Chelsea | 3:0 | Watford |
|
||||||||
Huddersfield | 1:1 | Man Utd |
|
||||||||
Arsenal | 1:1 | Brighton |
|
||||||||
Getafe | 2:0 | Girona | |||||||||
SD Eibar | 1:0 | Real Betis |
|
||||||||
Real Madrid | 3:2 | Villarreal |
|
||||||||
Real Valladolid | 1:0 | Athletic |
|
||||||||
SD Huesca | 2:6 | Valencia |
|
||||||||
FC Empoli | 1:0 | Fiorentina | |||||||||
Lazio | 1:3 | Atalanta BC | |||||||||
Sassuolo | 2:2 | Frosinone | |||||||||
Parma | 3:3 | Sampdoria | |||||||||
Genoa | 1:1 | AS Roma |
|
||||||||
SSC Napoli | 2:1 | Cagliari Calcio | |||||||||
FC Schalke 04 | 0:0 | FC Augsburg |
|
||||||||
SC Freiburg | 1:1 | F. Düsseldorf |
|
||||||||
B. Leverkusen | 6:1 | E. Frankfurt |
|
||||||||
Montpellier | 1:1 | Amiens SC | |||||||||
FC Nantes | 3:0 | Dijon | |||||||||
Toulouse | 2:2 | Stade Rennais |
|
||||||||
Monaco | 2:3 | Saint-Étienne | |||||||||
Olympique Lyon | 2:2 | LOSC Lille |
|
||||||||
Palmeiras | 1:0 | Internacional |
|
||||||||
Vasco da Gama | 1:1 | Corinthians |
|
||||||||
Ceará SC | 1:2 | Atlético-MG |
|
||||||||
Chapecoense | 1:1 | Athletico-PR |
|
||||||||
São Paulo | 1:1 | Flamengo |
|
||||||||
Botafogo | 1:0 | Fortaleza |
|
||||||||
CSA | 0:0 | Santos |
|
||||||||
Cruzeiro | 2:1 | Goiás |
|
||||||||
Paraná | 1:0 | CRB | |||||||||
Cuiabá-MT | 2:1 | Operário-PR | |||||||||
RS Berkane | 3:0 | CS Sfaxien | |||||||||
ES Sahel | 0:0 | Zamalek | |||||||||
FC Ordino | 3:0 | Lusitanos | |||||||||
FC Encamp | 0:2 | UE Santa Coloma | |||||||||
Holstein Kiel | 0:2 | MSV Duisburg |
|
||||||||
J. Regensburg | 1:3 | Erzgebirge Aue |
|
||||||||
Darmstadt 98 | 2:1 | Union Berlin |
|
||||||||
Sant Julia | 3:2 | IC d'Escaldes | |||||||||
KFC Uerdingen | 1:2 | Energie Cottbus |
|
||||||||
VfR Aalen | 1:3 | E. Braunschweig |
|
||||||||
Rostov II | 1:2 | Krasnodar II | |||||||||
KS Samara | 1:1 | Ufa | |||||||||
CSKA Moscow | 2:2 | Dynamo Moscow | |||||||||
Rostov | 1:1 | Krasnodar | |||||||||
LASK | 3:0 | Wolfsberger AC |
|
||||||||
SKN St. Pölten | 0:1 | Sturm Graz |
|
||||||||
Austria Vienna | 1:2 | RB Salzburg |
|
||||||||
Akhisarspor U21 | 2:0 | Y. Malatya U21 | |||||||||
Göztepe U21 | 0:1 | Antalyaspor U21 | |||||||||
Galatasaray U21 | 0:2 | Besiktas U21 | |||||||||
Akhisarspor | 0:2 | Y. Malatyaspor | |||||||||
Göztepe | 4:1 | Antalyaspor |
|
||||||||
Galatasaray | 2:0 | Besiktas |
|
||||||||
FC Lugano | 1:0 | FC Luzern |
|
||||||||
FC Thun | 0:2 | Neuchâtel Xamax | |||||||||
FC Sion | 0:4 | BSC Young Boys |
|
||||||||
CS U Craiova | 0:2 | FCSB | |||||||||
FC Voluntari | 0:0 | ACSM Poli Iasi | |||||||||
Spcl. Silvolde | 1:0 | RKVV DEM | |||||||||
Achilles 1894 | 7:2 | SDO Bussum | |||||||||
Fortuna Worm. | 2:3 | AWC | |||||||||
RKHVV Huissen | 0:3 | Alcides | |||||||||
MSC Meppel | 3:4 | De Bataven | |||||||||
VV Hoogeveen | 1:0 | Purmersteijn | |||||||||
Hollandia | 0:1 | RKZVC | |||||||||
UDI '19 | 2:1 | RKAVV | |||||||||
Vlissingen | 2:2 | De Meern | |||||||||
Alphense Boys | 2:2 | Leonidas | |||||||||
IFC Ambacht | 1:3 | VV Gemert | |||||||||
RKSV Minor | 0:2 | Groene Ster | |||||||||
SV Meerssen | 1:1 | RKSV Nuenen | |||||||||
RKSV Halsteren | 4:1 | Unitas | |||||||||
Rangers | 1:0 | Hibernian FC | |||||||||
Olimpik Donetsk | 1:1 | Vorskla Poltava | |||||||||
Karpaty | 1:2 | Arsenal Kyiv | |||||||||
Desna | 2:4 | Chornomorets | |||||||||
PAO U19 | 1:0 | Panetolikos U19 | |||||||||
AE Larisa U19 | 0:2 | Olympiacos U19 | |||||||||
Apollon U19 | 4:1 | PAS Lamia U19 | |||||||||
Eolikos | 2:2 | Ionikos Nikeas | |||||||||
PO Triglias | 0:0 | Nestos | |||||||||
Niki Volou | 0:1 | Thesprotos | |||||||||
FC Ans | 1:7 | URSL Visé | |||||||||
