbarton | |||||||||
Falkirk | 3:0 | Stranraer | |||||||||
Forfar Athletic | 2:1 | Peterhead | |||||||||
Montrose | 0:1 | Raith Rovers | |||||||||
Gresford | 2:2 | Llangefni | |||||||||
Ruthin | 4:1 | Llanfair United | |||||||||
Conwy | 2:2 | Porthmadog | |||||||||
Penrhyncoch | 0:3 | Llanrhaeadr | |||||||||
Caerau Ely | 0:2 | Haverfordwest | |||||||||
Llantwit Major | 0:0 | Cambrian & C. | |||||||||
Swansea Uni | 2:1 | Cwmbran Celtic | |||||||||
Cwmamman United | 0:2 | STM Sports | |||||||||
Undy | 5:3 | Afan Lido | |||||||||
Ammanford | 0:3 | Taffs Well | |||||||||
Airbus UK | 0:12 | The New Saints | |||||||||
Barry Town | 0:1 | Newtown | |||||||||
Carmarthen | 0:3 | Bala | |||||||||
Penybont | 0:0 | Connah's Quay | |||||||||
Vorwärts Steyr | 2:0 | SV Kapfenberg | |||||||||
FC Dornbirn | 0:5 | SV Ried |
|
||||||||
Annan Athletic | 6:1 | Cove Rangers | |||||||||
Brechin City | 1:2 | Stenhousemuir | |||||||||
Elgin City | 1:2 | Stirling Albion | |||||||||
Queen's Park | 2:1 | Edinburgh City | |||||||||
Waitakere Utd. | 2:5 | Southern United | |||||||||
Macclesfield | 1:1 | Bradford | |||||||||
Ballyclare | 1:1 | Dergview | |||||||||
PSNI FC | 1:4 | HW Welders | |||||||||
Ards FC | 2:3 | Knockbreda FC | |||||||||
Ballinamallard | 2:3 | Loughgall | |||||||||
Dundela FC | 1:1 | Portadown | |||||||||
Newry City | 1:0 | Queen's Uni | |||||||||
Carrick Rangers | 6:2 | Glenavon | |||||||||
Cliftonville | 0:2 | Glentoran | |||||||||
Dungannon | 1:6 | Crusaders | |||||||||
Institute FC | 2:0 | Coleraine | |||||||||
Linfield | 1:0 | Larne FC | |||||||||
Warrenpoint | 2:1 | Ballymena Utd | |||||||||
Cremonese | 0:0 | Livorno | |||||||||
Crotone | 1:1 | Cittadella | |||||||||
Venezia | 0:2 | Benevento | |||||||||
Frosinone | 4:0 | FC Empoli | |||||||||
Salernitana | 1:1 | Ascoli | |||||||||
Como | 1:1 | Juve Next Gen | |||||||||
Arzignano | 1:1 | Virtus Verona | |||||||||
1461 Trabzon | 1:0 | Gümüshanespor | |||||||||
Alcorcón | 0:2 | SD Huesca | |||||||||
CD Mirandés | 0:0 | Sporting Gijón | |||||||||
Ponferradina | 1:1 | Albacete | |||||||||
CD Tenerife | 1:3 | UD Almería | |||||||||
Real Zaragoza | 3:3 | Girona | |||||||||
SM Caen B | 1:0 | AF Virois | |||||||||
ESM Gonfreville | 1:2 | Le Havre B | |||||||||
Évreux FC 27 | 2:0 | Avranches B | |||||||||
FC Saint-Lô | 3:2 | QRM B | |||||||||
AS Cherbourg | 1:2 | AG Caen | |||||||||
Pacy Ménilles | 3:2 | Grand-Quevilly | |||||||||
FC Mantois | 0:1 | Paris 13 Atl. | |||||||||
US Granville | 0:1 | Lorient B | |||||||||
Angers SCO B | 1:0 | CMS Oissel | |||||||||
FC Rouen 1899 | 2:0 | Stade Briochin | |||||||||
FC Fleury 91 | 1:1 | AS Poissy | |||||||||
EA Guingamp B | 2:1 | C'Chartres | |||||||||
