Man City | 2:2 | Tottenham |
|
||||||||
Arsenal | 2:1 | Burnley |
|
||||||||
Southampton | 1:2 | Liverpool |
|
||||||||
Aston Villa | 1:2 | Bournemouth | |||||||||
Brighton | 1:1 | West Ham |
|
||||||||
Norwich | 3:1 | Newcastle |
|
||||||||
Everton | 1:0 | Watford |
|
||||||||
Celta de Vigo | 1:3 | Real Madrid |
|
||||||||
Valencia | 1:1 | Real Sociedad |
|
||||||||
Villarreal | 4:4 | Granada CF | |||||||||
CD Leganés | 0:1 | CA Osasuna | |||||||||
RCD Mallorca | 2:1 | SD Eibar | |||||||||
B. Leverkusen | 3:2 | SC Paderborn |
|
||||||||
Bor. Dortmund | 5:1 | FC Augsburg |
|
||||||||
VfL Wolfsburg | 2:1 | 1.FC Köln |
|
||||||||
SC Freiburg | 3:0 | 1.FSV Mainz 05 |
|
||||||||
Bor. M'gladbach | 0:0 | FC Schalke 04 |
|
||||||||
Werder Bremen | 1:3 | F. Düsseldorf |
|
||||||||
FC Metz | 3:0 | Monaco |
|
||||||||
FC Nantes | 0:0 | Marseille |
|
||||||||
Amiens SC | 1:0 | LOSC Lille |
|
||||||||
Nîmes Olympique | 1:2 | OGC Nice |
|
||||||||
G. Bordeaux | 1:1 | Montpellier | |||||||||
Toulouse | 1:0 | Dijon | |||||||||
B SAD | 0:2 | Benfica |
|
||||||||
FC Porto | 4:0 | Vitória Setúbal | |||||||||
Moreirense | 3:0 | Gil Vicente | |||||||||
VfB Stuttgart | 2:1 | FC St. Pauli |
|
||||||||
Wehen Wiesbaden | 0:3 | Hannover 96 |
|
||||||||
Arm. Bielefeld | 3:1 | Erzgebirge Aue |
|
||||||||
Lens | 1:3 | Le Havre AC | |||||||||
SKN St. Pölten | 0:6 | RB Salzburg |
|
||||||||
LASK | 1:1 | WSG Tirol |
|
||||||||
Wolfsberger AC | 5:0 | SV Mattersburg | |||||||||
VVV-Venlo | 1:4 | Ajax |
|
||||||||
FC Emmen | 2:0 | Heerenveen | |||||||||
ADO Den Haag | 1:2 | Sparta R. | |||||||||
Zenit S-Pb | 0:0 | Akhmat Grozny | |||||||||
Tambov | 0:2 | Krasnodar | |||||||||
Ural | 1:3 | KS Samara | |||||||||
Corinthians | 2:0 | Botafogo |
|
||||||||
Fortaleza | 0:1 | Internacional |
|
||||||||
Sivasspor | 3:0 | Besiktas |
|
||||||||
Kayserispor | 0:1 | Alanyaspor | |||||||||
Genclerbirligi | 0:1 | C. Rizespor | |||||||||
KV Kortrijk | 4:2 | RSC Anderlecht |
|
||||||||
SK Beveren | 0:4 | KRC Genk |
|
||||||||
KV Mechelen | 3:1 | Cercle Brugge | |||||||||
Celtic | 2:1 AET | Dunfermline A. | |||||||||
Hibernian FC | 5:3 on pens | Morton | |||||||||
Partick Thistle | 3:2 AET | Ross County | |||||||||
Kilmarnock FC | 1:0 AET | Hamilton Acad. | |||||||||
Forfar Athletic | 1:2 | Livingston FC | |||||||||
Parma | 3:1 | Venezia | |||||||||
UD Almería | 3:0 | Albacete | |||||||||
Rayo Vallecano | 2:2 | CD Mirandés | |||||||||
Real Zaragoza | 2:0 | CD Tenerife | |||||||||
Elche CF | 0:2 | CF Fuenlabrada | |||||||||
Racing | 0:1 | Málaga CF | |||||||||
CD Lugo | 0:0 | Extremadura | |||||||||
Al-Sadd SC | 1:0 | Al-Duhail SC | |||||||||
Spartak | 2:3 | Red Star | |||||||||
FK Cukaricki | 2:1 | Proleter | |||||||||
Mladost | 1:1 | Radnicki Nis | |||||||||
FK Indjija | 2:1 | Radnik | |||||||||
Atlas | 1:3 | CD Cruz Azul |
|
||||||||
Puebla FC | 0:4 | Pachuca | |||||||||
San Lorenzo | 2:2 | Rosario Central |
|
||||||||
Argentinos Jrs. | 3:2 | Banfield | |||||||||
CA Talleres | 1:1 | Central Córdoba | |||||||||
Newell's | 2:0 | CA Unión | |||||||||
El Ahly | 0:1 | Pyramids FC | |||||||||
Cerro Porteño | 0:0 | Olimpia | |||||||||
CS San Lorenzo | 1:1 | General Diaz | |||||||||
Ferencváros | 1:0 | Kaposvár | |||||||||
Fehérvár | 5:1 | Diósgyőr | |||||||||
Mezőkövesd | 1:0 | Puskás AFC | |||||||||
Debrecen | 3:2 | Zalaegerszeg | |||||||||
Újpest FC | 1:1 | Paksi FC | |||||||||
Honvéd | 1:3 | Kisvárda | |||||||||
LDU Quito | 2:0 | Barcelona SC | |||||||||
Mushuc Runa SC | 2:0 | Delfín SC | |||||||||
Arka Gdynia | 0:0 | Lech Poznan |
|
||||||||
Jagiellonia | 3:1 | Górnik Zabrze | |||||||||
Slask Wroclaw | 2:1 | Cracovia | |||||||||
Adana Demirspor | 2:0 | Balikesirspor | |||||||||
Karagümrük | 3:1 | Bursaspor | |||||||||
Ankaraspor | 2:1 | Boluspor | |||||||||
Colo-Colo | 1:0 | Union Española | |||||||||
U. Católica | 1:0 | CD Everton | |||||||||
O'Higgins | 4:1 | CD Iquique | |||||||||
Coquimbo Unido | 2:1 | Curicó Unido | |||||||||
