Bournemouth | 2:1 | Brighton |
|
||||||||
Hannover 96 | 2:0 | Hamburger SV |
|
||||||||
Toulouse | 0:1 | G. Bordeaux | |||||||||
SD Eibar | 1:0 | CD Leganés | |||||||||
Estonia U17 | 1:0 | Luxembourg U17 | |||||||||
Plaza Amador | 1:7 | CD Olimpia | |||||||||
SuperSport Utd. | 0:0 | ZESCO United FC | |||||||||
Erzgebirge Aue | 0:3 | Holstein Kiel |
|
||||||||
Union Berlin | 1:1 | E. Braunschweig |
|
||||||||
VfL Osnabrück | 0:1 | Rot-Weiß Erfurt |
|
||||||||
FSV Zwickau | 3:1 | 1.FC Magdeburg |
|
||||||||
Wehen Wiesbaden | 2:1 | Chemnitzer FC | |||||||||
CSKA Moscow II | 4:0 | Rostov II | |||||||||
Arsenal Tula | 1:0 | Dynamo Moscow | |||||||||
Daco-Getica | 0:2 | FC Botosani | |||||||||
ACSM Poli Iasi | 2:1 | FC Voluntari | |||||||||
Wilstermann | 3:0 | River Plate |
|
||||||||
Kayserispor | 2:0 | Antalyaspor |
|
||||||||
Sparta R. | 0:2 | AZ Alkmaar | |||||||||
Partick Thistle | 2:2 | Rangers | |||||||||
Union SG | 0:0 | OH Leuven | |||||||||
Club Brugge | 2:0 | KV Mechelen | |||||||||
Dukla Prague | 2:0 | Banik Ostrava | |||||||||
Teplice | 0:0 | Bohemians 1905 | |||||||||
Silkeborg IF | 1:0 | Odense BK | |||||||||
Randers FC | 0:0 | Lyngby BK | |||||||||
Cibalia | 0:1 | NK Lokomotiva | |||||||||
FC Blackbird | 4:2 | Savon Pallo | |||||||||
Helsinki IFK | 1:1 | JJK Jyväskylä | |||||||||
Tampere United | 0:2 | FC Viikingit | |||||||||
SalPa | 2:3 | FC Espoo | |||||||||
NuPS | 1:2 | TPV | |||||||||
Arka Gdynia | 1:1 | Zaglebie Lubin | |||||||||
Lech Poznan | 1:0 | Korona Kielce | |||||||||
Etar | 1:2 | Beroe | |||||||||
Levski Sofia | 2:0 | Septemvri Sofia | |||||||||
Strumska Slava | 1:0 | Neftochimic | |||||||||
Nesebar | 4:0 | Maritsa | |||||||||
Sozopol | 2:2 | B. Galabovo | |||||||||
NK Celje | 0:0 | NK Krsko | |||||||||
Luxembourg City | 2:1 | Jeunesse Esch | |||||||||
St. Hauzenberg | 5:0 | TSV Bogen | |||||||||
SV Hutthurm | 0:4 | SV Donaustauf | |||||||||
TSV Kareth | 0:1 | SV Etzenricht | |||||||||
TuRa Bremen | 2:0 | TV Bremen-Walle | |||||||||
Halle-Ammendorf | 1:1 | RW Thalheim | |||||||||
Friedrichsthal | 1:0 | SG Mettlach | |||||||||
K. Markkleeberg | 2:1 | Hohenstein-E. | |||||||||
SG Kinzenbach | 1:4 | TuS Dietkirchen | |||||||||
SV Zeilsheim | 5:1 | FSV Fernwald | |||||||||
Gnoiener SV | 3:1 | FC Pommern | |||||||||
Greifswalder FC | 3:2 | MSV Pampow | |||||||||
SF Eisbachtal | 2:1 | Mülheim-Kärlich | |||||||||
Emmelshausen | 3:0 | TuS Mayen | |||||||||
Pr. Eberswalde | 0:1 | MSV Neuruppin | |||||||||
SE Freising | 4:2 | TSV Moosach | |||||||||
Todesfelde II | 1:5 | Phönix Lübeck | |||||||||
Wald-Michelbach | 1:3 | FV Bad Vilbel | |||||||||
Hagen/Uthlede | 3:3 | Teutonia Uelzen | |||||||||