Francs Borains | 3:1 AET | La Louvière | |||||||||
Slovacko | 5:1 | Pribram | |||||||||
SFC Opava | 1:0 | Karvina | |||||||||
Viktoria Plzen | 2:1 | Jablonec | |||||||||
Aalborg BK | 0:1 | Aarhus GF | |||||||||
SönderjyskE | 1:1 | Randers FC | |||||||||
FC Copenhagen | 3:2 | Bröndby IF | |||||||||
Odense BK | 3:1 | FC Midtjylland | |||||||||
Partizan U19 | 4:0 | BASK TEK U19 | |||||||||
Indjija U19 | 2:3 | DIN | |||||||||
Red Star U19 | 1:0 | OFK Beograd U19 | |||||||||
Spartak U19 | 4:1 | Jedinstvo U19 | |||||||||
Rad (Z) U17 | 0:8 | Vojvodina U17 | |||||||||
Spartak U17 | 2:0 | Kiker U17 | |||||||||
Partizan U17 | 3:0 | Apolon 4 U17 | |||||||||
Brodarac U17 | 4:0 | Real Nis U17 | |||||||||
Sloboda U17 | 2:1 | Teleoptik U17 | |||||||||
Spartak | 3:3 | Radnik | |||||||||
Vozdovac | 1:1 | Macva | |||||||||
Backa | 1:2 | Rad | |||||||||
Dinamo Vranje | 1:0 | FK Zemun | |||||||||
Red Star | 1:0 | Mladost | |||||||||
FK Cukaricki | 3:0 | Proleter | |||||||||
Radnicki Nis | 0:0 | Vojvodina | |||||||||
Partizan | 2:1 | Napredak | |||||||||
Slaven Belupo | 1:0 | NK Osijek | |||||||||
Dinamo Zagreb | 3:0 | NK Lokomotiva | |||||||||
VJS U19 | 3:1 | Reipas U19 | |||||||||
TPS U19 | 7:4 | Ilves U19 | |||||||||
KuPS U19 | 0:2 | Atlantis FC U19 | |||||||||
HJK U19 | 1:2 | Kaarinan U19 | |||||||||
FC Finnkurd | 5:2 | BK-46 | |||||||||
FC Popa | 0:5 | HJS | |||||||||
FC Hieho | 1:4 | HooGee | |||||||||
Turun PK | 3:4 | FC Åland | |||||||||
SexyPöxyt TN | 5:4 on pens | HerTo | |||||||||
FC Lahti | 1:1 | SJK Seinäjoki | |||||||||
KuPS | 3:1 | Kokkolan PV | |||||||||
Mikkelin | 2:0 | Nurmijärvi | |||||||||
Grankulla IFK | 1:1 | SalPa | |||||||||
Ilves II | 0:1 | FC Espoo | |||||||||
Jakobstads BK | 1:0 | OLS | |||||||||
Kajaanin Haka | 1:3 | VPS II | |||||||||
Z. Sosnowiec | 2:4 | Slask Wroclaw | |||||||||
Cracovia | 2:0 | Lechia Gdansk | |||||||||
Pomorie | 1:2 | CSKA 1948 | |||||||||
NS Mura | 3:3 | Rudar Velenje | |||||||||
ND Gorica | 1:3 | NK Maribor | |||||||||
NK Olimpija | 4:2 | NK Triglav | |||||||||
Ruzomberok | 3:2 | Slo. Bratislava | |||||||||
MSK Zilina | 1:2 | Dunajska Streda | |||||||||
Lübecker SC | 2:1 | Heikendorfer SV | |||||||||
SV Eichede II | 5:1 | SpVg Eidertal | |||||||||
SV Schackendorf | 1:8 | Oldenburger SV | |||||||||
TSV Wankendorf | 2:0 | Pr. Reinfeld | |||||||||
SV Hanse 01 | 4:4 | E. Ueckermünde | |||||||||
Edelw. Arnstedt | 2:2 | Romonta Amsdorf | |||||||||
SV Kelbra | 0:3 | IMO Merseburg | |||||||||
U. Schönebeck | 1:2 | Fort. Magdeburg | |||||||||
Breuningsweiler | 4:2 | Sindelfingen | |||||||||
FV Löchgau | 0:4 | Dorfmerkingen | |||||||||
L-Echterdingen | 2:2 | FC Wangen 05 | |||||||||
TSV Sonnefeld | 0:1 | SC Groß'lohe | |||||||||
Baiersdorfer SV | 3:2 | SV Mitterteich | |||||||||
1.FC H'aurach | 3:0 | TSV Kornburg | |||||||||
TuS Röllbach | 1:2 | Feuchtwangen | |||||||||
Ahlerstedt/Ott. | 3:0 | MTV TB Lbg. | |||||||||
TV Meckelfeld | 1:1 | Drocht./A. II | |||||||||
Güldenst. Stade | 5:0 | TuS Harsefeld | |||||||||
Teutonia Uelzen | 6:0 | TuSG Ritterhude | |||||||||
BW Bornreihe | 2:2 | SV Emmendorf | |||||||||
FC Verden 04 | 1:3 | TSV Winsen/Luhe | |||||||||
Vorw. Nordhorn | 0:3 | FC Schüttorf 09 | |||||||||
TSV Wallenhorst | 1:2 | SC Melle 03 | |||||||||
Kickers Emden | 9:0 | SV Brake | |||||||||
GW Mühlen | 1:0 | BV Essen | |||||||||
Bad Rothenfelde | 1:1 | TV Dinklage | |||||||||
SV Bevern | 2:0 | Holthausen/B. | |||||||||
OSV Hannover | 1:4 | Heeßeler SV | |||||||||
TV Stuhr | 1:4 | SC Hemmingen/W. | |||||||||
TSV Pattensen | 5:0 | VfL Bückeburg | |||||||||
TuS Sulingen | 1:1 | MTV Almstedt | |||||||||