Sundowns | 3:1 | Royal AM | |||||||||
Orlando Pirates | 0:1 | Highlands Park | |||||||||
Cape Town City | 0:2 | Polokwane City | |||||||||
Millonarios | 3:2 | CD La Equidad | |||||||||
Patriotas | 3:0 | Envigado | |||||||||
Odd | 1:1 | Rosenborg | |||||||||
KVC Westerlo | 4:1 | KSV Roeselare | |||||||||
Lommel SK | 0:3 | RE Virton | |||||||||
Sepsi OSK | 1:1 | CFR Cluj | |||||||||
Nacional | 1:1 | River Plate | |||||||||
Danubio FC | 1:2 | Boston River | |||||||||
Cerro Largo | 2:0 | CA Cerro | |||||||||
CA Fénix | 0:1 | Plaza Colonia | |||||||||
Vorskla Poltava | 1:1 | SK Dnipro-1 | |||||||||
Desna | 0:0 | Kolos Kovalivka | |||||||||
Seongnam FC | 1:0 | FC Seoul | |||||||||
Gangwon FC | 1:3 | Suwon Bluewings | |||||||||
Daegu FC | 1:0 | Gyeongnam FC | |||||||||
Radomiak | 0:2 | Warta Poznan | |||||||||
Z. Sosnowiec | 1:0 | Miedz Legnica | |||||||||
Wigry Suwalki | 1:0 | Podbeskidzie | |||||||||
GKS Jastrzebie | 1:1 | GKS Belchatow | |||||||||
Hammarby | 3:0 | GIF Sundsvall | |||||||||
Sport Recife | 3:0 | Botafogo-SP | |||||||||
Guarani | 0:2 | Vila Nova FC | |||||||||
Londrina-PR | 1:1 | Criciúma EC | |||||||||
São Bento (SP) | 2:1 | Paraná | |||||||||
Chaves | 2:1 | Mafra | |||||||||
Casa Pia | 1:2 | Penafiel | |||||||||
Académico Viseu | 0:0 | Coimbra | |||||||||
Oliveirense | 0:2 | SC Covilhã | |||||||||
Gwangju FC | 1:1 | Busan IPark | |||||||||
Suwon FC | 2:3 | Ansan Greeners | |||||||||
Venados FC | 1:0 | Leones Negros | |||||||||
NK Varazdin | 1:1 | NK Lokomotiva | |||||||||
NK Istra | 2:3 | Slaven Belupo | |||||||||
Vitosha | 0:4 | Levski Sofia | |||||||||
Beroe | 2:0 | Botev Plovdiv | |||||||||
NK Celje | 2:1 | NK Maribor | |||||||||
Tabor Sezana | 2:0 | NK Triglav | |||||||||
Universitario | 0:0 | U. San Martín | |||||||||
UTC | 0:2 | FBC Melgar | |||||||||
Pirata FC | 0:2 | Unión Comercio | |||||||||
Bohemians 1905 | 3:2 | Sigma Olomouc | |||||||||
Slovacko | 2:0 | Pribram | |||||||||
SFC Opava | 0:3 | Zlin | |||||||||
Hansa Rostock | 0:1 | Sonnenhof-Gr. | |||||||||
Viktoria Köln | 0:2 | Unterhaching |
|
||||||||
1860 Munich | 0:0 | SV Meppen | |||||||||
Würzb. Kickers | 3:2 | Pr. Münster |
|
||||||||
MSV Duisburg | 3:1 | FSV Zwickau |
|
||||||||
KFC Uerdingen | 0:3 | FC Ingolstadt |
|
||||||||
Buriram Utd. | 6:0 | Ratchaburi FC | |||||||||
PT Prachuap FC | 1:0 | Bangkok Utd. | |||||||||
Chiangrai Utd. | 1:1 | Sukhothai FC | |||||||||
Chainat FC | 2:3 | Samut Prakan C. | |||||||||
SKF Sered | 0:4 | Slo. Bratislava | |||||||||
Spartak Trnava | 1:2 | AS Trencin | |||||||||
MSK Zilina | 3:0 | FC Nitra | |||||||||
FC ViOn | 0:0 | Pohronie | |||||||||
FK Senica | 2:2 | Ruzomberok | |||||||||
OKMK Olmaliq | 0:3 | Pakhtakor | |||||||||
Loko Tashkent | 1:0 | Nasaf Qarshi | |||||||||
Kokand 1912 | 2:1 | Surkhon | |||||||||
FC Buxoro | 1:1 | Sogdiana | |||||||||
FC Arges | 1:0 | U Cluj | |||||||||
UTA Arad | 3:0 | Csikszereda | |||||||||
Viitorul Tg.Jiu | 0:1 | CS Mioveni | |||||||||
FC Buzau | 7:0 | Sportul Snagov | |||||||||
CSM Resita | 3:1 | Pandurii | |||||||||
Metaloglobus | 3:0 | Ripensia | |||||||||
Rukh Lviv | 2:1 | Prykarpattya | |||||||||
Obolon | 4:3 | FK Minaj | |||||||||
Chornomorets | 0:1 | FK Kramatorsk | |||||||||
Ingulets | 1:0 | Cherkashchyna | |||||||||
Balkany Zorya | 4:0 | MFK Metalurg | |||||||||
MFK Mykolaiv | 3:2 | Volyn Lutsk | |||||||||
Hyères 83 | 1:1 | FC Annecy | |||||||||
FC Martigues | 1:1 | GOAL FC | |||||||||
Olymp. Lyon B | 2:0 | Monaco U21 | |||||||||
Marseille B | 2:1 | Nîmes B | |||||||||
Okzhetpes | 0:4 | Ordabasy | |||||||||
Irtysh | 0:0 | Tobol Kostanay | |||||||||
Taraz | 0:2 | Kairat Almaty | |||||||||
Västerås SK | 2:3 | Halmstads BK | |||||||||
Örgryte | 1:1 | Mjällby AIF | |||||||||
Degerfors | 2:2 | Trelleborg | |||||||||
Syrianska FC | 4:4 | Norrby | |||||||||
FK Qabala | 0:2 | Sumgayit | |||||||||
Always Ready | 6:0 | Club Destroyers | |||||||||
Cienciano | 3:1 | Juan Aurich | |||||||||
