SC Freiburg | 3:1 | Bor. M'gladbach |
|
||||||||
Nîmes Olympique | 1:1 | Saint-Étienne | |||||||||
Real Valladolid | 1:1 | Espanyol | |||||||||
QPR | 1:0 | Aston Villa |
|
||||||||
Hungary U16 | 0:2 | Netherlands U16 | |||||||||
Herediano | 2:0 | FC Motagua | |||||||||
Darmstadt 98 | 2:0 | Greuther Fürth |
|
||||||||
1.FC Magdeburg | 0:1 | Hamburger SV |
|
||||||||
E. Braunschweig | 3:4 | VfL Osnabrück |
|
||||||||
Ural II | 3:1 | Ufa II | |||||||||
Arsenal Tula II | 5:0 | Orenburg II | |||||||||
ACSM Poli Iasi | 0:2 | FC Hermannstadt | |||||||||
Astra Giurgiu | 0:3 | CS U Craiova | |||||||||
Bursaspor U21 | 5:2 | Alanyaspor U21 | |||||||||
Bursaspor | 2:0 | Alanyaspor | |||||||||
FC Emmen | 1:1 | VVV-Venlo | |||||||||
KAA Gent | 2:1 | R Charleroi SC | |||||||||
Beerschot V.A. | 3:1 | OH Leuven | |||||||||
Teplice | 0:1 | Banik Ostrava | |||||||||
SönderjyskE | 0:0 | Odense BK | |||||||||
NK Rudes | 0:4 | NK Lokomotiva | |||||||||
Miedz Legnica | 0:5 | Slask Wroclaw | |||||||||
Jagiellonia | 1:1 | Legia Warszawa |
|
||||||||
Cherno More | 3:2 | Dunav | |||||||||
Levski Sofia | 7:0 | Vereya | |||||||||
CSKA 1948 | 1:2 | Pomorie | |||||||||
Halle-Ammendorf | 1:1 | IMO Merseburg | |||||||||
Sangerhausen | 1:6 | Romonta Amsdorf | |||||||||
RW Thalheim | 2:0 | FSV Barleben | |||||||||
SC 04 Schwabach | 2:1 | TSV Buch | |||||||||
TSV Kareth | 0:4 | Bad Kötzting | |||||||||
FC Remscheid | 0:4 | Cronenberger SC | |||||||||
Hallbergmoos | 1:0 | FC Moosinning | |||||||||
TSV Grünwald | 3:1 | TSV Wasserburg | |||||||||
FSV Tarforst | 0:0 | FSV Salmrohr | |||||||||
FCM Schwerin | 14:0 | TSV Stralsund | |||||||||
Ahlerstedt/Ott. | 4:2 | Drocht./A. II | |||||||||
RW Frankfurt | 3:0 | Wald-Michelbach | |||||||||
Alianza FC | 0:0 | Limeño | |||||||||
Al-Shabab | 2:1 | Al-Qadsiah | |||||||||
Al-Batin | 0:5 | Al-Taawoun | |||||||||
Ohod Club | 1:3 | Al-Wehda | |||||||||
Al-Fayha | 1:1 | Al-Nassr | |||||||||
Adelaide United | 1:1 | Newcastle | |||||||||
Fujairah SC | 2:1 | Dibba Fujairah | |||||||||
Ajman Club | 0:3 | Al-Ain FC | |||||||||
Sharjah FC | 2:1 | FC Baniyas | |||||||||
Al-Nasr SC | 2:2 | Al-Wahda | |||||||||
Isloch | 0:3 | FK Minsk | |||||||||
Dnepr Mogilev | 2:0 | FK Slutsk | |||||||||
Moghreb Tétouan | 1:0 | RS Berkane | |||||||||
Difaâ El Jadida | 0:0 | OC Safi | |||||||||
FC Telavi | 0:0 | Merani Martvili | |||||||||
WIT Georgia | 2:0 | Dinamo Batumi | |||||||||
Rustavi | 1:2 | Chikhura | |||||||||
Daejeon Korail | 1:1 | FC Mokpo | |||||||||
Caernarfon | 0:0 | Connah's Quay | |||||||||
Llandudno | 0:0 | Cefn Druids | |||||||||
Llanelli AFC | 1:3 | Aberystwyth | |||||||||
SKU Amstetten | 0:2 | WSG Tirol |
|
||||||||
Young Violets | 3:6 | Blau Weiss Linz |
|
||||||||
Vorwärts Steyr | 2:1 | Amateure OÖ | |||||||||
SV Horn | 1:1 | FC Wacker II | |||||||||
SV Lafnitz | 1:1 | A. Klagenfurt |
|
||||||||
Junior FC | 2:0 | Defensa | |||||||||
JK Welco | 0:5 | FC Flora U21 | |||||||||
Kalju FC | 0:0 | Paide | |||||||||
FBC Melgar | 1:0 | Dep. Municipal | |||||||||
Bohemians | 1:1 | Dundalk FC | |||||||||
Cork City | 5:1 | Bray Wanderers | |||||||||
St. Pat's | 5:0 | Derry City | |||||||||