SV BE Steimbke | 3:2 | Ramlingen-E. | |||||||||
Krähenwinkel | 2:0 | Iraklis Hellas | |||||||||
SV Olbernhau | 3:00 PM | Eintr. Niesky | |||||||||
Germ. Mittweida | 2:2 | Großenhainer FV | |||||||||
Markranstädt | 0:4 | Empor Glauchau | |||||||||
SV Erlbach | 0:2 | SpVgg Landshut | |||||||||
Schwanheim | 2:0 | FC Dorndorf | |||||||||
TSG Wörsdorf | 0:12 | SV Zeilsheim | |||||||||
FC Waldbrunn | 0:3 | TuS Dietkirchen | |||||||||
DJK Flörsheim | 0:3 | SF/BG Marburg | |||||||||
SV Bauerbach | 4:1 | FV Biebrich 02 | |||||||||
SV 1910 Neuhof | 3:0 | Grebenstein | |||||||||
Eichenzell | 2:0 | Eintr. Baunatal | |||||||||
SV Steinbach | 1:0 | Sandershausen | |||||||||
CSC 03 Kassel | 3:0 | SV 07 Eschwege | |||||||||
DJK TuS Hordel | 2:3 | FC Lennestadt | |||||||||
Lüner SV | 1:0 | YEG Hassel | |||||||||
Westf. Wickede | 1:1 | Kirchhörder SC | |||||||||
SC Neheim | 0:2 | SV Horst 08 | |||||||||
Finnentrop/Bam. | 4:2 | C. Wiemelhausen | |||||||||
BSV Schüren | 4:2 | FC Iserlohn | |||||||||
TuRa Bremen | 0:0 | VfL 07 Bremen | |||||||||
SV Lemwerder | 3:6 | SV Hemelingen | |||||||||
SG Findorff | 0:3 | Komet Arsten | |||||||||
VfL Meiningen | 1:2 | SV Ehrenhain | |||||||||
SG Alfbachtal | 0:1 | SG 99 Andernach | |||||||||
FV Morbach | 2:3 | Ahrweiler BC | |||||||||
SG Mendig | 2:1 | FSV Salmrohr | |||||||||
TuS Herrensohr | 5:2 | FC Homburg II | |||||||||
FV Schwalbach | 4:0 | FC Rastpfuhl | |||||||||
TuS Jevenstedt | 6:0 | Schleswig 06 | |||||||||
TSV Rantrum | 1:5 | BSC Brunsbüttel | |||||||||
Ettmannsdorf | 4:2 | TSV Kareth | |||||||||
Burglengenfeld | 2:3 | Tegernheim | |||||||||
Durlach-Aue | 3:0 | SG Kirchheim | |||||||||
TSV Wieblingen | 1:3 | VfR Mannheim | |||||||||
VfB Gartenstadt | 5:0 | 1.FC Bruchsal | |||||||||
TuS Oppenau | 1:1 | SC Lahr | |||||||||
1.SV Mörsch | 2:1 | SV Endingen | |||||||||
FV Lörrach-Br. | 1:1 | FSV RW Stegen | |||||||||
Racing Club | 0:0 | Estudiantes LP |
|
||||||||
San Lorenzo | 1:1 | Argentinos Jrs. | |||||||||
Defensa | 0:2 | Gimnasia | |||||||||
Brown (Adrogué) | 0:1 | Sarmiento Junin | |||||||||
CD Cruz Azul | 1:1 | Morelia | |||||||||
León | 2:1 | Pachuca | |||||||||
Tigres UANL | 2:1 | Chivas |
|
||||||||
Necaxa | 1:0 | Querétaro FC | |||||||||
Club Tijuana | 4:0 | Puebla FC | |||||||||
Toluca | 4:0 | Lobos BUAP | |||||||||
Atlas | 2:0 | Monterrey |
|
||||||||
Philadelphia | 6:1 | New England | |||||||||
D.C. United | 3:1 | Columbus | |||||||||
Minnesota | 1:1 | Seattle | |||||||||
Salt Lake | 1:2 | Portland | |||||||||
San Jose | 1:0 | Cincinnati | |||||||||
LAFC | 0:0 | Chicago | |||||||||
CD Águila | 1:1 | ADI Metapán | |||||||||
Alianza FC | 5:2 | Chalatenango | |||||||||
CD Audaz | 2:3 | Pasaquina | |||||||||
FAS | 0:0 | Jocoro | |||||||||
Limeño | 3:1 | L.A. Firpo | |||||||||
Sonsonate | 1:1 | Santa Tecla | |||||||||
Guabirá | 1:1 | Wilstermann | |||||||||
Real Potosí | 2:2 | Club Blooming | |||||||||
The Strongest | 2:2 | Club San José | |||||||||
Verspah Oita | 2:1 | Kagura Shimane | |||||||||
Teg. Miyazaki | 3:4 | Yoko. Musashino | |||||||||
Maru. Okazaki | 2:1 | FC Imabari | |||||||||
Atletico Suzuka | 1:2 | Veertien Mie | |||||||||
RKU Kashiwa HS | 0:2 | Omiya U18 | |||||||||
Urawa Reds U18 | 1:0 | Júbilo U18 | |||||||||
Shoshi HS | 0:4 | Ichifuna HS | |||||||||
Aomori Yama. HS | 2:1 | Reysol U18 | |||||||||
Cerezo U18 | 3:0 | Avispa U18 | |||||||||
Ehime FC U18 | 0:3 | Kyoto Sanga | |||||||||
RKU FC | 0:0 | Hitachi BuilSys | |||||||||
Waseda A-Style | 1:4 | Saitama SC | |||||||||
Identy Mirai | 0:1 | tonan Maebashi | |||||||||
KA Akureyri | 1:0 | Valur | |||||||||
KR Reykjavík | 3:0 | ÍBV | |||||||||
