Tottenham | 1:1 | Arsenal |
|
||||||||
Bournemouth | 0:1 | Man City |
|
||||||||
Brighton | 1:0 | Huddersfield | |||||||||
Burnley | 1:3 | Crystal Palace |
|
||||||||
Man Utd | 3:2 | Southampton |
|
||||||||
Wolves | 2:0 | Cardiff | |||||||||
West Ham | 2:0 | Newcastle |
|
||||||||
Espanyol | 3:1 | Real Valladolid | |||||||||
Villarreal | 1:2 | Alavés | |||||||||
SD Huesca | 2:1 | Sevilla FC |
|
||||||||
Real Madrid | 0:1 | Barcelona |
|
||||||||
FC Empoli | 3:3 | Parma | |||||||||
AC Milan | 1:0 | Sassuolo | |||||||||
Lazio | 3:0 | AS Roma |
|
||||||||
FC Schalke 04 | 0:4 | F. Düsseldorf |
|
||||||||
B. Leverkusen | 2:0 | SC Freiburg |
|
||||||||
E. Frankfurt | 3:2 | TSG Hoffenheim |
|
||||||||
Hertha BSC | 2:1 | 1.FSV Mainz 05 |
|
||||||||
1.FC Nuremberg | 0:1 | RB Leipzig |
|
||||||||
Bor. M'gladbach | 1:5 | Bayern Munich |
|
||||||||
SM Caen | 1:2 | Paris SG |
|
||||||||
Angers SCO | 2:2 | Monaco |
|
||||||||
Stade Reims | 2:2 | Amiens SC | |||||||||
Grenada | 0:1 | Dominica | |||||||||
CS Constantine | 3:2 | Ismaily | |||||||||
SV Sandhausen | 0:3 | Erzgebirge Aue |
|
||||||||
Heidenheim | 1:2 | J. Regensburg |
|
||||||||
SC Paderborn | 0:1 | FC St. Pauli |
|
||||||||
Pr. Münster | 4:0 | VfR Aalen |
|
||||||||
Karlsruher SC | 2:1 | VfL Osnabrück |
|
||||||||
FSV Zwickau | 0:2 | SF Lotte | |||||||||
Fortuna Köln | 2:2 | 1.FC K'lautern |
|
||||||||
SV Meppen | 1:1 | Wehen Wiesbaden |
|
||||||||
Sonnenhof-Gr. | 0:0 | Energie Cottbus |
|
||||||||
Ural | 0:1 | Zenit S-Pb | |||||||||
Arsenal Tula | 2:0 | CSKA Moscow | |||||||||
Loko Moscow | 2:2 | KS Samara | |||||||||
Rubin Kazan | 1:0 | Akhmat Grozny | |||||||||
Ufa II | 1:2 | Dynamo M II | |||||||||
Harkemase Boys | 3:1 | DOVO | |||||||||
SKN St. Pölten | 0:4 | Rapid Vienna |
|
||||||||
RB Salzburg | 3:0 | Wolfsberger AC |
|
||||||||
SCR Altach | 0:1 | Admira Wacker | |||||||||
Gaz Metan | 0:0 | D. Calarasi | |||||||||
FC Voluntari | 2:2 | FCSB | |||||||||
Fenerbahce U21 | 4:1 | C. Rizespor U21 | |||||||||
Bursaspor U21 | 1:1 | Sivasspor U21 | |||||||||
Kayserispor U21 | 0:3 | Besiktas U21 | |||||||||
Ankaragücü U19 | 4:2 | Antalyaspor U19 | |||||||||
C. Rizespor U19 | 1:2 | Fenerbahce U19 | |||||||||
Trabzonspor U19 | 5:1 | Kasimpasa U19 | |||||||||
Göztepe U19 | 2:1 | Konyaspor U19 | |||||||||
Basaksehir U19 | 1:1 | Y. Malatya U19 | |||||||||
Bursaspor | 3:2 | Sivasspor |
|
||||||||
Kayserispor | 2:2 | Besiktas |
|
||||||||
Fenerbahce | 3:2 | C. Rizespor | |||||||||
Swift | 3:2 | XerxesDZB | |||||||||
Heracles Almelo | 1:5 | FC Utrecht | |||||||||
Excelsior | 0:2 | PSV Eindhoven |
|
||||||||
Vitesse | 4:1 | NAC Breda | |||||||||
Grasshoppers | 1:3 | FC Luzern |
|
||||||||
BSC Young Boys | 1:0 | FC Sion |
|
||||||||
Staphorst | 2:1 | ACV Assen | |||||||||
WHC Wezep | 2:0 | Genemuiden | |||||||||
DETO | 1:2 | AZSV Aalten | |||||||||
SVZW Wierden | 2:4 | Berkum | |||||||||
VV Duno | 0:1 | Sparta Nijkerk | |||||||||
Kilmarnock FC | 0:0 | Motherwell FC | |||||||||
St. Mirren | 1:0 | Livingston FC | |||||||||
Desna | 1:2 | Dynamo Kyiv | |||||||||
Chornomorets | 0:1 | Shakhtar D. | |||||||||
Volos NPS | 1:4 | PAE Chania | |||||||||
Platanias | 3:1 | Apollon Pontou | |||||||||
AO Trikala | 1:1 | Ergotelis | |||||||||
PASA Irodotos | 0:0 | Doxa Dramas | |||||||||
Aris Saloniki | 2:0 | AEK Athens | |||||||||
PAS Giannina | 0:0 | AO Xanthi | |||||||||
R Charleroi SC | 1:1 | KRC Genk |
|
||||||||
KV Kortrijk | 2:1 | Cercle Brugge | |||||||||
KV Oostende | 1:1 | SK Beveren | |||||||||
Club Brugge | 1:0 | Sint-Truiden | |||||||||
UR La Louvière | 1:1 | RFC Meux | |||||||||
Slovacko | 1:1 | Mlada Boleslav | |||||||||
Pribram | 2:1 | Karvina | |||||||||
Dukla Prague | 0:4 | Sigma Olomouc | |||||||||
Viktoria Plzen | 1:0 | Jablonec | |||||||||
Slovan Liberec | 0:1 | Sparta Prague | |||||||||