Sligo Rovers | 2:0 | Shamrock Rovers | |||||||||
Waterford FC | 4:1 | Limerick FC | |||||||||
Palermo | 1:1 | Venezia | |||||||||
Sporting Gijón | 0:0 | Córdoba CF | |||||||||
CS Mioveni | 2:1 | Daco-Getica | |||||||||
Dnepr Smolensk | 3:2 | Pskov-747 | |||||||||
Académica U23 | 1:1 | Estoril U23 | |||||||||
Benfica U23 | 3:3 | B. SAD U23 | |||||||||
Nacional | 0:1 | Portimonense | |||||||||
Vit. Guimarães | 1:1 | SC Braga |
|
||||||||
Afyonspor | 1:4 | Gaziantep FK | |||||||||
Altay SK | 1:3 | Denizlispor | |||||||||
SK Dnipro-1 | 4:0 | MFK Mykolaiv | |||||||||
FC Aarau | 2:0 | FC Wil 1900 | |||||||||
Zlin U19 | 3:0 | Budejovice U19 | |||||||||
Vitkovice | 2:0 | Viktoria Zizkov | |||||||||
Jihlava | 1:0 | 1.SK Prostejov | |||||||||
HS Kromeriz | 1:1 | Velke Mezirici | |||||||||
FK TSC | 6:0 | Novi Pazar | |||||||||
Hrv Dragovoljac | 0:1 | NK Kustosija | |||||||||
NK Sesvete | 1:0 | NK Dugopolje | |||||||||
Medjimurje | 0:2 | NK Varazdin | |||||||||
Chrobry Glogow | 0:0 | Bytovia Bytow | |||||||||
IFK Göteborg | 1:2 | GIF Sundsvall | |||||||||
Trelleborg | 2:2 | Elfsborg | |||||||||
Landskrona | 0:0 | AFC Eskilstuna | |||||||||
Leicester U21 | 3:0 | West Ham U21 | |||||||||
Swansea U21 | 1:1 | Arsenal U21 | |||||||||
Newcastle U21 | 1:3 | Boro U21 | |||||||||
Wolves U21 | 2:1 | Man Utd U21 | |||||||||
Bad Gleichenb. | 0:1 | Stadl-Paura | |||||||||
SPG Wels II | 2:0 | VST Völkermarkt | |||||||||
Hoffenheim II | 0:0 | SC Freiburg II |
|
||||||||
FCA Walldorf | 0:1 | TSV Steinbach | |||||||||
SSV Ulm 1846 | 1:1 | Saarbrücken |
|
||||||||
VfB Auerbach | 1:0 | Viktoria Berlin |
|
||||||||
Babelsberg 03 | 2:0 | Altglienicke | |||||||||
St. Pauli II | 1:0 | Hamburger SV II | |||||||||
VfB Lübeck | 3:1 | SC Weiche 08 | |||||||||
SC Verl | 2:3 | Viktoria Köln |
|
||||||||
Bonner SC | 0:1 | Wuppertaler SV | |||||||||
M'gladbach II | 2:1 | Alem. Aachen |
|
||||||||
Leobendorf | 2:0 | SC Neusiedl/See | |||||||||
Traiskirchen | 1:2 | Ebreichsdorf | |||||||||
Mauerwerk | 3:2 | TWL Elektra | |||||||||
Mattersburg II | 2:4 | Bruck/L. | |||||||||
Wiener SC | 3:0 | SV Schwechat | |||||||||
St. Johann | 8:1 | Langenegg | |||||||||
USK Anif | 2:1 | Schwaz | |||||||||
FC Kufstein | 1:1 | FC Dornbirn | |||||||||
Kitzbühel | 2:1 | Grödig | |||||||||
SV Wörgl | 3:1 | Seekirchen | |||||||||
CD Petapa | 1:1 | Cobán Imperial | |||||||||
Eltersdorf | 1:2 | ATSV Erlangen | |||||||||
FC Nöttingen | 4:3 | SV Oberachern | |||||||||
SV Röchling | 1:3 | TuS Koblenz | |||||||||
FC Eddersheim | 1:2 | FV Bad Vilbel | |||||||||
FC Gießen | 1:0 | KSV Baunatal | |||||||||
Spfr. Siegen | 0:1 | Schalke 04 II | |||||||||
Greifswalder FC | 3:0 | Malchower SV | |||||||||
TeBe Berlin | 4:1 | H. Zehlendorf | |||||||||
VFC Plauen | 1:2 | Inter Leipzig | |||||||||
Damash Gilan | 3:0 | Avalan Kamyaran | |||||||||
Lipt. Mikulas | 4:0 | MSK Zilina B | |||||||||
Pohronie | 2:1 | STK Samorin | |||||||||
Post SV | 0:1 | Wiener Viktoria | |||||||||
Slovan HAC | 0:1 | FavAC | |||||||||
Mannswörth | 1:1 | ASK Elektra | |||||||||
Spratzern | 1:2 | Kottingbrunn | |||||||||
Scheiblingkir. | 2:1 | Gaflenz | |||||||||