Alashkert FC | 2:1 | FC Urartu | |||||||||
Gandzasar | 1:1 | Lori Vanadzor | |||||||||
AC Barnechea | 2:0 | Copiapó | |||||||||
Magallanes | 0:1 | San Felipe | |||||||||
Wanderers | 1:1 | Puerto Montt | |||||||||
Velez Mostar | 1:0 | Siroki Brijeg | |||||||||
B. Banja Luka | 0:0 | Mladost Kakanj | |||||||||
Zeljeznicar | 2:2 | Sloboda Tuzla | |||||||||
Zvijezda 09 | 2:2 | Celik Zenica | |||||||||
Dukla Prague | 2:1 | Zbrojovka Brno | |||||||||
Chrudim | 0:3 | Viktoria Zizkov | |||||||||
Trinec | 1:1 | Hradec Kralove | |||||||||
Banik Sokolov | 2:1 | Vlasim | |||||||||
Vitkovice | 2:2 | 1.SK Prostejov | |||||||||
Lisen | 0:0 | Vysehrad | |||||||||
Portuguesa FC | 0:0 | Metropolitanos | |||||||||
Carabobo FC | 0:0 | Lala FC | |||||||||
Mineros | 3:0 | Zamora FC | |||||||||
Sogndal | 2:3 | Aalesund | |||||||||
Skeid | 2:2 | Sandefjord | |||||||||
Skalica | 1:0 | Kosice | |||||||||
Komarno | 1:0 | Podbrezova | |||||||||
Banska Bystrica | 3:0 | Slovan U21 | |||||||||
Lipt. Mikulas | 0:2 | FK Poprad | |||||||||
Dubnica | 1:0 | Puchov | |||||||||
Ruch Chorzow | 1:3 | Błyskawica Gać | |||||||||
Pniowek P. | 1:1 | Lubin II | |||||||||
ROW Rybnik | 3:1 | Gornik II | |||||||||
Polonia Bytom | 3:2 | MKS Kluczbork | |||||||||
Stal Brzeg | 3:2 | Gwarek T.G. | |||||||||
Ruch Zd. | 2:1 | Piast Zmigrod | |||||||||
LZS Starowice | 0:2 | Rekord B-B | |||||||||
Ubon United | 1:4 | BG Pathum Utd. | |||||||||
Lampang FC | 2:2 | Nongbua FC | |||||||||
Navy FC | 1:1 | Army Utd. | |||||||||
Samut Sakhon C. | 2:2 | Air Force | |||||||||
Udon Thani FC | 1:1 | Khon Kaen FC | |||||||||
FK Minsk | 2:0 | Torpedo Zhodino | |||||||||
Slavia | 1:0 | Dnyapro Mogilev | |||||||||
FK Pirmasens | 0:1 | SC Freiburg II |
|
||||||||
TSG Balingen | 2:3 | Saarbrücken |
|
||||||||
TSV Steinbach | 1:0 | SSV Ulm 1846 |
|
||||||||
FCA Walldorf | 0:0 | FSV Mainz 05 II | |||||||||
FSV Frankfurt | 2:2 | Bayern Alzenau | |||||||||
RW Koblenz | 0:0 | FC Gießen | |||||||||
Rabotnicki | 2:0 | FC Shkupi | |||||||||
BJ BSU | 0:1 | CC Yatai | |||||||||
CZ Mighty Lions | 1:0 | QD FC | |||||||||
GD Sou. Tigers | 3:2 | NT Zhiyun | |||||||||
GuiZ FC | 2:0 | HLJ Ice City | |||||||||
SH Shenxin | 2:3 | SX Chang'an At. | |||||||||
Torns IF | 1:2 | Värnamo | |||||||||
Utsiktens BK | 0:0 | Kristianstad FC | |||||||||
Oskarshamns AIK | 1:3 | Landskrona | |||||||||
Åtvidabergs FF | 0:1 | Skövde AIK | |||||||||
Eskilsminne IF | 4:1 | IK Oddevold | |||||||||
Lindome GIF | 1:3 | Lunds BK | |||||||||
FCI Levadia | 3:2 | Paide | |||||||||
Maardu LM | 2:1 | Kuressaare | |||||||||
QD Hainiu | 2:0 | QD Red Lions | |||||||||
LN Tieren | 3:1 | YC Elk Sea | |||||||||
IM Caoshangfei | 5:2 | BJ IT | |||||||||
YC Helanshan | 3:0 | JL Baijia | |||||||||
DL Chanjoy | 2:1 | YB Beiguo | |||||||||
TZ Yuanda | 2:2 | ZB Cuju | |||||||||
HB Zhuoao | 6:0 | XA Wolves | |||||||||
Auda | 1:7 | Tukums | |||||||||
Bebri | 6:1 | Grobina | |||||||||
JDFS Alberts | 2:7 | Super Nova | |||||||||
Rezeknes FA | 10:0 | New Project | |||||||||
FK Smiltene | 7:1 | Balvi | |||||||||
Loko Sofia | 1:0 | Spartak Pleven | |||||||||
Hebar P. | 0:0 | Lokomotiv GO | |||||||||
C. Balchik | 0:1 | Septemvri Sofia | |||||||||
Newcastle U21 | 1:2 | West Ham U21 | |||||||||
VfB Lübeck | 3:2 | St. Pauli II | |||||||||
Heider SV | 2:0 | Hannover 96 II | |||||||||
Hamburger SV II | 1:1 | HSC Hannover | |||||||||
SSV Jeddeloh II | 0:0 | Altona 93 | |||||||||
MFK Vyskov | 1:1 | Banik Ostrava B | |||||||||
1.SC Znojmo | 0:2 | Olomouc B | |||||||||
Uhersky Brod | 1:0 | HS Kromeriz | |||||||||
Frydek-Mistek | 2:0 | Hlucin | |||||||||
Petrkovice | 1:1 | Zlinsko | |||||||||
Warriors FC | 1:3 | LC Sailors | |||||||||
Bourg-en-Bresse | 1:4 | Red Star FC | |||||||||
Nam Dinh FC | 2:3 | Quang Nam FC | |||||||||
Viettel FC | 0:1 | Sai Gon FC | |||||||||
HCMC FC | 3:1 | Quang Ninh FC | |||||||||
Kauno Zalgiris | 1:0 | Riteriai | |||||||||
York United | 0:2 | Pacific FC | |||||||||
Cavalry FC | 0:0 | FC Edmonton | |||||||||
