Union Berlin | 1:2 | E. Frankfurt |
|
||||||||
Villarreal | 5:1 | Real Betis |
|
||||||||
Fulham | 2:0 | Wigan | |||||||||
Stoke City | 2:3 | Nottm Forest | |||||||||
Palmeiras | 6:2 | CSA | |||||||||
Fluminense | 1:1 | Santos |
|
||||||||
Grêmio | 6:1 | Avaí FC |
|
||||||||
Athletico-PR | 4:1 | Fortaleza |
|
||||||||
Alianza FC | 2:0 | AD San Carlos | |||||||||
CD Olimpia | 2:0 | Comunicaciones | |||||||||
Kampala CC | 1:1 | Petro Luanda | |||||||||
Sundowns | 11:1 | Côte d'Or FC | |||||||||
Esperance | 2:1 | Elect-Sport FC | |||||||||
DC Motema Pembe | 3:1 on pens | Khartoum Club | |||||||||
Bidvest Wits FC | 3:0 | Young Buffaloes | |||||||||
Arm. Bielefeld | 0:1 | VfB Stuttgart |
|
||||||||
Wehen Wiesbaden | 2:0 | VfL Osnabrück |
|
||||||||
1.FC Magdeburg | 3:0 | Würzb. Kickers |
|
||||||||
Loko Moscow II | 2:0 | Zenit II | |||||||||
Rostov II | 1:3 | Dynamo M II | |||||||||
KS Samara II | 0:1 | FK Tambov II | |||||||||
FC Dinamo | 2:1 | FC Voluntari | |||||||||
Basaksehir | 5:0 | C. Rizespor | |||||||||
FC Emmen | 3:0 | ADO Den Haag | |||||||||
Shakhtar D. | 4:0 | Vorskla Poltava | |||||||||
Olympiacos U19 | 3:1 | PAS Lamia U19 | |||||||||
KSV Roeselare | 0:2 | KVC Westerlo | |||||||||
Teplice | 1:0 | Bohemians 1905 | |||||||||
Lyngby BK | 2:1 | Hobro IK | |||||||||
Graficar U19 | 1:4 | Red Star U19 | |||||||||
NK Lokomotiva | 0:4 | Dinamo Zagreb | |||||||||
TPS | 1:1 | FF Jaro | |||||||||
FC Honka II | 1:1 | Grankulla IFK | |||||||||
SJK Seinäjoki | 0:2 | Kokkolan PV | |||||||||
KuPS | 2:0 | Ilves | |||||||||
FC Futura | 8:0 | Nastolan Nopsa | |||||||||
FC Kontu | 1:1 | Pallokerho | |||||||||
JPS | 2:3 | Kings SC | |||||||||
SC Riverball | 1:0 | LehPa | |||||||||
HPS | 5:4 | FC Finnkurd | |||||||||
Korona Kielce | 1:0 | Slask Wroclaw | |||||||||
Tsarsko Selo | 1:1 | Cherno More | |||||||||
TSV Kareth | 1:5 | Bad Kötzting | |||||||||
SpVgg Weiden | 2:2 | VfB Straubing | |||||||||
Ottersberg | 1:1 | FC Verden 04 | |||||||||
TuRa Bremen | 3:1 | OT Bremen | |||||||||
SB Traunstein | 3:1 | TSV Ampfing | |||||||||
FC Töging | 4:2 | TSV Kastl | |||||||||
SE Freising | 0:0 | SB Rosenheim | |||||||||
TuS Mayen | 2:3 | VfB Wissen | |||||||||
FSV Tarforst | 3:4 | FSV Salmrohr | |||||||||
SG Alfbachtal | 0:1 | SG Neitersen/A. | |||||||||
BV Cloppenburg | 2:2 | VfL Oythe | |||||||||
TV Dinklage | 1:1 | BV Essen | |||||||||
Holthausen/B. | 1:1 | SC Melle 03 | |||||||||
TSV Travemünde | 2:6 | FC Dornbreite | |||||||||
FSV Barleben | 2:2 | FCE Wernigerode | |||||||||