Esbjerg fB | 1:0 | AC Horsens | |||||||||
Dinamo Vranje | 4:0 | Napredak | |||||||||
Spartak | 1:2 | FK Cukaricki | |||||||||
Vozdovac | 1:0 | Vojvodina | |||||||||
Radnicki Nis | 4:1 | Radnik | |||||||||
Proleter | 2:0 | Mladost | |||||||||
Red Star | 1:1 | Partizan | |||||||||
HNK Gorica | 3:1 | NK Rudes | |||||||||
NK Lokomotiva | 1:1 | Dinamo Zagreb | |||||||||
Lohjan U19 | 0:6 | TPS U19 | |||||||||
Kaarinan U19 | 3:0 | Ilves U19 | |||||||||
Reipas U19 | 1:0 | PK-35 U19 | |||||||||
IF Gnistan U19 | 3:3 | KuPS U19 | |||||||||
FC Espoo U19 | 3:0 | RiPS U19 | |||||||||
SJK U19 | 8:0 | TPV U19 | |||||||||
FC Honka U19 | 1:2 | VJS U19 | |||||||||
JS Hercules | 4:2 on pens | KaaPo | |||||||||
JIPPO | 1:2 | IF Gnistan | |||||||||
FC Honka | 2:0 | FC Inter | |||||||||
AC Oulu | 4:0 | MuSa | |||||||||
Z. Sosnowiec | 4:1 | Korona Kielce | |||||||||
Jagiellonia | 2:2 | Górnik Zabrze | |||||||||
Wisla Plock | 3:2 | Cracovia | |||||||||
Dunav | 1:1 | Botev Plovdiv | |||||||||
Loko Plovdiv | 4:1 | Beroe | |||||||||
CSKA-Sofia | 5:1 | Septemvri Sofia | |||||||||
Loko Sofia | 2:0 | Dob. Dobrich | |||||||||
Nesebar | 1:1 | Pomorie | |||||||||
Pirin | 0:0 | Arda Kardzhali | |||||||||
Litex Lovech | 2:0 | B. Galabovo | |||||||||
Strumska Slava | 3:1 | Kariana Erden | |||||||||
NS Mura | 0:0 | NK Domzale | |||||||||
NK Olimpija | 2:0 | NK Celje | |||||||||
Puskás AFC | 2:0 | Debrecen | |||||||||
Újpest FC | 0:0 | MTK Budapest | |||||||||
Honvéd | 1:3 | Haladás | |||||||||
Fehérvár | 2:1 | Kisvárda | |||||||||
Mezőkövesd | 2:0 | Paksi FC | |||||||||
Ferencváros | 7:0 | Diósgyőr | |||||||||
FC Nitra | 0:2 | SKF Sered | |||||||||
Ruzomberok | 0:0 | Michalovce | |||||||||
AS Trencin | 1:1 | Podbrezova | |||||||||
MSK Zilina | 2:1 | FC ViOn | |||||||||
Dunajska Streda | 1:0 | FK Senica | |||||||||
E. Karlsfeld | 3:0 | FC Moosinning | |||||||||
TSV Neuried | 2:3 | FC Deisenhofen | |||||||||
SB Rosenheim | 3:3 | TSV Grünwald | |||||||||
FC Töging | 1:4 | TSV Bogen | |||||||||
SE Freising | 4:3 | Simbach | |||||||||
SpVgg Landshut | 1:0 | Pfarrkirchen | |||||||||
Bad Langensalza | 2:2 | Meuselwitz II | |||||||||
Heiligenstadt | 0:4 | FSV Martinroda | |||||||||
SpVgg Geratal | 0:0 | Schott Jena | |||||||||
E. Eisenberg | 3:0 | SC 1903 Weimar | |||||||||
Sondershausen | 1:0 | SV 09 Arnstadt | |||||||||
Thüringen Weida | 2:2 | SV Ehrenhain | |||||||||
TSV Kornburg | 0:2 | SC Groß'lohe | |||||||||
Quelle Fürth | 1:2 | Eintr. Bamberg | |||||||||
Neudrossenfeld | 0:4 | SC 04 Schwabach | |||||||||
SV Memmelsdorf | 2:2 | FC Coburg | |||||||||
1.FC H'aurach | 1:0 | Vorw. Röslau | |||||||||
FC Grimma | 4:1 | BSG Stahl Riesa | |||||||||
K. Markkleeberg | 3:0 | Empor Glauchau | |||||||||
Großenhainer FV | 3:2 | Rapid Chemnitz | |||||||||
FC 1910 Lößnitz | 4:2 | SG Taucha 99 | |||||||||
FC Dornbreite | 2:1 | SV Schackendorf | |||||||||
TuS Hartenholm | 3:1 | TSV Travemünde | |||||||||
Westf. Wickede | 5:1 | FC Lennestadt | |||||||||
TuS 05 Sinsen | 1:0 | SV Horst 08 | |||||||||
Finnentrop/Bam. | 1:1 | YEG Hassel | |||||||||
TSV Essingen | 3:0 | FC Wangen 05 | |||||||||
Olymp. Laupheim | 0:3 | Dorfmerkingen | |||||||||
Sindelfingen | 4:0 | VfB Neckarrems | |||||||||
FC 07 Albstadt | 0:0 | FV Löchgau | |||||||||
1.FC Heiningen | 2:1 | L-Echterdingen | |||||||||
TSG Tübingen | 0:5 | Ehingen-Süd | |||||||||
SV Pastow | 1:0 | MSV Pampow | |||||||||
FSV Malchin | 1:0 | SV Hanse 01 | |||||||||
SGA Boizenburg | 1:1 | E. Ueckermünde | |||||||||
Neubrandenburg | 2:1 | Kühlungsborn | |||||||||
TSV Bützow | 1:3 | Rostocker FC | |||||||||
FC Förderkader | 3:2 | SV 90 Görmin | |||||||||
SV Empor Berlin | 0:5 | SV Sparta | |||||||||
FCA Walldorf II | 1:4 | VfB Eppingen | |||||||||
Durlach-Aue | 1:2 | VfB Gartenstadt | |||||||||