Al-Fateh | 1:0 | Al-Raed | |||||||||
Al-Shabab | 1:2 | Al-Batin | |||||||||
Al-Faisaly | 2:1 | Al-Ittihad | |||||||||
Emirates Club | 3:3 | Al-Dhafra FC | |||||||||
Al-Jazira | 2:1 | Ajman Club | |||||||||
Sharjah FC | 0:0 | Al-Nasr SC | |||||||||
O Médéa | 1:0 | USM El Harrach | |||||||||
JS Kabylie | 1:1 | Paradou AC | |||||||||
CS Constantine | 1:0 | USM Bel Abbès | |||||||||
JS Saoura | 2:0 | USM Blida | |||||||||
El Raja | 0:2 | Pyramids FC | |||||||||
Sioni Bolnisi | 3:0 | Guria | |||||||||
Daejeon Korail | 4:3 | Busan Trans. C. | |||||||||
Changwon FC | 0:1 | Gyeongju KHNP | |||||||||
FC Mokpo | 2:0 | Cheonan City | |||||||||
Gimhae FC | 1:1 | Gangneung Cit. | |||||||||
Cardiff Met | 0:0 | The New Saints | |||||||||
Cefn Druids | 2:2 | Prestatyn | |||||||||
SV Ried | 3:1 | A. Lustenau |
|
||||||||
WSG Tirol | 3:2 | FC Liefering | |||||||||
SV Kapfenberg | 2:1 | FC Wacker |
|
||||||||
FAC | 2:0 | TSV Hartberg |
|
||||||||
Blau Weiss Linz | 1:1 | Wiener Neustadt | |||||||||
Fluminense | 1:0 | LDU Quito | |||||||||
Indep. Santa Fe | 1:1 | Libertad | |||||||||
FC Hergiswil | 1:3 | FC Schötz | |||||||||
Pärnu Vaprus | 0:4 | FCI Levadia | |||||||||
Galway United | 2:1 | Derry City | |||||||||
Drogheda United | 1:4 | Bohemians | |||||||||
Bray Wanderers | 1:1 | Limerick FC | |||||||||
Shelbourne | 4:1 | Athlone Town | |||||||||
Wexford FC | 0:3 | Waterford FC | |||||||||
Warriors FC | 0:2 | Geylang | |||||||||
Hougang Utd. | 2:1 | Young Lions | |||||||||
Venezia | 0:0 | Spezia Calcio | |||||||||
Cesena | 3:1 | Avellino | |||||||||
Giana Erminio | 0:1 | Cuneo | |||||||||
Alessandria | 0:3 | Livorno | |||||||||
CD Lugo | 2:1 | Real Zaragoza | |||||||||
US Créteil-L | 0:1 | AS Béziers | |||||||||
USL Dunkerque | 1:1 | FC Chambly Oise | |||||||||
Entente SSG | 1:1 | Lyon La Duchère | |||||||||
US Boulogne | 1:2 | Les Herbiers VF | |||||||||
Athl. Marseille | 0:1 | US Avranches | |||||||||
Rodez AF | 0:0 | Concarneau | |||||||||
Borgo | 1:0 | AC Amiens | |||||||||
Murom | 1:0 | Znamya Truda | |||||||||
Dnepr Smolensk | 0:3 | Loko-Kazanka M. | |||||||||
Strogino Moscow | 0:1 | M. Lipetsk | |||||||||
Paços Ferreira | 1:0 | Vitória Setúbal | |||||||||
Istanbulspor | 1:0 | Gaziantep FK | |||||||||
Elazigspor | 2:2 | Balikesirspor | |||||||||
Volyn Lutsk | 1:1 | Ingulets | |||||||||
Desna | 3:0 | PFK Sumy | |||||||||
MFK Vyskov | 1:3 | 1.SK Prostejov | |||||||||
Vlasim | 3:1 | Vitkovice | |||||||||
TJ Jinmen Tiger | 1:5 | CC Yatai | |||||||||
Teleoptik | 0:2 | Jagodina | |||||||||
Proleter | 3:2 | FK Bezanija | |||||||||
Hrv Dragovoljac | 1:2 | NK Solin | |||||||||
Sokol Kleczew | 3:1 | Centra Ostrow | |||||||||