Blanc-Mesnil SF | 0:2 | FC Versailles | |||||||||
Aubervilliers | 1:3 | Paris FC B | |||||||||
Dinamo Batumi | 2:0 | Chikhura | |||||||||
Rustavi | 2:1 | Sioni Bolnisi | |||||||||
Stranraer | 3:2 | Raith Rovers | |||||||||
Airdrieonians | 3:1 | Clyde FC | |||||||||
Peterhead | 2:3 | Dumbarton | |||||||||
Falkirk | 2:1 | Montrose | |||||||||
HNK Sibenik | 3:2 | Hajduk Split II | |||||||||
NK Solin | 2:1 | Hrv Dragovoljac | |||||||||
NK Kustosija | 2:3 | NK Dugopolje | |||||||||
Linfield | 2:4 | Coleraine | |||||||||
Larne FC | 2:4 | Ballymena Utd | |||||||||
Cliftonville | 0:2 | Crusaders | |||||||||
Dungannon | 3:1 | Glentoran | |||||||||
Glenavon | 2:0 | Warrenpoint | |||||||||
Institute FC | 0:2 | Carrick Rangers | |||||||||
Valmiera | 3:1 | Jelgava | |||||||||
Daugavpils | 2:3 | Spartaks | |||||||||
Wiener Neustadt | 1:1 | SV Stripfing | |||||||||
CD Águila | 2:0 | Jocoro | |||||||||
El Vencedor | 1:1 | FAS | |||||||||
NK Radomlje | 4:0 | Beltinci | |||||||||
NK Rogaska | 2:1 | NK Fuzinar | |||||||||
ND Bilje | 3:3 | NK Krka | |||||||||
Drava Ptuj | 1:2 | ND Gorica | |||||||||
NK Krsko | 3:0 | NK Dekani | |||||||||
NK Dravograd | 5:1 | NK Brezice 1919 | |||||||||
NK Dob | 1:1 | NK Brda | |||||||||
MC Oran | 3:1 | USM Bel Abbès | |||||||||
Llaneros FC | 0:2 | Bogotá FC | |||||||||
Barranquilla FC | 2:2 | Leones FC | |||||||||
Real C. | 3:1 | Orsomarso SC | |||||||||
Tigres FC | 1:1 | Real Santander | |||||||||
Independiente | 0:1 | San Francisco | |||||||||
Universitario | 2:2 | Árabe Unido | |||||||||
Nuremberg II | 1:1 | SpVgg Bayreuth |
|
||||||||
FV Illertissen | 0:2 | Türkgücü Münch. | |||||||||
VfR Garching | 0:2 | W. Burghausen | |||||||||
KF Llapi | 4:1 | KF Vushtrria | |||||||||
KF Flamurtari | 1:1 | FC Prishtina | |||||||||
Feronikeli 74 | 4:1 | KF Drenica | |||||||||
FavAC | 1:2 | First Vienna FC | |||||||||
ASV 13 | 2:1 | WAF Brigittenau | |||||||||
Post SV | 0:2 | SR Donaufeld | |||||||||
Wienerberg | 2:2 | Union Mauer | |||||||||
Lok Leipzig | 3:2 | Energie Cottbus |
|
||||||||
Altglienicke | 2:0 | ZFC Meuselwitz | |||||||||
G. Halberstadt | 1:1 | BFC Dynamo | |||||||||
Lichtenberg 47 | 1:0 | Berliner AK | |||||||||
Phoenix Rising | 4:2 | Reno FC | |||||||||
ATL UTD 2 | 2:1 | Kansas City II | |||||||||
Portland 2 | 2:4 | Oklahoma City | |||||||||
Fresno | 1:1 | Real Monarchs | |||||||||
Brechin City | 0:3 | Queen's Park | |||||||||
Annan Athletic | 3:2 | Albion Rovers | |||||||||
Edinburgh City | 1:0 | Stirling Albion | |||||||||
Elgin City | 0:1 | Stenhousemuir | |||||||||
Cove Rangers | 3:2 | Cowdenbeath | |||||||||
Pol. Warsaw | 0:2 | Huragan Morag | |||||||||
C. Elblag | 2:0 | Pogon Grodzisk | |||||||||
U. Skierniewice | 2:3 | Aleksandrow L. | |||||||||
Ursus Warszawa | 2:3 | Legia II | |||||||||
Sokol Ostroda | 4:1 | O. Zambrow | |||||||||
Frauental | 1:3 | DSV Leoben | |||||||||
Wildon | 1:1 | ASK Voitsberg | |||||||||
Br. Gracanica | 1:2 | Igman Konjic | |||||||||
FK Buducnost | 0:0 | FK Gorazde | |||||||||
FK Rudar Kakanj | 0:2 | Zvijezda G. | |||||||||
HNK Orasje | 0:2 | Radnik Hadzici | |||||||||
NK Jajce | 4:1 | J. Bihac | |||||||||
FK Olimpik | 2:1 | Travnik | |||||||||
Weiler | 0:1 | Hesperange | |||||||||
US Rumelange | 2:3 | UN Käerjeng 97 | |||||||||
Mertert-Wass. | 1:3 | Luxembourg City | |||||||||
Irtysh Omsk | 2:0 | Chita | |||||||||
Novosibirsk | 3:1 | Sakhalin | |||||||||
Dinamo Barnaul | 2:0 | Irkutsk | |||||||||
Abdysh-Ata Kant | 2:1 | Leader-Champion | |||||||||
Alay Osh | 0:1 | Alga Bishkek | |||||||||
FC Baden 1897 | 2:3 | SC Buochs | |||||||||
FC Biel-Bienne | 7:0 | SC Goldau | |||||||||
Zug 94 | 0:3 | SV Muttenz | |||||||||
Zimbru Chisinau | 2:2 | Dinamo-Auto | |||||||||
CSF Speranta | 1:0 | Codru | |||||||||
Sandvikens IF | 4:1 | Gefle | |||||||||
Vasalunds IF | 2:2 | Karlstad BK | |||||||||
BK Forward | 0:0 | Linköping City | |||||||||
Nyköpings BIS | 1:1 | Akropolis IF | |||||||||
Sylvia | 1:1 | Sollentuna FK | |||||||||