Grindavík | 1:1 | Stjarnan | |||||||||
Fylkir | 2:2 | ÍA Akranes | |||||||||
NTN Okayama | 0:3 | SRC Hiroshima | |||||||||
Mits. Mizushima | 4:0 | Hatsukaichi | |||||||||
Thróttur | 2:3 | Njardvík | |||||||||
Víkingur Ó. | 2:0 | Grótta | |||||||||
Fjölnir | 2:1 | Haukar | |||||||||
Keflavík | 2:1 | Fram Reykjavík | |||||||||
Puerto Montt | 2:2 | Copiapó | |||||||||
Ñublense | 3:2 | Cobreloa | |||||||||
Valdivia | 4:1 | San Luis | |||||||||
NK Celik U19 | 0:2 | Slavija S. U19 | |||||||||
FK MDK U19 | 3:1 | Banja Luka U19 | |||||||||
Travnik U19 | 3:0 | Zvijezda 09 U19 | |||||||||
Celik U17 | 4:2 | Bijeljina U17 | |||||||||
Sloboda T U17 | 1:2 | Sarajevo U17 | |||||||||
Mineros | 2:1 | Estudiantes | |||||||||
Monagas SC | 2:4 | Carabobo FC | |||||||||
Estudiantes | 1:1 | Portuguesa FC | |||||||||
Caracas FC | 2:2 | Lala FC | |||||||||
Zulia FC | 1:0 | Dep. La Guaira | |||||||||
Trujillanos | 1:3 | Llaneros EF | |||||||||
GOSK Gabela | 0:3 | FK Tuzla City | |||||||||
Zeljeznicar | 3:1 | Mladost Kakanj | |||||||||
Energetik-BGU | 1:2 | Slavia | |||||||||
FK Slutsk | 2:1 | Dinamo Minsk | |||||||||
FK Minsk | 1:2 | Dynamo Brest | |||||||||
Palanga | 0:3 | Kauno Zalgiris | |||||||||
Suduva | 4:0 | Atlantas | |||||||||
Zalgiris | 2:1 | Panevezys | |||||||||
FK Olimpik | 4:1 | HNK Capljina | |||||||||
Berrechid | 1:1 | Difaâ El Jadida | |||||||||
Moghreb Tétouan | 2:1 | CR Al Hoceima | |||||||||
KACM Marrakech | 3:1 | Ittihad Tanger | |||||||||
Pyramids FC | 1:1 | El Masry | |||||||||
Nogoom FC | 0:2 | El Ahly | |||||||||
Ismaily | 1:3 AET | Ittihad Alex | |||||||||
Gangwon FC | 1:0 | Incheon Utd. | |||||||||
Suwon Bluewings | 1:1 | FC Seoul | |||||||||
Tabor Sezana | 1:0 | NK Dob | |||||||||
FC Dila | 2:0 | Chikhura | |||||||||
Iberia 1999 | 1:0 | FC Locomotive | |||||||||
Richmond | 2:2 | Lansing Ignite | |||||||||
Greenville | 0:1 | North Texas SC | |||||||||
Forward Madison | 3:1 | Toronto FC II | |||||||||
Bucheon FC | 2:2 | FC Anyang | |||||||||
Daejeon Hana C. | 0:5 | Busan IPark | |||||||||
Suwon FC | 3:1 | Seoul E-Land | |||||||||
Blau Weiss Linz | 0:2 | Amateure OÖ | |||||||||
Willem II | 0:4 | Ajax |
|
||||||||
Chorley | 3:1 on pens | Altrincham | |||||||||
Brackley | 4:5 on pens | Spennymoor Town | |||||||||
Nacional | 4:0 | Progreso | |||||||||
CA Cerro | 0:2 | Defensor SC | |||||||||
Danubio FC | 4:3 | Juventud | |||||||||
Racing Club | 2:4 | Wanderers | |||||||||
Cerro Largo | 2:0 | CA Fénix | |||||||||
UN Käerjeng 97 | 1:0 | FC Atert Bissen | |||||||||
Sandweiler | 2:4 | US Esch | |||||||||
Muhlenbach | 2:0 | Hesperange | |||||||||
Mertert-Wass. | 0:1 | FC Rodange 91 | |||||||||
Erpeldange | 4:3 | FC Koeppchen | |||||||||
Jeunesse Canach | 3:0 | FC Wiltz 71 | |||||||||
Woking | 3:2 | Wealdstone | |||||||||
Welling Utd. | 3:2 | Chelmsford | |||||||||
EN Paralimniou | 4:1 | Ermis Aradippou | |||||||||
Anorthosis | 1:1 | Pafos FC | |||||||||
Doxa Katokopias | 0:1 | Alki Oroklini | |||||||||
FC Helios Voru | 1:0 | Paide U21 | |||||||||
Kalju FC | 2:1 | FCI Levadia | |||||||||
Levadia U17 | 0:3 | FC Nomme U17 | |||||||||
FBC Melgar | 2:2 | Sport Huancayo | |||||||||
U. San Martín | 1:1 | Sport Boys | |||||||||
Pirata FC | 0:0 | Sport. Cristal | |||||||||
Alianza UDH | 2:3 | Dep. Binacional | |||||||||
Universitario | 0:4 | César Vallejo | |||||||||
Rakhine United | 3:2 | Yadanarbon FC | |||||||||
S. Myanmar FC | 0:0 | Shan United | |||||||||
Zwekapin Utd. | 1:1 | Ayeyawady Utd. | |||||||||
Albirex N. (S) | 2:0 | Geylang | |||||||||
Tampines Rovers | 3:3 | Hougang Utd. | |||||||||
Livorno | 1:0 | Carpi | |||||||||
Benevento | 3:3 | Padova | |||||||||