Sangerhausen | 3:3 | Bitterfeld-W. | |||||||||
Malchower SV | 9:0 | SV 90 Görmin | |||||||||
FCM Schwerin | 3:3 | Anker Wismar | |||||||||
SV Falkensee/F. | 1:2 | MSV Neuruppin | |||||||||
VfR Mannheim | 4:0 | TSV Wieblingen | |||||||||
1.FC Wunstorf | 1:1 | Krähenwinkel | |||||||||
Waldgirmes II | 1:0 | SG Kinzenbach | |||||||||
CA Alvarado | 1:2 | Atlanta | |||||||||
Nueva Chicago | 1:1 | Estudiantes RC | |||||||||
Defensa | 0:1 | Independiente |
|
||||||||
Toluca | 3:1 | San Luis | |||||||||
Aurora | 0:1 | Club Blooming | |||||||||
Oriente P. | 1:1 | Wilstermann | |||||||||
Millonarios | 2:1 | Alianza FC | |||||||||
Al-Shabab | 1:2 | Al-Ittihad | |||||||||
Al-Wehda | 2:0 | Al-Fateh | |||||||||
Al-Ahli | 0:0 | Al-Nassr | |||||||||
La Serena | 0:0 | Copiapó | |||||||||
Metropolitanos | 2:1 | Monagas SC | |||||||||
Shabab Al-Ahli | 5:1 | Fujairah SC | |||||||||
Khor Fakkan | 1:1 | Hatta Club | |||||||||
Al-Wahda | 3:2 | Al-Jazira | |||||||||
Dnyapro Mogilev | 2:0 | FK Slutsk | |||||||||
Dynamo Brest | 3:0 | Torpedo Minsk | |||||||||
FK Minsk | 1:6 | Energetik-BGU | |||||||||
FK Olimpik | 2:2 | NK Jajce | |||||||||
Difaâ El Jadida | 0:0 | Mouloudia | |||||||||
Ittihad Tanger | 1:0 AET | FUS Rabat | |||||||||
Toronto FC II | 1:0 | Tormenta FC | |||||||||
Afan Lido | 3:2 | Cambrian & C. | |||||||||
Llanelli AFC | 1:0 | Cwmbran Celtic | |||||||||
Bala | 2:0 | Aberystwyth | |||||||||
Caernarfon | 1:0 | Newtown | |||||||||
Prestatyn | 7:0 | Bangor City | |||||||||
SV Kapfenberg | 0:2 | FC Liefering | |||||||||
SKU Amstetten | 1:2 | Amateure OÖ | |||||||||
SV Horn | 2:4 | A. Lustenau |
|
||||||||
Young Violets | 4:1 | FAC | |||||||||
Atlético-MG | 5:5 on pens | CA Colon | |||||||||
Luqueño | 0:1 | CD Santaní | |||||||||
General Diaz | 2:2 | Cerro Porteño | |||||||||
FCI Levadia U21 | 7:1 | JK Tammeka U21 | |||||||||
Cusco FC | 4:0 | Sport Boys | |||||||||
Port FC | 3:0 | Swat Cat | |||||||||
Derry City | 4:0 | Cork City | |||||||||
Bohemians | 0:2 | Shamrock Rovers | |||||||||
Blackpool | 2:1 | Lincoln City | |||||||||
Pescara | 0:3 | Crotone | |||||||||
UD Las Palmas | 3:2 | Albacete | |||||||||
Csikszereda | 1:1 | U Cluj | |||||||||
Dolgoprudnyi | 2:0 | Pskov-747 | |||||||||
Estoril U23 | 3:2 | Vitória FC U23 | |||||||||
Boavista | 0:0 | Tondela | |||||||||
Queen o. t. S. | 1:1 | Dundee FC | |||||||||
Prykarpattya | 2:3 | Metalist 1925 | |||||||||
FC Winterthur | 3:1 | FC Schaffhausen | |||||||||
Zlin U19 | 2:3 on pens | Hr. Kralove U19 | |||||||||
