Southampton | 1:4 | Chelsea |
|
||||||||
Arsenal | 1:0 | Bournemouth | |||||||||
Man City | 0:2 | Wolves |
|
||||||||
Newcastle | 1:0 | Man Utd |
|
||||||||
RCD Mallorca | 2:0 | Espanyol | |||||||||
Celta de Vigo | 1:0 | Athletic |
|
||||||||
Real Valladolid | 0:0 | Atlético Madrid |
|
||||||||
Real Sociedad | 1:2 | Getafe | |||||||||
Barcelona | 4:0 | Sevilla FC |
|
||||||||
Fiorentina | 1:0 | Udinese Calcio | |||||||||
Atalanta BC | 3:1 | Lecce | |||||||||
Bologna | 2:2 | Lazio |
|
||||||||
AS Roma | 1:1 | Cagliari Calcio | |||||||||
Torino | 0:0 | SSC Napoli |
|
||||||||
Inter | 1:2 | Juventus |
|
||||||||
Bor. M'gladbach | 5:1 | FC Augsburg |
|
||||||||
VfL Wolfsburg | 1:0 | Union Berlin |
|
||||||||
E. Frankfurt | 2:2 | Werder Bremen |
|
||||||||
LOSC Lille | 2:2 | Nîmes Olympique | |||||||||
Stade Rennais | 0:1 | Stade Reims | |||||||||
Saint-Étienne | 1:0 | Olympique Lyon |
|
||||||||
Jordan | 0:0 | Singapore | |||||||||
Grêmio | 0:0 | Corinthians |
|
||||||||
EC Bahia | 1:2 | Athletico-PR |
|
||||||||
Cruzeiro | 1:1 | Internacional |
|
||||||||
Chapecoense | 0:1 | Flamengo |
|
||||||||
Palmeiras | 1:1 | Atlético-MG |
|
||||||||
Botafogo | 0:1 | Fluminense |
|
||||||||
Ceará SC | 0:1 | Goiás |
|
||||||||
Operário-PR | 1:2 | Brasil Pelotas | |||||||||
Cuiabá-MT | 0:1 | Londrina-PR | |||||||||
AC Escaldes | 1:3 | IC d'Escaldes | |||||||||
CE Carroi | 0:3 | UE Engordany | |||||||||
UE Santa Coloma | 1:0 | Sant Julia | |||||||||
FC Ordino | 0:5 | FC Santa Coloma | |||||||||
1.FC Nuremberg | 1:1 | FC St. Pauli |
|
||||||||
Heidenheim | 2:3 | VfL Bochum |
|
||||||||
Holstein Kiel | 1:2 | J. Regensburg |
|
||||||||
FC Bayern II | 2:0 | E. Braunschweig |
|
||||||||
Chemnitzer FC | 3:1 | MSV Duisburg |
|
||||||||
CSKA Moscow II | 3:1 | Rostov II | |||||||||
Ural | 1:3 | Zenit S-Pb | |||||||||
Loko Moscow | 2:1 | Arsenal Tula | |||||||||
CSKA Moscow | 1:3 | Rostov | |||||||||
Krasnodar | 2:1 | Spartak Moscow | |||||||||
Akad Chertanovo | 3:1 | Ak.Konoplev U17 | |||||||||
TSV Hartberg | 1:2 | LASK |
|
||||||||
Wolfsberger AC | 4:0 | SKN St. Pölten | |||||||||
Austria Vienna | 1:0 | Sturm Graz |
|
||||||||
ADO '20 | 1:2 | Lienden | |||||||||
Quick DH | 1:0 | RKVV DEM | |||||||||
USV Hercules | 1:3 | EVV Echt | |||||||||
Westlandia | 2:0 | Blauw Geel '38 | |||||||||
Groene Ster | 1:1 | Dongen | |||||||||
HSC '21 | 3:0 | VV Gemert | |||||||||
OFC Oostzaan | 2:1 | Hoogland | |||||||||
VV UNA | 3:2 | ADO U21 | |||||||||
FCV Farul | 3:1 | CFR Cluj | |||||||||
ADO Den Haag | 0:2 | Ajax |
|
||||||||
Fortuna Sittard | 4:2 | Feyenoord |
|
||||||||
PSV Eindhoven | 4:1 | VVV-Venlo | |||||||||
Willem II | 1:1 | AZ Alkmaar | |||||||||
Sivasspor | 3:1 | Ankaragücü |
|
||||||||
Besiktas | 2:0 | Alanyaspor | |||||||||
Gaziantep FK | 1:2 | Basaksehir |
|
||||||||
C. Rizespor | 1:2 | Trabzonspor |
|
||||||||
FC Sion | 1:2 | FC Lugano |
|
||||||||
FC St. Gallen | 0:0 | FC Basel |
|
||||||||
FC Zürich | 0:4 | BSC Young Boys |
|
||||||||
Livingston FC | 2:0 | Celtic | |||||||||
Rangers | 5:0 | Hamilton Acad. | |||||||||
Leonidas | 1:1 | HBS | |||||||||
VV Emmen | 6:6 | SDO Bussum | |||||||||
RKVV Velsen | 3:1 | Alcides | |||||||||
SJC Noordwijk | 3:1 | VOC | |||||||||
SK Dnipro-1 | 0:2 | Shakhtar D. | |||||||||
Kolos Kovalivka | 0:4 | Dynamo Kyiv | |||||||||
FK Oleksandriya | 2:1 | Karpaty | |||||||||
Ast.Tripoli U19 | 1:2 | PAOK U19 | |||||||||
Aris U19 | 1:0 | Olympiacos U19 | |||||||||
Volos NPS | 2:3 | Atromitos | |||||||||
Asteras Tripoli | 1:2 | PAOK Salonika | |||||||||
OFI Crete FC | 4:1 | Panionios | |||||||||
Aris Saloniki | 1:2 | Olympiacos | |||||||||
PS Kalamata | 2:0 | GAS Ialysos | |||||||||
OF Ierapetras | 2:1 | Niki Volou | |||||||||
Olymp. Volou | 0:2 | Veria NPS | |||||||||