Ararat II | 0:6 | FC Van | |||||||||
Pyunik II | 2:5 | West Armenia | |||||||||
Urartu II | 7:0 | FC Dilijan | |||||||||
Shirak II | 0:0 | FC Ani | |||||||||
Lokomotiv | 4:1 | Torpedo | |||||||||
Naftan | 3:2 | FK Lida | |||||||||
DYuSSh-2 | 3:5 | FK Smorgon | |||||||||
Belshina | 2:2 | Rukh | |||||||||
Mikashevichi | 2:0 | Lokomotiv Gomel | |||||||||
FK Baranovichi | 0:5 | Smolevichi | |||||||||
Orsha | 2:1 | Krumkachi | |||||||||
Slonim | 2:1 | Svetlogorsk | |||||||||
Limón FC | 3:4 | AD San Carlos | |||||||||
KÍ Klaksvík | 2:2 | Skála | |||||||||
B36 Tórshavn | 3:1 | TB Tvøroyri | |||||||||
F91 Dudelange | 1:3 | Jeunesse Esch | |||||||||
Leverkusen U19 | 5:0 | Duisburg U19 | |||||||||
B. Dortmund U19 | 0:2 | 1.FC Köln U19 | |||||||||
Schalke 04 U19 | 2:1 | Bielefeld U19 | |||||||||
Pr. Münster U19 | 0:4 | M'gladbach U19 | |||||||||
Aachen U19 | 0:4 | VfL Bochum U19 | |||||||||
Egersund | 4:0 | Vidar | |||||||||
Levanger | 2:0 | Brattvåg | |||||||||
Iztapa | 3:2 | CSD Municipal | |||||||||
Ba FC | 3:0 | Labasa FC | |||||||||
FF Jaro | 4:1 | Ekenäs IF | |||||||||
Asker | 4:3 | Åsane | |||||||||
Sotra | 3:2 | Bærum | |||||||||
Grorud | 5:1 | Florø SK | |||||||||
Greifswalder FC | 2:0 | MSV Pampow | |||||||||
Ludwigsfelde | 0:2 | BW Berlin | |||||||||
S. Myanmar FC | 0:0 | Yangon United | |||||||||
Dagon Star Utd. | 5:3 | Mahar United | |||||||||
Connah's Quay | 1:1 | Cardiff Met | |||||||||
FC Paradiso | 0:3 | Winterthur U21 | |||||||||
Eschen/Mauren | 2:2 | SV Höngg | |||||||||
FC Dietikon | 2:4 | FC Tuggen | |||||||||
Slavija S. | 0:0 | Rudar Prijedor | |||||||||
Kozara Gradiska | 0:0 | Tekstilac | |||||||||
FK Alfa Modriča | 3:1 | Podrinje | |||||||||
Jedinstvo Brcko | 1:2 | FK Krupa | |||||||||
Pianese | 0:2 | Pistoiese | |||||||||
Pärnu Vaprus | 1:0 | Kalev U21 | |||||||||
Red Star U19 | 2:0 | Vojvodina U19 | |||||||||
PSNI FC | 1:4 | Loughgall | |||||||||
Dundela FC | 1:1 | Newry City | |||||||||
Knockbreda FC | 0:5 | Portadown | |||||||||
Ballinamallard | 1:1 | Ards FC | |||||||||
Dergview | 1:1 | Ballyclare | |||||||||
HW Welders | 2:1 | Queen's Uni | |||||||||
Goa II | 0:0 | Real Kashmir | |||||||||
Bengaluru II | 3:3 | Jamshedpur II | |||||||||
Mohun Bagan | 1:0 | Indian Navy | |||||||||
07 Vestur | 4:1 | EB/S II | |||||||||
NSÍ II | 2:2 | HB Tórshavn II | |||||||||
KÍ II | 4:0 | B71 Sandoy | |||||||||
Longford Town | 0:2 | Shelbourne | |||||||||
W. Bremen U19 | 2:4 | Wolfsburg U19 | |||||||||
St. Pauli U19 | 0:1 | Hertha BSC U19 | |||||||||
E. Cottbus U19 | 5:5 | Hamburg U19 | |||||||||
Magdeburg U19 | 0:1 | D. Dresden U19 | |||||||||
Hannover 96 U19 | 4:0 | Holst. Kiel U19 | |||||||||
Niendorf U19 | 2:4 | U. Berlin U19 | |||||||||
Bröndby IF U19 | 2:1 | Lyngby BK U19 | |||||||||
Vejle BK U19 | 2:3 | Odense BK U19 | |||||||||
Aalborg BK U19 | 4:1 | Randers FC U19 | |||||||||
Aarhus GF U19 | 0:0 | Sönderjyske U19 | |||||||||
Silkeborg U19 | 2:2 | Midtjylland U19 | |||||||||
Azzurri LS | 1:1 | BSC YB U21 | |||||||||
US Terre Sainte | 4:2 | CS Chênois | |||||||||
Martigny-Sports | 0:2 | Vevey-Sports | |||||||||
Valenciennes B | 1:2 | Amiens SC B | |||||||||
Hessen Kassel | 2:2 | Stadtallendorf | |||||||||
Hanau 93 | 0:2 | SC Waldgirmes | |||||||||
TuS Dietkirchen | 2:1 | RW Hadamar | |||||||||
FSV Fernwald | 0:2 | SV 1910 Neuhof | |||||||||
G. Bordeaux B | 2:0 | Bayonne | |||||||||
UA Cognac | 0:2 | Pau FC B | |||||||||
Niort B | 1:4 | Stade Poitevin | |||||||||
Indonesia U18 | 3:4 AET | Malaysia U18 | |||||||||
Australia U18 | 2:1 | Myanmar U18 | |||||||||
GSI Pontivy | 1:1 | Rennes B | |||||||||
Brest B | 0:3 | TA Rennes | |||||||||
Haverfordwest | 5:0 | Caerau Ely | |||||||||
Afan Lido | 0:1 | Undy | |||||||||
Cambrian & C. | 2:1 | Llantwit Major | |||||||||
Cwmbran Celtic | 1:1 | Swansea Uni | |||||||||
STM Sports | 3:1 | Cwmamman United | |||||||||
Taffs Well | 3:1 | Ammanford | |||||||||
Dynamo M II | 2:1 | Loko Moscow II | |||||||||
