OGC Nice | 1:1 | Toulouse | |||||||||
LOSC Lille | 0:1 | Monaco |
|
||||||||
Bor. M'gladbach | 1:1 | SC Freiburg |
|
||||||||
Cagliari Calcio | 2:1 | Fiorentina | |||||||||
Real Sociedad | 1:1 | Levante | |||||||||
Kansas City | 3:0 | Independiente | |||||||||
Vasco da Gama | 3:2 | Avaí FC |
|
||||||||
Holstein Kiel | 5:1 | Erzgebirge Aue |
|
||||||||
Heidenheim | 2:1 | Union Berlin |
|
||||||||
KFC Uerdingen | 1:1 | Fortuna Köln | |||||||||
Anzhi II | 1:1 | KS Samara II | |||||||||
Orenburg II | 1:3 | Dynamo M II | |||||||||
Arsenal Tula II | 1:0 | Enisey II | |||||||||
Anzhi | 0:2 | KS Samara | |||||||||
Athletico-PR | 4:0 | Wilstermann | |||||||||
CS Emelec | 0:0 | Huracán | |||||||||
Fenerbahce U21 | 1:0 | Sivasspor U21 | |||||||||
Fenerbahce | 2:1 | Sivasspor |
|
||||||||
Sepsi OSK | 0:1 | CS U Craiova | |||||||||
Fortuna Sittard | 3:1 | FC Emmen | |||||||||
Dukla Prague | 2:1 | Karvina | |||||||||
Teplice | 2:1 | Viktoria Plzen | |||||||||
Backa | 5:1 | Dinamo Vranje | |||||||||
Inker | 3:1 | NK Istra | |||||||||
IF Gnistan | 1:3 AET | VPS | |||||||||
VJS Vantaa | 0:3 | Kokkolan PV | |||||||||
Åbo CF | 1:2 | Toejoen Veikot | |||||||||
Wisla Plock | 0:2 | Pogon Szczecin | |||||||||
Lech Poznan | 0:3 | Górnik Zabrze | |||||||||
Botev Plovdiv | 1:1 | Botev Vratsa | |||||||||
Jeunesse Esch | 0:3 | F91 Dudelange | |||||||||
FC UNA Strassen | 1:0 | US Mondorf | |||||||||
Pr. Niederkorn | 1:0 | Luxembourg City | |||||||||
US Rumelange | 0:4 | US Hostert | |||||||||
RFCU Luxembourg | 3:3 | Differdange 03 | |||||||||
1.SC Feucht | 0:0 | SC 04 Schwabach | |||||||||
SE Freising | 1:1 | TSV Grünwald | |||||||||
TSV Wasserburg | 3:0 | FC Töging | |||||||||
Neubrandenburg | 3:2 | SV Hanse 01 | |||||||||
TSV Stralsund | 0:0 | FC Förderkader | |||||||||
SpVgg Weiden | 2:1 | Tegernheim | |||||||||
Eintr. Elster | 1:3 | Halle-Ammendorf | |||||||||
Blau-Weiß Dölau | 1:2 | FSV Barleben | |||||||||
Sangerhausen | 2:4 | RW Thalheim | |||||||||
TSV Pansdorf | 3:0 | Lübecker SC | |||||||||
SV Mehring | 4:2 | FSV Tarforst | |||||||||
Gimnasia (M) | 1:0 | Agropecuario | |||||||||
Gimnasia | 1:0 | Newell's |
|
||||||||
Bogotá FC | 2:2 | Indep. Santa Fe | |||||||||
Cúcuta Dep. | 2:1 | Alianza FC | |||||||||
Guabirá | 3:1 | Royal Pari | |||||||||
FC Juárez | 5:3 on pens | Tiburones Rojos | |||||||||
Al-Raed | 1:0 | Al-Batin | |||||||||
Al-Ettifaq | 1:1 | Al-Shabab | |||||||||
Adelaide United | 0:2 | Perth Glory | |||||||||
Zalgiris | 1:1 | Riteriai | |||||||||
FK Slutsk | 1:0 | Dinamo Minsk | |||||||||