PO Triglias | 2:0 | Aspropyrgos | |||||||||
Thesprotos | 0:2 | Ionikos Nikeas | |||||||||
Diagoras | 1:2 | AO Trikala | |||||||||
Club Brugge | 4:0 | KAA Gent |
|
||||||||
Royal Antwerp | 2:2 | Standard Liège |
|
||||||||
KRC Genk | 2:1 | Mouscron | |||||||||
URSL Visé | 1:2 | Rupel Boom | |||||||||
KVC Winkel Sp. | 2:1 | Dessel Sport | |||||||||
RFC Lüttich | 1:0 | RWDM | |||||||||
Sparta Petegem | 0:3 | Zwevezele | |||||||||
VW Hamme | 4:1 | KVK Westhoek | |||||||||
FC Gullegem | 5:1 | Lokeren-Temse | |||||||||
KRC Harelbeke | 2:1 | Sint-Niklaas | |||||||||
FC Knokke | 3:1 | Dikkelvenne | |||||||||
FC Ans | 1:2 | RUS Rebecq | |||||||||
RCS Verlaine | 3:3 | CS Onhaye | |||||||||
Waremme | 3:1 | Stockay | |||||||||
RE Acren | 3:4 | RRC Hamoir | |||||||||
Union SG | 1:1 | Beerschot V.A. | |||||||||
KVV Vosselaar | 4:2 | Ol. Wijgmaal | |||||||||
Berchem Sport | 2:2 | Bocholt VV | |||||||||
Diegem Sport | 0:4 | Royal Cappellen | |||||||||
KVK Tienen | 1:0 | SK Londerzeel | |||||||||
Eendracht Aalst | 4:0 | Sport. Hasselt | |||||||||
Belisia SV | 5:0 | KFC Duffel | |||||||||
Mlada Boleslav | 2:1 | Viktoria Plzen | |||||||||
C. Budejovice | 3:2 | Bohemians 1905 | |||||||||
Jablonec | 0:2 | Slavia Prague | |||||||||
Esbjerg fB | 1:2 | Sönderjyske | |||||||||
Bröndby IF | 3:1 | FC Copenhagen | |||||||||
Odense BK | 3:0 | AC Horsens | |||||||||
Randers FC | 2:0 | Aarhus GF | |||||||||
Silkeborg IF | 1:2 | FC Midtjylland | |||||||||
Red Star U19 | 7:0 | Rad U19 | |||||||||
Spartak U17 | 0:2 | Graficar U17 | |||||||||
Real Nis U17 | 2:1 | Zemun U17 | |||||||||
Vojvodina U17 | 2:0 | Radn. Nis U17 | |||||||||
FK Indjija | 0:2 | Mladost | |||||||||
Napredak | 0:1 | Red Star | |||||||||
Partizan | 1:2 | Vozdovac | |||||||||
HNK Rijeka | 1:1 | NK Lokomotiva | |||||||||
RoPS | 1:0 | SJK Seinäjoki | |||||||||
FC Lahti | 1:4 | Kokkolan PV | |||||||||
VPS | 2:3 | Helsinki IFK | |||||||||
HJK Helsinki | 0:1 | FC Inter | |||||||||
KuPS | 1:1 | FC Honka | |||||||||
IFK Mariehamn | 2:2 | Ilves | |||||||||
Pallokerho | 3:1 | FC Futura | |||||||||
Jokelan Kisa | 1:1 | JäPS II | |||||||||
HerTo | 6:1 | FC Kuusysi | |||||||||
Hyvinkään PS | 0:12 | FC Kontu | |||||||||
FC Viikingit II | 2:5 | Nastolan Nopsa | |||||||||
LKS Lodz | 4:1 | Korona Kielce | |||||||||
Cracovia | 1:1 | Górnik Zabrze | |||||||||
Piast Gliwice | 2:0 | Legia Warszawa |
|
||||||||
Hebar P. | 2:1 | Kariana Erden | |||||||||
CSKA 1948 | 2:0 | C. Balchik | |||||||||
Arda Kardzhali | 0:2 | Dunav | |||||||||
Ludogorets | 2:0 | Levski Sofia | |||||||||
NK Triglav | 2:3 | NK Olimpija | |||||||||
Rudar Velenje | 1:2 | NK Aluminij | |||||||||
US Hostert | 2:0 | Vict. Rosport | |||||||||
F91 Dudelange | 4:0 | FC Rodange 91 | |||||||||
RFCU Luxembourg | 2:2 | CS Fola Esch | |||||||||
Pr. Niederkorn | 2:2 | US Mondorf | |||||||||
Titus Petange | 2:2 | FC UNA Strassen | |||||||||
Muhlenbach | 1:1 | E. Ettelbrück | |||||||||
Honvéd | 0:0 | Ferencváros | |||||||||
AS Trencin | 2:2 | FC ViOn | |||||||||
Ruzomberok | 1:1 | Slo. Bratislava | |||||||||
Spand. Kickers | 1:2 | Frohnauer SC | |||||||||
Hilalspor | 1:3 | Berlin United | |||||||||
SV Sparta | 4:0 | Türkiyemspor | |||||||||
Croatia Berlin | 1:1 | TuS Makkabi | |||||||||
Türkspor 04 | 0:0 | Berliner SC | |||||||||
FC Brandenburg | 2:7 | E. Mahlsdorf | |||||||||
Reislingen/N. | 3:0 | TSC Vahdet | |||||||||
TSV Lamme | 1:3 | Göttingen 05 | |||||||||
KSV Vahdet | 0:0 | SSV Kästorf | |||||||||
Petershütte | 1:3 | Landolfsh./Seu. | |||||||||
SVG Göttingen | 4:2 | SV Lengede | |||||||||
Braunschweig II | 4:3 | SC Gitter | |||||||||
VfR Neumünster | 5:0 | GW Siebenbäumen | |||||||||
SV Eichede II | 0:0 | Phoenix Kisdorf | |||||||||
Breitenfelde | 2:3 | FC Dornbreite | |||||||||