Bad Sauerbrunn | 0:2 | Oberwart | |||||||||
Stegersbach | 2:3 | Siegendorf | |||||||||
Deutschkreutz | 1:0 | Ritzing | |||||||||
ASKÖ Oedt | 3:2 | St. Valentin | |||||||||
Gmunden | 0:2 | SV Bad Ischl | |||||||||
Weißkirchen | 1:1 | SC Marchtrenk | |||||||||
Union Perg | 1:2 | SV Grieskirchen | |||||||||
Lebring | 3:1 | Fürstenfeld | |||||||||
Frauental | 4:3 | Wildon | |||||||||
Heiligenkreuz | 0:0 | DSV Leoben | |||||||||
TSV Pöllau | 1:1 | Gnas | |||||||||
Union Lind | 0:5 | ATSV Wolfsberg | |||||||||
Köttmannsdorf | 1:0 | SV Spittal/Drau | |||||||||
ATUS Ferlach | 2:2 | SVG Bleiburg | |||||||||
Imst | 2:2 | Kematen | |||||||||
FC Volders | 2:1 | Zirl | |||||||||
Kirchbichl | 0:3 | Hall | |||||||||
Union Innsbruck | 2:1 | Natters | |||||||||
FC Egg | 2:2 | Höchst | |||||||||
SV Lochau | 4:0 | Andelsbuch | |||||||||
Alberschwende | 2:5 | Lauterach | |||||||||
Nenzing | 2:3 | Fussach | |||||||||
Wolfurt | 2:1 | Röthis | |||||||||
Dornbirner SV | 0:3 | A. Lustenau II | |||||||||
Strobl | 1:1 | ÖTSU Hallein | |||||||||
Thalgau | 3:2 | Adnet | |||||||||
Kuchl | 3:1 | Neumarkt | |||||||||
SAK 1914 | 6:0 | Bürmoos | |||||||||
FC Puch | 4:1 | Eugendorf | |||||||||
Zell am See | 8:1 | Golling | |||||||||
FC Eschenbach | 1:1 | FC Hergiswil | |||||||||
Akhaa Al-Ahly | 2:0 | Safa Beirut SC | |||||||||
Kek-U Kastriot | 1:2 | FC Drita | |||||||||
FC Ballkani | 1:0 | KF Liria | |||||||||
KF Ferizaj | 2:3 | KF Flamurtari | |||||||||
Lions Gibraltar | 0:1 | Glacis United | |||||||||
FK Karlskrona | 1:0 | Kristianstad FC | |||||||||
TB/FCS/Royn II | 2:4 | Skála IF II | |||||||||
Giza/Hoyvík | 3:1 | NSÍ II | |||||||||
HB Tórshavn II | 2:1 | KÍ II | |||||||||
Torino U19 | 3:0 | Empoli U19 | |||||||||
Verona U19 | 1:2 | SPAL U19 | |||||||||
Hamrun Spart. | 2:1 | Birkirkara FC | |||||||||
SC Mellieha | 2:0 | Kalkara FC | |||||||||
Kirkop United | 1:2 AET | Vittoriosa | |||||||||
Gudja United FC | 2:1 | Sirens FC | |||||||||
Al-Arabi SC | 0:1 | Qatar SC | |||||||||
Al-Gharafa SC | 6:0 | Al-Khor SC | |||||||||
Tractor | 2:1 | Sepidrood | |||||||||
Esteghlal FC | 0:1 | Sepahan | |||||||||
Pars Jam | 2:2 | Sanat Naft | |||||||||
Foolad | 0:0 | Esteghlal Khz. | |||||||||
Veracruz U20 | 0:0 | CF Pachuca U20 | |||||||||
Santos U20 | 0:2 | Monterrey U20 | |||||||||
Czechia U17 | 2:0 | Azerbaijan U17 | |||||||||
Scotland U17 | 2:1 | Kosovo U17 | |||||||||
Cyprus U17 | 0:3 | Switzerland U17 | |||||||||
Norway U17 | 3:1 | Albania U17 | |||||||||
Israel U17 | 0:3 | Spain U17 | |||||||||
Macedonia U17 | 4:0 | Faroe U17 | |||||||||
Hamm United | 2:2 | Bramfelder SV | |||||||||
Bidvest Wits FC | 1:0 | Highlands Park | |||||||||
Chennai City | 4:1 | Indian Arrows | |||||||||
S. Arabia U19 | 3:1 | Tajikistan U19 | |||||||||
China U19 | 2:0 | Malaysia U19 | |||||||||
ATK | 2:1 | Chennaiyin FC | |||||||||
TuRa Harksheide | 0:2 | USC Paloma | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Keynan Cuiabá-MT (Own Goal) | 2:0 | |
S. Ruhdorfer AKA Klafu U18 | 2:1 | |
Mirnes Cinac AKA SV Ried U18 | 4:2 | |
Timon Spiegl AKA SV Ried U18 | 3:2 | |
O. Koplárovics AKA SV Ried U18 | 2:0 |