USA U20 | 1:2 | Ecuador U20 | |||||||||
South Korea U20 | 6:5 on pens | Senegal U20 | |||||||||
Vasco da Gama | 2:1 | Internacional |
|
||||||||
Palmeiras | 1:0 | Athletico-PR |
|
||||||||
Londrina-PR | 1:0 | Cuiabá-MT |
|
||||||||
Ponte Preta | 0:0 | Botafogo-SP | |||||||||
Oeste | 0:0 | Figueirense FC | |||||||||
Brasil Pelotas | 1:0 | Operário-PR | |||||||||
Criciúma EC | 1:1 | Vila Nova FC | |||||||||
Coritiba FC | 2:3 | Paraná | |||||||||
Lienden | 0:2 | ASWH | |||||||||
Quick Boys | 1:0 AET | VVSB | |||||||||
Kolos Kovalivka | 2:0 | Chornomorets | |||||||||
Volyn Lutsk | 0:3 | Karpaty | |||||||||
FC Espoo U19 | 2:2 | Ilves U19 | |||||||||
SJK U19 | 1:2 | Kaarinan U19 | |||||||||
KuPS U19 | 0:0 | TPS U19 | |||||||||
TiPS | 5:2 | TuPS | |||||||||
PK-35 | 2:0 | Ponnistajat | |||||||||
Atletico Malmi | 2:0 | Puistolan Urh. | |||||||||
Nastolan Nopsa | 0:3 | Valtti | |||||||||
Hyvinkään PS | 0:5 | RiPS | |||||||||
F. Heddesheim | 0:2 | Freiburger FC | |||||||||
FV Dudenhofen | 2:0 | SF Köllerbach | |||||||||
SG Ehrenberg | 2:1 | Türkgücü Kassel | |||||||||
RSV Weyer | 5:0 | TuBa Pohlheim | |||||||||
VfB Ginsheim II | 4:3 | SKG Rodgau | |||||||||
SV 1910 Neuhof | 1:0 | Hanau 93 | |||||||||
Sarmiento Junin | 3:5 on pens | Central Córdoba | |||||||||
Dep. Coopsol | 1:1 | Juan Aurich | |||||||||
Toronto | 2:2 | Kansas City | |||||||||
San Jose | 2:2 | Dallas | |||||||||
FC Tokyo Res. | 1:1 | Nagano Parceiro | |||||||||
Honda FC | 1:0 | Verspah Oita | |||||||||
FC Osaka | 0:3 | Sony Sendai | |||||||||
Nara Club | 1:0 | Reilac Shiga | |||||||||
ReinMeer Aomori | 1:3 | Atletico Suzuka | |||||||||
Sapporo FC | 4:0 | Nippon Express | |||||||||
H. Tokachi SE | 6:0 | R.S. Kushiro | |||||||||
Ni.St. Muroran | 4:2 | Hoku. Iwamizawa | |||||||||
Norbr. Hokkaido | 7:0 | Toyota Hokkaido | |||||||||
Kansai Uni '08 | 4:0 | St.Andrews FC | |||||||||
Lagend Shiga | 1:0 | Hannan Uni Club | |||||||||
Biwako S. HIRA | 1:0 | Asuka FC | |||||||||
Kyoto Shiko SC | 0:2 | Laran. Kyoto | |||||||||
Tekstilac | 0:0 | Drina Zvornik | |||||||||
FK Alfa Modriča | 3:0 | Sutjeska Foca | |||||||||
Slavija S. | 4:0 | Mrkonjic | |||||||||
Podrinje | 3:3 | Kozara Gradiska | |||||||||
OFK Sloga | 5:1 | Zeljeznicar BL | |||||||||
CR Belouizdad | 2:0 | JSM Bejaia | |||||||||
Rapide Oued Zem | 1:0 | O. Khouribga | |||||||||
ATL UTD 2 | 1:3 | NY Red Bulls II | |||||||||
Phoenix Rising | 5:0 | Tulsa | |||||||||
Kansas City II | 0:0 | Charlotte Ind. | |||||||||
Orlando City B | 2:1 | Forward Madison | |||||||||
Toronto FC II | 3:0 | Lansing Ignite | |||||||||
TJK Legion U17 | 1:1 | FC Nomme U17 | |||||||||
Tabasalu U17 | 4:2 | Maardu U17 | |||||||||
Kalev U17 | 3:0 | Levadia U17 | |||||||||
Ida-Virumaa U17 | 9:2 | Harju JK U17 | |||||||||
César Vallejo | 1:0 | Alianza UDH | |||||||||
Dep. Municipal | 1:1 | CA Mannucci | |||||||||
Sport. Cristal | 3:1 | Dep. Binacional | |||||||||
Bray Wanderers | 0:1 | Shelbourne | |||||||||
Drogheda United | 4:2 | Athlone Town | |||||||||
Limerick FC | 2:1 | Galway United | |||||||||
Cabinteely | 2:2 | Cobh Ramblers | |||||||||
Longford Town | 1:0 | Wexford FC | |||||||||
Shamrock Rovers | 2:2 | Derry City | |||||||||