SSC Weißenfels | 2:0 | SV Kelbra | |||||||||
RW Thalheim | 1:2 | SV BW Zorbau | |||||||||
SV Westerhausen | 0:0 | Edelw. Arnstedt | |||||||||
Fort. Magdeburg | 1:1 | Eintr. Elster | |||||||||
Haldensleber SC | 3:0 | FCE Wernigerode | |||||||||
Kühlungsborn | 3:2 | Güstrower SC | |||||||||
TSV Lägerdorf | 1:1 | IF Stjernen | |||||||||
TSV Rantrum | 0:5 | TSV Kronshagen | |||||||||
FC Reher/Puls | 1:4 | TuS Jevenstedt | |||||||||
SV Mehring | 0:2 | SG Neitersen/A. | |||||||||
SG Alfbachtal | 1:2 | VfB Wissen | |||||||||
SG Mendig | 3:4 | FSV Salmrohr | |||||||||
SC Pfullendorf | 4:0 | 1.SV Mörsch | |||||||||
FC Denzlingen | 4:3 | SV Endingen | |||||||||
DJK Donauesch. | 5:5 | FC Teningen | |||||||||
FC Waldkirch | 3:0 | FC Auggen | |||||||||
FV Lörrach-Br. | 1:0 | SV Weil | |||||||||
Wildeshausen | 4:1 | GW Mühlen | |||||||||
Blau-Weiß Lohne | 3:0 | SV Bevern | |||||||||
GW Firrel | 3:1 | FC Schüttorf 09 | |||||||||
Germania Leer | 5:2 | TV Dinklage | |||||||||
Feuchtwangen | 2:1 | SC Groß'lohe | |||||||||
1.FC H'aurach | 1:2 | TSV Kornburg | |||||||||
TSV Lengfeld | 0:0 | TG Höchberg | |||||||||
ASV Rimpar | 3:1 | 1.FC Fuchsstadt | |||||||||
Kleinrinderfeld | 1:0 | FC Lichtenfels | |||||||||
Germ. Mittweida | 1:2 | Großenhainer FV | |||||||||
FSV Neusalza-S. | 1:4 | Budissa Bautzen | |||||||||
SG Rabenstein | 3:0 | Radebeuler BC | |||||||||
SpVgg Vreden | 0:0 | GW Nottuln | |||||||||
SV Spexard | 2:1 | Delbrücker SC | |||||||||
SC Roland | 2:1 | VfL Theesen | |||||||||
Rödinghausen II | 1:3 | 1.FC Gievenbeck | |||||||||
TuS Hiltrup | 1:1 | Bor. Emsdetten | |||||||||
VfB Fichte | 0:0 | TuS Tengern | |||||||||
OSV Hannover | 1:8 | Bad Pyrmont | |||||||||
Barsinghausen | 4:1 | TuS Sulingen | |||||||||
STK Eilvese | 1:1 | TSV Godshorn | |||||||||
FC Fahner Höhe | 4:1 | Heiligenstadt | |||||||||
Sindelfingen | 3:0 | SV Fellbach | |||||||||
Hofherrnweiler | 3:2 | Heimerdingen | |||||||||
Ehingen-Süd | 3:3 | L-Echterdingen | |||||||||
SV Rülzheim | 1:2 | Waldalgesheim | |||||||||
FK Pirmasens II | 3:4 | SV Morlautern | |||||||||
SV Steinwenden | 1:3 | TuS Rüssingen | |||||||||
SG Rieschweiler | 4:1 | ASV Fußgönheim | |||||||||
TuS Marienborn | 0:5 | SG Meisenheim | |||||||||
SG Johannesberg | 5:3 | Eichenzell | |||||||||
Sandershausen | 1:0 | SG Bad Soden | |||||||||
CSC 03 Kassel | 1:2 | Buch. Flieden | |||||||||
Melsunger FV | 0:2 | SSV Sand | |||||||||
SG Ehrenberg | 3:3 | Türkgücü Kassel | |||||||||
SG Mettlach | 3:1 | Quierschied | |||||||||
FV Eppelborn | 1:0 | VfL Primstal | |||||||||
FV Bischmisheim | 1:6 | FC Homburg II | |||||||||
Racing Club | 2:0 | Aldosivi | |||||||||
Vélez Sarsfield | 2:0 | Independiente |
|
||||||||
Lanús | 1:1 | Rosario Central |
|
||||||||
CA Unión | 1:0 | Colon | |||||||||
River Plate | 2:0 | Patronato | |||||||||
Sarmiento Junin | 5:1 | Chacarita Jrs. | |||||||||
CD Morón | 1:0 | Barracas C. | |||||||||
San Martín (T) | 0:0 | Def. Belgrano | |||||||||
Ind. Rivadavia | 0:2 | Estudiantes | |||||||||
CA Temperley | 0:0 | Agropecuario | |||||||||
Gimnasia (J) | 0:0 | All Boys | |||||||||
Atlético Grau | 3:1 | Alianza Atl. | |||||||||
Cienciano | 0:0 | Unión Huaral | |||||||||
Juan Aurich | 0:0 | Comerciantes | |||||||||
León | 1:1 | Tiburones Rojos | |||||||||
CD Cruz Azul | 5:2 | América |
|
||||||||
Tigres UANL | 4:0 | Santos Laguna | |||||||||
Club Tijuana | 2:2 | Atlas | |||||||||
Chivas | 1:1 | UNAM Pumas |
|
||||||||
Toluca | 1:1 | Puebla FC | |||||||||
Stumptown | 3:0 | Philadelphia F. | |||||||||
LA Force | 1:0 | Oakland Roots | |||||||||
Sonsonate | 2:0 | ADI Metapán | |||||||||
Alianza FC | 2:1 | Once Deportivo | |||||||||
Independiente | 1:2 | El Vencedor | |||||||||
Limeño | 1:3 | Chalatenango | |||||||||