Salernitana | 1:2 | Cosenza | |||||||||
Connah's Quay | 0:3 | The New Saints | |||||||||
Huachipato | 1:1 | CD Iquique | |||||||||
Coquimbo Unido | 2:0 | Union Española | |||||||||
Cobresal | 2:2 | Antofagasta | |||||||||
La Calera | 1:1 | Colo-Colo | |||||||||
Audax Italiano | 3:1 | U. de Chile | |||||||||
CD Lugo | 4:2 | UD Almería | |||||||||
Córdoba CF | 1:0 | Reus Deportiu | |||||||||
RCD Mallorca | 2:1 | Sporting Gijón | |||||||||
Albacete | 0:0 | CD Numancia | |||||||||
Elche CF | 2:1 | R. Majadahonda | |||||||||
Real Oviedo | 1:1 | Granada CF | |||||||||
Amiens SC U19 | 3:1 | VAFC U19 | |||||||||
LOSC Lille U19 | 3:0 | RC Lens U19 | |||||||||
QRM U19 | 1:0 | Paris SG U19 | |||||||||
USM Saran U19 | 1:0 | Orléans U19 | |||||||||
Entente SSG U19 | 2:3 | SM Caen U19 | |||||||||
Boulogne U19 | 3:0 | Dunkerque U19 | |||||||||
OFC Les Mureaux | 1:2 | US Créteil B | |||||||||
CS Brétigny | 1:0 | Le Mée SF | |||||||||
Montpellier B | 4:2 | Rodez AF B | |||||||||
Salford | 5:4 on pens | Eastleigh | |||||||||
Ural 2 | 1:1 | Chelyabinsk | |||||||||
Zenit Izhevsk | 1:0 | Neftekhimik | |||||||||
KamAZ | 3:0 | Nosta | |||||||||
Zvezda Perm | 2:1 | Lada Togliatti | |||||||||
Syzran-2003 | 1:0 | Volga Uljanovsk | |||||||||
Sakhalin | 4:1 | Irkutsk | |||||||||
Dinamo Barnaul | 0:4 | Irtysh Omsk | |||||||||
Chertanovo 2 | 5:1 | Kolomna | |||||||||
ACS Poli | 0:3 | U Cluj | |||||||||
Krasnodar 3 | 0:1 | Mashuk-KMV | |||||||||
Paços Ferreira | 2:0 | Mafra | |||||||||
Benfica B | 1:1 | FC Porto B | |||||||||
SC Covilhã | 1:1 | Leixões | |||||||||
Estoril Praia | 1:3 | Académico Viseu | |||||||||
Farense | 2:2 | Arouca | |||||||||
Tondela | 1:3 | Santa Clara | |||||||||
B SAD | 1:8 | Sporting CP |
|
||||||||
Vit. Guimarães | 2:2 | Nacional | |||||||||
Giresunspor | 1:0 | Adana Demirspor | |||||||||
Genclerbirligi | 0:3 | Denizlispor | |||||||||
Balikesirspor | 1:2 | Gaziantep FK | |||||||||
Zirka | 0:3 | Girnyk-Sport | |||||||||
Agrobiznes | 1:1 | MFK Mykolaiv | |||||||||
SK Dnipro-1 | 3:3 | Ingulets | |||||||||
Metalist 1925 | 2:1 | Rukh Lviv | |||||||||
Obolon | 1:1 | Balkany Zorya | |||||||||
Teplice B | 1:0 | Zlin B | |||||||||
Jihlava B | 1:1 | C. Budejovice B | |||||||||
Hr. Kralove B | 1:5 | FCZ Brno B | |||||||||
Zapy | 3:5 | Karlovy Vary | |||||||||
SILON Taborsko | 2:3 | Viagem Usti n/L | |||||||||
Varnsdorf | 0:2 | Vlasim | |||||||||
Hvidovre | 3:1 | Naestved BK | |||||||||
FC Helsingör | 1:2 | Fremad Amager | |||||||||
Lyngby BK | 1:1 | HB Köge | |||||||||
Thisted FC | 0:1 | Nyköbing FC | |||||||||
Viborg FF | 3:1 | FC Roskilde | |||||||||
Sandefjord | 2:1 | Nest-Sotra FK | |||||||||
Raufoss | 0:0 | Kongsvinger | |||||||||
Tromsdalen | 0:2 | Notodden | |||||||||
KFUM | 5:0 | Jerv | |||||||||
HamKam | 2:3 | Sandnes Ulf | |||||||||
Ullensaker/Kisa | 3:2 | Skeid | |||||||||
Start | 4:0 | Strømmen | |||||||||
Bodø/Glimt | 4:0 | Lillestrøm | |||||||||
Haugesund | 1:2 | Molde FK | |||||||||
Odd | 2:1 | Strømsgodset | |||||||||
Brann | 0:1 | Ranheim | |||||||||
Kristiansund | 1:0 | Tromsø | |||||||||
Rosenborg | 1:0 | Sarpsborg 08 | |||||||||
BJ Chengfeng | 1:2 | HN FC | |||||||||
Jiangsu FC | 1:1 | DL Pro | |||||||||
SZ FC | 2:1 | SH Shenhua | |||||||||
TJ Tianhai | 3:3 | CQ Liangjiang | |||||||||
GuiZ FC | 6:2 | ZJ FC | |||||||||
Mjølner | 1:5 | Åsane | |||||||||
Kjelsås | 2:0 | Alta | |||||||||
FK Senja | 3:0 | Elverum | |||||||||
Grorud | 2:1 | Bærum | |||||||||
Moss | 2:0 | Sola FK | |||||||||
Hødd | 1:1 | Kvik Halden | |||||||||
Vidar | 4:1 | Byåsen TF | |||||||||
Bryne | 2:0 | Levanger | |||||||||
FK TSC | 1:0 | Metalac | |||||||||