Sligo Rovers | 1:1 | St. Pat's | |||||||||
Finn Harps | 0:3 | Dundalk FC | |||||||||
New Project | 0:0 | Super Nova | |||||||||
Rezeknes FA | 3:1 | Bebri | |||||||||
Auda | 1:2 | FK Smiltene | |||||||||
Grobina | 1:2 | JDFS Alberts | |||||||||
Balvi | 0:5 | Tukums | |||||||||
Piacenza | 0:0 | Trapani | |||||||||
CD Trasandino | 0:1 | CD Everton | |||||||||
Rangers Talca | 0:2 | U. de Chile | |||||||||
Magallanes | 0:2 | La Calera | |||||||||
Melipilla | 0:0 | Union Española | |||||||||
Wanderers | 1:2 | Audax Italiano | |||||||||
Vallenar | 1:0 | Cobresal | |||||||||
Santa Cruz | 3:2 | O'Higgins | |||||||||
Bisceglie | 3:3 on pens | Lucchese | |||||||||
Extremadura | 0:0 | RCD Mallorca | |||||||||
CA Osasuna | 1:0 | Real Oviedo | |||||||||
UD Almería | 3:0 | Albacete | |||||||||
Granada CF | 2:1 | Alcorcón | |||||||||
Sporting Gijón | 1:0 | Cádiz CF |
|
||||||||
Dep. La Coruña | 2:0 | Córdoba CF | |||||||||
Málaga CF | 3:0 | Elche CF | |||||||||
Prevysov | 4:2 | Kraluv Dvur | |||||||||
Pisek | 1:4 | Olympia | |||||||||
Dobrovice | 2:1 on pens | Benesov | |||||||||
Vysehrad | 7:1 | Litomericko | |||||||||
Zivanice | 2:1 | Usti nad Orlici | |||||||||
Sokol Brozany | 0:2 | Loko Vltavin | |||||||||
ZJ FC | 5:0 | SH Shenxin | |||||||||
WH Yangtze | 0:0 | HN FC | |||||||||
FK Senja | 1:1 | Bærum | |||||||||
Mjølner | 0:1 | Florø SK | |||||||||
Åsane | 5:0 | Oppsal Fotball | |||||||||
Legia II | 1:0 | Ursus Warszawa | |||||||||
Huragan Morag | 2:1 | Ruch W.M. | |||||||||
Znicz Biala P. | 2:3 | Pelikan Lowicz | |||||||||
LKS Lomza | 1:1 | Pol. Warsaw | |||||||||
Sokol Ostroda | 1:2 | O. Zambrow | |||||||||
Victoria Sulejowek | 1:1 | U. Skierniewice | |||||||||
Västerås SK | 2:0 | IK Frej Täby | |||||||||
Trelleborg | 0:0 | Degerfors | |||||||||
Brommapojkarna | 1:1 | Mjällby AIF | |||||||||
UD Mutilvera | 0:0 | Marino Luanco | |||||||||
Las Rozas CF | 0:0 | SD Logroñés | |||||||||
CP Villarrobledo | 2:1 | G. Segoviana | |||||||||
Moralo CP | 2:0 | Linares | |||||||||
Hilleröd F | 0:2 | Tarup-Paarup IF | |||||||||
1.FC Düren | 1:1 | Wegberg-Beeck | |||||||||
Mikashevichi | 1:5 | Belshina | |||||||||
FK Baranovichi | 0:5 | Rukh | |||||||||
Smolevichi | 3:1 | Orsha | |||||||||
Lokomotiv Gomel | 6:1 | FK Smorgon | |||||||||
Svetlogorsk | 1:0 | Krumkachi | |||||||||
Slonim | 0:2 | FK Lida | |||||||||
Volna Pinsk | 0:2 | DYuSSh-2 | |||||||||
SC Emmen | 1:2 | FC Rotkreuz | |||||||||
Leithaprodersd. | 4:1 | Parndorf II | |||||||||
Ritzing | 3:0 | Kohfidisch | |||||||||
St. Margarethen | 1:1 | Markt Allhau | |||||||||
Siegendorf | 1:2 | Eltendorf | |||||||||
Oberwart | 3:4 | Deutschkreutz | |||||||||
Wimpassing | 3:2 | Horitschon | |||||||||
SK Treibach | 4:0 | TSU Matrei | |||||||||
FC Söll | 1:1 | Kirchbichl | |||||||||
SV Zams | 0:3 | Hall | |||||||||
A. Lustenau II | 4:1 | Dornbirner SV | |||||||||
Röthis | 1:2 | Wolfurt | |||||||||
Admira Dornbirn | 1:1 | FC Bizau | |||||||||
Lauterach | 2:0 | Alberschwende | |||||||||
FC Lerchenfeld | 2:0 | FC Moutier | |||||||||
FC Prishtina BE | 1:1 | FC Tavannes | |||||||||
FC Liestal | 2:3 | FC Köniz II | |||||||||
FC Subingen | 1:2 | FC Konolfingen | |||||||||
FC Allschwil | 3:5 | SC Dornach | |||||||||