Club Blooming | 4:0 | Nacional Potosí | |||||||||
Guabirá | 3:1 | Aurora | |||||||||
Real Potosí | 0:1 | Oriente P. | |||||||||
Bolívar | 1:1 | Wilstermann | |||||||||
Club San José | 2:0 | The Strongest | |||||||||
Real Santander | 3:1 | Leones FC | |||||||||
Cerezo Osaka | 0:1 | Kashima Antlers | |||||||||
Urawa Reds | 2:1 | Shimizu S-Pulse | |||||||||
Shonan Bellmare | 0:5 | Kawasaki Front. | |||||||||
Grampus U18 | 5:1 | F. Marinos U18 | |||||||||
Kyoto Sanga U18 | 6:0 | Parceiro U18 | |||||||||
Antlers U18 | 5:3 on pens | Sagamihara U18 | |||||||||
Cob. Onagawa | 2:2 | Blanc. Hirosaki | |||||||||
Iwaki FC | 4:0 | Ganju Iwate | |||||||||
Akita Cambiare | 4:3 | Fuji Club 2003 | |||||||||
Prim. Fukushima | 1:0 | Ni.St. Kamaishi | |||||||||
Oyama SC | 1:4 | Merry | |||||||||
Ricoh Tohoku | 1:1 | Mikawa SC | |||||||||
Sendai Sasuke | 1:1 | Bandits Iwaki | |||||||||
Senbonzakura FC | 1:0 | Iwaki Furuk. | |||||||||
Shichigahama SC | 6:0 | FFC Matsushita | |||||||||
Harada Steel | 1:7 | B. Shimonoseki | |||||||||
Hatsukaichi | 1:3 | NTN Okayama | |||||||||
Kyushu Sogo FC | 0:3 | Kaiho Bank | |||||||||
Loros | 1:1 | Min. Zacatecas | |||||||||
Leones Negros | 3:2 | Potros UAEM | |||||||||
Santa Cruz | 2:0 | Puerto Montt | |||||||||
Ñublense | 1:1 | Deportes Temuco | |||||||||
Magallanes | 0:2 | Wanderers | |||||||||
Cobreloa | 2:1 | Valdivia | |||||||||
Melipilla | 0:2 | San Felipe | |||||||||
Copiapó | 1:0 | S. Morning | |||||||||
Aragua FC | 0:0 | Dep. La Guaira | |||||||||
Puerto Cabello | 0:1 | Lala FC | |||||||||
Estudiantes | 1:0 | Atl. Venezuela | |||||||||
Zulia FC | 1:2 | Carabobo FC | |||||||||
Zamora FC | 1:1 | Deportivo Lara | |||||||||
Trujillanos | 1:1 | Portuguesa FC | |||||||||
Celik U17 | 0:4 | Sarajevo U17 | |||||||||
Bijeljina U17 | 2:0 | Tuzla City U17 | |||||||||
Travnik U19 | 0:3 | Prijedor U19 | |||||||||
S. Brijeg U19 | 0:2 | FK Krupa U19 | |||||||||
FK Olimpik U19 | 0:0 | Sloboda T U19 | |||||||||
KF Laçi | 0:0 | FK Bylis | |||||||||
FK Kukësi | 1:2 | KF Vllaznia | |||||||||
Mladost Kakanj | 2:2 | Velez Mostar | |||||||||
B. Banja Luka | 3:0 | Zeljeznicar | |||||||||
Gomel | 0:0 | Dnyapro Mogilev | |||||||||
Isloch | 1:1 | Dinamo Minsk | |||||||||
Energetik-BGU | 2:0 | Vitebsk | |||||||||
TOSK Tesanj | 3:2 | Br. Gracanica | |||||||||
El Gouna | 1:0 | El Makasa | |||||||||
Gaish | 2:2 | Pyramids FC | |||||||||
Harras Hodoud | 1:1 | Tanta SC | |||||||||
Zamalek | 1:1 | Zed FC | |||||||||
FAR Rabat | 0:0 | OC Safi | |||||||||
Hassania | 0:1 | RS Berkane | |||||||||
Difaâ El Jadida | 0:1 | Wydad AC | |||||||||
NA Hussein Dey | 1:1 | AS Aïn M'lila | |||||||||
CABB Arreridj | 1:2 | JS Saoura | |||||||||
JS Kabylie | 1:0 | ES Sétif | |||||||||
Paradou AC | 0:0 | CR Belouizdad | |||||||||
Kolkheti Poti | 1:6 | Zugdidi | |||||||||
FC Telavi | 7:0 | FC Shevardeni | |||||||||
Merani Tbilisi | 3:3 | Tskhinvali | |||||||||
Rustavi | 0:3 | Iberia 1999 | |||||||||
Chikhura | 2:1 | WIT Georgia | |||||||||
Dinamo Batumi | 1:1 | Dinamo Tbilisi | |||||||||
Incheon Utd. | 0:0 | Jeonbuk Hyundai | |||||||||
Jeju United | 1:2 | Gyeongnam FC | |||||||||
Pohang Steelers | 2:1 | Ulsan HD | |||||||||
Gimcheon Sangmu | 2:1 | Gangwon FC | |||||||||
Seongnam FC | 1:2 | Daegu FC | |||||||||
Suwon Bluewings | 1:2 | FC Seoul | |||||||||
NK Brda | 0:1 | ND Gorica | |||||||||
Richmond | 2:0 | Orlando City B | |||||||||
Red Wolves | 1:1 | Toronto FC II | |||||||||
Tormenta FC | 3:1 | Greenville | |||||||||
Asan Mugunghwa | 0:1 | Gwangju FC | |||||||||
A. Lustenau | 3:2 | FC Liefering | |||||||||
CD Capiatá | 3:2 | Cerro Porteño | |||||||||
General Diaz | 0:1 | CD Santaní | |||||||||
Olimpia | 3:0 | Nacional | |||||||||
FC Mamer 32 | 2:1 | UN Käerjeng 97 | |||||||||