Viagem Usti n/L | 1:1 | Vitkovice | |||||||||
1.SC Znojmo | 3:1 | Zlinsko | |||||||||
Sandecja | 3:2 | Chrobry Glogow | |||||||||
Pol. Warsaw | 0:2 | Ruch W.M. | |||||||||
Fulham U21 | 2:4 | Boro U21 | |||||||||
Man Utd U21 | 2:0 | Norwich U21 | |||||||||
Brighton U21 | 4:1 | Tottenham U21 | |||||||||
Everton U21 | 2:2 | Man City U21 | |||||||||
Wolves U21 | 1:2 | Southampton U21 | |||||||||
Bnei Sakhnin | 1:2 | H. Nof HaGalil | |||||||||
H. Ramat Gan | 1:0 | Hapoel Acre | |||||||||
Hapoel Bnei Lod | 0:4 | H. Jerusalem | |||||||||
Hapoel Afula | 1:3 | H. Umm al-Fahm | |||||||||
Ramat haSharon | 3:0 | H. Ashkelon | |||||||||
TSV Steinbach | 1:2 | FC 08 Homburg | |||||||||
FCA Walldorf | 1:0 | VfR Aalen |
|
||||||||
TSG Balingen | 0:2 | Bahlinger SC | |||||||||
1860 Rosenheim | 2:1 | VfR Garching | |||||||||
FV Illertissen | 0:3 | Schweinfurt 05 | |||||||||
FC Augsburg II | 2:3 | SV Heimstetten | |||||||||
FC Memmingen | 1:3 | Aschaffenburg | |||||||||
SC Weiz | 3:1 | Bad Gleichenb. | |||||||||
SC Kalsdorf | 0:0 | Allerheiligen | |||||||||
Deutschlandsbg. | 0:0 | Sturm Graz II | |||||||||
BSV Rehden | 1:1 | Drochtersen/A. | |||||||||
Lok Leipzig | 4:3 | W. Nordhausen | |||||||||
Bruck/L. | 1:4 | SC Neusiedl/See | |||||||||
Drassburg | 1:0 | Leobendorf | |||||||||
Wiener SC | 3:0 | FC Admira II | |||||||||
Mauerwerk | 0:4 | FC Marchfeld | |||||||||
Bischofshofen | 0:7 | SAK 1914 | |||||||||
FC Kufstein | 2:1 | FC Wacker II | |||||||||
Zirl | 1:4 | Imst | |||||||||
FC Helsingör | 1:1 | BK Frem | |||||||||
Hellerup IK | 1:2 | Vanlöse IF | |||||||||
ASV Cham | 1:1 | Seligenporten | |||||||||
Bramfelder SV | 1:3 | TuS Osdorf | |||||||||
Hamm United | 1:1 | Niendorfer TSV | |||||||||
SC Victoria | 3:1 | SV Curslack-N. | |||||||||
FC Süderelbe | 0:4 | TuS Dassendorf | |||||||||
FSV Bissingen | 3:3 | FC 08 Villingen | |||||||||
Schonnebeck | 5:1 | VfB Hilden | |||||||||
Eintracht Trier | 1:0 | FV Engers 07 | |||||||||
TSV Wasserburg | 2:0 | 1860 München II | |||||||||
Wegberg-Beeck | 3:1 | SV Eilendorf | |||||||||
FSV Luckenwalde | 4:1 | FC Eilenburg | |||||||||
Leher TS | 0:5 | FC Oberneuland | |||||||||
Kickers Emden | 2:2 | SV Atlas | |||||||||
Spelle-Venhaus | 3:1 | MTV Gifhorn | |||||||||
Dubnica | 4:1 | Komarno | |||||||||
Sparta R. U17 | 3:1 | Ajax U17 | |||||||||
SV Donau | 3:1 | Gerasdorf | |||||||||
Mannswörth | 1:1 | WAF Brigittenau | |||||||||
ASK Elektra | 4:1 | SV Schwechat | |||||||||
St. Pölten Jun. | 1:1 | Ardagger | |||||||||
Schrems | 0:1 | Mannersdorf | |||||||||