Spartak II | 2:1 | CSKA Moscow II | |||||||||
Ural II | 2:2 | KS Samara II | |||||||||
Rubin Kazan II | 0:0 | Arsenal Tula II | |||||||||
Velbert 02 | 1:3 | SW Essen | |||||||||
Union Nettetal | 2:3 | 1.FC Monheim | |||||||||
Magni | 3:1 | Afturelding | |||||||||
SpVgg Ansbach | 0:2 | ATSV Erlangen | |||||||||
TSV Abtswind | 1:3 | Eintr. Bamberg | |||||||||
Bayern Hof | 2:0 | Viktoria Kahl | |||||||||
1.FC Sand | 1:1 | Ammerthal | |||||||||
DJK Gebenbach | 0:0 | ASV Cham | |||||||||
FK Zbuzany | 3:0 | Sl. Liberec B | |||||||||
Jablonec B | 4:1 | Usti nad Orlici | |||||||||
Motorlet Prague | 2:0 | Karlovy Vary | |||||||||
Zivanice | 2:1 on pens | Zapy | |||||||||
Pisek | 0:1 | Domazlice | |||||||||
Prepere | 2:0 | Sokol Brozany | |||||||||
FC Sion U21 | 3:1 | FC Münsingen | |||||||||
FC Thun U21 | 4:1 | FC Echichens | |||||||||
FC Piamont | 1:2 | FC Portalban | |||||||||
FC Colombier | 0:2 | FC La Tour | |||||||||
SC Düdingen | 4:1 | FC Farvagny | |||||||||
CS Romontois | 1:0 | Xamax FCS U21 | |||||||||
Tampere United | 0:2 | SalPa | |||||||||
Espoon PS | 1:0 | Käpylän Pallo | |||||||||
KaaPo | 6:0 | FC Jazz | |||||||||
P-Iirot | 1:2 | FC Espoo | |||||||||
JäPS | 3:1 | FC Kiffen | |||||||||
Reipas Lahti | 0:1 | JIPPO | |||||||||
KJP Kouvola | 0:1 | Mikkelin | |||||||||
VJS Vantaa | 2:2 | HJK Klubi 04 | |||||||||
Nurmijärvi | 6:2 | Pallo-Kissat | |||||||||
Phil. Air Force | 0:3 | United City | |||||||||
G. Archers Utd. | 1:1 | Global FC | |||||||||
AS Géménos | 1:2 | AC Ajaccio B | |||||||||
UGA Ardziv | 1:2 | AS Furiani | |||||||||
FC Lucciana | 2:2 | OGC Nice B | |||||||||
Côte Bleue | 1:1 | Athl. Marseille | |||||||||
Le Havre B | 0:1 | SM Caen B | |||||||||
Grand-Quevilly | 3:4 | QRM B | |||||||||
AG Caen | 1:2 | Avranches B | |||||||||
US Alençon | 1:5 | FC Saint-Lô | |||||||||
Pacy Ménilles | 0:3 | AS Cherbourg | |||||||||
ESM Gonfreville | 1:2 | FC Dieppe | |||||||||
AF Virois | 1:1 | Évreux FC 27 | |||||||||
R. Strasbourg B | 2:2 | ES Thaon | |||||||||
Troyes B | 1:2 | US Raon-l'Étape | |||||||||
Mézières | 1:2 | Neuweg | |||||||||
Toulouse B | 3:2 | Rodez AF B | |||||||||
Clermont B | 0:0 | Aurillac FC | |||||||||
Hauts Lyonnais | 3:2 | FC Limonest | |||||||||
Orlando City B | 1:2 | Lansing Ignite | |||||||||
Racing Besançon | 0:2 | AJ Auxerre B | |||||||||
Is-Selongey | 2:2 | Dijon FCO B | |||||||||
FC Sochaux B | 1:1 | Besançon Foot | |||||||||
FC Chanthabouly | 2:4 | Master 7 | |||||||||
Atletico Malmi | 2:1 | PK-35 | |||||||||
La Roche Vendée | 6:0 | US Changé | |||||||||
Stade Laval B | 4:2 | Pouzauges | |||||||||
Union Perg | 1:1 | SV Wallern | |||||||||
Schallerbach | 3:1 | ASKÖ Oedt | |||||||||
Edelweiß | 3:0 | Micheldorf | |||||||||
St. Martin/M. | 1:2 | Weißkirchen | |||||||||
SV Bad Ischl | 3:0 | Mondsee | |||||||||
Friedburg | 2:1 | SPG Pregarten | |||||||||
Avoine OCC | 3:0 | Châteauroux B | |||||||||
Helsingör U19 | 4:1 | B.93 U19 | |||||||||
Viborg FF U19 | 4:3 | HB Köge U19 | |||||||||
Kolding IF U19 | 0:2 | Hobro IK U19 | |||||||||
Naestved BK U19 | 4:3 | Naesby BK U19 | |||||||||
Hvidovre IF U19 | 5:0 | Holbaek B&I U19 | |||||||||
AC Horsens U19 | 4:2 | Hellerup IK U19 | |||||||||
Esperanza SC | 0:4 | Criac. Shinjuku | |||||||||
tonan Maebashi | 3:0 | Identy Mirai | |||||||||
Saitama SC | 1:2 | Waseda A-Style | |||||||||
Toho Titanium | 3:0 | Tokyo Int'l Uni | |||||||||
Vertfee Yaita | 1:0 | Kanagawa Teach. | |||||||||
FC Vaajakoski | 5:3 | OLS | |||||||||
GBK | 1:1 | KuFu-98 | |||||||||
Mons Calpe Res | 0:3 | College Reserve | |||||||||
Altach Juniors | 5:1 | Röthis | |||||||||
Dornbirner SV | 1:0 | Langenegg | |||||||||
Hohenems | 2:2 | Wolfurt | |||||||||
Husumer SV | 2:2 | VfB Lübeck II | |||||||||
SC Weiche 08 II | 6:0 | Pr. Reinfeld | |||||||||
Nastolan Nopsa | 1:5 | Pallokerho | |||||||||
Jokelan Kisa | 1:2 | Valtti | |||||||||
FC Liestal | 3:3 | FC Lerchenfeld | |||||||||
FC Konolfingen | 0:0 | FC Tavannes | |||||||||
FC Köniz II | 1:2 | FC Cornol | |||||||||