Jeunesse Canach | 1:3 | US Esch | |||||||||
Steinsel | 3:1 | Mertert-Wass. | |||||||||
Mondercange | 2:1 | Junglinster | |||||||||
Medernach | 1:6 | US Rumelange | |||||||||
FC Wiltz 71 | 4:1 | Weiler | |||||||||
Juventud | 1:3 | Defensor SC | |||||||||
Liverpool FC | 1:0 | Peñarol | |||||||||
Plaza Colonia | 1:0 | CA Cerro | |||||||||
Paide | 0:1 | Kalju FC | |||||||||
FCI Levadia | 1:1 | JK Tammeka | |||||||||
Kalev U21 | 1:1 | JK Järve | |||||||||
JK Volta | 2:1 | Viimsi JK | |||||||||
JK Tabasalu | 6:2 | FC Helios Voru | |||||||||
Alianza Lima | 3:2 | Pirata FC | |||||||||
Sport. Cristal | 3:0 | Cusco FC | |||||||||
Unión Comercio | 2:1 | Dep. Municipal | |||||||||
Alianza UDH | 2:1 | FBC Melgar | |||||||||
Sport Boys | 0:0 | Universitario | |||||||||
Cremonese | 0:2 | Cittadella | |||||||||
Salernitana | 1:1 | Frosinone | |||||||||
Ascoli | 0:2 | Pescara | |||||||||
UC AlbinoLeffe | 0:1 | Siena | |||||||||
Gozzano | 1:1 | Carrarese | |||||||||
Pianese | 0:1 | Juve Next Gen | |||||||||
Pistoiese | 2:1 | Olbia | |||||||||
Pro Patria | 1:0 | Lecco | |||||||||
Alessandria | 0:2 | Pontedera | |||||||||
Arezzo | 0:4 | Monza | |||||||||
Pergolettese | 0:1 | Renate | |||||||||
Reggiana | 1:1 | AS Gubbio | |||||||||
Sambenedettese | 4:2 | Piacenza | |||||||||
Südtirol | 4:3 | Modena | |||||||||
Triestina | 0:1 | Ravenna | |||||||||
Carpi | 1:0 | Feralpisalò | |||||||||
Imolese | 0:1 | AJ Fano | |||||||||
Padova | 2:0 | Arzignano | |||||||||
Rimini | 1:2 | Virtus Verona | |||||||||
CD Iquique | 0:0 | CD Everton | |||||||||
Palestino | 4:2 | Curicó Unido | |||||||||
U. Católica | 5:0 | Cobresal | |||||||||
CF Fuenlabrada | 2:0 | Sporting Gijón | |||||||||
Real Oviedo | 1:1 | CD Numancia | |||||||||
Real Zaragoza | 0:2 | Cádiz CF |
|
||||||||
Dep. La Coruña | 0:0 | UD Almería | |||||||||
SD Huesca | 2:0 | Málaga CF | |||||||||
Racing | 0:3 | Girona | |||||||||
Ergué-Gabéric | 0:2 | TA Rennes | |||||||||
Trégunc | 1:1 | GSI Pontivy | |||||||||
AJ Auxerre B | 2:0 | Dijon FCO B | |||||||||
Vald.Vercel | 0:2 | Besançon Foot | |||||||||
Valenciennes B | 1:0 | FC Chambly B | |||||||||
US Vimy | 1:0 | Stade Portelois | |||||||||
Amiens SC B | 0:2 | Boulogne B | |||||||||
US Mandelieu | 0:1 | Villefranche | |||||||||
FC Metz B | 2:2 | Sarreguemines | |||||||||
R. Strasbourg B | 2:0 | Amnéville | |||||||||
FCE MA | 2:1 | Châtellerault | |||||||||
Pau FC B | 0:1 | Bayonne | |||||||||
C'Chartres B | 0:2 | Châteauroux B | |||||||||
Herbiers B | 2:0 | Saumur | |||||||||
Toulouse B | 5:1 | Auch Football | |||||||||
AS Fabrègues | 1:1 | RCO Agde | |||||||||
Akron Togliatti | 3:1 | FK Ufa 2 | |||||||||
Chelyabinsk | 3:0 | Lada Togliatti | |||||||||
Volga Uljanovsk | 0:1 | KamAZ | |||||||||
Nosta | 1:0 | Lada Dimitrovgrad | |||||||||
Zenit Izhevsk | 0:1 | Tyumen | |||||||||
U Cluj | 1:1 | Ripensia | |||||||||
Anzhi | 1:1 | SKA Rostov | |||||||||
Irtysh Omsk | 3:0 | Dinamo Barnaul | |||||||||
Ümraniyespor | 2:1 | Adanaspor | |||||||||
Ankaraspor | 0:1 | Hatayspor | |||||||||
Erzurumspor FK | 1:0 | Altinordu | |||||||||
Adana Demirspor | 0:1 | Menemen FK | |||||||||
Ingulets | 2:0 | Obolon | |||||||||
Rukh Lviv | 1:0 | Kremin | |||||||||
FC Vaduz | 3:2 | Stade-Lausanne |
|
||||||||
Viktoria Zizkov | 1:0 | Vysehrad | |||||||||
Varnsdorf | 2:1 | Vlasim | |||||||||
Zlinsko | 3:1 | Velke Mezirici | |||||||||
Olomouc B | 3:1 | Zlin B | |||||||||
FC Roskilde | 0:2 | Viborg FF | |||||||||
HB Köge | 0:2 | Skive IK | |||||||||
Nyköbing FC | 2:2 | Fremad Amager | |||||||||
Vejle BK | 1:0 | Vendsyssel FF | |||||||||
Strømmen | 0:2 | Nest-Sotra FK | |||||||||
KFUM | 1:1 | Tromsdalen | |||||||||
HamKam | 2:1 | Skeid | |||||||||
Aalesund | 3:1 | Raufoss | |||||||||
Sandnes Ulf | 0:1 | Sogndal | |||||||||
