Landesliga Hammonia
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 527
- Foreigners: 129 Players 24.5%
- ø-Market value: €0k
- ø-Age: 26.1
Matchday 20 22/23
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(9.) SCN | 3:3 | SSG Ni (6.) | ||
Fri
Feb 3, 2023
- 7:30 PM
|
||||
Federico Krause Torres | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
1:1 | 14' | |||
41' | 2:1 | |||
2:2 | 43' | |||
62' | 3:2 | |||
3:3 | 73' | |||
(10.) SC Vic | 0:7 | FCA (3.) | ||
Sat
Feb 4, 2023
- 4:30 PM
|
||||
Sören Wilhelm | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
0:2 | 16' | |||
0:3 | 23' | |||
0:4 | 45' | |||
0:5 | 53' | |||
0:6 | 72' | |||
0:7 | 88' | |||
(12.) KSV | 2:1 | FTSV (11.) | ||
Sun
Feb 5, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Malte Gustafson | ||||
Course of play | ||||
52' | 1:0 | |||
77' | 2:0 | |||
2:1 | 81' | |||
(2.) BU | 2:1 | NTSV 2 (1.) | ||
Sun
Feb 5, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Alexander Teuscher | ||||
Course of play | ||||
67' | 1:0 | |||
1:1 | 75' | |||
88' | 2:1 | |||
(4.) Eintra | 6:0 | HNT (13.) | ||
Sun
Feb 5, 2023
- 2:00 PM
|
||||
Benedikt Müller (HFV) | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
58' | 2:0 | |||
60' | 3:0 | |||
78' | 4:0 | |||
83' | 5:0 | |||
90' | 6:0 | |||
(14.) HTB | 1:2 | SCP (8.) | ||
Thu
Apr 6, 2023
- 7:30 PM
|
||||
Schams Golzari | ||||
Course of play | ||||
33' | 1:0 | |||
1:1 | 37' | |||
1:2 | 55' | |||
(15.) SC Han | 4:13 | SVHR (5.) | ||
Thu
Apr 6, 2023
- 8:00 PM
|
||||
Rasmus Renner | ||||
Course of play | ||||
3' | 1:0 | |||
1:1 | 4' | |||
9' | 2:1 | |||
2:2 | 11' | |||
2:3 | 16' | |||
2:4 | 20' | |||
2:5 | 33' | |||
2:6 | 38' | |||
41' | 3:6 | |||
3:7 | 45' | |||
3:8 | 50' | |||
3:9 | 54' | |||
3:10 | 62' | |||
64' | 4:10 | |||
4:11 | 74' | |||
4:12 | 76' | |||
4:13 | 78' | |||
Table Landesliga Hammonia 22/23
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Barmbek-U. | 19 | 35 | 40 | |
2 | Alsterbrüder | 19 | 24 | 39 | |
3 | Niendorf II | 19 | 35 | 38 | |
4 | Eintr. Lokstedt | 19 | 32 | 38 | |
5 | SV Halstenbek | 19 | 30 | 38 | |
6 | Nikola Tesla | 19 | 24 | 33 | |
7 | SSV Rantzau | 18 | 5 | 32 | |
8 | SC Poppenbüttel | 18 | 15 | 30 | |
9 | SC Nienstedten | 19 | 9 | 25 | |
10 | SC Victoria II | 19 | -16 | 22 | |
11 | Kummerfeld | 18 | -15 | 17 | |
12 | Altenwerder | 18 | -23 | 17 | |
13 | Hausbruch-N. | 19 | -37 | 13 | |
14 | Harburger TB | 18 | -38 | 11 | |
15 | SC Hansa 11 | 19 | -80 | 4 | |
16 | Raspo Uetersen | - | - | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...