VfR Mannheim | 2:0 | FC Heidelsheim | |||||||||
FC Zuzenhausen | 3:0 | FV Lauda | |||||||||
SG Kirchheim | 1:2 | FC Kirrlach | |||||||||
SV Schwetzingen | 5:0 | TSG Weinheim | |||||||||
SV Steinwenden | 2:1 | FK Pirmasens II | |||||||||
TB Jahn Zeiskam | 1:5 | Gau-Odernheim | |||||||||
TuS Rüssingen | 1:1 | SV Morlautern | |||||||||
Rotenburger SV | 2:1 | TSV Winsen/Luhe | |||||||||
TuS Harsefeld | 2:0 | Ahlerstedt/Ott. | |||||||||
TuSG Ritterhude | 0:3 | SV Emmendorf | |||||||||
FSV Salmrohr | 1:1 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
SG 99 Andernach | 2:1 | SF Eisbachtal | |||||||||
FC Hochwald | 2:2 | TuS Mayen | |||||||||
SpVgg Wirges | 2:1 | SG Neitersen/A. | |||||||||
VfB Linz | 2:2 | FSV Tarforst | |||||||||
SV Windhagen | 0:1 | Ahrweiler BC | |||||||||
B. Gladbach 09 | 1:2 | Wegberg-Beeck | |||||||||
Freialdenhoven | 1:3 | Alem. Aachen |
|
||||||||
U. Schönebeck | 0:0 | SV Kelbra | |||||||||
Eintr. Elster | 1:2 | IMO Merseburg | |||||||||
Romonta Amsdorf | 1:0 | SV Dessau 05 | |||||||||
Bitterfeld-W. | 0:1 | FSV Barleben | |||||||||
SV Westerhausen | 0:1 | RW Thalheim | |||||||||
Blau-Weiß Dölau | 3:3 | Fort. Magdeburg | |||||||||
RW Maaslingen | 0:2 | Rödinghausen II | |||||||||
SV Genc Osman | 5:5 | FC Kray | |||||||||
SV Hö/Nie | 0:1 | SV Sonsbeck | |||||||||
TuRa Bremen | 5:0 | TV Bremen-Walle | |||||||||
Lesum-Burgdamm | 0:4 | Melchiorshausen | |||||||||
Schwalmstadt | 3:0 | Grebenstein | |||||||||
SSV Sand | 4:0 | OSC Vellmar | |||||||||
SG Bornheim/GW | 0:4 | Hanauer SC 1960 | |||||||||
Hanau 93 | 1:0 | RW Darmstadt | |||||||||
FC Sandzak | 0:3 | 1.FC Erlensee | |||||||||
Unterabsteinach | 3:3 | Wald-Michelbach | |||||||||
G. Ober-Roden | 0:2 | Sportfreunde 04 | |||||||||
Vikt. Urberach | 1:0 | RW Frankfurt | |||||||||
FSV Vohwinkel | 0:1 | FC Remscheid | |||||||||
SV Solingen | 3:5 | VfR Fischeln | |||||||||
Hertha Walheim | 0:0 | Spvg Wesseling | |||||||||
Kickers Emden | 2:1 | SV Bevern | |||||||||
Blau-Weiß Lohne | 4:2 | TV Dinklage | |||||||||
SC Verl | 0:3 on pens | SC Wiedenbrück | |||||||||
Atl. Rafaela | 2:1 | Gimnasia (J) | |||||||||
Central Córdoba | 1:1 | Arsenal Sarandí | |||||||||
Los Andes | 1:1 | Def. Belgrano | |||||||||
Brown (Adrogué) | 3:0 | Chacarita Jrs. | |||||||||
Quilmes | 2:2 | Ind. Rivadavia | |||||||||
CA Unión | 1:3 | Boca Juniors |
|
||||||||
Rosario Central | 0:0 | Belgrano | |||||||||
San Martín (T) | 1:2 | Lanús | |||||||||
San Martín (SJ) | 0:0 | Godoy Cruz | |||||||||
Morelia | 2:2 | América |
|
||||||||
Club Tijuana | 3:1 | Atlas | |||||||||
Philadelphia | 1:3 | Toronto | |||||||||
Orlando | 2:2 | New York City | |||||||||
Columbus | 1:1 | New York | |||||||||
Dallas | 1:1 | New England | |||||||||
Oriente P. | 0:1 | Club Blooming | |||||||||
Fortaleza CEIF | 4:1 | Leones FC | |||||||||
A. Bucaramanga | 0:1 | Patriotas | |||||||||
Once Caldas | 0:1 | Junior FC | |||||||||
Jaguares FC | 0:4 | Deportes Tolima | |||||||||
Reno. Yamaguchi | 2:5 | Ventforet Kofu | |||||||||
Omiya Ardija | 3:4 | FC Ryukyu | |||||||||
Kyoto Sanga | 2:1 | Kagoshima Utd. | |||||||||
Kashiwa Reysol | 1:0 | Machida Zelvia | |||||||||
Avispa Fukuoka | 0:0 | V-V. Nagasaki | |||||||||
Al-Batin | 1:1 | Al-Wehda | |||||||||
Al-Hazem | 0:1 | Al-Fayha | |||||||||
Min. Zacatecas | 3:2 | Cafetaleros | |||||||||
Wanderers | 1:0 | Deportes Temuco | |||||||||
S. Morning | 3:1 | San Felipe | |||||||||
Magallanes | 1:2 | AC Barnechea | |||||||||
Puerto Montt | 0:0 | Santa Cruz | |||||||||
Melbourne | 0:2 | Newcastle | |||||||||
FK MDK U19 | 1:0 | NK Celik U19 | |||||||||
S. Brijeg U19 | 2:1 | Zvijezda 09 U19 | |||||||||
Zr. Mostar U17 | 0:0 | S. Brijeg U17 | |||||||||
GOSK U17 | 1:3 | FK MDK U17 | |||||||||
Zeljeznicar U17 | 4:1 | Bijeljina U17 | |||||||||
FK Kukësi | 3:0 | FC Luftëtari | |||||||||