Vannes | 0:0 | AS Vitré | |||||||||
Boulogne B | 1:1 | Grande-Synthe | |||||||||
AC Amiens | 1:1 | Arras FA | |||||||||
Maubeuge | 0:0 | Valenciennes B | |||||||||
Barœul | 2:1 | AS Beauvais | |||||||||
AC Ajaccio B | 0:1 | US Mandelieu | |||||||||
AS Furiani | 1:0 | AS Géménos | |||||||||
Villefranche | 1:3 | Istres FC | |||||||||
Athl. Marseille | 4:3 | FC Lucciana | |||||||||
Aubagne FC | 2:1 | FC Balagne | |||||||||
Cannes | 0:0 | Côte Bleue | |||||||||
Mézières | 0:2 | ASC Biesheim | |||||||||
Sarreguemines | 0:3 | Troyes B | |||||||||
Neuweg | 4:2 | Vauban S. | |||||||||
US Sarre-Union | 3:1 | US Raon-l'Étape | |||||||||
FC Metz B | 5:1 | ES Thaon | |||||||||
USS Aigues-Mo. | 0:3 | RCO Agde | |||||||||
St. Beaucairois | 0:2 | Canet Rous. | |||||||||
FC Blagnac | 3:0 | Toulouse Rodéo | |||||||||
SC Balma | 2:1 | Auch Football | |||||||||
Olympique Alès | 1:0 | Toulouse B | |||||||||
AS Muret | 0:0 | Rodez AF B | |||||||||
Béziers B | 0:1 | AS Fabrègues | |||||||||
Paris FC U19 | 0:0 | US Torcy U19 | |||||||||
Troyes U19 | 3:2 | ASPTT Dijon U19 | |||||||||
Orléans U19 | 3:1 | RC Lens U19 | |||||||||
QRM U19 | 6:2 | C'Chartres U19 | |||||||||
CO Les Ulis | 0:0 | FC Versailles | |||||||||
Paris FC B | 2:1 | Paris SG B | |||||||||
US Ivry | 1:0 | Blanc-Mesnil SF | |||||||||
US Torcy | 0:0 | OFC Les Mureaux | |||||||||
FC Saint-Leu | 1:0 | Aubervilliers | |||||||||
ACBB | 2:1 | Racing CFF | |||||||||
Noisy-le-Grand | 2:0 | US Créteil B | |||||||||
Châteaubriant | 0:1 | La Roche Vendée | |||||||||
RC La Flèche | 1:0 | Stade Laval B | |||||||||
USSA Vertou | 2:2 | FC Sablé | |||||||||
US Changé | 1:1 | Herbiers B | |||||||||
Châtaigneraie | 1:2 | FC Challans | |||||||||
Saumur | 3:0 | FC Le Mans B | |||||||||
GFA Rumilly Val | 0:0 | Hauts Lyonnais | |||||||||
FC Limonest | 2:0 | SA Thiers | |||||||||
FC Vaulx-en-Vel | 4:1 | Saint-Flour | |||||||||
Ain Sud | 1:1 | La Duchère B | |||||||||
Chambéry SF | 1:1 | Bourgoin-Jall. | |||||||||
Le Puy Foot B | 1:0 | Clermont B | |||||||||
TA Rennes | 1:2 | Plouzané AC | |||||||||
FC Guichen | 0:3 | Dinan Léhon | |||||||||
Fougères | 2:0 | GSI Pontivy | |||||||||
Rennes B | 0:0 | FC Lannion | |||||||||
Stade Pontivyen | 1:3 | Plabennec | |||||||||
Ergué-Gabéric | 3:1 | Trégunc | |||||||||
FC Gueugnon | 1:1 | FC Sens | |||||||||
Morteau | 1:0 | Vald.Vercel | |||||||||
Is-Selongey | 1:1 | FC Sochaux B | |||||||||
Besançon Foot | 5:0 | Jura Dolois | |||||||||
AJ Auxerre B | 2:0 | CA Pontarlier | |||||||||
Dijon FCO B | 3:1 | FC Montceau B. | |||||||||
G. Bordeaux B | 2:0 | FC Bressuire | |||||||||
Vierzon FC | 3:3 | C'Chartres B | |||||||||
Avoine OCC | 0:2 | US Orléans B | |||||||||
USM Montargis | 0:3 | Tours FC | |||||||||