Belshina | 0:1 | Soligorsk | |||||||||
Entag El Harby | 1:1 | Nogoom FC | |||||||||
FC Gagra | 0:0 | Zugdidi | |||||||||
FC Telavi | 1:1 | Tskhinvali | |||||||||
Iberia 1999 | 3:0 | Torpedo Kutaisi | |||||||||
Sangji Uni | 4:6 on pens | Dankook Univ | |||||||||
Connah's Quay | 2:0 | Newtown | |||||||||
FC Liefering | 2:6 | SV Ried |
|
||||||||
SKU Amstetten | 2:0 | Blau Weiss Linz |
|
||||||||
SV Horn | 2:0 | SV Lafnitz | |||||||||
FC Wacker II | 2:2 | A. Klagenfurt |
|
||||||||
Young Violets | 3:1 | Wiener Neustadt | |||||||||
Amateure OÖ | 4:2 | A. Lustenau |
|
||||||||
Leiknir | 3:3 | Stjarnan | |||||||||
Ermis Aradippou | 1:2 | EN Paralimniou | |||||||||
Dep. Binacional | 4:1 | UTC | |||||||||
Kasetsart FC | 2:3 | Lampang FC | |||||||||
PT Prachuap FC | 3:1 | Chainat FC | |||||||||
Cork City | 2:0 | Bohemians | |||||||||
Derry City | 0:2 | Dundalk FC | |||||||||
UCD | 3:0 | Finn Harps | |||||||||
Waterford FC | 2:0 | St. Pat's | |||||||||
Shamrock Rovers | 3:0 | Sligo Rovers | |||||||||
Bray Wanderers | 0:1 | Athlone Town | |||||||||
Drogheda United | 1:4 | Cabinteely | |||||||||
Limerick FC | 3:1 | Cobh Ramblers | |||||||||
Shelbourne | 3:0 | Wexford FC | |||||||||
Albirex N. (S) | 0:0 | DPMM FC | |||||||||
Doncaster | 0:0 | Barnsley FC | |||||||||
Newport County | 1:0 | Cheltenham | |||||||||
Newry City | 1:4 | Coleraine | |||||||||
Pescara | 1:1 | Cosenza | |||||||||
Curicó Unido | 3:1 | Cobresal | |||||||||
SC Toulon | 1:1 | Olymp. Lyon B | |||||||||
Fréjus-St-Raph. | 1:0 | FC Martigues | |||||||||
USL Dunkerque | 1:4 | Bourg-en-Bresse | |||||||||
Le Mans FC | 2:3 | US Boulogne | |||||||||
Marignane GFC | 1:2 | Lyon La Duchère | |||||||||
Pau FC | 3:0 | QRM | |||||||||
Entente SSG | 1:3 | SO Cholet | |||||||||
FC Villefranche | 1:1 | Rodez AF | |||||||||
Tours FC | 1:0 | Concarneau | |||||||||
CS Mioveni | 1:4 | Chindia | |||||||||
Kuban | 1:0 | SKA Rostov | |||||||||
Sporting CP | 1:0 | Santa Clara | |||||||||
Eskisehirspor | 2:4 | Altinordu | |||||||||
SC Kriens | 2:1 | FC Vaduz | |||||||||
HS Kromeriz | 0:1 | Frydek-Mistek | |||||||||
Medjimurje | 0:0 | HNK Sibenik | |||||||||
GKS Tychy | 1:1 | Stal Mielec | |||||||||
Ordabasy | 1:0 | Aktobe | |||||||||
Atyrau | 1:3 | Irtysh | |||||||||
Kaysar | 0:1 | Zhetysu | |||||||||
Tobol Kostanay | 4:1 | Taraz | |||||||||
Kairat Almaty | 2:1 | Shakhter K. | |||||||||
FC Astana | 2:1 | Okzhetpes | |||||||||
M. Ahi Nazareth | 3:1 | Ramat haSharon | |||||||||
H. Jerusalem | 2:0 | H. Ashkelon | |||||||||
H. Ramat Gan | 2:2 | Hapoel Ikhsal | |||||||||