FC Bubendorf | 3:0 | SC Dornach | |||||||||
OSC Vellmar | 4:0 | Barockstadt II | |||||||||
Buch. Flieden | 5:0 | Sandershausen | |||||||||
Tochigi City | 3:1 | Tsukuba FC | |||||||||
Cracovia U19 | 1:3 | Korona U19 | |||||||||
Escola V. U19 | 1:2 | Lubin U19 | |||||||||
Pogon U19 | 4:0 | UKS SMS U19 | |||||||||
Lech U19 | 3:2 | Gornik U19 | |||||||||
Jagiellonia U19 | 5:1 | Hutnik U19 | |||||||||
Legia U19 | 3:0 | Arka Gdynia U19 | |||||||||
FCO Neugersdorf | 4:0 | VfL Halle 96 | |||||||||
Ein. Rudolstadt | 0:0 | Sandersdorf | |||||||||
Nordhausen II | 7:0 | VfB Krieschow | |||||||||
Urania Genève | 2:0 | Saint-Maurice | |||||||||
FC Forward | 1:1 | FC Genolier | |||||||||
FC Sierre | 6:2 | FC Renens | |||||||||
FC Eagles Aarau | 1:1 | FC Lachen | |||||||||
FC Wettingen | 1:1 | FC Adliswil | |||||||||
SC Schöftland | 1:0 | FC Grenchen 15 | |||||||||
NK Pajde | 2:1 | Blue Stars ZH | |||||||||
Llanfair United | 1:1 | Ruthin | |||||||||
Llangefni | 2:0 | Gresford | |||||||||
Llanrhaeadr | 1:2 | Penrhyncoch | |||||||||
Llandudno | 3:1 | Corwen FC | |||||||||
Porthmadog | 0:2 | Conwy | |||||||||
FC Mendrisio | 2:0 | FC Emmenbrücke | |||||||||
Perlen-Buchr. | 5:1 | FC Ibach | |||||||||
FC Willisau | 4:1 | Kickers Luzern | |||||||||
VfB Durach | 1:2 | Garmisch | |||||||||
TuS Geretsried | 0:0 | SpV Kaufbeuren | |||||||||
FC Kempten | 0:1 | SC Olching | |||||||||
SC Ichenhausen | 0:1 | VfR Neuburg/D. | |||||||||
TSV Kareth | 1:0 | SpVgg Lam | |||||||||
VfB Straubing | 6:2 | TV Aiglsbach | |||||||||
Ettmannsdorf | 1:1 | BSC Woffenbach | |||||||||
SV Neukirchen | 1:1 | F. Regensburg | |||||||||
TJK Legion U17 | 6:0 | Harju JK U17 | |||||||||
FC Nomme U17 | 10:0 | Levadia U17 | |||||||||
Tabasalu U17 | 4:3 | Kalev U17 | |||||||||
S. Brijeg U17 | 0:2 | Velez U17 | |||||||||
FK MDK U17 | 2:2 | Banja Luka U17 | |||||||||
Sloboda T U17 | 3:0 | Zeljeznicar U17 | |||||||||
Zr. Mostar U17 | 6:0 | Tuzla City U17 | |||||||||
U'haching U17 | 2:0 | Karlsruhe U17 | |||||||||
Hoffenheim U17 | 3:0 | Mainz 05 U17 | |||||||||
Gr. Fürth U17 | 1:1 | FC Augsburg U17 | |||||||||
Braunschw. U17 | 2:4 | D. Dresden U17 | |||||||||
CZ Jena U17 | 3:1 | Hamburg U17 | |||||||||
St. Pauli U17 | 2:3 | RB Leipzig U17 | |||||||||
W. Bremen U17 | 2:0 | U. Berlin U17 | |||||||||
Chemnitz U17 | 0:0 | E. Cottbus U17 | |||||||||
Hannover 96 U17 | 1:1 | Wolfsburg U17 | |||||||||
Sarajevo U19 | 8:1 | Slavija S. U19 | |||||||||
Čukarički U17 | 10:0 | Vrsac U17 | |||||||||
Macva U17 | 1:2 | Zemun U17 | |||||||||
Graficar U17 | 3:1 | Rad U17 | |||||||||
Kiker U17 | 2:0 | Apolon 4 U17 | |||||||||
HJK U19 | 1:0 | FC Espoo U19 | |||||||||
SJK U19 | 1:3 | KuPS U19 | |||||||||
Ilves U19 | 1:2 | Atlantis FC U19 | |||||||||
W. Bremen III | 0:1 | BTS Neustadt | |||||||||
Romonta Amsdorf | 2:2 | Sangerhausen | |||||||||
Edelw. Arnstedt | 2:2 | Blau-Weiß Dölau | |||||||||
SV BW Zorbau | 4:0 | SV Kelbra | |||||||||
SV Westerhausen | 1:1 | Haldensleber SC | |||||||||
OSC Bremerhaven | 0:0 | Woltmershausen | |||||||||
Melchiorshausen | 4:0 | SV Lemwerder | |||||||||
TSV Hasenbüren | 1:0 | SC Vahr-Blockd. | |||||||||
Kickers Selb | 5:0 | FSV Stadeln | |||||||||
Neudrossenfeld | 2:1 | Quelle Fürth | |||||||||
SV Schwaig | 4:0 | Feuchtwangen | |||||||||
Vorw. Röslau | 4:2 | TSV Kornburg | |||||||||
Luzern U18 | 7:4 | BEJUNE U18 | |||||||||
FC Basel U18 | 7:1 | Aarau U18 | |||||||||
Lausanne U18 | 2:1 | Servette U18 | |||||||||
Team Ticino U18 | 2:3 | FC Sion U18 | |||||||||
Schott Jena | 1:1 | SC 1903 Weimar | |||||||||
SpVgg Geratal | 0:1 | Sondershausen | |||||||||
Heiligenstadt | 1:1 | Thüringen Weida | |||||||||
1.FC Sonneberg | 2:1 | SV 09 Arnstadt | |||||||||
E. Ueckermünde | 7:0 | SGA Boizenburg | |||||||||
Anker Wismar | 7:0 | SV 90 Görmin | |||||||||
SV Pastow | 1:0 | FC Förderkader | |||||||||
Rostocker FC | 5:3 | Penzliner SV | |||||||||
Neubrandenburg | 9:2 | TSV Bützow | |||||||||