KF Teuta | 2:2 | KF Skënderbeu | |||||||||
FK Tuzla City | 1:1 | Celik Zenica | |||||||||
FK Sarajevo | 2:1 | FK Krupa | |||||||||
Zvijezda 09 | 1:1 | Siroki Brijeg | |||||||||
Dep. Anzoátegui | 0:0 | Zamora FC | |||||||||
Carabobo FC | 3:1 | Dep. La Guaira | |||||||||
Caracas FC | 1:0 | Trujillanos | |||||||||
Portuguesa FC | 0:0 | Lala FC | |||||||||
Atlantas | 2:0 | Kauno Zalgiris | |||||||||
Stumbras | 1:0 | Panevezys | |||||||||
Nogoom FC | 0:0 | Harras Hodoud | |||||||||
Ittihad Alex | 1:1 | El Dakhlia | |||||||||
Club Africain | 1:0 | Stade Gabèsien | |||||||||
US Ben Guerdane | 1:0 | CA Bizertin | |||||||||
Stade Tunisien | 1:2 | Esperance | |||||||||
Rapide Oued Zem | 1:0 | FUS Rabat | |||||||||
Difaâ El Jadida | 1:1 | KACM Marrakech | |||||||||
USM Alger | 1:2 | Paradou AC | |||||||||
JS Kabylie | 1:0 | ES Sétif | |||||||||
DRB Tadjenanet | 1:0 | O Médéa | |||||||||
CABB Arreridj | 3:1 | USM Bel Abbès | |||||||||
JS Saoura | 0:0 | MO Béjaïa | |||||||||
BATE Borisov | 1:3 | Dynamo Brest | |||||||||
Incheon Utd. | 1:1 | Jeju United | |||||||||
Gimcheon Sangmu | 2:0 | Gangwon FC | |||||||||
FC Locomotive | 4:1 | Rustavi | |||||||||
Torpedo Kutaisi | 3:2 | Sioni Bolnisi | |||||||||
FC Samtredia | 2:1 | Zugdidi | |||||||||
Jeonnam Dragons | 0:3 | Asan Mugunghwa | |||||||||
Busan IPark | 1:4 | FC Anyang | |||||||||
Bucheon FC | 1:0 | Suwon FC | |||||||||
Airdrieonians | 1:0 | Montrose | |||||||||
Dumbarton | 2:0 | Arbroath | |||||||||
Forfar Athletic | 3:0 | East Fife | |||||||||
Stenhousemuir | 1:1 | Brechin City | |||||||||
Stranraer | 2:2 | Raith Rovers | |||||||||
Wiener Neustadt | 1:0 | A. Lustenau |
|
||||||||
Amateure OÖ | 2:1 | SV Lafnitz | |||||||||
Albion Rovers | 1:1 | Berwick Rangers | |||||||||
Annan Athletic | 2:1 | Queen's Park | |||||||||
Clyde FC | 1:0 | Edinburgh City | |||||||||
Cowdenbeath | 1:2 | Stirling Albion | |||||||||
Peterhead | 1:0 | Elgin City | |||||||||
Hibernian FC | 0:2 | Celtic | |||||||||
Cerro Largo | 1:0 | Plaza Colonia | |||||||||
Racing Club | 1:1 | Nacional | |||||||||
Liverpool FC | 3:5 | Progreso | |||||||||
Sandweiler | 0:1 | Junglinster | |||||||||
Muhlenbach | 1:1 | UN Käerjeng 97 | |||||||||
Jeunesse Canach | 2:2 | FC Mamer 32 | |||||||||
Mertert-Wass. | 2:1 | FC Koeppchen | |||||||||
FC Rodange 91 | 3:1 | US Esch | |||||||||
FC Wiltz 71 | 3:0 | Hesperange | |||||||||
General Diaz | 0:2 | Olimpia | |||||||||
Stjarnan | 6:0 | Magni | |||||||||
Víkingur Ó. | 3:3 | Thróttur | |||||||||
Fylkir | 4:2 | ÍBV | |||||||||
Afturelding | 3:5 | KA Akureyri | |||||||||
Leiknir | 1:3 | Grindavík | |||||||||
AEK Larnaca | 1:0 | AEL Limassol | |||||||||
Apol. Limassol | 3:1 | Omonia Nikosia | |||||||||
Nea Salamis | 1:1 | APOEL Nicosia | |||||||||
Eastern Suburbs | 5:1 | Waitakere Utd. | |||||||||
U. San Martín | 2:3 | Universitario | |||||||||
Dep. Binacional | 3:0 | Dep. Municipal | |||||||||
CA Mannucci | 0:1 | Cusco FC | |||||||||
MPKJ | 0:8 | Kelantan DN | |||||||||
PIB | 2:1 | Real Chukai | |||||||||
FC Pemanis | 0:3 | Kuching City | |||||||||
MD Besut | 1:2 AET | Jerantut FA | |||||||||
Protap FC | 2:1 | BTK | |||||||||
Batu Dua | 2:1 | Klasiko | |||||||||
KRU | 0:2 | Johor Bahru FA | |||||||||
Ayeyawady Utd. | 1:1 | S. Myanmar FC | |||||||||
Magwe FC | 2:0 | Dagon Star Utd. | |||||||||
PT Prachuap FC | 2:0 | PTT Rayong | |||||||||
Chonburi FC | 0:2 | Samut Prakan C. | |||||||||
Bangkok Utd. | 1:0 | Muangthong Utd. | |||||||||
Chiangmai FC | 0:0 | Sukhothai FC | |||||||||
Nongbua FC | 1:0 | Rayong FC | |||||||||
Police Tero FC | 2:2 | Samut Sakhon C. | |||||||||
Lampang FC | 2:0 | Air Force | |||||||||
Khon Kaen FC | 3:2 | Ayutthaya Utd. | |||||||||
Perak II | 0:3 | Pahang | |||||||||
KDA FC | 0:0 | Selangor FC II | |||||||||
FELDA United | 1:0 | PJ City FC | |||||||||