Notodden | 0:0 | Ullensaker/Kisa | |||||||||
Kongsvinger | 2:3 | Sandefjord | |||||||||
Tromsø | 5:0 | Kristiansund | |||||||||
Stabæk | 0:0 | Viking | |||||||||
Ranheim | 0:2 | Sarpsborg 08 | |||||||||
Lillestrøm | 0:0 | Bodø/Glimt | |||||||||
Haugesund | 2:1 | Rosenborg | |||||||||
Brann | 0:0 | Molde FK | |||||||||
Arendal | 2:3 | Brattvåg | |||||||||
Egersund | 0:3 | Kvik Halden | |||||||||
Nardo FK | 0:2 | Hødd | |||||||||
Byåsen TF | 3:0 | Bryne | |||||||||
Fredrikstad | 0:1 | Moss | |||||||||
Alta | 4:1 | Odd II | |||||||||
Oppsal Fotball | 2:0 | Mjølner | |||||||||
Sotra | 0:1 | FK Senja | |||||||||
Bijelo Brdo | 1:1 | Cibalia | |||||||||
Croat. Zmijavci | 2:1 | NK Solin | |||||||||
NK Rudes | 1:0 | NK Osijek II | |||||||||
NK Orijent 1919 | 0:2 | Hajduk Split II | |||||||||
Pogon II | 3:0 | Baltyk Gdynia | |||||||||
Pelikan Lowicz | 2:3 | RKS Radomsko | |||||||||
KS Wasilków | 1:2 | U. Skierniewice | |||||||||
Ruch W.M. | 1:1 | Ursus Warszawa | |||||||||
Gornik II | 2:3 | Rekord B-B | |||||||||
Hetman Zamosc | 2:3 | Korona Kielce II | |||||||||
Stal Krasnik | 0:0 | Siarka T. | |||||||||
Wisloka Debica | 3:0 | Chelmianka | |||||||||
Olimpia Grudz. | 1:0 | Stomil Olsztyn | |||||||||
Kalmar FF | 0:0 | AFC Eskilstuna | |||||||||
Djurgården | 1:2 | Hammarby | |||||||||
Häcken | 1:1 | Östersund | |||||||||
Elfsborg | 4:0 | Falkenbergs FF | |||||||||
Malmö FF | 1:0 | IFK Göteborg | |||||||||
Halmstads BK | 3:0 | Norrby | |||||||||
Dalkurd | 1:1 | IK Frej Täby | |||||||||
Syrianska FC | 1:0 | Örgryte | |||||||||
J-Södra IF | 1:2 | GAIS | |||||||||
Trelleborg | 2:2 | Brage | |||||||||
Kaysar | 2:1 AET | Atyrau | |||||||||
Ordabasy | 1:1 | FC Astana | |||||||||
OFK Titograd | 0:1 | FK Iskra | |||||||||
FK Jezero | 0:0 | FK Bokelj | |||||||||
Arsenal Tivat | 0:1 | Jedinstvo | |||||||||
Mornar Bar | 1:0 | FK Ibar | |||||||||
FK Decic Tuzi | 2:1 | Otrant-Olympic | |||||||||
FK Drezga | 0:4 | FK Lovcen | |||||||||
Bnei Yehuda | 0:1 | H. Kfar Saba | |||||||||
Hapoel Raanana | 2:2 | Hapoel Tel Aviv | |||||||||
Maccabi Netanya | 0:3 | B. Jerusalem | |||||||||
Lech Poznan II | 2:2 | Stalowa Wola | |||||||||
Elana Torun | 0:1 | Widzew Lodz | |||||||||
Gornik Leczna | 1:0 | Blekitni | |||||||||
Villarreal CF B | 1:1 | CD Ebro | |||||||||
AE Prat | 1:2 | UE Cornellà | |||||||||
SD Ejea | 0:0 | Lleida Esportiu | |||||||||
Gimnàstic | 1:1 | Castellón | |||||||||
CF Badalona | 1:2 | Valencia B | |||||||||
CE Sabadell | 1:1 | UE Olot | |||||||||
Hércules CF | 4:1 | Barça Atlètic | |||||||||
CA Osasuna Prom | 0:1 | UD Logroñés | |||||||||
Calahorra | 1:0 | CD Izarra | |||||||||
Haro Deportivo | 0:0 | SD Leioa | |||||||||
CD Tudelano | 2:2 | Burgos CF | |||||||||
Salamanca CF | 2:0 | Unionistas CF | |||||||||
Cavalry FC | 2:0 | HFX Wanderers | |||||||||
Forge FC | 1:0 | York United | |||||||||
Chemie Leipzig | 2:0 | Lok Leipzig | |||||||||
BFC Dynamo | 2:0 | VfB Auerbach | |||||||||
Berliner AK | 1:1 | Optik Rathenow | |||||||||
U. Fürstenwalde | 1:2 | Altglienicke | |||||||||
Bischofswerda | 2:7 | Hertha BSC II | |||||||||
W. Nordhausen | 1:2 | Energie Cottbus |
|
||||||||
VfB Lübeck | 2:1 | W. Bremen II | |||||||||
TSV Havelse | 0:1 | E. Norderstedt | |||||||||
St. Pauli II | 0:1 | Holst. Kiel II | |||||||||
Altona 93 | 1:1 | SC Weiche 08 | |||||||||
LSK Hansa | 2:1 | HSC Hannover | |||||||||
Drochtersen/A. | 5:1 | VfB Oldenburg |
|
||||||||
Bonner SC | 2:0 | Alem. Aachen |
|
||||||||
Aschaffenburg | 4:0 | TSV Buchbach | |||||||||
SV Schalding | 0:0 | FC Augsburg II | |||||||||
Schweinfurt 05 | 0:2 | Nuremberg II | |||||||||
FC Münsingen | 1:3 | Yverdon Sport |
|
||||||||
Leobendorf | 0:3 | Mattersburg II | |||||||||
FC Admira II | 0:0 | SV Stripfing | |||||||||
