For using this site, please activate JavaScript.

Arnar Grétarsson

Date of birth/Age: Feb 20, 1972 (48)

Place of birth: Iceland Reykjavík

Citizenship: Iceland Iceland

Avg. term as coach : 1,34 Years

Preferred formation : 4-3-3 Defending

Arnar Grétarsson
Without Club
Without Club Last position:
Manager
KSV Roeselare
Date left: Nov 27, 2019

Personal Details

Date of Birth: Feb 20, 1972
Place of Birth: Reykjavík  Iceland
Age: 48
Citizenship: Iceland  Iceland
Avg. term as coach: 1,34 Years
Preferred formation: 4-3-3 Defending

History

This is an overview of the career of a manager.

wappenClubAppointedIn charge untilPositionMatchesPPM
KSV Roeselare19/20 (Jul 31, 2019) 19/20 (Nov 27, 2019) Manager160,75
Breidablik Kópavogur14/15 (Jan 1, 2015) 16/17 (May 9, 2017) Manager721,82
Transfer history as a player

This page displays all transfers for the selected player. Alongside the date of the transfer, the clubs involved and the transfer fee, it also displays the market value of the player at the time of the transfer.

Season Date Left Joined MV Fee  
09/10 Jan 1, 2010 Breidablik Kópavogur Retired 100 thousand € -
06/07 Jul 17, 2006 KSC Lokeren Breidablik Kópavogur 400 thousand € Free transfer
00/01 Jul 13, 2000 AEK Athens KSC Lokeren - ?
97/98 Aug 20, 1997 KS/Leiftur AEK Athens - ?
96/97 Jan 16, 1997 Breidablik Kópavogur KS/Leiftur - ?
96/97 Dec 31, 1996 Rangers FC Breidablik Kópavogur - End of loan
96/97 Oct 1, 1996 Breidablik Kópavogur Rangers FC - Loan
87/88 Jan 1, 1988 Breidablik UBK U19 Breidablik Kópavogur - -
Total transfer fees: 0  

Further details

Arnar Grétarsson is the brother of Sigurdur Grétarsson.