Cobh Ramblers | 0:1 | Athlone Town | |||||||||
Longford Town | 3:0 | Drogheda United | |||||||||
Young Lions | 1:4 | Balestier Khals | |||||||||
Geylang | 1:0 | Albirex N. (S) | |||||||||
Queen's Uni | 2:0 | Portstewart FC | |||||||||
Annagh United | 5:1 | Lurgan Celtic | |||||||||
Dollingstown FC | 2:2 | Moyola Park | |||||||||
Lisburn FC | 2:0 | Banbridge | |||||||||
Newington FC | 3:1 | Armagh City FC | |||||||||
Tobermore | 8:2 | Belfast Celtic | |||||||||
Glenavon | 0:2 | Cliftonville | |||||||||
Carpi | 1:1 | Ascoli | |||||||||
Brescia | 0:1 | Cittadella | |||||||||
Padova | 0:0 | Crotone | |||||||||
Palermo | 2:1 | Lecce | |||||||||
AJ Fano | 0:0 | UC AlbinoLeffe | |||||||||
Bala | 0:1 AET | Cardiff Met | |||||||||
Llandudno | 1:8 | The New Saints | |||||||||
Barry Town | 3:2 | Cambrian & C. | |||||||||
Audax Italiano | 0:2 | U. Católica | |||||||||
CD Iquique | 1:3 | O'Higgins | |||||||||
Union Española | 1:0 | Palestino | |||||||||
Cádiz CF | 1:0 | Albacete | |||||||||
Córdoba CF | 1:1 | Málaga CF | |||||||||
CA Osasuna | 1:0 | Gimnàstic | |||||||||
SM Caen B | 2:1 | ASPTT Caen | |||||||||
Avranches B | 4:1 | Pacy Ménilles | |||||||||
FC Rouen 1899 | 4:0 | Bayeux FC | |||||||||
FC Saint-Lô | 3:0 | Évreux FC 27 | |||||||||
ESM Gonfreville | 2:1 | AS Cherbourg | |||||||||
FC Dieppe | 0:0 | US Alençon | |||||||||
QRM B | 0:0 | AL Déville M. | |||||||||
VAFC U19 | 2:0 | Le Havre U19 | |||||||||
AS Beauvais | 1:1 | AC Amiens | |||||||||
Boulogne B | 1:0 | Saint-Quentin | |||||||||
US Tourcoing | 1:0 | USM Senlis | |||||||||
FC Chambly B | 0:0 | Barœul | |||||||||
Dunkerque B | 2:3 | Grande-Synthe | |||||||||
FC Lucciana | 3:2 | Bastelicaccia | |||||||||
AC Ajaccio B | 1:0 | Le Pontet | |||||||||
Aubagne FC | 0:2 | Côte Bleue | |||||||||
Cannes | 0:0 | Istres FC | |||||||||
ES Cannet | 1:1 | AS Géménos | |||||||||
FC Lorient | 1:3 | US Orléans | |||||||||
Le Mans FC | 0:1 | Rodez AF | |||||||||
Racing CFF | 1:1 | US Créteil B | |||||||||
Blanc-Mesnil SF | 1:0 | Noisy-le-Sec | |||||||||
US Ivry | 7:1 | Le Mée SF | |||||||||
Paris 13 Atl. | 1:1 | Aubervilliers | |||||||||
Ytrac | 0:0 | GFA Rumilly Val | |||||||||
Bourgoin-Jall. | 1:1 | Aurillac FC | |||||||||
SA Thiers | 1:3 | FC Vaulx-en-Vel | |||||||||
Chambéry SF | 1:2 | FC Limonest | |||||||||
Montluçon Foot | 0:0 | Clermont B | |||||||||
La Duchère B | 3:0 | Chamalières | |||||||||
AS Moulins | 0:2 | Ain Sud | |||||||||
AS Nancy B | 2:2 | ES Thaon | |||||||||
US Raon-l'Étape | 0:2 | RC Epernay | |||||||||
Vauban S. | 1:0 | Neuweg | |||||||||
US Sarre-Union | 2:1 | Troyes B | |||||||||
Trélissac FC | 1:0 | Blois Foot 41 | |||||||||
Mont-de-Marsan | 1:1 | Moulins-Yzeure | |||||||||
Stade Bordelais | 2:1 | Saint-Pryvé FC | |||||||||
Andrézieux | 1:1 | Saint-Étienne B | |||||||||
ASM Belfort | 1:1 | US Lusitanos | |||||||||
RC Lens B | 2:0 | IC de Croix | |||||||||
Ste. Geneviève | 0:2 | LOSC Lille B | |||||||||
US Créteil-L | 6:1 | Stade Reims B | |||||||||
Rennes B | 6:0 | FC Lannion | |||||||||
Stade Pontivyen | 1:0 | Plabennec | |||||||||
Dinan Léhon | 6:0 | Atlantique-Vil. | |||||||||
Montagnarde | 2:0 | Fougères | |||||||||
St. Co Locminé | 1:0 | EA Guingamp B | |||||||||
Brest B | 0:2 | TA Rennes | |||||||||
Plouzané AC | 1:1 | GSI Pontivy | |||||||||
Canet Rous. | 0:0 | Toulouse Rodéo | |||||||||
Tarbes Pyrénées | 0:1 | RCO Agde | |||||||||
Montpellier B | 4:1 | AF Lozère | |||||||||
SC Balma | 0:2 | FC Blagnac | |||||||||
Dacia U. Braila | 0:2 | Ac. Clinceni | |||||||||
U. Constanta | 1:2 | Sportul Snagov | |||||||||
Daco-Getica | 1:2 | CS Balotesti | |||||||||
CS Mioveni | 2:2 | Pandurii | |||||||||
Aerostar | 1:1 | Viitorul Tg.Jiu | |||||||||
Ripensia | 1:0 | UTA Arad | |||||||||
ACS Poli | 1:1 | Luceafarul | |||||||||