Saint-Cyr-Loire | 0:3 | Châteauroux B | |||||||||
CS Mioveni | 0:1 | SSU Poli | |||||||||
Sportul Snagov | 2:5 | Viitorul Tg.Jiu | |||||||||
Ripensia | 1:2 | FC Arges | |||||||||
Csikszereda | 1:1 | FC Buzau | |||||||||
U. Constanta | 3:1 | FC Rapid | |||||||||
U Cluj | 1:1 | CSM Resita | |||||||||
Pandurii | 0:1 | AFC Turris | |||||||||
Portimonense 23 | 2:1 | Académica U23 | |||||||||
Sporting CP U23 | 3:2 | Aves U23 | |||||||||
B. SAD U23 | 0:0 | Benfica U23 | |||||||||
Farense | 1:0 | Chaves | |||||||||
Vilafranquense | 3:2 | Coimbra | |||||||||
Estoril Praia | 1:1 | Leixões | |||||||||
Varzim | 1:0 | Penafiel | |||||||||
Moreirense | 3:2 | Desportivo Aves | |||||||||
Benfica | 4:0 | Marítimo | |||||||||
Portimonense | 2:1 | Famalicão | |||||||||
Alloa Athletic | 0:2 | Inverness CT | |||||||||
Dundee FC | 1:2 | Queen o. t. S. | |||||||||
Dunfermline A. | 5:1 | Partick Thistle | |||||||||
A. Keciörengücü | 2:1 | Altinordu | |||||||||
Erzurumspor FK | 2:0 | Ankaraspor | |||||||||
Adanaspor | 2:3 | Bursaspor | |||||||||
Stade-Lausanne | 0:1 | Grasshoppers |
|
||||||||
SC Kriens | 1:2 | Lausanne-Sport |
|
||||||||
FC Wil 1900 | 1:1 | FC Schaffhausen | |||||||||
Backa | 1:0 | Zlatibor | |||||||||
Smederevo 1924 | 0:1 | Metalac | |||||||||
Dinamo Vranje | 2:2 | Zarkovo | |||||||||
Kabel Novi Sad | 2:0 | Trayal | |||||||||
Radnicki Pirot | 1:1 | Kolubara | |||||||||
FK Zemun | 3:1 | Dobanovci | |||||||||
Novi Pazar | 1:0 | Graficar | |||||||||
NK Orijent 1919 | 3:2 | NK Solin | |||||||||
NK Dubrava ZG | 1:2 | NK Kustosija | |||||||||
NK Osijek II | 2:1 | Medjimurje | |||||||||
Hrv Dragovoljac | 3:2 | NK Sesvete | |||||||||
Stal Mielec | 2:1 | Podbeskidzie | |||||||||
GKS Jastrzebie | 1:2 | Stomil Olsztyn | |||||||||
Chojniczanka | 1:3 | Olimpia Grudz. | |||||||||
Sandecja | 0:1 | P. Niepolomice | |||||||||
Loko Tashkent | 0:0 | Pakhtakor | |||||||||
Nasaf Qarshi | 1:2 | Dinamo | |||||||||
FC Buxoro | 2:1 | OKMK Olmaliq | |||||||||
Metallurg Bk. | 2:0 | Surkhon | |||||||||
Bunyodkor | 2:2 | Sogdiana | |||||||||
Hapoel Raanana | 0:0 | Ness Ziona | |||||||||
Hapoel Haifa | 1:3 | Maccabi Netanya | |||||||||
Kiryat Shmona | 0:1 | M. Tel Aviv | |||||||||
FC Ashdod | 0:0 | H. Kfar Saba | |||||||||
H. Beer Sheva | 1:2 | Bnei Yehuda | |||||||||
Vác | 1:2 | Szeged | |||||||||
MTK Budapest | 1:0 | Szolnok | |||||||||
Stal Rzeszow | 2:3 | Garbarnia | |||||||||
Skra Czesto. | 0:0 | Lech Poznan II | |||||||||
Blekitni | 1:3 | Widzew Lodz | |||||||||
Gornik Leczna | 2:1 | Gornik Polk. | |||||||||
Olimpia Elblag | 0:2 | Elana Torun | |||||||||
Yomra Spor | 1:1 | Catalcaspor | |||||||||
Sile Yildiz | 0:1 | Sultanbeyli Bld | |||||||||
Oviedo Vetusta | 2:1 | Getafe CF B | |||||||||