FK Indjija | 3:1 | Sindjelic Bg | |||||||||
Zlatibor | 1:0 | FK Bezanija | |||||||||
Trayal | 1:0 | Becej 1918 | |||||||||
Teleoptik | 2:2 | Sloboda Uzice | |||||||||
Zarkovo | 0:1 | Dobanovci | |||||||||
Borac Cacak | 3:1 | Novi Pazar | |||||||||
Din. Zagreb II | 2:1 | HNK Zadar | |||||||||
Hajduk Split II | 2:0 | HNK Sibenik | |||||||||
Baltyk Gdynia | 0:3 | Radunia Stezyca | |||||||||
Lech Poznan II | 4:0 | Chemik Bydgoszcz | |||||||||
KP Starogard | 0:3 | Swit Szczecin | |||||||||
Pelikan Lowicz | 1:0 | Ruch W.M. | |||||||||
Swit N.D.M. | 4:5 | Legia II | |||||||||
LKS Lomza | 0:1 | Lechia Tomaszow | |||||||||
Pol. Warsaw | 3:1 | Bron Radom | |||||||||
Lubin II | 3:0 | Stilon | |||||||||
Sleza Wroclaw | 3:0 | Rekord B-B | |||||||||
Wisla Sand. | 2:0 | Motor Lublin | |||||||||
Sokol Sieniawa | 1:3 | Stal Rzeszow | |||||||||
Stal Krasnik | 1:2 | KSZO Ostrowiec | |||||||||
Hutnik Krakow | 2:1 | Chelmianka | |||||||||
Wisla Pulawy | 3:0 | Wólczanka | |||||||||
Wigry Suwalki | 1:2 | Sandecja | |||||||||
Chojniczanka | 2:2 | Podbeskidzie | |||||||||
P. Niepolomice | 1:2 | Stomil Olsztyn | |||||||||
Falkenbergs FF | 1:2 | Malmö FF | |||||||||
Kalmar FF | 1:1 | Östersund | |||||||||
Häcken | 1:0 | GIF Sundsvall | |||||||||
Örebro SK | 2:3 | Hammarby | |||||||||
GAIS | 1:0 | J-Södra IF | |||||||||
Halmstads BK | 0:1 | Östers IF | |||||||||
IF Bromma U19 | 3:3 | Örebro SK U19 | |||||||||
Täby FK U19 | 2:0 | Vasalund U19 | |||||||||
Sundsvall U19 | 0:2 | Norrköping U19 | |||||||||
Djursholm U19 | 7:0 | Gefle U19 | |||||||||
Okzhetpes | 2:2 | Shakhter K. | |||||||||
Zhetysu | 1:0 | Taraz | |||||||||
Ordabasy | 1:1 | Atyrau | |||||||||
Kairat Almaty | 0:1 | Tobol Kostanay | |||||||||
Aktobe | 1:3 | Kaysar | |||||||||
FC Astana | 0:1 | Irtysh | |||||||||
FK Berane | 0:2 | FK Podgorica | |||||||||
FK Bokelj | 3:0 | Jedinstvo | |||||||||
OSK Igalo | 0:0 | FK Decic Tuzi | |||||||||
FK Jezero | 1:0 | Otrant-Olympic | |||||||||
Kom Podgorica | 1:0 | Arsenal Tivat | |||||||||
FK Andijon | 2:2 | Dinamo | |||||||||
OKMK Olmaliq | 2:0 | Surkhon | |||||||||
Qizilqum | 1:0 | Bunyodkor | |||||||||
M. Tel Aviv | 2:3 | Bnei Yehuda | |||||||||
Elana Torun | 4:2 | GKS Belchatow | |||||||||
Gornik Leczna | 1:2 | Siarka T. | |||||||||
Gryf Wejherowo | 3:1 | Rozwój Katowice | |||||||||
Sevilla Atl. | 2:1 | Villanovense | |||||||||
UD Almería B | 0:1 | UD Ibiza | |||||||||
Jumilla | 1:0 | CP El Ejido | |||||||||
UD Melilla | 2:1 | CD Badajoz | |||||||||
UCAM Murcia | 2:1 | San Fernando CD | |||||||||
CD Don Benito | 0:1 | CF Talavera | |||||||||
FC Cartagena | 2:0 | Marbella FC | |||||||||
Sporting B | 0:0 | CD Tudelano | |||||||||
CD Izarra | 1:1 | Oviedo Vetusta | |||||||||
Racing | 0:1 | Gernika | |||||||||
Barakaldo CF | 4:3 | SD Amorebieta | |||||||||
Calahorra | 0:3 | Bilbao Athletic | |||||||||
CF Badalona | 0:0 | Atl. Baleares | |||||||||
UE Cornellà | 0:2 | RCD Espanyol B | |||||||||
Valencia B | 1:0 | Ontinyent CF | |||||||||
CD Teruel | 4:1 | CD Ebro | |||||||||
Lleida Esportiu | 1:2 | Barça Atlètic | |||||||||
Castellón | 3:1 | CF Peralada | |||||||||
Kelkit Hürriyet | 4:3 on pens | Yozgatspor 1959 | |||||||||
68 Aksaray Bld | 7:6 on pens | Aksehir Spor | |||||||||
Valour FC | 1:2 | FC Edmonton | |||||||||
Rot-Weiß Erfurt | 0:4 | U. Fürstenwalde | |||||||||
Berliner AK | 4:1 | FCO Neugersdorf | |||||||||
Budissa Bautzen | 1:1 | Hertha BSC II | |||||||||
Wattenscheid 09 | 3:0 | SV Lippstadt 08 | |||||||||
St. Pauli II | 2:3 | E. Norderstedt | |||||||||
VfB Oldenburg | 1:2 | LSK Hansa | |||||||||
Lupo-Martini | 1:1 | Hamburger SV II | |||||||||
G. Egestorf/L. | 1:3 | Holst. Kiel II | |||||||||