Hapoel Marmorek | 3:1 | Beitar Tel Aviv | |||||||||
Hapoel Afula | 2:1 | H Rishon leZion | |||||||||
1.FC Köln II | 3:0 | M'gladbach II | |||||||||
RW Essen | 0:2 | SC Verl |
|
||||||||
Drochtersen/A. | 1:0 | Wolfsburg II | |||||||||
FC Gleisdorf 09 | 4:0 | Allerheiligen | |||||||||
Deutschlandsbg. | 2:2 | Stadl-Paura | |||||||||
SC Weiz | 1:4 | Bad Gleichenb. | |||||||||
VST Völkermarkt | 3:1 | Vöcklamarkt | |||||||||
SPG Wels II | 1:4 | Union Gurten | |||||||||
Sturm Graz II | 0:1 | Grazer AK 1902 | |||||||||
SC/ESV Parndorf | 3:4 | Bruck/L. | |||||||||
FC Marchfeld | 5:1 | Rapid Wien II | |||||||||
Mauerwerk | 1:1 | Mattersburg II | |||||||||
Wiener SC | 3:3 | Traiskirchen | |||||||||
Ebreichsdorf | 7:0 | SV Schwechat | |||||||||
Kjellerup IF | 1:7 | Skive IK | |||||||||
CD Petapa | 0:3 | Antigua GFC | |||||||||
CD Olimpia | 3:0 | Marathón | |||||||||
TuS Osdorf | 10:0 | VfL Pinneberg | |||||||||
Lok. Kosice | 2:1 | Tatran Presov | |||||||||
Pohronie | 2:1 | Lipt. Mikulas | |||||||||
Mannswörth | 2:0 | Union Mauer | |||||||||
Zwettl | 0:2 | Kremser SC | |||||||||
Rohrbach/G. | 3:1 | Kilb | |||||||||
Kottingbrunn | 4:0 | Gaflenz | |||||||||
Leithaprodersd. | 1:1 | Ritzing | |||||||||
SV Wallern | 0:2 | Union Perg | |||||||||
TSV Pöllau | 1:2 | Lebring | |||||||||
Bruck/Mur | 2:1 | DSV Leoben | |||||||||
St. Pölten U18 | 3:1 | AKA Admira U18 | |||||||||
Mushuc Runa SC | 0:2 | Independiente | |||||||||
Metta | 1:2 | Riga | |||||||||
Sabah FK | 1:1 | Sumgayit | |||||||||
Zira FC | 2:0 | Shamakhi | |||||||||
FK Sabail | 1:2 | Qarabag FK | |||||||||
Neftchi Baku | 1:1 | FK Qabala | |||||||||
Gandzasar | 0:0 | Shirak Gyumri | |||||||||
Madura United | 1:0 | Borneo FC |
|
||||||||
PSS Sleman | 0:2 | Persija Jakarta |
|
||||||||
Al-Rayyan SC | 1:0 | Al-Khor SC | |||||||||
Al-Arabi SC | 1:2 | Al-Gharafa SC | |||||||||
Foolad | 1:1 | Sepahan | |||||||||
Pars Jam | 0:1 | Machine Sazi | |||||||||
CA Morelia U20 | 4:0 | Lobos U20 | |||||||||
Puebla FC U20 | 0:2 | UNAM Pumas U20 | |||||||||
SuperSport Utd. | 1:1 | Kaizer Chiefs | |||||||||
Cape Town City | 0:0 | Polokwane City | |||||||||
Royal AM | 2:4 | Bidvest Wits FC | |||||||||
Bramfelder SV | 3:1 | FC Voran Ohe | |||||||||
Hamm United | 1:4 | VfL Lohbrügge | |||||||||
Klub Kosova | 1:3 | Nettelnburg/A. | |||||||||
Bengaluru II | 0:0 | Lonestar K. FC | |||||||||
FC Pune City | postponed | Minerva Academy | |||||||||
Kerala Blasters | 0:2 | Indian Arrows | |||||||||
TuRa Harksheide | 2:0 | Eintr. Lokstedt | |||||||||
HSV III | 1:0 | SV Halstenbek | |||||||||