Scheiblingkir. | 1:0 | Kremser SC | |||||||||
SC Ortmann | 2:2 | Kottingbrunn | |||||||||
Langenrohr | 4:1 | Waidhofen/T. | |||||||||
Kilb | 4:0 | Gaflenz | |||||||||
Rohrbach/G. | 6:2 | Spratzern | |||||||||
Leithaprodersd. | 2:0 | Kohfidisch | |||||||||
Deutschkreutz | 2:2 | Oberp./Schwarz. | |||||||||
Siegendorf | 3:1 | Güssing | |||||||||
Oberwart | 2:1 | Eltendorf | |||||||||
Edelweiß | 1:1 | Mondsee | |||||||||
SV Grieskirchen | 0:7 | SV Wallern | |||||||||
Micheldorf | 5:1 | ASKÖ Donau Linz | |||||||||
Union Perg | 0:2 | Weißkirchen | |||||||||
FC Gamlitz | 0:1 | Gnas | |||||||||
Liezen | 1:1 | DSV Leoben | |||||||||
Ilz | 4:2 | Heiligenkreuz | |||||||||
Mettersdorf | 1:1 | Fürstenfeld | |||||||||
Bruck/Mur | 3:0 | Wildon | |||||||||
Lafnitz II | 2:0 | SV Rottenmann | |||||||||
SK Treibach | 2:0 | SV Feldkirchen | |||||||||
SV Spittal/Drau | 2:1 | VST Völkermarkt | |||||||||
SV Innsbruck | 4:1 | Kirchbichl | |||||||||
Kundl | 4:0 | SK St. Johann | |||||||||
SV Zams | 2:1 | Völs | |||||||||
Urania Genève | 3:1 | Italien GE | |||||||||
FC Collex-Bossy | 3:0 | FC Sierre | |||||||||
Xamax FCS U21 | 3:1 | FC Le Locle | |||||||||
AEK Larnaca | 0:0 | Apol. Limassol | |||||||||
Lech U19 | 0:2 | Pogon U19 | |||||||||
Juvenes-Dogana | 0:2 | Faetano | |||||||||
Cosmos | 1:2 | Virtus | |||||||||
Barcelona SC | 0:0 | CD El Nacional | |||||||||
A. Samoa U23 | 0:5 | Samoa U23 | |||||||||
New Zealand U23 | 4:2 | Solomon U23 | |||||||||
FK Istaravshan | 1:1 | Vakhsh | |||||||||
Kuktosh | 1:6 | Istiqlol | |||||||||
FC Regar-TadAZ | 2:1 | ZSKA Dushanbe | |||||||||
Panjshir | 0:5 | FK Khujand | |||||||||
Qarabag FK | 2:0 | Sumgayit | |||||||||
Gandzasar | 2:0 | FC Yerevan | |||||||||
Persewar | 2:1 | Madura FC | |||||||||
RANS FC | 2:1 | Bandung United | |||||||||
Persibat | 3:2 | PSCS | |||||||||
Persiraja | 1:0 | Sriwijaya FC | |||||||||
Persipura | 3:1 | PSM Makassar |
|
||||||||
Persikabo 1973 | 1:1 | Semen Padang | |||||||||
Borneo FC | 1:0 | Persija Jakarta |
|
||||||||
Tarxien | 1:2 | Sliema Wander. | |||||||||
Pietà Hotspurs | 0:3 | Lija Athletic | |||||||||
Fgura Utd | 1:5 | Qrendi FC | |||||||||
Atlas U20 | 3:0 | Querétaro U20 | |||||||||
Puebla FC U20 | 2:1 | Club León U20 | |||||||||
Sweden U17 | 4:2 | Lithuania U17 | |||||||||
Faroe U17 | 1:6 | Denmark U17 | |||||||||
Klub Kosova | 2:3 | Dersimspor | |||||||||
Rahlstedter SC | 1:5 | ASV Hamburg | |||||||||
Maritzburg Utd. | 1:0 | Chippa United | |||||||||
Eimsbütteler TV | 5:0 | VfL Pinneberg | |||||||||