Grimmener SV | 2:3 | Güstrower SC | |||||||||
TSV Pansdorf | 4:1 | Lübecker SC | |||||||||
TSV Travemünde | 3:1 | Büchen-Sieben. | |||||||||
Phoenix Kisdorf | 2:2 | Heikendorfer SV | |||||||||
FC Dornbreite | 5:2 | TSV Klausdorf | |||||||||
ASV Dachau | 2:2 | St. Hauzenberg | |||||||||
FC Töging | 0:1 | Kirchheimer SC | |||||||||
1.FC Passau | 1:0 | TuS Holzkirchen | |||||||||
TSV Waldkirchen | 2:3 | SB Traunstein | |||||||||
SpVgg Landshut | 3:3 | SB Rosenheim | |||||||||
Berlin United | 1:2 | Spand. Kickers | |||||||||
SG Malberg/R. | 2:2 | FV Morbach | |||||||||
FSV Salmrohr | 0:0 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
FC Hochwald | 0:1 | Emmelshausen | |||||||||
FSV Tarforst | 2:2 | SG Neitersen/A. | |||||||||
SG Schneifel | 0:3 | SV Windhagen | |||||||||
ÖTSU Hallein | 3:0 | FC Puch | |||||||||
SV Altengamme | 1:0 | Nettelnburg/A. | |||||||||
VfL Lohbrügge | 2:1 | Klub Kosova | |||||||||
BSG Stahl Riesa | 0:2 | FSV Neusalza-S. | |||||||||
Pirna-Copitz | 1:2 | Germ. Mittweida | |||||||||
Motor Wilsdruff | 1:4 | Großenhainer FV | |||||||||
K. Markkleeberg | 2:2 | SG Taucha 99 | |||||||||
BW Leipzig | 1:1 | Radebeuler BC | |||||||||
FC Ederbergland | 4:2 | Langenaubach | |||||||||
VfB Marburg | 2:1 | Schwanheim | |||||||||
VfL Theesen | 3:3 | Neuenkirchen | |||||||||
SV Saar 05 | 4:1 | FSV Jägersburg | |||||||||
SG Mettlach | 1:3 | FV Eppelborn | |||||||||
VfB Dillingen | 3:1 | FV Bischmisheim | |||||||||
Jahn Hiesfeld | 4:0 | Wermelskirchen | |||||||||
FC Zuzenhausen | 4:2 | Mutschelbach | |||||||||
FC Kirrlach | 2:4 | VfR Gommersdorf | |||||||||
VfB Eppingen | 2:1 | TSV Wieblingen | |||||||||
Fort. Kirchfeld | 1:1 | Friedrichstal | |||||||||
VfR Mannheim | 2:2 | SV Spielberg | |||||||||
FC Teningen | 1:1 | SV Kuppenheim | |||||||||
FV Lörrach-Br. | 4:0 | FC Denzlingen | |||||||||
SV Weil | 4:0 | 1.SV Mörsch | |||||||||
SV Endingen | 0:1 | FC Auggen | |||||||||
FC Lennestadt | 3:0 | SV Hohenlimburg | |||||||||
SC Neheim | 2:3 | Finnentrop/Bam. | |||||||||
Wolfenbüttel | 4:0 | Eintr. Northeim | |||||||||
G. Egestorf/L. | 3:3 | MTV Gifhorn | |||||||||
TG Höchberg | 1:1 | ASV Rimpar | |||||||||
FC Coburg | 2:3 | Unterpleichfeld | |||||||||
SV Memmelsdorf | 4:1 | Kleinrinderfeld | |||||||||
SV Friesen | 0:2 | TuS Röllbach | |||||||||
FT Schweinfurt | 1:5 | 1.FC Geesdorf | |||||||||
Alem. Haibach | 4:0 | TSV Lengfeld | |||||||||
Ramlingen-E. | 3:0 | Barsinghausen | |||||||||
Lothian Thistle | 5:0 | Wigtown | |||||||||
Auchinleck | 6:1 | Dundonald Bluebell JFC | |||||||||
Großkrotzenburg | 2:2 | RW Frankfurt | |||||||||
Sportfreunde 04 | 1:3 | RW Darmstadt | |||||||||
Hanauer SC 1960 | 4:1 | Wald-Michelbach | |||||||||
Monterrey U20 | 4:1 | Toluca U20 | |||||||||
San Luis U20 | 2:1 | Tigres UANL U20 | |||||||||
Kitzbühel | 4:1 | Imst | |||||||||
Alberschwende | 1:3 | Bezau | |||||||||
FC Bizau | 7:1 | Ludesch | |||||||||
USK Anif | 2:2 | Kuchl | |||||||||
Seekirchen | 0:2 | Saalfelden | |||||||||
A. Salzburg | 2:3 | Wals-Grünau | |||||||||
St. Johann | 3:1 | Bischofshofen | |||||||||
FC Bazenheid | 2:3 | FC Kreuzlingen | |||||||||
FC Uzwil | 3:0 | United Zürich | |||||||||
FC Weesen | 2:1 | FC Rüti | |||||||||
FC Widnau | 0:2 | Chur 97 | |||||||||
FC Bassersdorf | 1:1 | FC Seuzach | |||||||||
SV Curslack-N. | 3:3 | TuS Osdorf | |||||||||
Horitschon | 2:2 | Leithaprodersd. | |||||||||
St. Margarethen | 0:2 | Güssing | |||||||||
SG Meisenheim | 6:0 | SG Rieschweiler | |||||||||
Waldalgesheim | 3:1 | SV Morlautern | |||||||||
Silz/Mötz | 3:1 | Kematen | |||||||||
FC Söll | 0:0 | FC Volders | |||||||||
Natters | 0:1 | SV Innsbruck | |||||||||
Union Innsbruck | 2:2 | Mils | |||||||||
Völs | 0:5 | SK St. Johann | |||||||||
Rohrbach/G. | 1:0 | Kremser SC | |||||||||
Spratzern | 3:4 | Waidhofen/T. | |||||||||
SC Ortmann | 0:0 | Zwettl | |||||||||
TSV Gellersen | 2:3 | VfL Lüneburg | |||||||||
Vändra Vaprus | 6:1 | FC Helios Voru | |||||||||
SV Hö/Nie | 2:2 | Giesenkirchen | |||||||||