Dornbirner SV | 3:1 | A. Lustenau II | |||||||||
Schwaz | 5:1 | Zirl | |||||||||
Imst | 2:0 | FC Kufstein | |||||||||
Hilleröd F | 0:3 | Avarta | |||||||||
Thisted FC | 3:0 | FC Sydvest | |||||||||
Slagelse | 1:3 | FC Helsingör | |||||||||
Holbaek B&I | 1:2 | Hellerup IK | |||||||||
Sanarate FC | 3:0 | Santa Lucía C. | |||||||||
Cobán Imperial | 1:1 | Comunicaciones | |||||||||
Malacateco | 2:1 | Antigua GFC | |||||||||
Deportivo Mixco | 0:0 | Naranjeros | |||||||||
Humble Lions | 1:0 | Vere United FC | |||||||||
Tivoli Gardens FC | 1:1 | Portmore United | |||||||||
UWI FC | 0:2 | Waterhouse | |||||||||
Potros del Este | 3:0 | Tauro FC | |||||||||
San Francisco | 2:1 | Árabe Unido | |||||||||
Pérez Zeledón | 2:1 | Santos FC | |||||||||
Saprissa | 2:5 | LD Alajuelense | |||||||||
La U | 2:1 | Grecia | |||||||||
Limón FC | 2:1 | Guadalupe FC | |||||||||
Real Sociedad | 1:3 | CDS Vida | |||||||||
Schwabmünchen | 4:1 | TSV Wasserburg | |||||||||
1860 München II | 1:3 | FC Ismaning | |||||||||
Hessen Kassel | 1:2 | FC Eddersheim | |||||||||
KSV Baunatal | 1:2 | SV Steinbach | |||||||||
Türk. Friedbg. | 0:3 | RW Hadamar | |||||||||
Hanau 93 | 2:3 | Vikt. Griesheim | |||||||||
TuS Dietkirchen | 1:0 | FSV Fernwald | |||||||||
Niendorfer TSV | 4:3 | Meiendorfer SV | |||||||||
Barmbek-U. | 3:0 | TSV Buchholz 08 | |||||||||
Teutonia 05 | 2:0 | SV Rugenbergen | |||||||||
DJK Don Bosco | 0:4 | DJK Gebenbach | |||||||||
H. Zehlendorf | 0:0 | Lok Stendal | |||||||||
CFC Hertha 06 | 0:3 | Torgelower FC | |||||||||
SV Todesfelde | 2:1 | TSB Flensburg | |||||||||
Eckernförder SV | 1:4 | Oldenburger SV | |||||||||
SV Frisia 03 | 3:3 | TSV Kropp | |||||||||
Pr. Reinfeld | 0:1 | SV Eichede | |||||||||
FC Langenthal | 0:4 | Vevey-Sports | |||||||||
FC Kosova | 0:3 | FC Linth 04 | |||||||||
Olymp. Genève | 3:1 | FC Bassecourt | |||||||||
WAF Brigittenau | 0:0 | Slovan HAC | |||||||||
Oberp./Schwarz. | 1:2 | Siegendorf | |||||||||
Ingolstadt U19 | 0:3 | Schalke 04 U19 | |||||||||
SSV Ulm U19 | 1:3 | Leverkusen U19 | |||||||||
Hannover 96 U17 | 0:0 | Braunschw. U17 | |||||||||
Aachen U17 | 3:1 | Pr. Münster U17 | |||||||||
FC Augsburg U17 | 3:3 | Mainz 05 U17 | |||||||||
Gr. Fürth U17 | 0:0 | Karlsruhe U17 | |||||||||
St. Michael/Bl. | 1:1 | SK Maria Saal | |||||||||
Köttmannsdorf | 0:2 | SV Dellach/Gail | |||||||||
Natters | 4:1 | Völs | |||||||||
Kematen | 3:1 | FC Söll | |||||||||
Ebbs | 2:2 | Silz/Mötz | |||||||||
Mils | 0:2 | SV Innsbruck | |||||||||
Andelsbuch | 1:2 | Höchst | |||||||||
FC Egg | 1:3 | Schruns | |||||||||
Servette U21 | 5:0 | Saint-Maurice | |||||||||
Sarraz-Eclépens | 3:0 | CS Romontois | |||||||||
FC Moutier | 8:1 | FC Spiez | |||||||||
FC Rotkreuz | 3:0 | FC Willisau | |||||||||
FC Muri | 2:1 | FC Wettingen | |||||||||
FC Olten | 1:2 | NK Pajde | |||||||||
FC Wil II | 2:2 | FC Widnau | |||||||||
FC Lugano II | 2:0 | FC Weesen | |||||||||
Apol. Limassol | 3:1 | Olympiakos N. | |||||||||
AFF/FFV U17 | 8:9 on pens | BSC YB U18 | |||||||||
G. Archers Utd. | 1:0 | Mendiola 1991 | |||||||||
United City | 3:0 | Global FC | |||||||||
Gornik U19 | 3:1 | Gwarek U19 | |||||||||
Faetano | 0:1 | Pennarossa | |||||||||
Juvenes-Dogana | 0:3 | Murata | |||||||||
Alga Bishkek | 1:0 | Alay Osh | |||||||||
Leader-Champion | 1:2 | Abdysh-Ata Kant | |||||||||
Zira FC | 1:1 | FK Qabala | |||||||||
Qarabag FK | 2:0 | Sabah FK | |||||||||
FCB Magpies Res | 2:8 | Manch. 62 Res | |||||||||
FC Noah | 2:1 | Gandzasar | |||||||||
FC Sevan | 2:2 | Lokomotiv | |||||||||
FC Ani | 0:8 | BKMA Yerevan | |||||||||
Urartu II | 1:0 | Ararat II | |||||||||
Nyköpings BIS | 1:1 | Team TG | |||||||||
Umeå FC | 3:3 | Karlslunds IF | |||||||||
Karlstad BK | 1:2 | Carlstad United | |||||||||