Paços Ferreira | 4:1 | Guimarães B | |||||||||
Braga B | 1:0 | Oliveirense | |||||||||
Mafra | 1:1 | Arouca | |||||||||
Coimbra | 2:1 | Penafiel | |||||||||
Nacional | 3:2 | Tondela | |||||||||
Moreirense | 1:1 | Vitória Setúbal | |||||||||
FC Porto | 1:2 | Benfica |
|
||||||||
Dunfermline A. | 1:0 | Queen o. t. S. | |||||||||
Elazigspor | 1:2 | Denizlispor | |||||||||
Eskisehirspor | 1:2 | Adana Demirspor | |||||||||
Ankaraspor | 0:1 | Gaziantep FK | |||||||||
Rapperswil-Jona | 4:0 | FC Wil 1900 | |||||||||
FC Schaffhausen | 1:1 | FC Vaduz | |||||||||
Chrudim | 1:2 | Zbrojovka Brno | |||||||||
Trinec | 1:2 | Viagem Usti n/L | |||||||||
Vikt. Plzen U19 | 2:1 | Hr. Kralove U19 | |||||||||
Pardubice U19 | 0:1 | Ostrava U19 | |||||||||
Z. Brno U19 | 3:1 | Budejovice U19 | |||||||||
Sp. Prague U19 | 1:0 | Zlin U19 | |||||||||
M. Boleslav U19 | 1:0 on pens | Slovacko U19 | |||||||||
CQ Liangjiang | 2:2 | GZ City | |||||||||
SZ FC | 3:1 | HB FC | |||||||||
NK Solin | 1:0 | Medjimurje | |||||||||
HNK Zadar | 0:1 | Hrv Dragovoljac | |||||||||
NK Varazdin | 2:1 | Bijelo Brdo | |||||||||
NK Kustosija | 0:0 | NK Lucko | |||||||||
Podbeskidzie | 0:2 | Stal Mielec | |||||||||
Stomil Olsztyn | 2:0 | GKS Tychy | |||||||||
Bytovia Bytow | 0:0 | Warta Poznan | |||||||||
P. Niepolomice | 0:2 | Chojniczanka | |||||||||
GKS Jastrzebie | 3:1 | Odra Opole | |||||||||
Sandecja | 0:0 | Nieciecza | |||||||||
LKS Lodz | 3:0 | Garbarnia | |||||||||
J-Södra IF | 1:0 | Norrby | |||||||||
AIK | 1:0 | Örgryte | |||||||||
Norrköping | 1:1 | AFC Eskilstuna | |||||||||
Värnamo | 3:4 | Assyriska IK | |||||||||
Malmö FF | 2:0 | Falkenbergs FF | |||||||||
Degerfors | 1:3 | Östers IF | |||||||||
Häcken | 1:0 | Brommapojkarna | |||||||||
Brage | 4:2 | FC Rosengård | |||||||||
OFK Titograd | 0:2 | Zeta Golubovac | |||||||||
B. Podgorica | 7:0 | FK Lovcen | |||||||||
OFK Petrovac | 2:1 | Mornar Bar | |||||||||
Rudar Pljevlja | 1:1 | Sutjeska Niksic | |||||||||
FK Iskra | 1:1 | OFK Grbalj | |||||||||
Maccabi Haifa | 2:0 | Bnei Sakhnin | |||||||||
Bnei Yehuda | 0:1 | Kiryat Shmona | |||||||||
FC Ashdod | 0:2 | M. Tel Aviv | |||||||||
Maccabi Netanya | 3:1 | B. Jerusalem | |||||||||
Nevsehir Bld | 3:0 | Kozan Spor FK | |||||||||
Sile Yildiz | 3:2 | Yomra Spor | |||||||||
Erbaaspor | 4:0 | Tepecik Spor | |||||||||
Ergene Velimese | 2:0 | Iskenderunspor | |||||||||
Gebzespor | 1:1 | Körfez SK | |||||||||
Silivrispor | 0:0 | Nazilli Bld. | |||||||||
Bilbao Athletic | 2:2 | Real Sociedad B | |||||||||
SD Amorebieta | 3:1 | Gernika | |||||||||
Sporting B | 0:0 | CD Izarra | |||||||||
CD Badajoz | 0:0 | CF Talavera | |||||||||
Barça Atlètic | 3:0 | Ontinyent CF | |||||||||
Hércules CF | 2:1 | Valencia B | |||||||||
Hamburger SV II | 2:1 | E. Norderstedt | |||||||||
SC Weiche 08 | 1:1 | W. Bremen II | |||||||||
St. Pauli II | 0:3 | VfB Lübeck |
|
||||||||
SSV Jeddeloh II | 0:0 | G. Egestorf/L. | |||||||||
Lok Leipzig | 3:1 | BFC Dynamo | |||||||||
Altglienicke | 0:0 | ZFC Meuselwitz | |||||||||
Berliner AK | 2:0 | VfB Auerbach | |||||||||
SV Lippstadt 08 | 3:0 | Wuppertaler SV | |||||||||
Stadtallendorf | 0:1 | Stuttgart II | |||||||||
Hessen Dreieich | 0:1 | FK Pirmasens | |||||||||
FSV Frankfurt | 1:1 | TSG Balingen | |||||||||
SC Freiburg II | 0:2 | W. Mannheim |
|
||||||||
Saarbrücken | 4:0 | TSV Steinbach | |||||||||
SSV Ulm 1846 | 1:0 | Wormatia Worms | |||||||||
Gr. Fürth II | 3:1 | Aschaffenburg | |||||||||
W. Burghausen | 0:2 | VfR Garching | |||||||||
VfB Eichstätt | 1:1 | SpVgg Bayreuth |
|
||||||||
Ingolstadt II | 0:2 | FV Illertissen | |||||||||
Schweinfurt 05 | 1:0 | FC Augsburg II | |||||||||
SV Heimstetten | 0:0 | TSV Buchbach | |||||||||
AS Magenta | 10:1 | T. Maraerenga | |||||||||
Solomon Warrior | 0:6 | Auckland City | |||||||||