Atl. Madrid B | 2:0 | RM Castilla | |||||||||
SD Amorebieta | 3:2 | Barakaldo CF | |||||||||
CA Osasuna Prom | 3:1 | Alavés B | |||||||||
Arenas Club | 1:0 | Real Sociedad B | |||||||||
Orihuela CF | 0:0 | CF La Nucía | |||||||||
Atl. Levante | 0:2 | RCD Espanyol B | |||||||||
CE Sabadell | 2:1 | SD Ejea | |||||||||
Villarrubia CF | 2:1 | Real Murcia | |||||||||
1877 Alemdag | 1:3 | Fethiyespor | |||||||||
E. Erokspor | 0:1 | Agri 1970 Spor | |||||||||
Somaspor | 0:1 | Karacabey Bld | |||||||||
Hacettepe 1945 | 1:4 | Modafen | |||||||||
Hamburger SV II | 2:4 | Wolfsburg II | |||||||||
Hannover 96 II | 5:3 | LSK Hansa | |||||||||
W. Bremen II | 3:1 | Holst. Kiel II | |||||||||
BSV Rehden | 0:1 | SC Weiche 08 | |||||||||
SV Rödinghausen | 1:1 | SC Verl |
|
||||||||
B. Dortmund II | 4:0 | B. Gladbach 09 | |||||||||
Alem. Aachen | 3:1 | SF Lotte | |||||||||
Wuppertaler SV | 0:3 | Düsseldorf II | |||||||||
SV Elversberg | 1:0 | SSV Ulm 1846 |
|
||||||||
FC 08 Homburg | 0:0 | FC Gießen | |||||||||
FK Pirmasens | 2:0 | Bayern Alzenau | |||||||||
TSV Steinbach | 1:0 | Saarbrücken |
|
||||||||
FSV Frankfurt | 2:0 | FCA Walldorf | |||||||||
Bahlinger SC | 1:0 | VfR Aalen |
|
||||||||
Naranjeros | 1:2 | CSD Municipal | |||||||||
TSV Karlburg | 1:1 | Bayern Hof | |||||||||
DJK Gebenbach | 3:3 | SpVgg Ansbach | |||||||||
ATSV Erlangen | 4:2 | TSV Abtswind | |||||||||
ASV Cham | 1:1 | 1.FC Sand | |||||||||
1860 München II | 0:0 | Schwaben Augsb. | |||||||||
TSV Landsberg | 0:0 | TSV Kottern | |||||||||
FC Pipinsried | 3:1 | Ingolstadt II | |||||||||
1865 Dachau | 1:0 | Schwabmünchen | |||||||||
FC Ismaning | 3:0 | TSV Wasserburg | |||||||||
Nördlingen | 2:3 | Kirchanschöring | |||||||||
Stadtallendorf | 3:1 | FC Eddersheim | |||||||||
Hanau 93 | 0:4 | VfB Ginsheim | |||||||||
Türk. Friedbg. | 2:2 | FSV Fernwald | |||||||||
SC Waldgirmes | 3:1 | TuS Dietkirchen | |||||||||
RW Hadamar | 8:0 | SV Steinbach | |||||||||
Hessen Dreieich | 0:2 | KSV Baunatal | |||||||||
Meiendorfer SV | 2:3 | Hamm United | |||||||||
Torgelower FC | 1:2 | H. Zehlendorf | |||||||||
Brandenburg. SC | 1:1 | BW Berlin | |||||||||
SC Staaken | 4:3 | Lok Stendal | |||||||||
VfB Krieschow | 0:1 | FC Eilenburg | |||||||||
FSV Martinroda | 3:1 | Askan. Bernburg | |||||||||
VfL Halle 96 | 1:4 | Nordhausen II | |||||||||
BTS Neustadt | 1:0 | W. Bremen III | |||||||||
Bremer SV | 8:0 | Blumenthaler SV | |||||||||
SG Aumund-Veg. | 1:5 | Brinkumer SV | |||||||||
SC Weiche 08 II | 2:3 | TSV Bordesholm | |||||||||
TSB Flensburg | 1:4 | VfB Lübeck II | |||||||||
Oldenburger SV | 5:1 | TSV Kropp | |||||||||
Eutin 08 | 0:2 | Türkspor Kiel | |||||||||
PSV Neumünster | 0:0 | SV Eichede | |||||||||