KSZO Ostrowiec | 3:0 | Wisla Sand. | |||||||||
Kalmar FF | 1:1 | Norrköping | |||||||||
Örebro SK U19 | 0:3 | AIK U19 | |||||||||
Vasalund U19 | 5:0 | Assyriska U19 | |||||||||
Halmstad U19 | 5:0 | Falkenberg U19 | |||||||||
Bunyodkor | 2:0 | Neftchi | |||||||||
Arsenal U21 | 1:0 | Leicester U21 | |||||||||
Fulham U21 | 3:0 | West Brom U21 | |||||||||
Boro U21 | 4:1 | Aston Villa U21 | |||||||||
H. Petah Tikva | 0:0 | H. Nof HaGalil | |||||||||
H Rishon leZion | 1:0 | Ramat haSharon | |||||||||
Hapoel Bnei Lod | 0:2 | Hapoel Marmorek | |||||||||
Maccabi Herzlya | 0:2 | H. Jerusalem | |||||||||
M. Ahi Nazareth | 2:0 | Ironi Nesher | |||||||||
Radomiak | 1:0 | Blekitni | |||||||||
SV Lafnitz | 1:1 | Amateure OÖ | |||||||||
Bad Gleichenb. | 1:0 | FC Gleisdorf 09 | |||||||||
Deutschlandsbg. | 2:0 | A. Klagenfurt |
|
||||||||
SC Kalsdorf | 1:2 | Vöcklamarkt | |||||||||
UnionSt.Florian | 0:1 | Wolfsberg II | |||||||||
Sturm Graz II | 4:1 | SC Weiz | |||||||||
Budissa Bautzen | 2:2 | G. Halberstadt | |||||||||
TSG Neustrelitz | 0:1 | Berliner AK | |||||||||
W. Burghausen | 2:2 | FC Pipinsried | |||||||||
1860 Munich | 1:0 | Gr. Fürth II | |||||||||
1860 Rosenheim | 2:2 | Schweinfurt 05 | |||||||||
TSV Buchbach | 2:1 | VfB Eichstätt | |||||||||
FC Memmingen | 0:5 | FC Augsburg II | |||||||||
Wattenscheid 09 | 1:1 | RW Essen |
|
||||||||
Wuppertaler SV | 0:4 | SV Rödinghausen | |||||||||
FCA Walldorf | 0:2 | W. Mannheim |
|
||||||||
Young Violets | 3:2 | SKU Amstetten | |||||||||
SC/ESV Parndorf | 1:3 | Rapid Wien II | |||||||||
Ebreichsdorf | 2:0 | St. Pölten Jun. | |||||||||
SV Schwechat | 0:3 | FC Marchfeld | |||||||||
Wiener SC | 0:2 | Bruck/L. | |||||||||
SV Horn | 2:0 | Traiskirchen | |||||||||
FC Kufstein | 3:4 | Grödig | |||||||||
FC Langenthal | 1:4 | SC Buochs | |||||||||
CD Petapa | 1:1 | Sanarate FC | |||||||||
FC Motagua | 0:0 | CDS Vida | |||||||||
SpVgg Weiden | 4:1 | FSV Erlangen-B. | |||||||||
Eltersdorf | 3:2 | SpVgg Ansbach | |||||||||
FC Ederbergland | 1:4 | KSV Baunatal | |||||||||
Neu-Isenburg | 2:1 | Buch. Flieden | |||||||||
Barmbek-U. | 1:3 | Wedeler TSV | |||||||||
SC Condor | 2:3 | TuS Osdorf | |||||||||
HSV III | 2:1 | TSV Buchholz 08 | |||||||||
FC Süderelbe | 0:4 | Concordia | |||||||||
SV Heimstetten | 1:0 | 1865 Dachau | |||||||||
SSV Reutlingen | 0:0 | SU Neckarsulm | |||||||||
FCM Schwerin | 1:1 | Malchower SV | |||||||||
FC Strausberg | 2:1 | Victoria Seelow | |||||||||
FSV Barleben | 0:1 | Askan. Bernburg | |||||||||
Bremer SV | 6:1 | Schwachhausen | |||||||||
Brinkumer SV | 2:0 | Habenhauser FV | |||||||||
STK Samorin | 1:1 | Lok. Kosice | |||||||||
Gerasdorf | 2:2 | Post SV | |||||||||