FC Münsingen | 0:0 | FC Wohlen | |||||||||
FC Admira II | 0:4 | Ebreichsdorf | |||||||||
Ringköbing IF | 0:3 | Akademisk BK | |||||||||
Slagelse | 4:0 | BK Marienlyst | |||||||||
FC Bassecourt | 3:1 | SR Delémont | |||||||||
FC Kosova | 3:1 | FC Linth 04 | |||||||||
Iztapa | 3:1 | Malacateco | |||||||||
Antigua GFC | 4:1 | Cobán Imperial | |||||||||
Xelajú | 1:1 | Sanarate FC | |||||||||
CD Petapa | 0:3 | Naranjeros | |||||||||
Guastatoya | 1:0 | Chiantla | |||||||||
CSD Municipal | 0:2 | Comunicaciones | |||||||||
Herediano | 2:0 | AD San Carlos | |||||||||
Pérez Zeledón | 1:1 | Saprissa | |||||||||
Juticalpa | 1:2 | Honduras Progr. | |||||||||
HEBC Hamburg | 4:1 | Meiendorfer SV | |||||||||
Niendorfer TSV | 0:1 | Teutonia 05 | |||||||||
Altona 93 | 1:0 | SV Rugenbergen | |||||||||
VfL Pinneberg | 1:11 | TSV Sasel | |||||||||
Pfeddersheim | 3:2 | FV Engers 07 | |||||||||
Friedrichstal | 2:2 | SV Oberachern | |||||||||
Türk. Friedbg. | 4:2 | SC Waldgirmes | |||||||||
VfB Ginsheim | 6:1 | FC Ederbergland | |||||||||
Ammerthal | 1:4 | SpVgg Ansbach | |||||||||
Arnoldsweiler | 3:0 | Siegburger SV | |||||||||
Hennef 05 | 0:2 | 1.FC Düren | |||||||||
VfL Alfter | 2:0 | SSV Merten | |||||||||
BW Friesdorf | 3:3 | B. Gladbach 09 | |||||||||
SV Breinig | 3:1 | SV Deutz 05 | |||||||||
Türkgücü Münch. | 3:2 | Regensburg II | |||||||||
1860 München II | 2:1 | Kirchanschöring | |||||||||
TSG Neustrelitz | 0:1 | Torgelower FC | |||||||||
Anker Wismar | 0:0 | BW Berlin | |||||||||
H. Rostock II | 7:1 | CFC Hertha 06 | |||||||||
Altlüdersdorf | 0:3 | Lok Stendal | |||||||||
Hohenstein-E. | 0:1 | Chemie Leipzig | |||||||||
ESC Geestemünde | 1:0 | BTS Neustadt | |||||||||
W. Bremen III | 0:0 | Habenhauser FV | |||||||||
SC Borgfeld | 2:0 | KSV Vatan Sport | |||||||||
Schwachhausen | 1:2 | SFL Bremerhaven | |||||||||
BSC Hastedt | 0:3 | Bremer SV | |||||||||
Leher TS | 0:5 | FC Oberneuland | |||||||||
SV Todesfelde | 4:0 | TSV Kropp | |||||||||
Türkspor Kiel | 2:3 | VfR Neumünster | |||||||||
FC Petrzalka | 3:1 | Banska Bystrica | |||||||||
Slavoj Trebisov | 0:1 | FK Poprad | |||||||||
DYuSSh-2 | 3:1 | FK Baranovichi | |||||||||
Naftan | 0:0 | Smolevichi | |||||||||
Mikashevichi | 2:0 | Slonim | |||||||||
Volna Pinsk | 1:0 | Svetlogorsk | |||||||||
Belshina | 3:0 | Lokomotiv Gomel | |||||||||
FK Lida | 2:1 | FK Smorgon | |||||||||
Slovan HAC | 3:1 | ASV 13 | |||||||||
SR Donaufeld | 1:1 | WAF Brigittenau | |||||||||
Osnabrück U19 | 0:1 | CZ Jena U19 | |||||||||
TSV Havelse U19 | 1:5 | Wolfsburg U19 | |||||||||
U. Berlin U19 | 1:2 | St. Pauli U19 | |||||||||
Hertha BSC U19 | 8:0 | Magdeburg U19 | |||||||||
RB Leipzig U19 | 1:0 | Niendorf U19 | |||||||||
Hamburg U19 | 2:4 | W. Bremen U19 | |||||||||
Rohrendorf | 1:3 | SC Ortmann | |||||||||
ASKÖ Gmünd | 1:2 | SV Feldkirchen | |||||||||
SV St.Jakob/Ros | 1:0 | ATUS Ferlach | |||||||||
St. Michael/Bl. | 3:0 | Union Lind | |||||||||
WSG Tirol II | 1:2 | SV Innsbruck | |||||||||
Dornbirner SV | 2:2 | FC Egg | |||||||||
A. Lustenau II | 2:1 | Alberschwende | |||||||||
Rankweil | 3:3 | Lauterach | |||||||||
Nenzing | 1:1 | FC Bizau | |||||||||
Andelsbuch | 1:1 | Wolfurt | |||||||||
CS Interstar | 0:4 | Veyrier Sports | |||||||||
Sarraz-Eclépens | 4:0 | CS Romontois | |||||||||
FC Moutier | 4:0 | FC Subingen | |||||||||
FC Widnau | 2:2 | FC Seuzach | |||||||||
FC Balzers | 3:0 | FC Rüti | |||||||||
FC Wil II | 4:2 | FC Uzwil | |||||||||
Central | 0:1 | Rentistas | |||||||||
Trinidad U17 | 0:5 | Mexico U17 | |||||||||
Bermuda U17 | 2:4 | Jamaica U17 | |||||||||
Guyana U17 | 0:6 | Haiti U17 | |||||||||