Akropolis IF | 2:1 | BK Forward | |||||||||
Linköping City | 4:0 | Sollentuna FK | |||||||||
Värnamo | 3:1 | Lunds BK | |||||||||
IK Oddevold | 0:1 | Assyriska IK | |||||||||
Skövde AIK | 1:1 | Landskrona | |||||||||
Lyngby BK U19 | 0:0 | Midtjylland U19 | |||||||||
SV Mering | 1:1 | FC Gundelfingen | |||||||||
TSV Gilching-A. | 1:1 | TSV Jetzendorf | |||||||||
Inter U19 | 5:1 | Juventus U19 | |||||||||
Chievo U19 | 1:4 | Genoa U19 | |||||||||
Atalanta U18 | 4:3 | Fiorentina U18 | |||||||||
Roma U18 | 2:1 | Genoa U18 | |||||||||
Sassuolo U18 | 2:1 | Inter U18 | |||||||||
Sassuolo U17 | 1:2 | Pisa U17 | |||||||||
Genoa U17 | 3:2 | Parma U17 | |||||||||
Empoli U17 | 4:1 | Sampdoria U17 | |||||||||
Fiorentina U17 | 4:0 | Spezia U17 | |||||||||
Juventus U17 | 5:1 | Livorno U17 | |||||||||
Entella U17 | 0:0 | Torino U17 | |||||||||
Atalanta U17 | 4:0 | Chievo U17 | |||||||||
Brescia U17 | 2:2 | Cittadella U17 | |||||||||
Hellas U17 | 1:1 | Udinese U17 | |||||||||
Milan U17 | 3:1 | Cagliari U17 | |||||||||
Pordenone U17 | 1:1 | Bologna U17 | |||||||||
SPAL U17 | 1:4 | Inter U17 | |||||||||
Venezia U17 | 2:1 | Cremonese U17 | |||||||||
Trapani U17 | 0:2 | Napoli U17 | |||||||||
Salernitana U17 | 1:0 | Lecce U17 | |||||||||
Ascoli U17 | 3:2 | Frosinone U17 | |||||||||
Cosenza U17 | 0:1 | Juve Stabia U17 | |||||||||
Perugia U17 | 1:0 | Benevento U17 | |||||||||
HB Zhuoao | 1:2 | SZ Dongwu | |||||||||
JX Lushan | 0:1 | TZ Yuanda | |||||||||
Casale | 2:1 | Lucchese | |||||||||
Fossano | 0:0 | Caronnese | |||||||||
Ghiviborgo | 3:0 | Borgosesia | |||||||||
Ligorna | 0:0 | Vado | |||||||||
Prato | 2:0 | Fezzanese | |||||||||
Sanremese | 1:0 | Bra | |||||||||
Savona | 2:2 | Lavagnese | |||||||||
Seravezza Pozzi | 1:1 | Verbania | |||||||||
USD Breno | 0:0 | Savignanese | |||||||||
Ciliverghe | 2:3 | Correggese | |||||||||
Lentigione | 1:0 | Mezzolara | |||||||||
Sammaurese | 1:1 | Progresso | |||||||||
Sasso Marconi | 2:0 | Fanfulla | |||||||||
Franciacorta | 1:2 | Alfonsine | |||||||||
Carpaneto Chero | 0:1 | Crema | |||||||||
Forlì | 1:1 | Mantova | |||||||||
Montevarchi | 0:1 | Albalonga | |||||||||
Aglianese | 0:1 | Monterosi | |||||||||
Flaminia | 1:1 | Scandicci | |||||||||
Grassina | 2:2 | Cannara | |||||||||
Pomezia | 0:0 | Sangiovannese | |||||||||
San Donato | 2:0 | Foll. Gavorrano | |||||||||
Trestina | 1:0 | Ponsacco | |||||||||
Ladispoli | 1:2 | Aprilia | |||||||||
Arzachena | 0:0 | Lanusei | |||||||||
Latina Calcio | 1:1 | Tor Sapienza | |||||||||
Sarrabus Ogl. | 1:1 | Anagni | |||||||||
Torres | 1:1 | Cassino | |||||||||
Turris | 1:0 | Portici | |||||||||
Vis Artena | 0:3 | Budoni | |||||||||
Floriana | 2:1 | Tarxien | |||||||||
Hamrun Spart. | 0:2 | Mosta FC | |||||||||
Lija Athletic | 2:1 | Vittoriosa | |||||||||
Zebbug Rangers | 0:1 | Pietà Hotspurs | |||||||||
Qrendi FC | 1:4 | Zejtun C. | |||||||||
CSF Speranta | 0:0 | Zimbru Chisinau | |||||||||
Codru | 0:4 | Sfintul Gheor. | |||||||||
Petrocub | 1:1 | Milsami | |||||||||
FC Sheriff | 2:0 | Dinamo-Auto | |||||||||
Querétaro U20 | 2:1 | Monterrey U20 | |||||||||
Toluca U20 | 1:0 | Puebla FC U20 | |||||||||
FC Juárez U20 | 1:1 | San Luis U20 | |||||||||
ASV Hamburg | 3:0 | SC Condor | |||||||||
Dersimspor | 2:4 | V/W Billstedt | |||||||||
SV Bergstedt | 4:1 | Altenwerder | |||||||||
HEBC Hamburg | 3:0 | SV Halstenbek | |||||||||
Nikola Tesla | 1:5 | Eimsbütteler TV | |||||||||
VfL Pinneberg | 1:1 | Eintr. Lokstedt | |||||||||
Int. Eidelstedt | 3:1 | Niendorf II | |||||||||
BW Schenefeld | 0:4 | SC Sternschanze | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Stéfano Pinho Legion FC | 4:2 | |
Stéfano Pinho Legion FC | 3:2 | |
Fernando Lesme LD Alajuelense | 1:1 | |
J. Ortiz Grecia | 0:1 | |
Ferreirinha São Paulo | 2:1 |