FC Naters | 2:1 | Vevey-Sports | |||||||||
FC Thun U21 | 1:2 | Meyrin FC | |||||||||
FC Fribourg | 0:4 | Martigny-Sports | |||||||||
Azzurri LS | 1:0 | Etoile Carouge | |||||||||
Lancy FC | 2:1 | FC Bulle | |||||||||
FC Bassecourt | 2:4 | FC Black Stars | |||||||||
FC Schötz | 3:2 | SC Buochs | |||||||||
SR Delémont | 5:2 | BSC Old Boys | |||||||||
SC Zofingen | 0:2 | Zug 94 | |||||||||
FC Mendrisio | 2:0 | St. Gallen U21 | |||||||||
Eschen/Mauren | 3:1 | SV Höngg | |||||||||
FC Wettswil | 2:2 | Winterthur U21 | |||||||||
Red Star ZH | 3:1 | FC Gossau | |||||||||
United Zürich | 2:2 | FC Kosova | |||||||||
FC Thalwil | 1:1 | FC Baden 1897 | |||||||||
Iztapa | 4:1 | Sanarate FC | |||||||||
CSD Municipal | 1:1 | Malacateco | |||||||||
Xelajú | 3:1 | Chiantla | |||||||||
RW Koblenz | 1:0 | Idar-Oberstein | |||||||||
Eintracht Trier | 3:1 | Hertha Wiesbach | |||||||||
SW Essen | 3:0 | 1.FC Bocholt | |||||||||
Torgelower FC | 2:1 | Malchower SV | |||||||||
H. Rostock II | 2:1 | Lichtenberg 47 | |||||||||
Brandenburg. SC | 4:0 | Altlüdersdorf | |||||||||
TeBe Berlin | 4:0 | Lok Stendal | |||||||||
Hohenstein-E. | 2:2 | BSG Wismut Gera | |||||||||
Sandersdorf | 1:2 | Ein. Rudolstadt | |||||||||
VfB Krieschow | 2:2 | SV BW Zorbau | |||||||||
FSV Luckenwalde | 3:0 | FC Eilenburg | |||||||||
VFC Plauen | 0:2 | Askan. Bernburg | |||||||||
VfL Halle 96 | 1:4 | CZ Jena II | |||||||||
SG Aumund-Veg. | 3:3 | SFL Bremerhaven | |||||||||
BTS Neustadt | 2:6 | SC Borgfeld | |||||||||
OSC Bremerhaven | 4:0 | Blumenthaler SV | |||||||||
VfB Lübeck II | 2:2 | SC Weiche 08 II | |||||||||
TSV Kropp | 2:2 | PSV Neumünster | |||||||||
Eutin 08 | 0:2 | Strand 08 | |||||||||
Braunschweig II | 0:4 | MTV Gifhorn | |||||||||
TuS Bersenbrück | 2:2 | Hagen/Uthlede | |||||||||
1.FC Wunstorf | 2:0 | TB Uphusen | |||||||||
Utrecht U17 | 3:1 | NEC U17 | |||||||||
Ajax U17 | 4:1 | Feyenoord U17 | |||||||||
AZ U17 | 1:4 | Groningen U17 | |||||||||
Heerenveen U19 | 3:1 | Willem II U19 | |||||||||
ADO U19 | 2:1 | Utrecht U19 | |||||||||
Graafschap U19 | 1:2 | Volendam U19 | |||||||||
Groningen U19 | 5:1 | Excelsior U19 | |||||||||
FC Twente U19 | 2:0 | Almere City U19 | |||||||||
ASK Elektra | 1:0 | Ostbahn XI | |||||||||
FavAC | 2:0 | WAF Brigittenau | |||||||||
ASV 13 | 1:3 | Gerasdorf | |||||||||
Post SV | 1:0 | Union Mauer | |||||||||
SV Donau | 0:0 | SR Donaufeld | |||||||||
Duisburg U19 | 0:1 | Schalke 04 U19 | |||||||||
RW Essen U19 | 0:1 | Leverkusen U19 | |||||||||
B. Dortmund U19 | 4:1 | Paderborn U19 | |||||||||
1.FC Köln U19 | 5:0 | SV Rödingh. U19 | |||||||||
Düsseldorf U19 | 0:2 | Pr. Münster U19 | |||||||||
Aachen U19 | 0:1 | Oberhausen U19 | |||||||||
SC Freiburg U19 | 1:3 | Ingolstadt U19 | |||||||||
Nürnberg U19 | 1:2 | FC Bayern U19 | |||||||||
FC Augsburg U19 | 1:3 | Karlsruhe U19 | |||||||||
K'lautern U19 | 2:1 | FSV Frankf. U19 | |||||||||
Stuttgart U19 | 1:3 | Mainz 05 U19 | |||||||||
St. Kickers U19 | 1:0 | Frankfurt U19 | |||||||||
Horitschon | 3:3 | Stegersbach | |||||||||
Siegendorf | 2:0 | Leithaprodersd. | |||||||||
Bad Sauerbrunn | 2:2 | Eltendorf | |||||||||
Deutschkreutz | 6:1 | Wimpassing | |||||||||
E. Cottbus U17 | 0:1 | W. Bremen U17 | |||||||||
RB Leipzig U17 | 1:0 | U. Berlin U17 | |||||||||
Hertha BSC U17 | 2:1 | Chemnitz U17 | |||||||||
Hennef 05 U17 | 0:3 | 1.FC Köln U17 | |||||||||
Paderborn U17 | 0:1 | RW Essen U17 | |||||||||
FC Bayern U17 | 3:2 | Hoffenheim U17 | |||||||||
Frankfurt U17 | 2:1 | Nürnberg U17 | |||||||||
SV Wehen U17 | 3:1 | St. Kickers U17 | |||||||||
Stmk.-Sturm U18 | 3:1 | AKA Salzb. U18 | |||||||||
Stmk.-Sturm U16 | 0:1 | AKA Salzb. U16 | |||||||||
BSC YB U18 | 2:4 | FC Zürich U18 | |||||||||
FC Basel U18 | 2:1 | Winterthur U18 | |||||||||
BEJUNE U18 | 3:2 | FC Thun U18 | |||||||||