SV Muttenz | 26:0 | AS Timau | |||||||||
FC Cornol | 2:0 | SC Binningen | |||||||||
FC Altdorf | 1:3 | AS Novazzano | |||||||||
AC Taverne | 1:0 | Perlen-Buchr. | |||||||||
FC Hergiswil | 3:1 | FC Eschenbach | |||||||||
FC Willisau | 0:4 | FC Paradiso | |||||||||
FC Sarnen | 2:0 | FC Brunnen | |||||||||
FC Lugano II | 2:1 | Kickers Luzern | |||||||||
FC Ibach | 1:0 | FC Sursee | |||||||||
FC Uzwil | 4:4 | FC Dübendorf | |||||||||
FC Rüti | 2:2 | FC Amriswil | |||||||||
FC Seuzach | 0:4 | FC Kreuzlingen | |||||||||
FC Widnau | 2:2 | Chur 97 | |||||||||
FC Uster | 0:1 | Blue Stars ZH | |||||||||
FC Zürich U18 | 5:0 | Lausanne U18 | |||||||||
GC Zürich U18 | 3:3 | BEJUNE U18 | |||||||||
FC Zürich U18 | 5:0 | Lausanne U18 | |||||||||
GC Zürich U18 | 3:3 | BEJUNE U18 | |||||||||
FC Basel U17 | 1:1 | Luzern U17 | |||||||||
BEJUNE U17 | 5:5 | Lausanne U17 | |||||||||
St. Gallen U18 | 2:1 | BSC YB U17 | |||||||||
Mendiola 1991 | 1:1 | Phil. Air Force | |||||||||
CA Atenas | 3:2 | Central | |||||||||
Sud América | 0:1 | Albion FC | |||||||||
Cerrito | 1:2 | Mvd City Torque | |||||||||
Rentistas | 2:0 | Bella Vista | |||||||||
Villa Española | 0:1 | Tacuarembó | |||||||||
Karlslunds IF | 0:0 | Linköping City | |||||||||
Gefle | 0:0 | Sollentuna FK | |||||||||
BK Forward | 3:2 | Rynninge IK | |||||||||
Akropolis IF | 2:0 | Nyköpings BIS | |||||||||
Eskilsminne IF | 1:2 | Värnamo | |||||||||
Torns IF | 3:1 | Assyriska IK | |||||||||
Kristianstad FC | 2:1 | Utsiktens BK | |||||||||
Ljungskile SK | 3:0 | Landskrona | |||||||||
Aarhus GF U19 | 4:0 | Lyngby BK U19 | |||||||||
Aalborg BK U19 | 2:2 | Silkeborg U19 | |||||||||
Helsingör U19 | 1:3 | HB Köge U19 | |||||||||
Roskilde U19 | 6:3 | Holbaek B&I U19 | |||||||||
Hellerup IK U19 | 2:0 | Randers FC U19 | |||||||||
Naesby BK U19 | 3:2 | B.93 U19 | |||||||||
Viborg FF U19 | 1:4 | Akademisk U19 | |||||||||
Hvidovre IF U19 | 1:0 | Naestved BK U19 | |||||||||
Akwa United | 3:3 | Enugu Rangers | |||||||||
Lobi Stars | 1:3 | Enyimba Aba | |||||||||
Kano Pillars | 2:1 | Ifeanyi Ubah | |||||||||
VV Kloetinge | 1:3 | DETO | |||||||||
SV Nootdorp | 0:4 | DETO | |||||||||
SV ARC | 4:1 | SHO | |||||||||
Spijkenisse | 3:0 | Noordscheschut | |||||||||
VV Bennekom | 0:3 | Go Ahead Kampen | |||||||||
HN Billows | 2:1 | GX PG Haliao | |||||||||
SZ Peng City | 0:0 | KS FC | |||||||||
SZ Pengcheng | 2:1 | LS UCI | |||||||||
KM Z.H. Shipman | 1:1 | NJ Shaye | |||||||||
HB Istar | 2:3 | HZ Qiantang | |||||||||
JX Lushan | 0:0 | WH Three Towns | |||||||||
SX KQ Yuejia | 1:0 | FJ Tianxin | |||||||||
Elversberg U19 | 1:2 | Offenbach U19 | |||||||||
Labasa FC | 1:1 | Rewa FA | |||||||||
1.FC Köln U17 | 4:0 | FC Bayern U17 | |||||||||
Wolfsburg U17 | 0:2 | B. Dortmund U17 | |||||||||
FC Baden 1897 | 0:4 | FC Black Stars | |||||||||
FC Tuggen | 1:2 | Etoile Carouge | |||||||||
Belarus U21 | 10:0 | Gibraltar U21 | |||||||||
TSV Rain/Lech | 0:1 | DJK Gebenbach | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Willi Reincke Drochtersen/A. | 1:2 | |
Nick Selutin E. Norderstedt | 0:2 | |
Manuel Di Paola Vis Pesaro | 1:0 | |
Marco Garetto Rimini | 1:2 | |
Moritz Göttel Drochtersen/A. | 1:1 |