Kremser SC | 2:2 | Zwettl | |||||||||
Ardagger | 2:0 | Haitzendorf | |||||||||
Kottingbrunn | 1:2 | SV Stripfing | |||||||||
Mattersburg II | 3:0 | Deutschkreutz | |||||||||
Wimpassing | 1:0 | Drassburg | |||||||||
Bad Sauerbrunn | 2:1 | Klingenbach | |||||||||
Siegendorf | 3:0 | Kohfidisch | |||||||||
Stegersbach | 1:2 | Markt Allhau | |||||||||
SPG Wels II | 2:4 | SPG Wels | |||||||||
Micheldorf | 2:4 | ASKÖ Oedt | |||||||||
Gmunden | 1:1 | Weißkirchen | |||||||||
Edelweiß | 3:1 | SV Grieskirchen | |||||||||
St. Marienk. | 1:2 | SV Wallern | |||||||||
Hannover 96 U17 | 0:0 | Wolfsburg U17 | |||||||||
Braunschw. U17 | 1:3 | Hamburg U17 | |||||||||
ASK Voitsberg | 3:0 | Lebring | |||||||||
Liezen | 1:4 | Bad Radkersburg | |||||||||
DSV Leoben | 2:2 | Heiligenkreuz | |||||||||
Wildon | 3:0 | Kapfenberg II | |||||||||
FC Lendorf | 3:3 | SK Treibach | |||||||||
VST Völkermarkt | 1:1 | SV Feldkirchen | |||||||||
Telfs | 5:1 | Zirl | |||||||||
Hallwang | 2:4 | Neumarkt | |||||||||
Altenmarkt | 4:0 | ÖTSU Hallein | |||||||||
Urania Genève | 1:0 | Perly-Certoux | |||||||||
CS Chênois | 3:2 | FC Collex-Bossy | |||||||||
FC Farvagny | 1:0 | Stade-Payerne | |||||||||
Al-Ahed | 2:2 | Nejmeh SC | |||||||||
Juvenes-Dogana | 1:3 | Tre Penne | |||||||||
La Fiorita | 3:1 | Faetano | |||||||||
Indonesia U18 | 2:3 on pens | Thailand U18 | |||||||||
Malaysia U18 | 5:4 on pens | Myanmar U18 | |||||||||
Lee Man | 3:2 | Eastern | |||||||||
Pyunik Yerevan | 1:2 | FC Urartu | |||||||||
Semen Padang | 1:2 | Bhayangkara FC | |||||||||
Bali United | 2:1 | Persija Jakarta |
|
||||||||
Floriana | 4:0 | St. Andrews FC | |||||||||
Qormi FC | 1:0 | Sirens FC | |||||||||
Al-Gharafa SC | 1:1 | Al-Ahli SC | |||||||||
Umm Salal SC | 3:1 | Al-Kharaitiyat | |||||||||
Al-Duhail SC | 3:2 | Qatar SC | |||||||||
Spicul | 0:4 | Petrocub | |||||||||
Dacia | 1:0 | Sfintul Gheor. | |||||||||
Shahr Khodrou | 3:0 | Saipa FC | |||||||||
Tractor | 1:1 | Siah Jamegan FC | |||||||||
Zob Ahan | 6:0 | Esteghlal Khz. | |||||||||
Pars Jam | 2:0 | Esteghlal FC | |||||||||
CA Morelia U20 | 1:1 | Tigres UANL U20 | |||||||||
Tijuana U20 | 1:1 | CF América U20 | |||||||||
Bramfelder SV | 3:2 | FC Elazig Spor | |||||||||
Nettelnburg/A. | 4:3 | FC Voran Ohe | |||||||||
Maritzburg Utd. | 0:0 | Orlando Pirates | |||||||||
Ajax Cape Town | 2:0 | Polokwane City | |||||||||
Harburger TB | 0:1 | Inter Hamburg | |||||||||
TuRa Harksheide | 2:1 | SV Halstenbek | |||||||||
Last goalscorers
Player/Club | Match | |
---|---|---|
Zequinha Belenenses | 1:1 | |
Luca Sirch Lok Leipzig | 0:1 | |
Edu García SZ Peng City | 1:1 | |
Maksym Kulish Podillya | 3:1 | |
Andriy Yakymiv Livyi Bereg | 2:0 |