FC Sion U18 | 0:2 | Aarau U18 | |||||||||
St. Gallen U17 | 1:1 | Grasshopper U17 | |||||||||
BSC YB U17 | 1:0 | St. Gallen U18 | |||||||||
Domagnano | 2:4 | La Fiorita | |||||||||
Murata | 0:0 | SS Folgore | |||||||||
Fiorentino | 2:2 | Tre Fiori | |||||||||
Pennarossa | 1:3 | Libertas | |||||||||
Dep. Cuenca | 2:0 | CD América | |||||||||
Delfín SC | 4:2 | SD Aucas | |||||||||
LDU Quito | 4:0 | Guayaquil City | |||||||||
Southern | 3:0 | Hoi King | |||||||||
King Fung | 2:4 | Yuen Long | |||||||||
Orion | 2:2 | Eastern | |||||||||
Quang Ninh FC | 0:0 | SLNA FC | |||||||||
Quang Nam FC | 1:1 | Ha Noi FC | |||||||||
FK Sabail | 0:0 | Sumgayit | |||||||||
Neftchi Baku | 3:0 | Sabah FK | |||||||||
Kek-U Kastriot | 0:1 | Feronikeli 74 | |||||||||
KF Llapi | 1:0 | FC Prishtina | |||||||||
KF Flamurtari | 0:2 | KF Trepca 89 | |||||||||
Lynx FC | 1:2 | Gibr. Phoenix | |||||||||
Lincoln FC | 2:1 | Glacis United | |||||||||
Ararat-Armenia | 4:1 | Ararat Yerevan | |||||||||
Alashkert FC | 1:2 | Pyunik Yerevan | |||||||||
Aarhus GF U19 | 2:3 | Aalborg BK U19 | |||||||||
Copenhagen U19 | 0:3 | Midtjylland U19 | |||||||||
Odense BK U19 | 1:0 | Bröndby IF U19 | |||||||||
Nordsjaell. U19 | 5:2 | SönderjyskE U19 | |||||||||
Silkeborg U19 | 1:1 | Vejle BK U19 | |||||||||
Thisted FC U19 | 3:1 | AC Horsens U19 | |||||||||
Helsingör U19 | 2:1 | Naesby BK U19 | |||||||||
SpV Kaufbeuren | 0:1 | Türk. Augsburg | |||||||||
VfR Neuburg/D. | 2:2 | Illertissen II | |||||||||
Garmisch | 0:2 | SC Olching | |||||||||
TuS Geretsried | 3:1 | Memmingen II | |||||||||
FC Gundelfingen | 3:1 | C. Aystetten | |||||||||
Roma U19 | 1:2 | Atalanta U19 | |||||||||
Milan U19 | 3:1 | Palermo U19 | |||||||||
Juventus U19 | 1:2 | Inter U19 | |||||||||
Cagliari U19 | 3:4 | Chievo U19 | |||||||||
Udinese U19 | 1:4 | Genoa U19 | |||||||||
Empoli U19 | 2:1 | Torino U19 | |||||||||
Padova U19 | 2:0 | Salernitana U19 | |||||||||
Cremonese U19 | 3:1 | Brescia U19 | |||||||||
Verona U19 | 4:0 | Carpi U19 | |||||||||
Bologna U19 | 2:2 | Parma U19 | |||||||||
Venezia U19 | 0:0 | SPAL U19 | |||||||||
Spezia U19 | 0:0 | Cittadella U19 | |||||||||
Frosinone U19 | 3:1 | Lecce U19 | |||||||||
Crotone U19 | 0:4 | Lazio U19 | |||||||||
Perugia U19 | 2:1 | Foggia U19 | |||||||||
Ascoli U19 | 1:2 | Pescara U19 | |||||||||
Cosenza U19 | 0:2 | Benevento U19 | |||||||||
HHC Hardenberg | 2:1 | Barendrecht | |||||||||
Livorno U17 | 0:1 | Sassuolo U17 | |||||||||
Carpi U17 | 1:2 | Torino U17 | |||||||||
Cittadella U17 | 2:3 | Hellas U17 | |||||||||
Benevento U17 | 4:2 | Foggia U17 | |||||||||
PERSIB | 1:2 | Persikabo 1973 | |||||||||
Badak Lampung | 2:3 | Persebaya |
|
||||||||
Castrovillari | 3:2 | Cittanovese | |||||||||
Birkirkara FC | 2:0 | St. Andrews FC | |||||||||
Mosta FC | 3:2 | Pietà Hotspurs | |||||||||
Sliema Wander. | 2:1 | Hamrun Spart. | |||||||||
Qormi FC | 1:4 | Gzira Utd. | |||||||||
Santa Lucia FC | 1:1 | Sirens FC | |||||||||
FC Swieqi Utd. | 1:0 | Vittoriosa | |||||||||
Labasa FC | 1:2 | Tavua FC | |||||||||
Cruz Azul U20 | 0:0 | Club Necaxa U20 | |||||||||
Club León U20 | 2:1 | Santos U20 | |||||||||
Tigres UANL U20 | 2:1 | CF Pachuca U20 | |||||||||
Guadalajara U20 | 2:1 | Monterrey U20 | |||||||||
Sundowns | 0:0 | Royal AM | |||||||||
Kaizer Chiefs | 3:2 | Highlands Park | |||||||||
FS Stars | 2:2 | Black Leopards | |||||||||
Golden Arrows | 0:1 | Orlando Pirates | |||||||||
Bidvest Wits FC | 2:3 | Cape Town City | |||||||||
Düneberger SV | 2:1 | SV Altengamme | |||||||||
Ozone FC | 2:1 | K. Blasters II | |||||||||
FC Pune City | 2:1 | Mumbai City | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Joel Johnson Charlotte Ind. | 1:0 | |
Steffan Pino CD Iquique | 0:2 | |
Alex Arce LDU Quito | 1:0 | |
M. Hernández Cartaginés | 2:1 | |
Kliver Gómez Saprissa | 3:3 |