HSC/BW Tündern | 0:4 | Lupo-Martini | |||||||||
SV Atlas | 0:3 | Hagen/Uthlede | |||||||||
MTV Gifhorn | 1:2 | G. Egestorf/L. | |||||||||
Almere City U19 | 2:3 | ADO U19 | |||||||||
PSV U19 | 5:1 | Vitesse U19 | |||||||||
Feyenoord U19 | 6:2 | Heerenveen U19 | |||||||||
NEC U19 | 0:2 | NAC Breda U19 | |||||||||
Groningen U19 | 1:1 | Utrecht U19 | |||||||||
FC Twente U19 | 3:1 | Sparta U19 | |||||||||
AZ U19 | 3:3 | Ajax U19 | |||||||||
Groningen U17 | 1:2 | AZ U17 | |||||||||
Heerenveen U17 | 3:2 | Sparta R. U17 | |||||||||
Utrecht U17 | 2:3 | Feyenoord U17 | |||||||||
Ajax U17 | 2:1 | FC Twente U17 | |||||||||
Vitesse U17 | 3:0 | NEC U17 | |||||||||
ADO U17 | 3:7 | PSV U17 | |||||||||
PEC Zwolle U17 | 3:0 | Volendam U17 | |||||||||
Chemnitz U19 | 0:4 | Holst. Kiel U19 | |||||||||
St. Pauli U19 | 1:3 | D. Dresden U19 | |||||||||
E. Cottbus U19 | 1:2 | U. Berlin U19 | |||||||||
Wolfsburg U19 | 1:3 | Hertha BSC U19 | |||||||||
Magdeburg U19 | 0:0 | Hamburg U19 | |||||||||
Leverkusen U19 | 3:0 | Bielefeld U19 | |||||||||
K'lautern U19 | 2:1 | Heidenheim U19 | |||||||||
FC Augsburg U19 | 1:1 | SSV Ulm U19 | |||||||||
Frankfurt U19 | 1:0 | Gr. Fürth U19 | |||||||||
Ingolstadt U19 | 0:1 | Stuttgart U19 | |||||||||
Mainz 05 U19 | 1:2 | Hoffenheim U19 | |||||||||
D. Dresden U17 | 1:0 | Braunschw. U17 | |||||||||
Hamburg U17 | 4:0 | CZ Jena U17 | |||||||||
RB Leipzig U17 | 6:1 | St. Pauli U17 | |||||||||
E. Cottbus U17 | 1:1 | Chemnitz U17 | |||||||||
Hertha BSC U17 | 5:0 | Halle U17 | |||||||||
M'gladbach U17 | 4:3 | Düsseldorf U17 | |||||||||
1.FC Köln U17 | 7:1 | Aachen U17 | |||||||||
Unterrath U17 | 1:4 | Leverkusen U17 | |||||||||
Bielefeld U17 | 1:3 | Wuppertal U17 | |||||||||
FC Bayern U17 | 1:0 | Frankfurt U17 | |||||||||
St. Kickers U17 | 2:1 | SC Freiburg U17 | |||||||||
Karlsruhe U17 | 1:0 | U'haching U17 | |||||||||
AEK Larnaca | 1:2 | Anorthosis | |||||||||
Ethnikos | 0:1 | AEL Limassol | |||||||||
Luzern U17 | 2:2 | FC Basel U17 | |||||||||
FC Vaduz U18 | 1:1 | Grasshopper U17 | |||||||||
BSC YB U17 | 4:0 | Servette M-17 | |||||||||
SO-Schweiz U18 | 1:3 | Concordia U17 | |||||||||
Lausanne U17 | 3:1 | St. Gallen U17 | |||||||||
FC Zürich U17 | 4:0 | AFF/FFV U17 | |||||||||
Cosmos | 0:2 | San Giovanni | |||||||||
Cailungo | 1:3 | Tre Penne | |||||||||
Virtus | 3:3 | Fiorentino | |||||||||
Yuen Long | 4:4 | Rangers | |||||||||
FK Qabala | 3:0 | Zira FC | |||||||||
Shamakhi | 2:1 | Sumgayit | |||||||||
Manchester 62 | 1:4 | Mons Calpe | |||||||||
St Joseph's FC | 5:0 | Europa Point FC | |||||||||
Pyunik II | 0:2 | FC Van | |||||||||
Sönderjyske U19 | 2:2 | Vejle BK U19 | |||||||||
Bröndby IF U19 | 7:0 | Randers FC U19 | |||||||||