El Salvador U17 | 2:1 | Honduras U17 | |||||||||
SS Folgore | 1:1 | Tre Penne | |||||||||
LDU Quito | 1:1 | Independiente | |||||||||
Uni. Católica | 1:0 | Mushuc Runa SC | |||||||||
Fuerza Amarilla | 2:2 | Dep. Cuenca | |||||||||
Técnico U. | 1:2 | Delfín SC | |||||||||
Tainan City | 3:1 | Ming Chuan Univ | |||||||||
Hang Yuan FC | 5:1 | Taipei Dragons | |||||||||
Taipower | 2:1 | NTUS | |||||||||
Futuro | 0:1 | Leopard Cat | |||||||||
Wing Yee | 2:0 | Mutual | |||||||||
Central Western | 3:3 | Citizen | |||||||||
Wong Tai Sin | 2:1 | Double Flower | |||||||||
RCFC | 1:0 | South China | |||||||||
Eastern Dist. | 2:3 | Shatin | |||||||||
Happy Valley | 1:1 | Rangers | |||||||||
Tuen Mun | 1:4 | Yau Tsim Mong | |||||||||
Kwong Wah | 3:4 | St. Joseph's | |||||||||
Tung Sing | 1:6 | Sham Shui Po | |||||||||
Yuen Long | 3:4 | Eastern | |||||||||
King Fung | 6:0 | Lee Man | |||||||||
HAGL FC | 2:0 | Nam Dinh FC | |||||||||
Binh Duong FC | 2:2 | Ha Noi FC | |||||||||
Da Nang FC | 1:0 | Quang Ninh FC | |||||||||
Sai Gon FC | 1:0 | Hai Phong FC | |||||||||
Viettel FC | 0:0 | SLNA FC | |||||||||
Alga Bishkek | 3:2 | Leader-Champion | |||||||||
Dordoi Bishkek | 3:0 | Neftchi | |||||||||
Shamakhi | 1:3 | Zira FC | |||||||||
Qarabag FK | 4:0 | FK Sabail | |||||||||
FK Qabala | 1:3 | Neftchi Baku | |||||||||
Sumgayit | 1:0 | Sabah FK | |||||||||
KF Ferizaj | 3:1 | KF Liria | |||||||||
Kek-U Kastriot | 0:3 | FC Ballkani | |||||||||
SC Gjilani | 0:1 | KF Flamurtari | |||||||||
KF Llapi | 4:1 | KF Trepca 89 | |||||||||
Lincoln FC | 10:0 | Boca Gibraltar | |||||||||
Lynx Reserve | 3:0 | Mons Calpe Res | |||||||||
Pyunik Yerevan | 2:0 | Shirak Gyumri | |||||||||
Rynninge IK | 1:2 | Linköping City | |||||||||
Gefle | 3:0 | Bodens BK | |||||||||
BK Forward | 1:2 | Umeå FC | |||||||||
Akropolis IF | 1:1 | Sollentuna FK | |||||||||
Nyköpings BIS | 3:3 | Sandvikens IF | |||||||||
Carlstad United | 3:2 | Sylvia | |||||||||
Team TG | 3:1 | Vasalunds IF | |||||||||
Skála | 2:3 | Víkingur | |||||||||
B36 Tórshavn | 3:0 | ÍF Fuglafjördur | |||||||||
EB/Streymur | 0:3 | HB Tórshavn | |||||||||
TB Tvøroyri | 0:3 | NSÍ Runavík | |||||||||
AB Argir | 0:4 | KÍ Klaksvík | |||||||||
Adelaide United | 1:0 AET | Melbourne City | |||||||||
Türk. Augsburg | 1:3 | Memmingen II | |||||||||
SV Egg | 1:2 | TSV Landsberg | |||||||||
Roma U19 | 2:2 | Cagliari U19 | |||||||||
AFC Amsterdam | 5:0 | Scheveningen | |||||||||
Ascoli U19 | 2:0 | Spezia U19 | |||||||||
Persija Jakarta | 1:0 | Bali United |
|
||||||||
HB Zhuoao | 1:0 | YC Elk Sea | |||||||||
Gela | 1:2 | Locri | |||||||||
FC Messina | 2:1 | Castrovillari | |||||||||
Nocerina | 1:0 | Marsala | |||||||||
Palmese | 2:0 | Acireale | |||||||||
Roccella | 2:1 | Bari | |||||||||
Rotonda | 1:3 | ACR Messina | |||||||||
Sancataldese | 4:0 | Igea Virtus | |||||||||
Troina | 1:1 | Cittanovese | |||||||||
St. Andrews FC | 1:4 | Santa Lucia FC | |||||||||
Vittoriosa | 3:2 AET | FC Mgarr United | |||||||||
Saipa FC | 0:1 | Shahr Khodrou | |||||||||
RSC Anderlecht | 2:1 | Standard Liège |
|
||||||||
KAA Gent | 0:1 | Club Brugge |
|
||||||||
Atlas U20 | 3:0 | Monterrey U20 | |||||||||
Toluca U20 | 3:0 | Lobos U20 | |||||||||
Santos U20 | 1:1 | UNAM Pumas U20 | |||||||||
Mouscron | 3:0 | Zulte Waregem | |||||||||
Niendorf II | 0:2 | SV Halstenbek | |||||||||
SC Sternschanze | 1:1 | FC Türkiye | |||||||||
SV Eidelstedt | 0:4 | USC Paloma | |||||||||
Eintr. Lokstedt | 1:4 | SSV Rantzau | |||||||||
Nikola Tesla | 1:2 | TuRa Harksheide | |||||||||
Union Tornesch | 5:2 | SC Nienstedten | |||||||||
Ozone FC | 0:1 | Chhinga Veng FC | |||||||||