3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 468
- Foreigners: 35 Players 7.5%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 13 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(6.) Lubin | 2:0 | Poloni (3.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 1:00 PM
|
||||
Marek Kukier | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
37' | ||||
83' | 2:0 | |||
(11.) Pniowe | 3:0 | Błyska (16.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Dawid Matyszczak | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
51' | 2:0 | |||
79' | 3:0 | |||
(5.) LKS Go | 1:3 | Miedz (15.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Jacek Babiarz | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 37' | |||
0:2 | 54' | |||
72' | 1:2 | |||
1:3 | 88' | |||
(13.) Warta | 0:0 | ROW 19 (14.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Robert Parysek |
(17.) Piast | 1:1 | Rekord (10.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 2:30 PM
|
||||
Szymon Mendla | ||||
Course of play | ||||
68' | 1:0 | |||
1:1 | 90+4' | |||
(1.) Ruch | 3:2 | Stal B (4.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 6:00 PM
|
||||
Waldemar Socha | ||||
Course of play | ||||
20' | 1:0 | |||
1:1 | 23' | |||
1:2 | 32' | |||
44' | 2:2 | |||
80' | 3:2 | |||
(8.) MKS Kl | 2:0 | Poloni (18.) | ||
Sat
Oct 17, 2020
- 6:00 PM
|
||||
Pawel Lapkowski | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
69' | 2:0 | |||
(2.) Sleza | 1:1 | Lechia (9.) | ||
Sun
Oct 18, 2020
- 2:00 PM
|
||||
Robert Kowalczyk | ||||
Course of play | ||||
1' | 1:0 | |||
11' | ||||
1:1 | 23' | |||
(12.) Gornik | postponed | Gwarek (7.) | ||
Wed
Nov 4, 2020
- 1:00 PM
|
||||
Piotr Szypula | ||||
Course of play | ||||
2' | 1:0 | |||
1:1 | 38' | |||
45+1' | 2:1 | |||
70' | ||||
2:2 | 75' | |||
Table 3 Liga - Group III 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ruch Chorzow | 13 | 24 | 32 | |
2 | Sleza Wroclaw | 13 | 16 | 27 | |
3 | Polonia Bytom | 12 | 14 | 24 | |
4 | Lubin II | 13 | 11 | 21 | |
5 | MKS Kluczbork | 13 | 1 | 20 | |
6 | Stal Brzeg | 12 | 14 | 19 | |
7 | Goczalkowice | 12 | 3 | 19 | |
8 | Gwarek T.G. | 12 | -4 | 19 | |
9 | Pniowek P. | 12 | 2 | 18 | |
10 | Zielona Gora | 12 | -3 | 18 | |
11 | Rekord B-B | 12 | 5 | 16 | |
12 | Gornik II | 12 | 0 | 14 | |
13 | M. Legnica II | 12 | -4 | 14 | |
14 | Warta Gorzow | 13 | -13 | 14 | |
15 | ROW Rybnik | 12 | -2 | 13 | |
16 | Błyskawica Gać | 12 | -11 | 11 | |
17 | Piast Zmigrod | 13 | -11 | 9 | |
18 | Polonia Nysa | 12 | -20 | 8 | |
19 | Polonia-Stal | 12 | -22 | 7 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...