Nordsjaell. U19 | 5:1 | Silkeborg U19 | |||||||||
Lyngby BK U19 | 2:2 | Aalborg BK U19 | |||||||||
Esbjerg fB U19 | 3:3 | Copenhagen U19 | |||||||||
Helsingör U19 | 4:3 | Hobro IK U19 | |||||||||
AC Horsens U19 | 5:0 | Hvidovre IF U19 | |||||||||
Wikki Tourists | 1:0 | FC Heartland | |||||||||
Memmingen II | 1:2 | VfB Durach | |||||||||
Garmisch | 6:0 | FC Ehekirchen | |||||||||
TuS Geretsried | 1:1 | TSV Jetzendorf | |||||||||
Fiorentina U19 | 0:1 | Atalanta U19 | |||||||||
Sampdoria U19 | 0:2 | Juventus U19 | |||||||||
Bologna U19 | 1:0 | Genoa U19 | |||||||||
Pescara U19 | 2:3 | Empoli U19 | |||||||||
Torino U19 | 1:0 | Lazio U19 | |||||||||
Spezia U19 | 1:2 | Cittadella U19 | |||||||||
Cremonese U19 | 2:3 | Venezia U19 | |||||||||
Verona U19 | 2:2 | Brescia U19 | |||||||||
Milan U19 | 5:2 | Entella U19 | |||||||||
Pordenone U19 | 2:4 | Udinese U19 | |||||||||
SPAL U19 | 2:0 | Parma U19 | |||||||||
Crotone U19 | 0:0 | Frosinone U19 | |||||||||
Pisa U19 | 1:2 | Benevento U19 | |||||||||
Cosenza U19 | 2:1 | Lecce U19 | |||||||||
Trapani U19 | 1:0 | Ascoli U19 | |||||||||
Livorno U19 | 2:1 | Perugia U19 | |||||||||
Salernitana U19 | 1:1 | Juve Stabia U19 | |||||||||
Livorno U17 | 1:6 | Spezia U17 | |||||||||
Juventus U17 | 4:1 | Entella U17 | |||||||||
Inter U17 | 1:0 | Cremonese U17 | |||||||||
Cosenza U17 | 2:0 | Perugia U17 | |||||||||
Salernitana U17 | 1:2 | Ascoli U17 | |||||||||
San Luigi | 0:7 | Union Feltre | |||||||||
Makedonija | 1:1 | Struga | |||||||||
Nuova Florida | 0:1 | Torres | |||||||||
Balzan FC | 3:0 | San Gwann FC | |||||||||
Tarxien | 1:2 | Hamrun Spart. | |||||||||
Mqabba FC | 0:3 | Pietà Hotspurs | |||||||||
Gzira Utd. | 1:2 | Senglea Ath. | |||||||||
St. Andrews FC | 0:4 | Valletta | |||||||||
Gudja United FC | 3:0 | Lija Athletic | |||||||||
Shahr Khodrou | 0:1 | Sanat Naft | |||||||||
Sepahan | 2:2 | Esteghlal FC | |||||||||
Zacatepec | 1:3 | Oaxaca | |||||||||
Monterrey U20 | 1:0 | Guadalajara U20 | |||||||||
Atlas U20 | 1:0 | CF América U20 | |||||||||
Düneberger SV | 1:4 | TuS Berne | |||||||||
Richards Bay | 1:2 | Ajax Cape Town | |||||||||
Mbombela United | 1:0 | JDR Stars FC | |||||||||
Jomo Cosmos | 2:1 | U. Pretoria | |||||||||
FS Stars | 1:2 | TS Sporting | |||||||||
Polokwane City | 0:1 | Royal AM | |||||||||
Cape Town City | 0:0 | Highlands Park | |||||||||
Black Leopards | 2:1 | Golden Arrows | |||||||||
SuperSport Utd. | 1:1 | Stellenbosch FC | |||||||||
Aizawl FC | 0:0 | Mohun Bagan | |||||||||
Gokulam FC | 2:1 | NEROCA FC | |||||||||
Barmbek-U. II | 8:1 | Int. Eidelstedt | |||||||||
SV Halstenbek | 3:2 | Eintr. Lokstedt | |||||||||
ATK | 2:2 | Mumbai City | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club
Match